Barys – Ufa 1:4 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 1:4 (kon.)
Nižněkamsk – Magnitogorsk 2:3 (po pr.)
Traktor Čeljabinsk
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pátek 27.11.2015, 15:00 • Yunost Sport Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V jednom ze čtyř pátečních duelů KHL přivítají hokejisté Traktoru Čeljabinsk celek Viťaz Moskevská oblast. Ani jednomu ze soupeřů se nedaří podle představ. Traktor je v tabulce Východní konference až předposlední a vypadá to, že si o play-off bude moci nechat jen zdát. Hráči Viťazu jsem na tom přeci jen o trošku lépe, na Západě jim patří dvanácté místo a ztráta na osmý Slovan ještě není neřešitelná.

Viťaz Moskevská oblast:
    Viťaz dosud nasbíral 44 bodů a v tabulce Západní konference mu patří dvanácté místo. Na osmý Slovan Bratislava borci z Podolsku momentálně ztrácejí sedm bodů. Aktuální forma týmu je hodně špatná, hráči Viťazu totiž prochází černou sérií, kdy prohráli už sedm zápasů v řadě a za tuto dobu získali jediný bod. Naposledy prohráli 2:3 v Jekatěrinburku, předtím padli 2:4 doma s Minskem.

Traktor Čeljabinsk:
    Celek Traktoru zažívá hodně nevydařenou sezónu. Dosud hráči Čeljabinsku uhráli 41 bodů, což v tabulce Východní konference stačí až na předposlední třinácté místo. Na play-off traktoristé ztrácí už 12 bodů. Poslední dva zápasy Traktor prohrál, ale předtím dokázal dvakrát zvítězit po samostatných nájezdech. Uvidíme, zda zabere také v duelu proti trápícímu se Viťazu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Demčenko) – Quint (C), Borodkin, Novák, Pervyšin, Šinin, Klimontov, Petrov (A), Žuldikov – Čistov, Pestunov (A), Růžička – Glinkin, Popov, Jakuceňa – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Šarov, Osnovin, Kručinin.

Rozhodčí: Vasiljev, Zacharov – Goljak, Raming.

Viťaz právě vstřelil branku!
    Tohle je studená sprcha pro domácí! Hned z první akce Viťazu překonal Francouze MARIO KEMPE, jenž před brankou pohotově tečoval nahození Kostromitina. Český gólman si tak ještě nesáhl na puk a už ho vytahuje ze sítě. Asistence: Roman Horák a Dmitrij Kostromitin.
    Mario KEMPE - 0:1

01:01
    Domácí mohli okamžitě vyrovnat, Osnovin však zblízka nepřekonal klečícího Sateriho.

03:02
    Francouz přerušuje hru poté, co si sáhl lapačkou pro střelu od modré čáry.

03:35
    Pervyšin dostal přihrávku na osu hřiště a hned střílel. Sateri si povyjel a v rozkleku kotouč vyrazil.

04:52
    Oba týmy se střídají v útočných akcích. Hráči Traktoru by samozřejmě rádi vyrovnali, ale také Viťaz často hrozí.

06:05
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

06:47
    Makejev si s pukem vybruslil až do střelecké pozice, Francouz vyráží.

06:58
    Hra se otočila na druhou stranu, kde to střelou přes obránce zkoušel Glinkin. Sateri si puk našel a nadvakrát ho chytá.

07:47
    Domácí v postavení mimo hru.

08:31
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Třetí lajna Traktoru si v útočném pásmu vytvořila velký tlak a nakonec vybojovala i vyrovnání! Gubarev našel vtipnou zadovkou mezi kruhy ALEXANDERA RYBAKOVA, který z první prostřelil Sateriho. Asistence: Danil Gubarev a Konstantin Klimontov.
    Alexander RYBAKOV - 1:1

09:59
    Polovina první třetiny je za námi a už jsme viděli dva góly. Tohle je rozhodně zajímavý zápas.

10:39
    Se střelou z pravé strany si poradil Francouz, který vyrazil puk před sebe.

11:25
    Od modré pálil Klimontov, Sateri měl odkrytý výhled a má puk někde na hrudi.

11:56
    Domácí nyní motají soupeře v jeho obranném pásmu.

12:32
    Francouz vyjel z branky proti Soloduchinovi, ale nestačil puk před ním odehrát. Gólman Traktoru může být rád, že se kotouč odrazil do rohu.

13:07
    Střela Nováka od modré byla tečována do ochranné sítě za Sateriho brankou.

14:02
    Vyglazov objel branku a nahodil kotouč do klubka těl před brankovištěm. Od něj se puk odrazil mimo tyče.

15:01
    Rybakov střílel z pravého kruhu. Sateri nemohl moc vidět, přesto kotouč končí na jeho těle.

16:11
    Puk se odrazil mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

16:38
    Po objetí branky zkoušel překvapit Sateriho Kručinin, poté ještě dorážel Šarov, ale puk je pod finským gólmanem Viťazu.

17:01
    Pro střelu Jakuceňi si sáhl lapačkou Sateri. Domácí mají více ze hry.

17:23
    Po delší době zahrozili hosté. Bekhendová dorážka Musatova skončila na pravém betonu Francouze.

17:42
    Hráči Čeljabinsku skončili v postavení mimo hru.

18:27
    Před Saterim se objevil Gubarev, už ale nedokázal zasunout puk do odkryté klece!

19:01
    Je tu první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici usedl za hákování Roman Kudinov.

19:36
    Pervyšin na modré dlouho váhal se střelou. Nakonec to zkusil a po zákroku Sateriho bude následovat vhazování.

19:43
    Domácí přesilovku využívají a zaslouženě se ujímají vedení! Po vyhraném buly posunul Šinin puk na Klimontova. Sateri jeho bombu ještě vyrazil, ale proti dorážce SEMJONA KOKUJOVA už neměl nárok. Asistence: Alexander Šinin a Konstantin Klimontov.
    Semjon KOKUJOV - 2:1

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Zápas začali lépe hosté, kteří se již po 47 sekundách ujali vedení zásluhou Maria Kempeho. Hráči Traktoru ale postupně zabrali, soupeře zatlačili a ještě do přestávky skóre otočili. V 9. minutě srovnal Alexander Rybakov a pouhých 17 sekund před sirénou využil přesilovku Semjon Kokujov.

Střely na branku v 1. třetině – 20:8.

Další třetina začne přibližně v 15:53.

20:01

20:56
    Dobře to udělal Makejev, který se z pravé strany protáhl až před Francouze. Brankáře Traktoru však nepřenonal ani nadvakrát.

21:16
    Na druhé straně zahrozil Popov, jehož bekhendové zakončení vyrazil Sateri betonem.

22:07
    Signalizováno vyloučení v týmu Viťazu. Domácí ale mají puk a tak se zatím hraje.

22:25
    Nebezpečnou střelu Rybakova vytěsnil Sateri za svou klec.

23:10
    Neskutečná situace, kdy domácí při signalizovaném vyloučení více než minutu tlačili soupeře, aniž by byla hra přerušena! Nakonec dostal ANDREJ PERVYŠIN kotouč na osu hřiště, kde měl spoustu času na zamíření a zápěstím puk umístil k pravé tyčce z pohledu Sateriho – 3:1. Asistence: Dmitrij Pestunov a Stanislav Čistov.
    Andrej PERVYŠIN - 3:1

24:31
    Za vražení na hrazení je vyloučen hostující Denis Ježov. Přesilová hra pro domácí.

24:44
    Domácí Danil Gubarev se nechal vyprovokovat Kokšarovem a udeřil svého soupeře do obličeje. Dostává trest za hrubost a navíc za podražení. Síly na ledě se tedy vyrovnávají a později budou hrát hosté více než dvě minuty dlouhou početní výhodu!

26:16
    Hosté jsou s pukem ve středním pásmu.

26:32
    Viťaz kompletní a začala tedy přesilová hra hostujícího týmu.

27:18
    Klimontov dokázal vyhodit.

27:40
    Hostům se přesilovka nedaří, Popov nyní dokonce šetří čas za brankou Sateriho.

27:57
    Hráčů Viťazu bylo na ledě šest! Za to samozřejmě přijde dvouminutový trest.

28:35
    Rána Klimontova trefila pouze protihráče.

28:46
    Gubarev je na ledě, domácí hrají zkrácenou přesilovku.

29:58
    Využít ji nedokázali, po delší době se bude hrát 5 na 5.

30:20
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

30:38
    Hokejisté Viťazu jsou v ofenzivě hodně bezradní a téměř Pavla Francouze nezaměstnávají.

31:06
    Soloduchin se dobře protáhl až do zakončení, ale jeho bekhendový pokus vykopl Francouz.

32:25
    Sateri má dnes hodně práce, domácí ho testují z každé pozice.

33:01
    Bombu Makejeva z levého křídla vyrazil Francouz!

33:53
    Gubarev si drze obhazoval obránce a po kontaktu s ním skončil na ledě. Vylučovat se ale nebude.

34:32
    Dobrý postřeh Sateriho, který musel rychle do rozkleku po pohotové teči Popova.

34:49
    Nyní má už Sateri puk v lapačce a tak následuje reklamní přestávka.

35:39
    Francouz nejprve chtěl rozehrát, ale poté raději zvolil jistotu a puk přidržel. Vhazovat se bude v obranném pásmu Traktoru.

36:38
    Domácí jsou dnes lepším týmem a vedou zaslouženě. Nyní nedotáhli do konce nadějně vypadající přečíslení.

36:57
    Nyní ale budou čelit přesilovce soupeře! Na trestnou lavici odchází Alexander Šinin, který spadl pod nohy projíždějícímu Soloduchinovi.

37:49
    Domácím se podařilo vyhodit.

38:29
    Přihrávku Makejeva srazil jeden z bránících hráčů mezi střídačky.

39:09
    Švec-Rogovoj zaměstnal Francouze už v momentě, kdy byli domácí kompletní. Gólman Traktoru na místě.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině domácí pokračovali v dobré hře a tak svůj náskok zase o gól navýšili. Ve 24. minutě se při signalizovaném vyloučení prosadil Andrej Pervyšin. Hráči Viťazu budou muset hodně přidat, pokud chtějí v závěrečné části ještě usilovat o body.

Střely na branku ve 2. třetině – 15:7, celkem – 35:15.

Třetí třetina začne přibližně v 16:44.

40:01

40:29
    Popov vypálil ještě za útočnou modrou, Sateri jeho pokus vyrazil.

41:16
    Francouz za brankou zaváhal, ale Mustatov toho nedokázal využít. Okamžitě totiž u něj byli dva bránící hráči.

41:45
    Domácí Borodkin jde na trestnou lavici za hákování.

42:18
    Střela Vyglazova byla sražena do rohu.

42:38
    Horákovu nabídku tečoval Abdullin. Francouz puk vyrazil a o zbytek se postarala jeho obrana.

43:09
    Nnyí se Traktoru povedlo vyhodit.

43:46

44:06
    Mohlo to být 4:1! Střelu Jakuceňi vyrazil Sateri nad sebe a mohl být rád, že puk spadl až za jeho klec.

44:27
    Dmitrij Kostromitin zasáhl vysokou holí Čistova a domácí budou hrát přesilovku.

44:42
    Kempe s Vyglazovem vyrazili v oslabení do útoku. Prvně jmenovaný vystřelil a Francouz má puk v lapačce.

45:56
    Od modré pálil Pervyšin. Sateri vyrazil a dorážející Glinkin promáchl puk.

46:28

46:57
    Střelou z levé strany prověřil domácího gólmana Lukin. Francouz předvedl jistý zákrok a přerušil hru. Následuje reklamní pauza.

47:19
    Nahození Eronena Francouz viděl a má puk v lapačce.

47:54
    Střela Musatova byla sražena do ochranné sítě za brankou.

48:48
    Domácí už nejsou tak aktivní, jako v prvních dvou třetinách. Soustředí se spíše na hlídání náskoku.

49:28
    Vyloučen je hostující Roman Horák a Traktor si tak zahraje další přesilovou hru.

51:19
    Domácí kapitán DERON QUINT od modré nahodil puk na branku a Sateri zřejmě vůbec nic neviděl. Traktor tak vede už 4:1 a troufám si tvrdit, že si dnes připíše tři body. Asistence: Dmitrij Pestunov.
    Deron QUINT - 4:1

52:54
    Domácí jsou navíc při chuti a nyní ostřelují Sateriho.

53:18
    Diváci tleskají snaze hokejistů Traktoru, kteří dostali soupeře pod velký tlak.

54:56
    Do konce zbývá pět minut, domácí jsou u kotouče.

55:51
    Jeden z domácích hráčů to zkoušel z hodně ostrého úhlu, Sateri musel vyrážet puk.

56:05
    Jakuceňa si s pukem vybruslil na střed hřiště, pro jeho střelu si sáhl lapačkou Sateri.

56:50
    Hosté už asi rezignovali. Ani se moc nesnaží útočit.

57:47
    Filip Novák to sice přehnal s klidem a nechal se obrat o kotouč Afinogenovem, zkušený útočník však záhy nezvládl přihrávku a zahnal svůj tým do středního pásma.

58:11
    Arťjom Borodkin dostává trest za hákování. Viťaz bude hrát přesilovku.

59:04
    Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1. Po nahrávce Růžičky minul ve velké šanci Pestunov!

Hokejisté Viťazu pokračují ve svém trápení a připsali si již osmou porážku v řadě. Nutno říci, že Traktor dnes byl lepším týmem a zvítězil zaslouženě. Ve třetí třetině už padl jediný gól, na konečných 4:1 zvýšil v přesilové hře domácí kapitán Deron Quint.

Střely na branku ve 3. třetině – 8:8, celkem – 43:23.

Filip Novák (CLJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:07
    Martin Růžička (CLJ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 11:28
    Pavel Francouz (CLJ) 60 minut, 22 zákroků, 1 gól, 95,7%

Roman Horák (VIT) 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:11 (17:21:53)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 9. Rybakov (Gubarev, Klimontov), 20. Kokujov (Šinin, Klimontov), 24. Pervyšin (Pestunov, Čistov), 52. Quint (Pestunov) – 1. Kempe (Horák, Kostromitin)

HC Viťaz Moskevská oblast: Sateri (Saprykin) – Eronen, Voronkov, Kostromitin, Lukin, Golovkov, Davydov, Ježov, Kudinov – Kempe, Horák (A), Vyglazov – Afinogenov, Švec-Rogovoj, Makejev – Soloduchin (C), Musatov, Kokšarov (A) – Cyganov, Šibajev, Abdullin.

Rozhodčí: Vasiljev, Zacharov – Goljak, Raming