Olomouc – Kladno 4:2 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 2:3 (0:1 po s.n.) | Jihlava – HC Plzeň 2:0 (kon.)
Vítkovice – Chomutov 0:4 (kon.) | Zlín – Slavia 4:1 (kon.) | Třinec – HC Litvínov 6:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Piráti Chomutov
Pátek 11.12.2015, 17:00 • Multifunkční hala Ostrava-Vítkovice • DHL Extraliga juniorů • 27. kolo

Zápas končí, Piráti se radují z vítězství.
    A to naprosto zaslouženého. Již v deváté minutě otevřel skóre Palička, takže po první třetině Chomutov vedl.
    Tři minuty hrůzy prožily Vítkovice v období mezi 33. a 35. minutou, kdy inkasovali domácí tři branky, prosadili se Kellerstein, Trapl a Hiermann.
    Vítkovice nevstřelily Lukešovi ani branku, a tak Chomutov si veze z Ostravy jasné tři body.
    Ode mne je to pro dnešek už vše, těším se na Vás zítra při pokračování extraligy juniorů, od 13:00, při ostravské Ostrava Aréně budou hrát Vítkovice s Litvínovem.
    Mějte krásný pátek a někdy zase napočtenou. (19:03:46)

59:59
    Ještě jedna střela Cestra, ale nic z toho.

59:51
    Chomutovští se dostali k zakončení, puk nakonec zalehl Šimeček.

59:19
    Chomutov i nadále v přesilovce tlačí, Cestr našel Páleníka, po krásné kombinaci nakonec pálil Páleník, mimo.

59:03
    Běží poslední minuta zápasu.

58:33
    Chomutov zamyká Vítkovice, z úhlu pálí Polák, ale jen do Šimečka, Vítkovice se osvobozují.

58:25
    Po sérii nahrávek stílel Részegh, přímo do hrudi Šimečka.

58:10
    Páleník pálil z modré, nepřesně.

57:58
    Puk je z hrací plochy pryč, vhazuje se u Šimečka.

57:37
    Z mezikruží střílel Palička, střela byla zblokována.

57:07
    Cestr nakonec nahodil puk, ale o něj se nikdo nehlásil. Oba týmy střídají, hosté jedou od Lukešovy svatyně.

56:43
    Vítkovice teď brilantně zvládají své oslabení, Chomutovští se nemají jak přes vítkovické dostat.

56:15
    Josef Danielčák (VIT) – 2 plus 2 minuty, sekání.

56:13
    Vítkovice se provinili faulem, bude se vylučovat.

55:53
    Hartmann má volno – tak se rozjel – vystřelil – ale nad.

55:29
    Adamík teď dostal direkt od jednoho z chomutovských hráčů.

54:48
    Velká akce hostů u které byli Páleník a Cestr, Páleník nepřekonal Šimečka, puk se dostal k Cestrovi, ale ani ten nedokázal puk zkrotit.

54:18
    Spratek efektně posunul za bránou na své spoluhráče, ale puk svého adresáta nenašel.

Patrik Martiník

Branky a nahrávky: 9. Palička (Krivošík, Részegh), 33. Kellerstein (Cestr, Blaha), 34. Trapl (Lidák), 35. Hiermann

HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Wanecki) – Šendera, Adamík "C", Charvát, Ďurkáč, Rudl, Krčmář, Hartmann, Spratek, Malina, Žiak, Ollender "A", Raška, Danielčak, Kmošek, Kafka "A". Trenér: Pavel Trnka
    Piráti Chomutov: Lukeš (Danylets) – Běluha, Páleník "C", Blaha, Hierman, Cestr "A", Hlaváček, Lidák, Palička, Krivošík, Dyrynk, Svoboda, Részegh, Polák, Kellerstein, Rindoš, Doležal, Strunz "A", Trapl. Trenér: Robert Kaše.

Rozhodčí: Mikula P., Poruba M., Adamec R.