Ufa – Magnitogorsk 6:2 (kon.) | N.Novgorod – Novokuzněck 2:4 (kon.) | Minsk – Novosibirsk 2:3 (po pr.)
Petrohrad – Spartak Moskva 5:0 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
6:2 (2:0, 4:0, 1:1)
Metallurg Magnitogorsk
Středa 02.12.2015, 15:00 • Ufa Arena • KHL

To je z dnešního utkání v Ufa Areně vše. Doufám, že jste se dobře bavili a přeji hezký zbytek dne. (17:26:36)

Československá stopa:
    Tomáš FILIPPI (MET) 0+1 (3 střely)
    Jan KOVÁŘ (MET) 0+0 (5 střel)

Osmibranková podívaná je u konce. Můžem říct, že jsme sledovali otevřený útočný hokej na obou stranách. Co se týká proměňování šancí, měla Ufa jasně navrch. Po první třetině vedla už 2:0, když první dvě branky zařídil Nikolaj Prochorkin a Alexander Loginov. Své spoluhráče následoval další brankou Dmitrij Makarov,Igor Gregorenko a minutu po něm i Artjom Černov zvyšující už na 5:0. Snížení přenesl po využití přečíslení Sergej Mozjakin a utkání mohlo být ještě zajímavé, když na 5:2 snížil Anton Lazarev. Magnitogorsk se nadechoval k další brance a možná by se mu podařilo ještě pořádně zdramatizovat závěr, kdyby čtyři minuty před koncem zápasu neskóroval Anton Lazerev zvyšující už na 6:2. Další góly už nepadly a tak Ufa poráží Metallurg vysoko o čtyři branky.

59:50
    Domácí vyhazují a to nic dalšího už se dnes nestane.

59:15
    Hosté se ještě usazují ve třetině soupeře a kombinují před Svedbergem.

58:30
    Omark (UFA) dostává trest na 2 minuty za vysokou hůl, ale to už Ufu mrzet nemusí, jelikož se blíží závěr.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a asi určitě i celého utkání.

57:15
    Ale Metallurg se ještě snaží alespoň zkorigovat nepříznivý výsledek z jeho strany.

57:00
    Vypadá to, že Ufa definitivně odrazila odpor Magnitky na zdramatizování zápasu.

56:45
    Domácí fanoušci jsou ve varu a Ufa Arenou obíhá mexická vlna!

56:10
    Do pravého kruhu dostal dobrou přihrávku Omark, Samsonov kryje mezi betony.

55:52
    Ufa právě vstřelila branku!
    Engqvist odvedl u tohoto gólu hodně práce. Zavezl kotouč po levé straně, nahodil na Samsonova, který jen vyrazil. K dorážce před prázdnou brankou se dostal ANTON LAZAREV a zvyšuje na 6:2! Asistence: Andreas Engqvist.

55:00
    Magnitogorsk krouží kolem mantinelu a hledá vhodnou střeleckou příležitost.

53:50
    Šest minut do konce třetí třetiny a Ufa se logicky nikam nežene.

53:20
    Salavat nahazuje puk k mantinelu a krouží kolem branky Samsonova.

52:00
    Chabarov vyzkoušel pozornost Svedberga od modré čáry.

51:45
    Hosté střídají a chystají plány na další branku.

50:55
    Osala s Batyršinem vyvezli puk a dostali se i k dobré střele z pravého kruhu, kterou Svedberg vyrazil.

Jan Šíma

Branky a nahrávky: 1. Prochorkin (Hartikajnen, Majorov), 14. Loginov (Lepisto, Omark), 25. Makarov (Hartikajnen), 29. Grigorenko, 30. Černov (Prochorkin), 56. Lazarev (Enqvist) – 32. Mozjakin (Wolski, Lee), 48. Osipov (Zaripov)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochacky) – Loginov, Lepisto, Omark, Engqvist, Grigorenko – Gončarov, Višněvskij, Majorov, Prochorkin, Hartikajnen – Bodrov, Arzamastsev, Nestorov, Vorobyjov, Lazarev – Derlyjuk, Culygin, Černov, Chlystov, Makarov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, Antipin, Wolski, Kovář, Mozjakin – Batyršin, Bereglazov, Zaripov, Filippi, Osala – Těreščenko, Chabarov, Platonov, Kaletnik, Potěchin – Osipov, Arsenyjuk, Železkov, Timkin.

Rozhodčí: Anisimov, Naumov (Lazarev, Šelyjanin)

Diváci: 7 615