Arnhem – Twente 5:1 (kon.)
SBV Vitesse Arnhem
5:1 (2:1)
FC Twente
Pátek 18.12.2015, 20:00 • GelreDome (Arnhem) [Kapacita: 25 500] • Nizozemská Eredivisie • 17. kolo

Ode mně je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (21:54:16)

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes zcela zaslouženě zvítězili vysokým rozdílem 5:1 a do tabulky si připisují důležité tři body. Na první branku dnešního utkání jsme ani nemuseli tak dlouho čekat, neboť se už v 10. minutě trefil Kazajšvili. V 18. minutě to bylo už 2:0, a to když se dokázal prosadit Rashica. Hosté ještě do poločasu stačili snížit, a to když se ve 44. minutě trefil Ziyech. Ve druhém poločase však byli opět o dost lepším týmem domácí a v 55. minutě zásluhou Solankeho vedli už 3:1. Ihned o tři minutky později to bylo už 4:1, a to když se dokázal prosadit opět Rashica. Tečku za dnešním utkáním udělal v 82. minutě střídající Olijnik a domácí tak zvítězili 5:1.

Držení míče: 58% – 42%
    Střely celkem: 11 – 13
    Střely na branku: 6 – 4

90+3

90+3
    Právě se nám rozeběhla poslední nastavená minutka utkání a rozhodčí tak za malou chvíli ukončí dnešní utkání.

90+2
    Olaitan nyní dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.

88
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách, dopředu se však už příliš neženou.

87
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště.

85
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Milot Rashica a místo něj nastupuje šestnáctiletý Mitchell van Bergen.

84
    Hosté nyní kombinují s míčem na polovině soupeře.
    82. Denys OLIJNIK - 5:1

82
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Domácí střílejí ještě jednu branku! Rashica poslal do vápna přízemní centr z pravé strany, na zadní tyči se dostal k hlavičkovému zakončení DENYS OLIJNIK a jeho slabá hlavička se nakonec dostala za brankovou čáru.

81
    Hosté nyní drží míč na svých kopačkách.

80
    Domácí střídají. Hřiště opouští Isaiah Brown a místo něj nastupuje Denys Olijnik.

79
    Ede se dostal ke střele z hranice vápna, střela mu však vůbec nesedla a míč tak končí pouze na kopačkách jednoho z obránců.

78
    Ziyech napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, jeho tvrdý pokus doprostřed branky však dokázal Room v pohodě chytit.

76
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Valerij Kazajšvili a místo něj nastupuje Lewis Baker.

Martin Penker

Branky: 10. Kazajšvili, 18. Rashica, 55. Solanke, 58. Rashica, 82. Olijnik – 44. Ziyech

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 15:10.
    SBV Vitesse Arnhem: Room – Diks, van der Werff, Kruiswijk (C), Leerdam – Yeini, Kazajšvili (76. L. Baker), Nakamba – Rashica (85. van Bergen), Solanke, Brown (80. Olijnik).
    Náhradníci: Velthuizen – Olijnik, Dauda, Pantić, L. Baker, Kašia, van Bergen.

FC Twente: Drommel – Bijen, Andersen, Uvini, Schilder (69. ter Avest) – Tapia (64. Ede), Mokotjo, Gutiérrez – Ziyech (C), Olaitan, Cabral.
    Náhradníci: Plattel – Ede, Hölscher, ter Avest, Eghan, van der Heyden, Oosterwijk.

Rozhodčí: Gözübüyük