Chabarovsk – Barys 3:2 (kon.) | Vladivostok – Omsk 0:1 (kon.) | Novokuzněck – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 6:5 (po pr.) | Riga – Čeljabinsk 2:3 (0:1 po s.n.)
Metallurg Novokuzněck
2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Úterý 08.12.2015, 13:00 • Metallurgs Sport Palace, Novokuzněck • KHL

Československá stopa v utkání

Robert Kousal (MNK) 0+0, 5 střel, čas na ledě 21:04

(Brankář Filip Novotný v Novokuzněcku předčasně skončil, protože nedostával příliš mnoho příležitostí.) (15:49:06)

Metallurg Novokuzněck ve třetí třetině pokračoval v zahazování přesilových her, nakonec ale jednu z nich využít dokázal a Cade Fairchild v čase 51:35 střelou od modré čáry mezi betony Vladislava Fokina vyrovnal na 2:2. Nutno ale dodat, že brankář Jugry absolutně nic neviděl a rozmáchnutím rukou to dal poté jasně najevo. S tímhle nemohl dělat vůbec nic. V závěru zápasu se Kirill Lebeděv a Kirill Kaprizov řítili do samostatného úniku, ani jeden z nich ho ale nedokázal přetavit ve vítězný gól, a tak přišel na druhé straně trest, když se 16 sekund před koncem prosadil střelou pod břevno Denis Gorbunov. Konečný výsledek. Metallurg Novokuzněck 2 Jugra Chanty-Mansijsk 3.

59:56
    Metallurg vyhodil puk na zakázané uvolnění a to je definitivní konec.
    59:44 Denis GORBUNOV - 2:3

59:44
    Jugra právě vstřelila branku!
    DENIS GORBUNOV skóruje pouhých 16 sekund před koncem zápasu a v přesilové hře s největší pravděpodobností rozhoduje o výhře Jugry!! Denis Gorbunov v těsné blízkosti brány vložil hůl do přihrávky svého spoluhráče a usměrnil puk přesně pod břevno. Ještě se kontrolovalo video, ale branka platila, protože puk se odrazil od televizní kamery zpět do hry. Asistence: Grigorij Želdakov, Igor Bortnikov.

59:26
    Andrej Karejev si poradil se střelou Jevgenija Chvostova z blízkosti levé tyče a přerušil hru. Důležitý zákrok!

59:07
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck: Cade Fairchild dostal menší trest, 2 minuty sekání.

58:28
    Vzápětí se dostal do samostatného úniku Kirill Kaprizov, ani on ale brankáře Vladislava Fokina propálit nedokázal!

58:08
    Kirill Lebeděv mohl se řítil sám na bránu, Vladislav Fokin ale včas sklapl betony a dokázal ho vychytat!

57:35
    Andrej Karejev si poradil se střelou Jugry z levého křídla a přerušil hru.

56:45
    Střela Jugry z pravého křídla byla zablokována a Metallurgu se podařilo vyhodit.

56:12
    Jugra si vyžádala oddechový čas. Po sérii oslabení má nyní v přesilové hře ideální možnost rozhodnout o svém vítězství.

56:12
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck: Nikita Ljamkin dostal menší trest, 2 minuty hákování.

55:45
    Hra se během posledních minut vyrovnala a nyní je to z obou stran poměrně opatrné. Nikdo se nechce dopustit chyby.

55:24
    Jen připomínám, že Andrej Karejev nastoupil do brány do druhé třetiny místo Vladislava Podjapolskije, který během první třetiny inkasoval dva góly.

54:33
    Jugra se u levé tyče dostala ke střele, brankář Andrej Karejev ale drží čisté konto.

54:13
    Blíží se závěr dnešního zápasu, v němž má Metallurg na vrh.

53:34
    Jeden z hokejistů Novokuzněcku se středem útočného pásma mezi dvěma protihráči prodral do zakončení, Vladislav Fokin se ale překonat nenechal!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 32. Žemčenko (Jerdakov), 52. Fairchild (Manuchov) – 13. Mamkin (Panov, Bortnikov), 18. Rasskazov (Chvostov, Želdakov), 60. Gorbunov (Želdakov, Bortnikov)

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (21. Karejev) – Nekolenko, Ščukin – Glebov, Kamalov – Ljamkin, Amirov – Manuchov, Fairchild – Karavajev, Razumov, Butuzov – Lebedev, Zemčenko, Jerdakov – Orlov, Romanov, Komaristij – Kaprizov, Kazakov, Kousal.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Gelašvili) – Kalašnikov – Chvostov, Djakov – Selezňov, Pogorišnij – Mamkin, Želdakov – Ankudinov, Ivanov, Nikolajev, Běljajev – Rasskazov, Varfolomejev, Lapenkov – Buljanskij, Taraťuchin, Medvěděv – Panov, Gorbunov, Bortnikov.

Rozhodčí: Vladislav Kiseljov, Alexander Sojn – Tornike Kuchava, Nikita Novikov