Pondělí 14.12.2015, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Československá stopa

Milan Jurčina (ZAG) (0+0), 2 střely, 16:46 čas na ledě
    Radek Smoleňák (ZAG) (0+0), 5 střel, 20:39 čas na ledě
    Tomáš Mertl (ZAG) (0+0), 1 střela, 18:43 čas na ledě

Ve třetí třetině už vládl Jokerit, který přidal ještě dvě branky a vyhrává poměrem 4:1. Prvních čtyřicet minut jsme sledovali vyrovnanou partii, ale třetí část rozhodla o vítězi. Sledovali jsme pěknou hokejovou podívanou, v níž padlo pět branek. Ovšem tři body zůstávají v Hartwall Areně. Naopak Medveščaku patří i nadále deváté místo a na vysněné play-off mu stále scházejí tři body.

Střely na branku: 21:29.

Topi JAAKOLA - 4:1

59:29
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Při power-play se přes celé kluziště prosadil TOPI JAAKOLA, na něhož vyhrál vhazování Petteri Wirtanen. Domácí obránce tak dává utkání konečnou podobu. Asistence: Petteri Wirtanen.

59:25
    Dnes už podruhé dostává dvouminutový trest Brandon Kozun, jenž si pomohl kročekem.

59:07
    Zakázané uvolnění finského týmu vrátí hru před Henrika Karlssona.

59:03
    Kotouč mezi kruhy našel Radek Smoleňák, jehož pokus je zastavený před brankou.

58:39
    Danny Taylor míří na střídačku a Medveščak má šest hráčů v poli.

58:07
    Milan Jurčina blokoval přihrávku na osamoceného soupeře, ale málem si dal vlastní branku. Naštěstí pro hostující tým se kotouč odrazil jen těsně vedle branky!

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty zřejmě celého zápasu.

57:29
    Petteri Wirtanen výborně clonil brankáři, ten si stejně výhled na střelu od modré čáry našel.

57:20

56:46
    Chorvatský tým opět vyhazuje a zřejmě už se dokáže ubránit.

56:13
    Jenže osobní souboj vyhrál bránící hráč, který vyhazuje černou gumu až za domácí klec.

55:47
    Helsinky kombinují v útočné třetině, ale kotouč létá jen po mantinelu.

Střely na branku: 18:29.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 5. Aaltonen (Sallinen), 37. Rita (Sallinen), 43. Sallinen (Pöysti, Ohtamaa), 60. Jaakola (Wirtanen) – 40. Bjorkstrand (Hedberg)

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Jaakola, Kulda, Larsen, Jensen, Todd, Ohtamaa – Kozun, Kapanen (C), Hagman – Jormakka, Regin (A), Aaltonen – Pöysti, Sallinen, Joensuu – Rita, Wirtanen (A), Talaja.
    Medveščak Záhřeb: Taylor (Krošelj) – Kinrade, Morrisonn, Parlett, Mäntylä, Jurčina, Katic, Deutsch, Gysbers – Smoleňák (A), Mertl, Saarinen – Hedberg, Genoway, Bjorkstrand – Giliati, Jämtin, Glumac (C) – Zanoski, Perkovich.

Rozhodčí: Anisimov, Gofman – Nesterov, Ivanov

Diváci: 10032