Chabarovsk – Barys 3:2 (kon.) | Vladivostok – Omsk 0:1 (kon.) | Novokuzněck – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 6:5 (po pr.) | Riga – Čeljabinsk 2:3 (0:1 po s.n.)
Metallurg Novokuzněck
2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Úterý 08.12.2015, 13:00 • Metallurgs Sport Palace, Novokuzněck • KHL

Československá stopa v utkání

Robert Kousal (MNK) 0+0, 5 střel, čas na ledě 21:04

(Brankář Filip Novotný v Novokuzněcku předčasně skončil, protože nedostával příliš mnoho příležitostí.) (15:49:06)

Metallurg Novokuzněck ve třetí třetině pokračoval v zahazování přesilových her, nakonec ale jednu z nich využít dokázal a Cade Fairchild v čase 51:35 střelou od modré čáry mezi betony Vladislava Fokina vyrovnal na 2:2. Nutno ale dodat, že brankář Jugry absolutně nic neviděl a rozmáchnutím rukou to dal poté jasně najevo. S tímhle nemohl dělat vůbec nic. V závěru zápasu se Kirill Lebeděv a Kirill Kaprizov řítili do samostatného úniku, ani jeden z nich ho ale nedokázal přetavit ve vítězný gól, a tak přišel na druhé straně trest, když se 16 sekund před koncem prosadil střelou pod břevno Denis Gorbunov. Konečný výsledek. Metallurg Novokuzněck 2 Jugra Chanty-Mansijsk 3.

59:56
    Metallurg vyhodil puk na zakázané uvolnění a to je definitivní konec.
    59:44 Denis GORBUNOV - 2:3

59:44
    Jugra právě vstřelila branku!
    DENIS GORBUNOV skóruje pouhých 16 sekund před koncem zápasu a v přesilové hře s největší pravděpodobností rozhoduje o výhře Jugry!! Denis Gorbunov v těsné blízkosti brány vložil hůl do přihrávky svého spoluhráče a usměrnil puk přesně pod břevno. Ještě se kontrolovalo video, ale branka platila, protože puk se odrazil od televizní kamery zpět do hry. Asistence: Grigorij Želdakov, Igor Bortnikov.

59:26
    Andrej Karejev si poradil se střelou Jevgenija Chvostova z blízkosti levé tyče a přerušil hru. Důležitý zákrok!

59:07
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck: Cade Fairchild dostal menší trest, 2 minuty sekání.

58:28
    Vzápětí se dostal do samostatného úniku Kirill Kaprizov, ani on ale brankáře Vladislava Fokina propálit nedokázal!

58:08
    Kirill Lebeděv mohl se řítil sám na bránu, Vladislav Fokin ale včas sklapl betony a dokázal ho vychytat!

57:35
    Andrej Karejev si poradil se střelou Jugry z levého křídla a přerušil hru.

56:45
    Střela Jugry z pravého křídla byla zablokována a Metallurgu se podařilo vyhodit.

56:12
    Jugra si vyžádala oddechový čas. Po sérii oslabení má nyní v přesilové hře ideální možnost rozhodnout o svém vítězství.

56:12
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck: Nikita Ljamkin dostal menší trest, 2 minuty hákování.

55:45
    Hra se během posledních minut vyrovnala a nyní je to z obou stran poměrně opatrné. Nikdo se nechce dopustit chyby.

55:24
    Jen připomínám, že Andrej Karejev nastoupil do brány do druhé třetiny místo Vladislava Podjapolskije, který během první třetiny inkasoval dva góly.

54:33
    Jugra se u levé tyče dostala ke střele, brankář Andrej Karejev ale drží čisté konto.

54:13
    Blíží se závěr dnešního zápasu, v němž má Metallurg na vrh.

53:34
    Jeden z hokejistů Novokuzněcku se středem útočného pásma mezi dvěma protihráči prodral do zakončení, Vladislav Fokin se ale překonat nenechal!

52:55
    Jugra se ocitla v ojedinělé šanci, střela z pravého křídla ale skončila za bránou.

52:21
    Jugra tedy doplatila na svou nedisciplinovanost a Metallurg se po vyrovnává na 2:2 může ještě pokusit zápas otočit.
    51:35 Alexander KOMARISTIJ - 2:2

51:35
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    CADE FAIRCHILD využívá přesilovou hrou a vyrovnává na 2:2!! Cade Fairchild od modré čáry napřáhl k střele po ledě a mezi betony Vladislava Fokina puk poslal do sítě. Nutno ale dodat, že brankář Jugry absolutně nic neviděl a rozmáchnutím rukou to dal poté jasně najevo. S tímhle nemohl dělat vůbec nic. Asistence: Roman Manuchov.

51:19
    Alexander Komaristij si z pravého křídla skvěle vybruslil před bránu a byl faulován.

51:16
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: Jevgenij Chvostov dostal menší trest, 2 minuty sekání.

51:02
    Co chtějí hráči Metallurgu víc? Dvě přesilové hry 5 na 3 a další početní výhody jim stačily pouze na jeden gól.

50:44
    Jugra Chanty-Mansijsk hraje opět v plném počtu a ani takhle přesilová hra nebyla využita.

50:21
    Vladislav Fokin vzápětí znovu zakročil a po úspěšném zákroku po střele Novokuzněcku z levého křídla přerušil hru.

50:08
    Vladislav Fokin ukryl puk v lapačce po střele Metallurgu z pravého křídla a hra byla přerušena.

49:44
    Metallurg má k dispozici další přesilovou hru, zatím dokázal využít pouze jednu.

49:06
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: Andrej Ankudinov dostal větší trest, 10 minut nesportovní chování.

48:43
    Metallurg vyhodil puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před bránou Jugry.

48:32
    Kirill Kaprizov se po přihrávce svého spoluhráče zpoza brány ocitl u pravé tyče v obrovské šanci, brankář Vladislav Fokin ale vytáhl fantastický zákrok a jeho střelu směřující po ledě přesně k pravé tyči levým betonem vyrazil!

48:12
    Metallurg nyní dostal Jugru pod tlak, nic z něho ale vytěžit nedokázal.

47:41
    Kirill Kaprizov se dostal v pravém kruhu pro vhazování ke střele, ze slibné pozice ale zamířil vedle vzdálenější levé tyče.

47:10
    V poslední třetině dnešního zápasu se zatím hraje bez vyloučení.

47:01
    Andrej Karejev zastavil nahození Jugry a po přerušení hry se bude vhazovat po jeho pravici.

46:55
    Hokejisté Novokuzněcku se ocitli v postavení mimo hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:24
    Roman Manuchov napřáhl od modré čáry ke střele, která letěla těsně nad ledem a zamířila vedle vzdálenější levé tyče.

45:59
    Puk je v blízkosti brány Metallurgu a oba týmy střídají.

45:07
    V rohu obranného pásma skvěle zapracoval Jevgenij Chvostov a vybojoval puk.

44:43
    Domácí hokejisté vybojovali puk a po pravém křídle ho zavezli do útočného pásma.

44:35
    Andrej Karejev zmrazil u své levé tyče puk a hra byla přerušena.

44:19
    Metallurg usiluje o vstřelení vyrovnávací branky, zatím ale marně.

43:05
    Vyloučení na straně Jugry

Jugra během druhé třetiny zaznamenala šest dvouminutových trestů a navíc hrála dvě oslabení 5 na 3, všechny přesilové hry soupeře ale přečkala.

42:44
    Pokud něco Jugra musí ve třetí části zlepšit, tak je to disciplína.

42:05
    Kirill Rasskazov operoval na pravém křídle útočného pásma s pukem, jeho následná přihrávka ale byla nepřesná.

41:15
    Vladislav Fokin dnes chytá skvělý zápas.

40:36
    Ignat Žemčenko se u levé tyče dostal k dorážce, brankář Vladislav Fokin ale jeho pokus pravým betonem vyrazil a poté si poradil i s dorážkou jeho spoluhráče!

40:26
    Jugře se podařilo vyhodit a brankář Andrej Karejev rychle rozehrál.

40:05
    Metallurg v úvodu druhé třetiny dohrává přesilovou hru 5 na 3.

40:01

Metallurg Novokuzněck ve druhé třetině začal více bruslit a brankář Vladislav Fokin měl plné ruce práce. Domácí hokejisté si ve druhé třetině dvakrát zahráli přesilovou hru 5 na 3, ani jednou ji ale využít nedokázali, přesto se jim podařilo vstřelit kontaktní gól, když se na začátku druhé poloviny druhé třetině prosadil Ignat Žemčenko, který chtěl střelu po ledě svého spoluhráče od modré čáry tečovat, nakonec se mu ale puk podařilo zpracovat a po skvělém zamíchání ho zasunul k pravé tyči. Ještě je potřeba dodat, že do druhé třetiny naskočil místo brankáře Vladislava Podjapolskije náhradník Andrej Karejev. Skóre po 40 minutách. Metallurg Novokuzněck 1 Jugra Chanty-Mansijsk 2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    Maxim Kazakov vypálil v blízkosti brankoviště z otočky, jeho střela ale byla zablokována a ve druhé třetině se už nic nestane.

39:06
    Před bránu směřovala nebezpečná přihrávka, jeden z hráčů Metallurgu ji ale nedokázal usměrnit na bránu a puk z jeho hole zamířil vedle pravé tyče!

38:45
    Metallurg má v závěru druhé třetiny ideální možnost srovnat stav dnešního utkání.

38:31
    Jugra se během pár sekund dopustila dvou faulů a podruhé ve druhé třetině bude čelit přesilové hře Metallurgu 5 na 3! Tentokrát ovšem bude trvat téměř celé dvě minuty.

38:30
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: Andrej Ivanov dostal menší trest, nesportovní chování.

38:30
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: Grigorij Želdakov dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

38:16
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: Oleg Pogorišnij dostal menší trest, 2 minuty hákování.

38:03
    Metallurg vyhodil puk za bránu Jugry, zakázané uvolnění se ale pískat nebude.

37:29
    Jugra v závěru druhé třetiny ožila a brankář Andrej Karejev si připsal další dobrý zákrok.

37:00
    Igor Bortnikov skvěle objel bránu a poté se ho snažil zasunout k levé tyči, Andrej Karejev se ale dokázal zorientovat a pravým betonem jeho pokus zastavil.

36:19
    Igor Bortnikov se na pravém křídle do zakončení nedostal a musel v rohu útočného pásma bojovat o puk.

35:46
    Ve druhé třetině se obraz hry úplně změnil a domácí hráči Metallurgu Novokuzněck mají převahu.

35:00
    Andrej Karejev ukryl puk ve své výstroji a přerušil hru.

34:26
    Andrej Karejev ukryl nahození Jugry v lapačce a poté ho z ní rychle vyklepal, aby rozehrál.

33:59
    Ignat Žemčenko se na levém křídle útočného pásma nedostal k puku a obloukem zamířil na střídačku.

33:32
    Metallurg je při chuti a snaží se vyrovnat na 2:2.

32:12
    Metallurg z levého křídla od modré čáry nebezpečně nahodil puk na bránu a jemné tyči jednoho z hráčů zamířil vedle vzdálenější pravé tyče.

31:41
    Metallurg se dostal na dostřel jedné branky a nyní má velkou převahu.
    31:41 Ignat ŽEMČENKO - 1:2

31:41
    IGNAT ŽEMČENKO střílí gól a vrací Novokuzněck zpět do zápasu!! Ignat Žemčenko před bránou po střele jeho spoluhráče od modré čáry zamíchal s pukem a poté ho bekhendem zasunul k pravé tyči. Nádherná branka. Asistence: Danijl Jerdakov.

30:49
    Jevgenij Lapenkov vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla zablokována.

30:37
    Andrej Karejev zastavil nahození Jugry a po přerušení hry přichází na řadu reklamní přestávka.

30:15
    Kirill Kaprizov se dostal v blízkosti pravé tyče ke střele, jeho pokus ale zamířil mimo.

29:49
    Jugra přečkala přesilovou hru Metallurgu 5 na 3 a opět hraje opět v plném počtu.

29:17
    Novokuzněck má v obranném pásmu problémy s rozehrávkou a nevypadá to, že by měl přesilovou hru využít.

28:48
    Jugře se podařilo vyhodit puk za bránu Metallurgu.

28:29
    Jugra už hraje ve čtyřech.

28:12
    Maxim Kazakov vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho střela zamířila těsně nad!

28:05
    Metalurg tvrdě vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla zablokována.

27:58
    Metallurg málem rychle využil přesilovou hru 5 na 3, ale brankář Vladislav Fokin fantastickým zákrokem podržel svůj tým!

27:45
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: Grigorij Želdakov dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

26:15
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: Kirill Djakov dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

26:10
    Robert Kousal nebezpečně vypálil na pravém křídle z úhlu a brankář Vladislav Fokin si připsal další dobrý zákrok.

25:21
    Metallurg vzápětí tvrdě vypálil od modré čáry, ale pouze doprostřed brány, kde byl připravený Vladislav Fokin.

25:06
    Kirill Kaprizov se ocitl v levém kruhu pro vhazování ve slibné pozici na střelu, ještě ale chtěl přihrávat, což byla chyba a z nadějné příležitosti nic nebylo.

25:00
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: Oleg Pogorišnij dostal menší trest, 2 minuty držení.

24:16
    Ilja Nekolenko odvedl v obraně skvělou práci a jednoho z hráčů Jugry v blízkosti levé tyče do zakončení nepustil.

23:38
    Metallurg začal lépe bruslit a hned je to znát.

22:50
    Metallurg vytvořil před bránou Jugry obrovský závar, ani jedna ze tří střel z blízkosti ale za zády brankáře Vladislava Fokina neskončila! Brankář Jugry nyní skvěle podržel svůj tým.

22:31
    Nutno ale dodat, že Robert Kousal v tom byl nevinně, protože za bránou ztratil stabilitu.

22:20
    Andrej Ankudinov odchází za doprovodu lékaře na ošetřovnu.

22:19
    Andrej Ankudinov inkasoval za bránou Metallurgu nepříjemný úder do hlavy hokejkou od Roberta Kousala a zůstal ležet na ledové ploše.

21:41
    Igor Bortnikov se snažil vystřelit z pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus byl ale zablokován.

21:26
    Hra byla přerušena a oba týmy mohly vystřídat.

21:00
    Andrej Karejev si poprvé osahal puk, když zastavil nahození Jugry ze středního pásma.

20:01
    Zajímavá změna na straně Metallurgu Novokuzněck, do brány místo Vladislava Podjapolskije nastoupil Andrej Karejev.

20:01

Jugra měla v první třetině více ze hry a v čase 12:59 se jí podařilo využít přesilovou hru, když Michajl Mamkin napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele a zamířil přesně k levé tyči. Dvě minuty před koncem první třetiny poté hosté své vedení navýšili. Parádní střelou se prosadil Kirill Rasskazov, který sice nechal puk v levém kruhu pro vhazování za sebou, rychle ale zareagoval a z otočky nádhernou bekhendovou střelou zamířil přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu. Největší šance na straně Metallurgu měl Maxim Kazakov, střelou po ledě z pravého kruhu pro vhazování ani po vybruslení z levého rohu útočného pásma před bránu ale brankáře Vladislava Fokina nepřekonat nedokázal. Skóre po první třetině. Metallurg Novokuzněck 0 Jugra Chanty-Mansijsk 2.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    Další přerušení hry, tentokrát kvůli ofsajdu na straně Metallurgu Novokuzněck.

19:32
    Střela Jugry byla sražena mimo ledovou plochu a hra byla přerušena.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.
    18:00 Kirill RASSKAZOV - 0:2

18:00
    KIRILL RASSKAZOV zvyšuje nádhernou střelou na 2:0!! Kirill Rasskazov sice nechal puk v levém kruhu pro vhazování za sebou, rychle ale zareagoval a z otočky nádhernou bekhendovou střelou vymetl přesně vzdálenější pravý horní roh brány. Asistence: Jevgenij Chvostov, Gregorij Želdakov.

17:42
    Metallurg nahodil puk za bránu Jugry a jeho hráči odjeli střídat.

17:10
    Maxim Kazakov si z rohu útočného pásma vybruslil před bránu a poté se snažil puk zasunout k pravé tyči, Vladislav Fokin byl ale připraven a jeho pokus zneškodnil!

16:37
    Robert Kousal se v pravém kruhu pro vhazování otáčel za pukem, zpracovat se mu ho ale nepodařilo.

16:22
    Jugra zvládá úvodní oslabení skvěle.

15:56
    Domácí hokejisté vytvořili před bránou Jugry velký závar, do zakončení se ale nedostali.

15:27
    Metallurg má k dispozici první přesilovou hru v dnešním zápase, Jugře se ale podařilo vyhodit.

14:55
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: Jevgenij Lapenkov dostal menší trest, 2 minuty sevření puku rukou.

14:39
    Kirill Kaprizov nebezpečně vypálil z pravého kruhu pro vhazování, brankář Vladislav Fokin, ale dokázal jeho tvrdou střelu pod břevno vyrazit.

14:00
    Metallurg málem rychle odpověděl, jeho hráči se ale mezi kruhy pro vhazování do zakončení nedostali.

13:36
    Jugra využila úvodní přesilovou hru dnešního zápasu a vede nad Metallurgem zásluhou Michajla Mamkina 1:0.
    12:59 Michajl MAMKIN - 0:1

12:59
    MICHAJL MAMKIN využívá přesilovou hru a posílá Jugru do vedení!! Michajl Mamkin napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele, která zamířila přesně k levé tyči. Asistence: Konstantin Panov, Igor Bortnikov.

11:57
    Alexander Romanov dostal větší trest 2+10 minut a Jugra má k dispozici první přesilovou hru.

11:46
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck: Alexander Romanov dostal větší trest, 10 minut nepřiměřené chování.

11:46
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck: Alexander Romanov dostal menší trest, 2 minuty úder do oblasti hlavy a krku.

11:32
    Jugra zastavila další útok Metallurgu poté, co za bránou vybojovala puk.

11:01
    Kirill Kaprizov bojoval v útočném pásmu o puk, získat se mu ho ale u mantinelu na pravém křídle nepodařilo.

10:34
    Útok Metallurgu zastavilo postavení mimo hru a hra byla vykázána do středního pásma.

10:27
    Robert Kousal se skvěle protáhl před bránu a u pravé tyče bekhendem vystřelil, brankář Vladislav Fokin byl ale připraven a připsal si úspěšný zákrok.

09:33
    Jugra se dostala ke střele z vrcholu kruhů pro vhazování, tentokrát ale byla zablokována.

09:08
    Útok Metallurgu zastavilo postavení mimo hru a vhazovalo se ve středním pásmu.

08:54
    Maxim Kazakov se skvěle z levého křídla protáhl ke střele a z pravého kruhu pro vhazování se snažil zamířit k pravé tyči, brankář Vladislav Fokin ale jeho pokus letící těsně nad ledem levým betonem vyrazil do rohu kluziště!

08:22
    Metallurg se vymanil ze sevření soupeře a podél mantinelu u střídaček vyhodil puk až k braně Jugry.

08:01
    Jugra vybojovala za bránou puk a udržela útočné pásmo.

07:47
    Mikhajl Mamkin vypálil od modré čáry na pravém křídle a Ladislav Podjaposkij musel předvést další zákrok.

07:25
    Zatím se hraje ve velmi svižném tempu a na straně Jugry jsme zaznamenali jednu velice slibnou šanci.

07:25
    Dobrou pasáž hry Jugry ukončilo přerušení hry poté, co Vladislav Podjapolskij u levé tyče přikryl nahození hostů lapačkou.

06:51
    Pavel Medvěděv nabral rychlost a středem se snažil protlačit před bránu, do zakončení se ale nedostal.

06:14
    Konstantin Panov nabral na pravém křídle rychlost a posílal před bránu z ostrého úhlu bekhendovou přihrávku, domácí Metallurg ji ale vystihl a vyhodil puk do středního pásma.

05:35
    Andrej Ankudinov zavezl puk do útočného pásma a na pravém křídle se snažil protáhnout mezi dvěma protihráči, ve své snaze ale neuspěl.

05:20
    Metallurg vstoupil do utkání vlažně a Jugra lépe bruslí.

04:55
    Vladislav Podjapolskij vyjel z brány, aby nahození Jugry ukryl pod lapačkou.

04:38
    Metallurg nahodil puk za bránu Jugry a jeho hráči odjeli rychle střídat.

04:04
    Pavel Medvěděv se ocitl před bránou ve velké šanci, Vladislav Podjapolskij ale dokázal jeho střelu s problémy vyrazit! Puk málem zamířil přesně k pravé tyči.

03:57
    Novokuzněck měl problémy s rozehrávkou, Jugra se ale k ohrožení domácí brány nedostala.

03:31
    Nikita Ljamkin počkal za vlastní bránou, až jeho spoluhráči vystřídají.

02:45
    Kirill Běljajev vypálil od modré čáry a Vladislav Podjaposkij na dvakrát jeho střelu zneškodnil.

02:04
    Jeden z hráčů Metallurgu se pěkně na pravém křídle protáhl před bránu, bekhendovým zakončením si ale na Vladislava Fokina nepřišel.

01:57
    Jugra nahodila puk od modré čáry na bránu, brankář Vladislav Podjapolskij byl ale připraven.

01:13
    Kirill Kaprizov zavezl puk za vlastní bránu, aby jeho spoluhráči mohli v klidu vystřídat.

01:01
    Ani hosté se ale k ničemu nedostali.

00:34
    Útočná snaha Metallurgu kromě nahození za bránu nic nepřineslo a Jugra mohla otočit hru.

00:05
    Robert Kousal vyhrál úvodní vhazování zápasu a Metallurg se může vydat směrem vpřed.

00:01

Týmy vycházejí na ledovou plochu Metallurgs Sport Place a do začátku utkání zbývá pár okamžiků.
    Jakov Šelezňov dnes nastoupí v dresu Jugry k 250. zápasu.

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (Karejev) – Nekolenko, Ščukin – Glebov, Kamalov – Ljamkin, Amirov – Manuchov, Fairchild – Karavajev, Razumov, Butuzov – Lebedev, Zemčenko, Jerdakov – Orlov, Romanov, Komaristij – Kaprizov, Kazakov, Kousal.

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Gelašvili) – Kalašnikov – Chvostov, Djakov – Selezňov, Pogorišnij – Mamkin, Želdakov – Ankudinov, Ivanov, Nikolajev, Běljajev – Rasskazov, Varfolomejev, Lapenkov – Buljanskij, Taraťuchin, Medvěděv – Panov, Gorbunov, Bortnikov.

Rozhodčí: Vladislav Kiseljov, Alexander Sojn – Tornike Kuchava, Nikita Novikov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Robert Kousal (MNK) 3+10, +/- -6

(Brankář Filip Novotný v Novokuzněcku předčasně skončil.)

Vzájemné zápasy

04.10.15 Jugra – Novokuzněck 3:2 po nájezdech

(Výsledek z letošní sezóny KHL 2015/16.)

Současná forma Jugry Chanty-Mansijsk je naprosto shodná s tou Metallurgu Novokuzněck, také její hokejisté během posledních pěti zápasů KHL vyhráli dva zápasy a jejich poslední střetnutí proti Amuru Chabarovsk muselo po remíze 2:2 v normální hrací době do prodloužení, v němž svému soupeři nakonec podlehli. Fantastickou formu má Pavel Medvěděv, který během posledních pěti zápasů zaznamenal čtyři kanadské body za tři góly a jednu asistenci.
    Ilja Nekolenko se dnes vrací zpět do sestavy Metallurgu.

Novokuzněck vyhrál dva z posledních pěti zápasů a trápí ho nevyrovnané výsledky, jakmile jeho hokejisté zvítězí, vzápětí následuje porážka, což se dokonale potvrdilo po výhrách na ledě Čerepovce a Novgorodu. V posledním zápase Novokuzněck znovu prohrál, ale po remíze 4:4 v normální hrací době dokázal proti Minsku alespoň bodovat. Ve skvělé formě hraje Čech Robert Kousal, který během posledních pěti zápasů zaznamenal čtyři kanadské body za čtyři asistence.

Poslední celek východní konference Metallurg Novokuzněck v úterý odpoledne přivítá na svém ledě celek Jugra Chanty-Mansijsk, kterému se také příliš nedaří, ale na rozdíl od svého soupeře ho dělí od pozice zajišťující playoff devět bodů. Zápasem KHL z Metallurgs Sport Palace Vás provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 32. Žemčenko (Jerdakov), 52. Fairchild (Manuchov) – 13. Mamkin (Panov, Bortnikov), 18. Rasskazov (Chvostov, Želdakov), 60. Gorbunov (Želdakov, Bortnikov)

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (21. Karejev) – Nekolenko, Ščukin – Glebov, Kamalov – Ljamkin, Amirov – Manuchov, Fairchild – Karavajev, Razumov, Butuzov – Lebedev, Zemčenko, Jerdakov – Orlov, Romanov, Komaristij – Kaprizov, Kazakov, Kousal.

Rozhodčí: Vladislav Kiseljov, Alexander Sojn – Tornike Kuchava, Nikita Novikov