Olomouc – Jihlava 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 4:1 (kon.) | Vítkovice – HC Plzeň 3:4 (kon.)
Třinec – K. Vary 4:0 (kon.)
HC Olomouc
4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
HC Dukla Jihlava
Pátek 27.11.2015, 13:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 23. kolo

Ode mě je to ze zimního stadionu v Olomouci pro dnešek vše, v sobotu se těším na počtenou u dalšího kola juniorské extraligy. (15:46:49)

Kohouti se nakonec o tři body museli strachovat, když Jihlava vstřelila dvě branky během pěti minut. Nejprve mířil přesně Pavel Kousal, chvíli na to Aleš Dufek.

59:35
    Třetí třetina se dohrává v útočném pásmu Jihlavy.

58:20
    Olomoučtí vyhodili puk až ke Kořenářovi, Jihlava se ale rychle vrací do útočného pásma.

57:32
    Hanáci se na chvíli osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

57:03
    Jihlava se snaží ještě srovnat a tlačí se před Urbische, Kohouti ale útočné akce hostů dobře hlídají.

56:15
    Najman z mezikruží trefil jen Urbische.

55:05
    Olomouc právě vstřelila branku!
    DOMINIK MAREK vrací Olomouci dvoubrankový náskok. Olomoucký útočník podél mantinelu objel soupeře a mířil do pravého horního růžku Kořenářovy branky. Asistence: Rok Macuh.

54:30
    Jihlava se znovu drží před Urbischem a zkouší to ze všech stran. Kohouti se jen těžko dostávají z vlastního pásma.

53:02
    Jihlava spěchá za srovnáním, Olomoučtí ale zabrali a znovu lépe brání.

52:28
    Kuba zůstává po jedné ze zblokovaných střel ležet u mantinelu a spěchá k němu lékař.

52:15
    Jihlava to zkusila dvakrát z vrcholu kruhu, Urbisch ale oba pokusy vyrazil.

51:43
    Jihlava se po druhé vstřelené brance dál drží v pásmu a Olomouci pořádně zatápí.

50:56
    Urbisch vytáhl výborný zákrok proti střele Najmana z levého kruhu. Olomoucký brankář schoval puk do lapačky a přerušil hru.

50:20
    Müller to zkoušel z předbrankového prostoru, na Kořenáře si ale nepřišel.

49:17
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava snižuje náskok Moravanů, když využili svoji přesilovku. PAVEL DUFEK vypálil a prostřelil domácího gólmana. Asistence: Martin Kadlec.

48:01
    Matěj Pavlovský (OLO) si odpyká menší trest za hrubost.

48:00
    Útočná formace a nejaktivnější trojice ve složení Jeklič – Beták -Pavlovský uzamkla soupeře v obranném pásmu.

46:47
    Hra se přesunula do obraného pásma Jihlavy. Moravané zvýšili aktivitu po inkasovaném gólu.

44:12
    po střele obránce vznikl chaos před domacím brankářem který však puk neviděl a PAVEL KOUSAL využil téhle chvilky a snižuje na 3:1 asistence: Ondřej Najman a Richard Peschout

43:27
    Domácí hráč Vita Beutl (OLO) je vyloučen na dvě minty za vysokou hůl.

42:40
    Jihlava ted držela hru ve středním pásmu.Poté co olomoucký hráč vyhodil puk na icing vhazování v útočném pásmu Kohoutů

41:58
    Kohouti nevyužili přesilovou hru. Vhazování v útočném pásmu

40:02
    Olomoučtí na úvod třetiny přešli do útočného pásma,kde byl atakován Matěj Pavlovský,který odešel po svých z ledu. Olomouc pokračuje ve stejném nasazení a nádále se udržují v ú
    točném pásmu

40:01

Třetí třetina odstartuje zhruba ve 14:34.

Po většinu druhé části to byli Kohouti, kteří měli více ze hry. Hanáky nakopl i třetí gól, který vstřelili už v první minutě prostřední části zásluhou Šimona Betáka. Jihlava ke konci prostřední části přidala, ke gólu to však nevedlo.

40:00

39:52
    Kohouti si ještě chvíli před koncem druhé třetiny, a také na začátku té třetí, zahrají další přesilovku. Ondřej Najman (JIH) to s důrazem přehnal a za krosček je na dvě minuty odeslán na trestnou lavici.

39:12
    U zadního mantinelu svého obranného pásma vybojovala puk Jihlava a vydala se do útoku. Dál než přes střední pásmu se však nedostala.

38:43
    Macuh vyvezl puk do středního pásma, kde jej předal Markovi, ten však mířil z levé strany jen do připravené lapačky.

38:18
    Jihlava je dál usazená v útočném pásmu a kombinuje.

37:57
    Proti další střele hostů, a to z mezikruží, už ale Urbisch zasahovat musel. Puk tak vyrazil holí mimo dosah hostujících útočníků.

37:28
    Dukla nic nevzdává a cpe se před Urbische, i Olomoučtí ale blokují střelecké pokusy hostů.

37:18
    Beták hledal před bránou přihrávkou Kropáče, ten ale promáchl.

36:21
    Beták se dostal až téměř do brankoviště a zkoušel tečovat nahození jednoho z jeho spoluhráčů do brány, Kořenář byl ale pozorný.

35:57
    I Kohouti se cpou před Kořenáře a snaží se přidat čtvrtou branku. Jihlava ale všechny střelecké pokusy zvládá zblokovat.

35:30
    Jihlava je ale rychle zpět v útočné třetině.

35:09
    Pavlovský se ve středním pásmu dostal k puku a jen jej nahodil do útočného pásma.

34:30
    Dukla se dál drží v útočném pásmu a kombinuje, Olomouc ale dobře brání a nepouští hostující hráče ke střele na branku.

34:02
    Jihlava vyrazila do útoku a hledá, kudy by mohla dostat puk až za záda Urbische.

32:55
    Krásnou akci ale předvedla trojice Fejko, Metelka, Škoda. Dvojice obránců si s olomouckým útočníkem několikrát prohodila puk a snažila se vyšachovat jihlavskou obranu i brankáře. Kořenář musel čelit hned několika dorážkám.

32:30
    Hra v nestandartním počtu hráčů zatím vychází spíš Jihlavě, která se drží před Urbischem.

31:49
    Oba týmy budou znovu hrát čtyři na čtyři. Za hákování je menším trestem potrestán Richard Peschout (JIH).

31:40
    Rok Macuh (OLO) také musí na dvě minuty na lavici hanby. Olomoucký forvard je potrestán menším trestem za sekání.

31:10
    Heža s Macuhem se vydali do útoku, před brankou si párkrát prohodili kotouč a Heža mohl zakončovat. Trefil ale jen výstroj připraveného brankáře.

30:58
    I Jihlava ale ožila, a tak si musí Urbisch dávat velký pozor.

30:36
    Sotva se Kuba vrátil z trestné lavice, tlačí se hráči ve světlých dresech znovu do útoku.

30:09
    Jihlava se i v přesilové hře jen těžko dostává přes modrou čáru.

29:18
    Pražákovo nahození od modré Urbisch dobře viděl a nastavil lapačku. Olomoucký brankář pak hned rozehrával.

28:51
    Kohouti znovu doráželi před bránou hostů. Heža ale nakonec puk mezi betony Kořenáře protlačit nedokázal.

28:17
    Tentokrát ale Kohoutům přesilová hra příliš dlouho nevydržela. Dvě minuty si na trestné lavici musí odpykat i Miroslav Kuba (OLO), a to za držení hole.

27:32
    Ve stejném čase je za posunutí branky Josef Kořenář potrestán dvěma minutami. Ty odpyká Aleš Dufek (JIH).

27:32
    Ke slovu se znovu dostala první lajna domácích. Kořenář ale při zákroku posunul branku, a tak Jeklič nemohl zakončit.

26:48
    Nesvadbovu střelu od modré chtěli jeho spoluhráči ještě dorážet, jihlavský brankář měl ale puk dávno ve své moci.

26:42
    Fejko dostal z pravé strany dobrou přihrávku, puk si ještě popotáhl a střílel. Z mezikruží ale trefil jen masku Kořenáře.

26:08
    Za vyhozeným pukem spěchal Fejko, Jihlava ale byla rychlejší.

25:38
    Jihlavští přidali a čím dál tím častěji se tlačí do branky. Urbisch si ale své čisté konto zatím dobře hlídá.

24:50
    Najman obkroužil branku a z pravé strany se chystal zakončovat. Domácí maskovaný muž ale k tyčce natáhl beton.

24:35
    Dvořák si nabruslil až před Urbische a střílel. Olomoucký brankář ale včas nastavil betony.

23:55
    Marek si počkal na přihrávku ve středním pásmu, zpracoval puk a vyrazil do útoku. Tam ale narazil na bránící hráče Dukly.

22:50
    Olomoučtí jsou při chuti a dál ohrožují branku hostů.

22:10
    Fejko prokličkoval mezi bránícími hráči až před jihlavskou svatyni, kde hledal přihrávkou Spurného. Olomoucký obránce ale trefil jen boční síťku.

21:59
    Buly před Urbischem vyhráli Kohouti a znovu se vydali do útoku.

21:55
    Proti střele z mezikruží nastavil Urbisch lapačku a přerušil hru.

21:10
    Dukla se jen těžko osvobozuje, Hanáci se dál drží v útočném pásmu.

20:32
    Tak tenhle vstup do utkání Kohoutům vyšel. Hanáci začali svou útočnou akci z vlastního pásma a první lajna se dostala až před Kořenáře, kde ŠIMON BETÁK bez váhání prostřelil jihlavského brankáře. Asistence: Matěj Pavlovský, Matic Jeklič.

20:18
    Kohouti znovu míří do útoku. Střela jednoho z nich však skončila vysoko nad horní tyčkou Kořenářovy branky.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 13:46.

V první třetině měli navrch domácí, kterým se nakonec tlak do brány vyplatil, když se v šestnácté minutě trefil Matic Jeklič a chvíli před koncem v přesilovce přidal slovinský útočník další branku.

20:00

19:46
    Jihlava se tlačí k Urbischovi a snaží se snížit olomoucký náskok, Kohouti ale dál dobře brání.

19:16
    Kohouti využívají přesilovku a přidávají další branku. Proti první dorážce se ještě Kořenář natáhl a vyrazil puk před sebe, Hanáci ale doráželi dál, a tak nakonec MATIC JEKLIČ dostal puk podruhé v utkání do branky. Asistence: Šimon Beták.

18:59
    Olomouc se drží v útočném pásmu. Beták ale zprava trefil jen brankáře.

18:27
    Jihlavský kapitán Dominik Hohl (JIH) si odpyká dvě minuty za napadení. Kohouti si tak zahrají první přesilovku.

18:16
    Kohouti jsou hladoví po dalším gólu a cpou se před Kořenáře.

17:49
    Dufkovu střelu z levého kruhu ještě někdo přizvedl, a tak skončila jen v ochranné síťce nad brankou.

17:20
    Jeklič s Betákem znovu ohrožovali jihlavskou branku, procpat puk kolem pravé tyčky se jim ale nepodařilo.

17:02
    I Dukla si našla cestu k bráně, ve střele na olomouckou svatyni jí ale zabránili dobře bránící Kohouti.

16:30
    Olomouc se dál drží v útočném pásmu, ráda by přidala další branku.

15:58
    Pavlovský se protáhl až ke Kořenářově bráně a z pravé strany zkusil své štěstí. Jihlavský brankář byl ale připraven.

15:02
    A právě dlouhá kombinace se Hanákům vyplácí. MATIC JEKLIČ dostal dobrou přihrávku na pravou stranu a střelou do horní části branky otevřel skóre utkání. Asistence: Šimon Beták, Jakub Galvas.

14:50
    Hanáci se drží v pásmu a kombinují.

14:16
    Hra se přesouvá od brány k bráně, ke střele se ale nemá ani jeden z týmů.

13:27
    Jihlava se tlačí do útoku, Kohouti ale dobře brání a rychle se ve svém pásmu zbavují puku.

13:18
    Chvíli na to to z pravé strany zkoušel Fejko, ani ten ale nemířil přesně.

12:46
    Přímo ze střídačky se do samostatného úniku dostal Heža, z těsné blízkosti však přestřelil Kořenářovu svatyni.

12:08
    Jeklič se dostal až před Kořenáře, jihlavský brankář ale úmysly útočníka se slovinskými kořeny dobře přečetl.

11:33
    Jihlava teď domácím pořádně zatápěla, Olomouc se ale nakonec ve zmatku před bránou dokázala zorientovat a inkasovanou branku nepřipustila.

11:13
    Po delší době musel zasahovat také Urbisch. Proti střele z pravého kruhu ale sklapl betony včas.

10:52
    Kohouti se přes urputný obranný val Jihlavy nakonec přece jen dostali do útočného pásma, tam však narazili na další bránící hráče.

10:22
    I akce Kohoutů skončila jen v rohu kluziště, Dukla se na svou obranu zatím může spolehnout.

09:50
    Kohouti vyhodili puk do útočného pásma a spěchali střídat. Kropáč ještě vyčkával na chybu hostů, ta ale nepřišla.

09:25
    Kohouti byli úspěšnější, dál než do středního pásma se však nedostali.

09:06
    O puk se bojuje za Urbischovou brankou, olomoucký brankář tak musí být ve střehu.

08:45
    Hra se přesunula do středního pásma, nepřesné přihrávky teď ale trápí oba dva týmy.

08:02
    Macuh ve středním pásmu chyboval a ke kotouči se dostal jeden z jihlavských hráčů. Slovinský forvard ale stihl svou chybu napravit a kotouč získat zpět ještě v prostřední části kluziště.

07:50
    Nepřesná přihrávka vyhnala Olomouc z pásma.

07:20
    Do útoku se vydali Dvořák s Bambulou. Dvořák na pravém kruhu poslal přihrávku Bambulovi, toho si ale dobře hlídali domácí hráči.

06:50
    Dukla se teď drží v útočném pásmu, Urbisch ale může být v klidu, hokejisté z Vysočiny se zatím ke střele nedostali.

06:02
    Fejko vyhrál buly a puk se dostal k Müllerovi. Ten u mantinelu chvíli kličkami motal hlavu jednomu z jihlavských obránců, párkrát obkroužil branku a z pravé strany zkoušel zakončit, trefil ale jen bránící hráče.

05:44
    Po pravé straně prosprintoval před Kořenáře Müller a zkusil to z otočky, jihlavský strážce svatyně byl ale připraven.

05:25
    Jihlava se osvobozuje a také míří před branku.

05:03
    Kohouti kombinují v útočném pásmu, jejich střely ale zatím míří mimo vytyčený cíl.

04:38
    Kropáč vyvezl puk až k levému kruhu, tam ale přišel o puk.

03:45
    Vlček dostal před bránou krásnou přihrávku a mířil do odkryté brány, Urbisch ale vytáhl výborný zákrok a stačil proti střele skočit k levé tyči.

03:15
    Jihlava se po buly dostala do útočného pásma a Pražák to zkusil téměř od modré. Jeho střela ale letěla hodně mimo.

02:52
    Pokus Jekliče z vrcholu pravého kruhu vyrazil Kořenář špičkou lapačky mimo branku.

02:10
    Tentokrát byla na buly v útočném pásmu úspěšnější Jihlava, Kohouti ale zatím dobře brání, a tak se žádná střela k Urbischovi nedostala.

01:51
    Do útočné třetiny se dostal Kolouch, toho si ale domácí dobře pohlídali a vytlačili jej do rohu kluziště.

01:32
    Hráči v červeno-bílé kombinaci se drží v útočném pásmu a zkouší se dostat do vhodné střelecké pozice.

01:07
    Hanáci si párkrát před bránou prohodili puk a Kuba zkoušel z levé strany dorážet, Kořenář ale nastavil betony.

00:44
    Domácí jsou ale brzy zpátky před jihlavským brankářem.

00:25
    První útočnou akci Hanáků zastavuje hvizd rozhodčího, a tak se vhazuje ve středním pásmu.

00:06
    Kohouti vyhráli buly a začali svou akci z vlastního pásma. Napadat se sice vydal Bambula, Olomouc ale měla puk ve své moci.

00:01

Jihlava během dosud odehraných kol nasbírala 26 bodů a patří jí čtrnácté místo v extraligové tabulce.

I Jihlava střídala výhry s prohrami. V posledních čtyřech kolech na tom byla ale Dukla o něco lépe než Hanáci a do tabulky (která je letos opravdu vyrovnaná) si připsala tři body. Jihlavští nejprve po vyrovnaných dvou třetinách podlehli silnému Liberci 3:5, pak ale přetlačili Mladou Boleslav v nájezdech poměrem 3:2. Utkání s Vítkovicemi došlo až do prodloužení, kde se z bodu navíc radovali hráči v modrých dresech. Jihlava se musela smířit s porážkou 3:4. V dosud posledním kole Dukla nakonec podlehla Třinci 0:2.

Nejproduktivnější hráč: Šimon Beták (8+4)
    Nejlepší střelec: Šimon Beták (8 gólů)
    Nejčastější asistent: Matěj Pavlovský (8 asistencí)
    Nejproduktivnější obránce: David Nesvadba (4+6)
    Nejlepší +/-: Šimon Beták (+4)
    Nejtrestanější hráč: Jan Kropáč, Lukáš Spurný (33 TM)
    Nejvytíženější brankář: Jakub Urbisch (14 zápasů; 93,35 %)

Olomouc se s 21 body krčí na předposledním, tedy sedmnáctém místě jen se čtyřbodovým náskokem před posledním Litvínovem.

Olomouc s průběhem sezóny spokojená být nemůže. Výkony týmu se pohybovaly jako na houpačce, jednou nahoru, pak zase dolů. V posledních čtyřech kolech se navíc Hanáků drží pořádná smůla. Olomoučtí nejprve doma i přes dobrý výkon podlehli Mladé Boleslavi, která trestala vyloučení, 0:5, poté potrápili Vítkovice a po nájezdech a výsledku 2:3sn brali bod. Pak ale utrpěli debakl na ledě Třince, a to 2:8, nakonec ve velmi dobrém utkání podlehli Zlínu 0:1.

V pátek nastoupí proti sobě už v rámci 23. kola DHL extraligy juniorů na olomouckém ledě proti sobě Olomouc a Jihlava. Dva týmy, které z předchozích sezón ví, jaké to je bát se bojů o sestup a ani letos zatím nemohou být se svými výkony příliš spokojené.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.
    GSA

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 16. Jeklič (Beták, Galvas), 20. Jeklič (Beták), 21. Beták (Pavlovský, Jeklič), 56. Marek (Macuh) – 45. Kousal (Najman, Peschout), 50. Dufek (Kadlec)

HC Olomouc: Urbisch (Šoustal) – Nesvadba (C), Spurný, Klvaňa, Galvas, Metelka, Kališ, Beutl, Škoda – Heža, Kropáč, Fejko, Beták, Pavlovský, Macuh, Marek, Jeklič, Müller, Kuba.
    HC Dukla Jihlava: Kořenář (Brož) – Půža, Pražák, Váňa, Vlček, Kadlec, Hohl (C) – Vala, Dufek, Najman, Dvořák, Kolouch, Bambula, Peschout, Kousal.

Rozhodčí: Dědek – Vožda, Zedník