Qäbälä – FK Krasnodar 0:3 (kon.) | Dortmund – PAOK 0:1 (kon.) | Midtjylland – Club Brugge 1:1 (kon.)
Neapol – Legia 5:2 (kon.) | Rapid – Dinamo Minsk 2:1 (kon.) | Plzeň – Villarreal 3:3 (kon.)
Liberec – Marseille 2:4 (kon.) | Groningen – Braga 0:0 (kon.) | Fenerbahce – Celtic 1:1 (kon.)
Ajax – Molde 1:1 (kon.) | Bordeaux – Kazaň 2:2 (kon.) | Sion – Liverpool 0:0 (kon.)
Dněpropetrovsk – Rosenborg 3:0 (kon.) | Sporting – Besiktas 3:1 (kon.) | Skënderbeu – Lok. Moskva 0:3 (kon.)
Fiorentina – Belenenses 1:0 (kon.) | Lech Poznaň – Basilej 0:1 (kon.) | Anderlecht – Karabach 2:1 (kon.)
Tottenham – Monaco 4:1 (kon.) | APOEL – Sparta 1:3 (kon.) | Asteras – Schalke 0:4 (kon.)
Partizan Bělehrad – Augsburg 1:3 (kon.) | Ath. Bilbao – Alkmaar 2:2 (kon.) | Saint-Étienne – Lazio 1:1 (kon.)
Sporting Lisabon
3:1 (0:0)
Besiktas Istanbul
Čtvrtek 10.12.2015, 21:05 • Estádio José Alvalade (Lisabon) • Evropská liga • Skupina H
    Kotel Sportingu byl po zápase v euforii

Je tu konec zápasu, který ve druhém poločase přinesl vskutku strhující podívanou. Hosté se totiž v 58. minutě dostali do vedení, když se trefil kanonýr Mario Gómez. Domácí se dostali do nelehké situace, kterou ale zvládli na jedničku. Během deseti minut totiž hned třikrát skórovali a zcela tak otočili vývoj zápasu a postavení týmů v tabulce. Skupinu H tedy nakonec vyhrál s jedenácti body Lokomotiv Moskva, druhou příčku si vítězstvím v tomto zápase zajistil domácí Sporting. (23:05:05)

90+4

90+4
    Již se hraje poslední minuta dnešního zápasu. Je jasné, že šťastnější budou domácí, kteří zvrátili zápas a zaslouženě postoupí do jarních bojů.

90+2
    Snad o dvacet vteřin později fauloval ještě Paulo Oliveira a také on dostává žlutou kartu.

90+2
    João Mário fauloval u lajny a dostává žlutou kartu.

90+1
    U rohového praporku chtěl něco vymýšlet Quaresma, byl ale v ofsajdu a je pískáno. Míč pro domácí.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Začala poslední minuta normální hrací doby. Míč se pohybuje na polovině Sportingu.

89
    Hosté měli dlouhé minuty otěže zápasu ve svých rukou. Nyní ale na postup ztrácejí dva góly a zdá se, že je zcela nereálné, aby zápas zdramatizovali.

88
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Islam Slimani, přichází Matheus Pereira.

87
    Domácí fotbalisté si závěr užívaní a domácí kouč chystá taktické střídání.

85
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Ismail Köybaşı, přichází Kerim Frei.

83
    Hosté musí dát dva góly, aby zase změnili pořadí týmů ve skupině. Jenže zatím to nevypadá, že by se jim mělo podařit zápas zdramatizovat.

81
    Domácí hrají ve velké pohodě a naopak zdecimovaným hostům se nedaří.

79
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází José Ernesto Sosa, přichází Cenk Tosun.
    79. Gutiérrez bere sprej rozhodčímu

79
    Gutiérrez následně zvolil podivnou oslavu gólu. Sebral hlavnímu rozhodčímu z opasku sprej a začal s ním cosi malovat po trávníku. Dostává žlutou kartu.
    78. Teófilo GUTIÉRREZ - 3:1

Petr Bílek

Branky: 67. Slimani (B. Ruiz), 72. B. Ruiz (Jefferson), 78. Gutiérrez (G. Martins) – 58. Mario Gómez (Quaresma)

Karty:   18. Carvalho (SPL), 49. A. Silva (SPL), 79. Gutiérrez (SPL), 90+2. Mário (SPL), 90+2. P. Oliveira (SPL) – 28. Quaresma (BES)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 2:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 4:9. Fauly: 18:6.
    Sporting Lisabon: Patrício – João Pereira, P. Oliveira, Naldo, Jefferson – Carvalho – Mário, B. Ruiz, A. Silva (C) (64. Gutiérrez), Montero (46. G. Martins) – Slimani (88. Pereira).
    Náhradníci: Marcelo – Esgaio, Figueiredo, G. Martins, Aquilani, Gutiérrez, Pereira.

Besiktas Istanbul: Zengin (C) – Beck, Rhodolfo, D. Tošić, Köybaşı (85. Frei) – J. Sosa (79. Tosun), Hutchinson, Özyakup – Şahan (71. Uysal), Mario Gómez, Quaresma.
    Náhradníci: Güvenç – Kurtuluş, Milošević, Franco, Uysal, Frei, Tosun.

Rozhodčí: Gräfe (GER) – Kleve (GER), Borsch (GER)