Excelsior – Cambuur 1:4 (kon.) | Willem II – Kerkrade 3:2 (kon.) | Heerenveen – Den Haag 0:4 (kon.)
Nijmegen – Feyenoord 3:1 (kon.) | Ajax – Graafschap 2:1 (kon.)
NEC Nijmegen
3:1 (0:1)
Feyenoord Rotterdam
Neděle 20.12.2015, 14:30 • Goffertstadion, Nijmegen • Nizozemská Eredivisie • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Dobré odpoledne u nizozemské Eredivisie. Dnes se společně podíváme na duel 17. kola, ve kterém se střetnou Nijmegen EC a Feyenoord Rotterdam.

Nijmegen EC

Domácí tým je momentálně na devátém místě tabulky se ziskem 24 bodů. Nijmegen už tři kola čeká na výhru, zvládl v nich pouze jednou remizovat, na venkovních hřištích dvakrát prohrál. Naposledy to bylo minulé kolo na půdě Cambuuru, kde zápas skončil výsledkem 3:1. Jedinou branku Nijmegenu dal ve 24. minutě Houtkoop.

Posledních pět ligových utkání

NEC – De Graafschap 2:0
    NEC – Utrecht 1:0
    Vitesse – NEC 1:0
    NEC – Zwolle 2:2
    Cambuur – NEC 3:1

Hostům patří třetí místo s 36 body, na dnešního soupeře tak mají dvanáctibodový náskok. V lize prohání vedoucí duo Ajax, PSV a nebýt remízy 1:1 v minulém kole na půdě Groningenu, mohl mít Feyenoord stejně bodů, jako zmíněné duo. Remízu v 50. minutě zachraňoval Kuijt.

Feyenoord – Ajax 1:1
    Feyenoord – Twente 5:0
    Excelsior – Feyenoord 2:4
    Feyenoord – Heracles 3:0
    Groningen – Feyenoord 1:1

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Kevin Blom, kterému budou na pomezí asistovat Angelo Boonman a Dave Goossens.

Zápas na Goffertstadion začne ve 14:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Nijmegen EC: van Duin – Kane, van Eijden (C), Golla, Woudenberg – M. Appiah, Bikel, Breinburg – Foor, Santos, Limbombe.
    Náhradníci: Smits – Buysse, Sleegers, Roman, Rayhi, Ritzmaier, Leiwakabessy.

Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Karsdorp, van Beek, van der Heijden, Nelom – El Ahmadi, Vejinović, Vilhena – Kuijt (C), Kramer, Elia.
    Náhradníci: Hahn – Kazim-Richards, Immers, Basaçikoglu, Verdonk, Nieuwkoop, Toornstra.

Rozhodčí: Kevin Blom – Angelo Boonman, Dave Goossens.

1

1
    Výkop měli hráči Nijmegenu.

2
    Hosté začínají od Vermeera a Karsdorpa. Zatím je to hodně opatrné.

3
    El Ahmadiho střela z pravé strany sražena, hosté mají k dispozici první rohový kop.

4
    Centr Vilheny skončil v rukavicích připraveného van Duina.

5
    Gólman van Duin musel velice rychle z brankové čáry, aby uhasil trochu nerozvážnou rozehrávku svých spoluhráčů. Odkopl do bezpečí.

6
    Hosté zatím volí ke svým akcím pravou stranou, zatím bez úspěchu. Nyní to zkoušel Vilhena.

7
    Neuspěli ani domácí, další akce utkání bude začínat od Vermeera.

8
    Zatím je to opravdu velmi opatrně vedené utkání, čekáme na první střelu mezi tři tyče.

9
    Akce Feyenoordu po pravé straně skončila nepřesným centrem, celou akci ukončil dobře vyběhnutý van Duin.

10
    Kuijtovi scházela rychlost, přihrávku Vilheny nedostihl. Před ním zasáhl jeden z obránců a odkopl do zámezí.

11
    Kuijtova rána byla tečována a skončila nad bankou. Je tu roh pro hosty.

12
    Situace se bude opakovat, dle rozhodčího byl tím, kdo se míče dotkl jako poslední domácí van Eijden.

12
    Druhý centr od rohového praporku už skončil u pozorného brankáře Nijmegenu.

13
    Opět rohový kop, nyní ale na opačné straně, pozor si musí dávat gólman Vermeer.

13
    Akce neměla dlouhého trvání, vše skončilo Breinburgovým útočným faulem.

15
    Domácí publikum píská, divákům se nelíbil zákrok na útočné polovině. Pokračuje se ve hře.

16
    Nepovedený odkop domácích, Feyenoord bude vhazovat.

16
    Tohle měla být od van der Heijdena zřejmě přihrávka na Vilhenu, jenže byla příliš prudká a míč skončil v zámezí.

18
    Limbombe si narazil s Bikelem a poté se pokusil o technickou střelu na zadní tyč. Vermeer tuto ránu pohodlně kryl.

19
    Zákrok předvedl i domácí brankář, na zemi chytil centr z levé strany.

20
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení. Feyenoord rozehrával přímý kop z pravé strany, míč si nachystal TRINDADE VILHENA a dokonale jej zakroutil k zadní tyči! Gólman van Duin neměl nárok.
    20. Tonny VILHENA - 0:1

22
    Feyenoord opět v náporu, nyní se do pokutového území cpali Kuijt a Vejinović, van Duin zasáhl a rozehrál.

24
    Domácí toho zatím moc nepředvedli, naopak Feyenoord hraje v pohodě. Rána Kramera skončila u van Duina.

26
    Ofsajd hostů. Vilhena vysunoval Kramera, ten se zapomněl za obranou a musel se zastavit.

26
    Roh pro domácí, před Santosem uklízel míč do zámezí Vejinović.

27
    Nakonec z toho byly rohy dva. Druhý centr skončil u hostující obrany, ta odhlavičkovala z vápna.

28
    Domácí v posledních minutách zvýšili svou aktivitu, zatím tomu ale schází přesnější finální fáze.

29
    Ťukec hostů před pokutovým územím nebyl úspěšný, Kuijtovi nevyšla přihrávka.

30
    Rohový kop pro hosty, rozehraje ho Vejinović.

31
    I zde z toho byly nakonec rohy dva, po tom druhém přišla hrubě nepovedená střela Karsdorpa z dálky. Míč skončil mezi diváky za brankou.

33
    Rozhodčí docela pouští hru, sem tam je tak k vidění tvrdý zákrok.

34
    Žlutou kartou byl potrestán domácí Todd Kane.

35
    Rohový kop pro Nijmegen.

35
    Vysoký centr se po jednom hlavičkovém souboji dostal k hostujícím hráčům a ti odvrátili míč až k van Duinovi.

37
    Pěknou akcí se blýskl domácí Santos. Dokázal si najít volný prostor a po zemi zamířit ke vzdálenější tyči. Vermeer byl na zemi včas a míč chytil.

38
    Domácí Kane byl při svém průniku zablokován Eliou, Nijmegen pokračuje autovým vhazováním.

40
    Nijmegen by milerád vyrovnal ještě před přestávkou, dostat se na dostřel je ale docela těžké.

42
    Rohový kop pro Feyenoord.

43
    Centr Vejinoviće se stočil přesně do van Duinovy náruče, tohle se hostům moc nepovedlo.

44
    Dlouhý nákop mířil na Limbombeho, ten se snažil polovysokou přihrávku zpracovat, míč mu ovšem utekl do zámezí.

45
    Vermeer už byl překonán a míč mířil do branky, gólmana však zastoupil jeden z obránců a odkopl do bezpečí. Breiburg dal do zakončení málo energie.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první poločas a do šaten se jde lépe hostům. Ti totiž vedou od 20. minuty o jeden gól, když se z přímého kopu prosadil Vilhena. Jeho rána z úhlu byla opravdu výstavní. Jinak jsme ale viděli průměrný zápas, kdy se oba týmy trápily v koncovce. Výsledek je ale stále otevřený, těšme se tak na druhou půli.

Druhý poločas začne přibližně v 15:30.

46

46
    Hned v úvodu druhé půle je tu rohový kop pro Feyenoord.

47
    Menší závar domácí odvrátili a sami se vydávají do rychlého kontru.

49
    Kuijtova rána byla zblokována a míč se došoural k van Duinovi. El Ahmadi se už k dorážce nedostal.

50
    Domácí byli ve výrazném ofsajdu, Feyenoord ale následnou rozehrávku nedokázal využít a prakticky hned odevzdal míč.

51
    Přes obránce pálil hostující Elia, van Duin toho moc neviděl, ale zvládl vytěsnit míč vedle své branky. Roh pro hosty.
    51. Eljero Elia (Feyenoord) předvedl pěknou individuální akci.

52
    Rozhodčí přerušuje hru, neboť po Eliově centru se do vzduchu dostala hned trojice hráčů a gólman domácích doslova zboural van Eijdena. Ten nyní leží silně otřesený v malém vápně Nijmegenu.

53
    Můžeme opět pokračovat.

54
    Rána Neloma z hranice pokutového území byla sražena na další rohový kop. Hosté rozehráli nakrátko.

55
    Následný centr mířil na zadní tyč, kde byl domácí obranou odhlavičkován na další roh.

55
    Ten už Feyenoord rozehrál klasickým centrem do vápna, Nijmegen se zvládl bez problémů ubránit.

57
    Hosté nachystali první střídání, do hry půjde Basaçikoglu.

58
    Je to tady, Bilal Basaçikoglu je již na trávníku, z něj pomalým krokem odešel Michiel Kramer.

59
    Kuijt vybojoval pro svůj tým opět možnost rohového kopu.

60
    Vilhena svým centrem našel pouze hlavy domácích obránců, Nijmegen jde do kontru.

60
    Nijmegen právě vstřelil branku!
    A tato akce končí gólem! Santos na půlce vysunul Limbombeho, ten zasprintoval po levé straně, přihrál na střed na volného JANIA BIKELA a ten zakončil do odkryté branky! Srovnáno na 1:1.
    60. Janio BIKEL - 1:1

62
    Domácí Appiah a hostující Vilhena jsou nyní ve při, rozhodčí jejich hádku ale velice rychle ukončuje.

63
    Feyenoord se snaží o akci po pravém křídle, jenže tam si dává obrana domácích velký pozor. Schází tomu moment překvapení.

64
    Faul Santose na Vilhenu, je tu přímý kop Feyenoordu z levé strany.

65
    Prudký centr mířil na malé vápno, kde jej obránci odhlavičkovali. Míč se následně dostal k Eliovi, jeho tvrdou ránu ale van Duin lapil.

65
    No vida, Nijmegen dokonává obrat a už vede! Van Beek nezvládl malou domů, Foor přehodil Vermeera a i když míč by asi skončil v síti, ANTHONY LIMBOMBE jej pro jistotu doklepl hlavičkou z jednoho metru.
    65. Anthony LIMBOMBE - 2:1

67
    Teď to jsou domácí, kdo diktuje tempo utkání, Feyenoord je současnou situací hodně zaskočený.

69
    Basaçikoglu se ocitl na koberečku u hlavního rozhodčího, Foora sice nefauloval, ale skok kolíky dopředu nebyl to pravé ořechové.

70
    Přetažený centr Nijmegenu, domácí ale pokračují v útoku.

71
    No a na lavičce Feyenoordu se už chystá druhá změna.

72
    Je to tady, dolů pospíchá Marko Vejinović, místo něj si zahraje Lex Immers.

73
    Immers se ihned zapojil do útočné fáze, gólman van Duin ale ve vápně předvedl povedený skok a míč jednoruč vyboxoval.

75
    Po rohu Nijmegenu přišla střela Golly, jeho pokus zblokoval Nelom na další roh.

75
    Ten už tak nebezpečný nebyl, míč skončil na tribuně za Vermeerem.
    Fanoušci Nijmegenu vytvořili pro svůj tým úžasnou atmosféru a jeho hráči se jim za to odvděčili fantastickým obratem.

77
    Je tu závěrečné střídání Feyenoordu, na lavičce se už nachystal Colin Kazim-Richards, tomu přepustil místo na trávníku Jan-Arie van der Heijden.

78
    Z dálky to zkusil Limbombe, jeho skákavou střelu zkrotil připravený Vermeer.

79
    Na druhé straně se o vyrovnání pokusil Kuijt, jeho bombu k tyči vyrazil van Duin na roh.

79
    Tohle byla šance hostů na srovnání. Kuijt mohl už sám hlavičkovat, ale rozhodl se posunout míč doprava na Kazima-Richardse. Ten se ale ve vzdušném souboji srazil s Gollou a oba nyní leží silně otřesení na trávníku. U obou jsou lékaři.

80
    Oba hráči jsou již v pořádku a budou moci bez problémů pokračovat.

81
    Dlouhý pas mířil do pokutového území na Kazima-Richardse, jenže se mával ofsajd.

82
    Tlak Feyenoordu se začíná stupňovat, zatím ale bez střeleckého vyjádření.

83
    O to se postaral až nyní Kuijt, jeho technický pokus přelétl domácí břevno.

84
    Domácí střídají, odchází Navarone Foor, nastupuje Marcel Ritzmaier.

85
    Vypadá to, že je rozhodnuto. Domácí podnikli rychlý výpad po pravém křídle, Appiah odcentroval a do odraženého míče se v pokutovém území opřel CHRISTIAN SANTOS. Vermeer proti jeho střele zblízka neměl jak zasáhnout.
    85. Christian SANTOS - 3:1

86
    A na tribunách se již slaví.

87
    Feyenoord se ale ještě nevzdává, bude následovat celkem zajímavý přímý kop.

88
    Basaçikoglu ale poslal svůj centr přesně do rukavic brankáře van Duina.

89
    Faul Neloma, takže nyní je tu přímák pro Nijmegen.

89
    Prudký centr přilétl až na malé vápno, kde jej před všemi dotírajícími hráči lapil Vermeer.

90
    Budou se nastavovat čtyři minuty.

90+1
    Na lavičce Nijmegenu se chystá druhé střídání a diváci aplaudují střídajícímu hráči...

90+2
    ... tím je Lucas Woudenberg, na trávník se na chvíli dostal Jeffrey Leiwakabessy.

90+3
    Hráči Nijmegenu drží míč na útočné polovině a šetří čas.

90+4
    Ještě jedna žlutá karta, za zbytečný faul u pomezní čáry ji dostal hostující Karim El Ahmadi.

90+5

Zápas je u konce a na stadionu propuká tříbodová radost, neboť Nijmegen zdolal Feyenoord 3:1. Domácím se ve druhém poločasu podařil dokonalý obrat, když po hodině hry srovnal Bikel a po dalších pěti minutách skóroval Limbombe. Definitivu pak dal v 85 minutě střelou z blízka Santos. Nijmegen se tak touto výhrou dostal na šesté místo s 27 body, Feyenoord je třetí s 36 body.
    Janio Bikel odstartoval fantastický obrat Nijmegenu, který po přestávce vstřelil tři góly a zvítězil nad Feyenoordem 3:1.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 3:8. Rohy: 6:12. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:12.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:29:30)