Detroit – Montreal 3:2 (kon.) | Tampa – Ottawa 4:1 (kon.) | Florida – Washington 4:1 (kon.)
St. Louis – Philadelphia 2:4 (kon.) | Nashville – Chicago 5:1 (kon.) | Winnipeg – Columbus 6:4 (kon.)
Calgary – Buffalo 4:3 (kon.)
Florida Panthers
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Washington Capitals
Pátek 11.12.2015, 01:55 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Je dobojováno, Florida ukončila sérii dvou porážek v řadě a přesvědčivě udolala silný Washington. Díky gólům Jágra, Pirriho a Ekblada domácí ještě dvě a čtvrt minuty před koncem vedli 3:0, plamínek naděje pak celku z americké metropole vykřesal nechytatelnou ranou Ovečkin. O minutu později ho ale uhasil dorážkou do prázdné branky Logan Shaw.

Jaromír Jágr dnes protrhl osmizápasové gólové sucho a konečně se prosadil. Podařilo se mu to už v první minutě, kdy legendární osmašedesátka přesnou tečí překonala Grübauera a posunula se na čtvrté místo historických tabulek střelců.

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:
    1. Jaromír Jágr (FLA) 1+0
    2. Al Montoya (FLA) 19 zákroků, 1 gól, úspěšnost 95%
    3. Jonathan Huberdeau (FLA) 0+2

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
    Jaromír Jágr (FLA) 1+0, +1, 5 střel, čas na ledě 14:25

Z mé strany je to protentokrát vše. Přeji dobrou noc či dobré ráno a příště se opět budu těšit – na počtenou! (04:30:20)

59:30
    V závěru se utkání už jen dohrává, svěřenci Barryho Trotze už dobře vědí, že dnes na body nedosáhnou.
    58:56 Logan SHAW - 4:1

58:56
    Florida právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, Panteři přidali gól do prázdné branky. Shaw nesobecky vyzval ke skórování Jussiho Jokinena, ten však podklouzl a odkrytou svatyni přestřelil. Právě k LOGANU SHAWOVI se touš k mantinelu odrazil a zelenáč v červeném dresu se nemýlil! Asistence: Jussi Jokinen.
    57:52 Alexandr OVEČKIN - 3:1

57:52
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak nakonec to ještě bude drama! Carlson nabil na levý kruh obávanému ALEXANDRU OVEČKINOVI, který svým typickým způsobem nedal Montoyovi šanci! Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström.

57:34
    Už i s navrátilcem Ovečkinem hosté zakombinovali v útočném pásmu, ale Montoya zatím zasahovat nemusel.

56:38
    Nyní měl Montoya úlohu snadnou, Williamsovi totiž střela po Bäckströmově nabídce vůbec nesedla.

56:15
    Teď už to bylo v podání Jevgenije Kuzněcova mnohem povedenější, ale Al Montoya skvělým zákrokem udržel nulu!

55:56
    Bäckström oslovil Kuzněcovova, čeljabinský rodák ale orazítkoval jen zadní hrazení.

55:41
    Grübauer zůstal na střídačce, tudíž sledujeme washingtonskou přesilovku pět na tři!

55:35
    Tohle ještě bude zajímavé! Al Montoya (FLA) nedovoleně bránil ve hře Kuzněcovovi a hosté budou hrát přesilovku čtyři na tři!

55:04
    Opět nás čeká hra ve čtyřech na obou stranách. Ovečkin (WSH) vyfasoval dvě minuty za krosček, Trocheck (FLA) dvě minuty za sekání.

54:49
    Jay Beagle nevyzrál na Reillyho Smitha, který se s tím nepáral a zpoza modré čáry vystřelil. Grübauer kotouč okamžitě vyklepal z lapačky a rozehrál.

54:23
    Americký reprezentant Oshie zůstal na ledě a dokonce se ještě při tomto střídání dostal ke střele, tu ale Gudbranson přizvedl do ochranné sítě. Hlasatel oznámil další komerční pauzu.

53:54
    Než si T.J. Oshie stihl ve středním pásmu zpracoval puk, už do něj ostře vrazil Connor Brickley a letní posilu Caps ze St. Louis o kotouč obral.

53:05
    Trotzova parta už hraje vabank, v defenzívě Caps jsou v posledních minutách díry jako v ementálském sýru.

52:17
    Jágr se poctivě vrátil a vybojoval puk pro Barkova, jenž mu ho poté poslepu vrátil, čtvrtý nejlepší střelec historie NHL se už ale k černé pryži nedostal.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. Jágr (Kulikov, Huberdeau), 30. Pirri (Campbell, Trocheck), 48. Ekblad (Huberdeau, Mitchell), 59. Shaw (Jokinen) – 58. Ovečkin (Carlson, Bäckström)

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Mitchell, Campbell, Kulikov, Gudbranson, Kampfer, Ekblad – Huberdeau, Barkov, Jágr – Pirri, Trocheck, Smith – Howden, MacKenzie, Jokinen – Brickley, Bolland, Shaw.
    Washington Capitals: Grübauer (Holtby) – Schmidt, Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Chorney – Ovečkin, Bäckström, Oshie – Johansson, Kuzněcov, Williams – Chimera, Wilson, Beagle – Laich, Latta, Brown.

Rozhodčí: Steve Kozari, Francis Charron – Brian Mach, Lonnie Cameron