KHL
Jaroslavl – Vladivostok 3:0 (kon.) | CSKA Moskva – Toljatti 1:2 (kon.) | Čerepovec – Kazaň 3:4 (po pr.)
Soči – Chabarovsk 6:4 (kon.)
CSKA Moskva
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Lada Toljatti
Pátek 25.12.2015, 17:30 • CSKA Universal Sports Hall • KHL

Československá stopa

Martin Zaťovič 1+0, 4 střely, čas na ledě 19:44 (19:56:41)

Je dobojováno. Domácí CSKA nezvládlo roli dnešního favorita a ve třetí třetině se marně snažilo o vyrovnání. Hosté výborně bránili a ve třetí dvacetiminutovce domácí nepustili do žádných větších šancí a připisují si tak tři body do tabulky za vítězství 2:1 na ledě moskevského CSKA.

59:40
    Velký závar byl před Kasutinem, který ovšem odolává a drží šance Togliatti nad vodou.

59:22
    Oddechový čas pro CSKA Moskva.

59:05
    Domácí to zkouší se šesti bruslaři v poli.

58:38
    Domácí se nemohou usadit v útočné třetině. Kotouč je za brankou CSKA.

58:20
    Po zakázaném uvolnění hostujícího mužstva se bude vhazovat po pravé ruce Kasutina.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38
    Domácí hrají v plném počtu. Radulov je zpět na ledové ploše a ihned se zapojuje do hry.

56:46
    Bumagin se odhodlal ke střele tahem z pravé strany, ovšem Sorokinův beton vyrazil kotouč do rohu kluziště.

56:09
    Hosté se nastěhovali před Sorokina, na kterého však nešla ještě ani rána. Hráči Lady spíše šetří čas a nikam do zakončení se příliš nehrnou.

55:38
    Tak to je komplikace pro domácí tým, který je zbytečně vyloučen za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Trest odpyká Radulov.

55:23
    Putilov vyvezl kotouč ven z útočného pásma, kde ho předal Bumaginovi, jenž kotouč nahodil pouze za branku domácích.

54:15
    Kugryšev bojoval o kotouč v rohu útočného pásma s Putilovem. Úspěšnější byl nakonec hostující obránce, který dostal kotouč ven z pásma.

52:53
    Panin rozehrává další rychlý útok domácího celku. Ten se však nemůže dostat do pásma Togliatti, které výborně brání střední pásmo.

51:29
    Viklund se dral přes obránce do zakončení. To se mu nakonec nepovedlo, ovšem hosté tím opět našetřili cenné vteřiny, které domácím velmi rychle ubíhají.

51:09
    Hosté hrají v plném počtu.

50:26
    Zajcev kombinuje na modré s Naumenkovem, ale ani jeden se zatím ke střele neodhodlal.

50:01
    Domácí CSKA má posledních deset minut na to, aby s výsledkem něco udělalo, zda-li domácí hráči pomýšlí na nějaký bodový zisk z dnešního utkání.

49:09
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Lada Togliatti - 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Komarov.

48:23
    Hráči v červených dresech obsadili útočné pásmo a obrana Togliatti se zatím pozorně brání. Kasutin zatím nemusel zasahovat.

47:29
    Junkov stiskl rukou kotouč, což neuniklo pozornosti rozhodčích, kteří ihned přerušili hru.

46:18
    Domácí hráči se připravili sami o útočné pásmo nepřesnou přihrávkou.

45:28
    Přerušuje se až nyní po střele Andronova, který se dostal do zakončení na vrcholu kruhů. Domácí hráč však našel pouze připravenou výstroj Kasutina.

44:54
    Ten nakonec skončil kvůli nepřesné přihrávce Shenfelda. U kotouče jsou pro změnu domácí.

44:32
    Hraje se stále bez hvizdu píšťalky rozhodčích. Nyní jdou hosté do rychlého protiútoku.

43:35
    Krysanov vypálil z levé strany, ovšem jeho pokusu scházela razance a přesnost.

42:47
    Hraje se dlouho bez přerušení, což samozřejmě více vyhovuje hostujícím hráčům, kteří stále vedou o jednu branku,

41:38
    Aktivita domácích z druhé třetiny poněkud vymizela. Hokejisté CSKA se zatím marně dostávají na útočnou třetinu soupeře.

40:50
    Třetí třetina je zatím ve znamení nepřesností.

40:01

Druhá třetina je již historií. CSKA do ní vlétlo ve velkém stylu a několikrát ohrozilo branku Togliatti. Hostující Kasutin ovšem odvádí vynikající práci v brankovišti hostů a drží tak bodové naděje svého týmu nad vodou. Naopak hosté se dostali podruhé v utkání do vedení v devětatřicáté minutě, když se lehkou teči prosadil Magogin.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:47
    Vhazovat se bude po pravé ruce Kasutina po zakázaném uvolnění hostujícího mužstva.

39:12
    Málem to bylo o dvě branky, ovšem velmi tvrdou ránu za kruhy zlikvidoval domácí gólman. Hosté se dostali po druhé vstřelené brance na koně.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
    Martin ZAŤOVIČ - 1:2

38:22
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Přesilová hra Togliatti sice skončila, ale to nemusí hosty mrzet. Na modré zvolil místo střely přihrávku Tobias Viklind, který hledal na pravé straně volného MARTINA ZAŤOVIČE, který jen lehkou tečí dokázal nasměrovat kotouč za záda Sorokina. Asistence: Tobias Viklund, Viktor Komarov.

38:20
    Domácí hrají v plném počtu.

37:59
    Hra se přiostřuje. Souboje se mnohem více dohrávají.

37:16
    Po delší době si sáhl na kotouč Sorokin, který však musel nyní řešit dva pokusy hostujících hokejistů.

36:50
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Naumenkov - 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Bumagin - 2 min., hrubost).

36:43
    Hosté se usadili v pásmu, kde kombinují. Zatím se však nikdo v bílém nedostal ke střele.

36:20
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (CSKA Moskva - 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Radulov.

35:20
    Bolšakov se snažil dostat rychle do útočného pásma, ale byl zastaven píšťalkou rozhodčího – ofsajd.

34:29
    Z vrcholu kruhů se dostal ke střele Mamin, ovšem na jeho pokus dobře viděl Kasutin, který černou pryž vyrazil pravým betonem do rohu kluziště.

33:54
    Další šance CSKA! Radulov jel společně s Junkovem na jediného obránce. Prvně jmenovaný přihrával přes obránce a Junkov mohl zakončovat do prázdné branky, ovšem trefil pouze přesouvajícího se Kasutina.

32:24
    Radulov byl s kotoučem za hostující brankou, udělal kličku na jednu stranu, na druhou stranu a poté rychle vyjel s kotoučem u levé tyče a snažil se zasunout kotouč za záda zmateného Kasutina. To se však domácímu hráči nepovedlo, jelikož hostující gólman předvedl další ze svých dobrých zákroků.

31:50
    Po delší době se dostali do útočné třetiny také hosté. Konkrétně Martin Zaťovič zatáhl kotouč podél levého mantinelu, ovšem velmi rychle o něj proti přesile přišel.

30:43
    Obraz hry je stále stejný. Sledujeme dobývání hostující branky. Hráči Togliatti se pouze brání a čekají trpělivě na brejkové situace.

29:25
    Kasutin musel čelit hned třem pokusům z domácích hokejek. Hostující gólman je však dnes velmi jistý a jeho výkon je na vysoké úrovni.

28:12
    Radulov nezpracoval kotouč v útočném pásmu ideálně, nicméně domácí zůstávají na kotouči.

27:40
    Po rychlém přechodu domácích hráčů bylo odpískáno postavení mimo hru.

27:25
    Nyní však vyzkoušel Bělousov pozornost domácího Sorokina. Hostující útočník se dostal ke střele z levého kruhu, se kterou neměl domácí gólman příliš práce.

26:27
    Hosté se opět brání tlaku domácích hokejistů, kteří jsou momentálně herně mnohem výraznější a derou se do střeleckých pozic.

25:40
    Vorobjev si sjel do druhé vlny, kam dostal přihrávku. Kotouč si připravil na střelu tahem, kterou však trefil pouze výstroj hostujícího gólmana.

24:48
    Z levé strany se dostal do zakončení Komarov, který však svým bekhendovým pokusem nemohl zaskočit připraveného Sorokina.

23:31
    Magogin dobře napadal rozehrávku domácích. Ti se dlouho nemohli dostat ze svého obranného pásma ven.

22:42
    Da Costa si nevšiml Radulova, který se zdržel v útočném pásmu a čároví rozhodčí odpískali správně postavení mimo hru.

22:07
    Domácí vlétli do druhé třetiny jako uragán a hosté se mají co ohánět, aby se ubránili tlaku domácího CSKA.

21:36
    Kugryšev vybojoval kotouč za brankou, rychlou kličkou ho poslal před branku, ale tam nebyla hokejka žádného z jeho spoluhráčů.

20:35
    Sergej Andronov se dostal před brankou ke kotouči a kličkou do bekhendu se snažil překonat Kasutina, který výborně zasáhl lapačkou a domácímu forwardovi sebral gól z hokejky.

20:29

20:01

Je za námi první třetina dnešního zápasu. Hosté se dostali do vedení zásluhou Bolšakova. Domácí paradoxně obdržená branka nakopla a zaslouženě se CSKA podařilo vyrovnat, když se v přesilové hře prosadil Radulov. Šance byly i nadále na obou stranách, ovšem skóre se již do konce třetiny nezměnilo. To znamená, že se do druhé třetiny podíváme za stavu 1:1.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:40
    Domácí se opět nastěhovali před branku, ale nikdo v červeném se nedostává k přímému ohrožení branky hostujícího mužstva.

19:08
    Bolšakov lehl do střely, po které zůstal v bolestech na ledě, ovšem domácí hráči hráli dál a několikrát ohrozili hostující branku. To nebylo příliš sportovní gesto. Hostující hráč je však v pořádku na střídačce a vypadá to, že by měl pokračovat ve hře.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:29
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Viklund - 2 min., vysoká hůl).

18:25
    Domácí kombinují před brankou Kasutina, který musí být v pozoru.

17:41
    Romanov je s kotoučem za svou vlastní brankou a čeká, až mu jeho spoluhráči dostřídají.

17:17
    Sorokin raději podržel v rukavici kotouč po nahození Volgina od pravého mantinelu.

16:36

15:44
    Nyní se již hráči Togliatti usadili v pásmu a Magogin zvolil z levé strany ránu příklepem, který však nebyla příliš přesná.

15:02
    Kotouč je ve středním pásmu, hosté se s pukem ještě nedostali do pásma.

14:36
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andronov - 2 min., naražení zezadu).

14:29
    Tvrdou ránu vyslal po přejetí modré Geoff Platt, který ovšem našel připravenou lapačku Kasutina, který si vysloužil za svůj zákrok potlesk tribun.

12:54
    Tempo hry v posledních chvílích opadlo a ani na jedné straně nejsme svědky žádných střeleckých pokusů.

11:05
    Nepřesná přihrávka Putilova končí až na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před brankou, kterou střeží Kasutin.

10:37
    Kasutin musel reagovat na nahození Naumenkova od modré čáry. Domácí obránce spíše zkoušel, zda-li někdo nebude kotouč tečovat před hostujícím gólmanem.

09:36
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale tam jim domácí obrana nedovolila žádný střelecký pokus.

08:49
    Další závar před hostující brankou. Tentokrát však uklidňoval situaci Kasutin, který schoval kotouč pod svou lapačkou.
    Alexandr RADULOV - 1:1

08:19
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno. CSKA se podařilo využít přesilovou hru. Zpoza branky našel Andronov před brankou přesně hůl ALEXANDRA RADULOVA, který se v takovýchto situacích nemýlí. Asistence: Sergej Andronov, Gennady, Stoljarov.

07:23
    Ožiganov měl kotouč na modré čáře a jen tak lehkým nahozením ho poslal před branku Kasutina. Kotouč se však odrazil k hostujícím hráčům, kteří ho vyhodili až za branku Sorokina.

07:04
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Valuiskij - 2 min., podražení).
    Alexandr BOLŠAKOV - 0:1

06:13
    Hosté jdou překvapivě do vedení. Domácí byli aktivnější, ale po velmi tvrdé ráně ALEXANDRA BOLŠAKOVA od modré čáry tahají momentálně za kratší konec. Asistence: Viktor Komarov, Stanislav Bocharov.

05:24
    Hostující hokejisté se ubránili dvouminutovému oslabení. Hraje se opět s plným počtem hráčů na obou stranách.

04:58
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč ven z pásma, ovšem o chvíli později se tam domácí opět nastěhovali.

04:32
    Hokejisté CSKA jsou v pásmu, kde kombinují, ovšem nikdo v červeném se nemůže dostat do zakončení.

03:49
    Kugryšev měl na hokejce první branku utkání! K domácímu hráči se odrazil kotouč, ale Kugryšev napálil puk pouze do pravé tyče.

03:24
    Před branku Togliatti se agilně dral jeden z domácích hráčů, který byl při tom ovšem přidržen. Dvě minuty za držení si jde odsedět Krysanov.

02:41
    Sorokin raději přikryl kotouč ve své lapačce po skákavém pokusu Magogina.

01:42
    Následuje ofsajd domácích hokejistů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:11
    Jeden z domácích hráčů je bez hokejky a CSKA se brání ve své obranné třetině. Hostující hráči však zatím neohrozili branku Togliatti.

00:29
    Zajcev vybojoval v obranném pásmu kotouč pro Andronova, který se snaží rychle rozehrát útok domácího mužstva.

00:01

Obě mužstva nastupují na ledovou plochu a po úvodních ceremoniích budeme svědky prvního vhazování v dnešním utkání.

Domácí CSKA dnes nastoupí v červených dresech, hostující Lada bude hrát v dresech bílých.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Zajcev, Naumenkov, Panin, Ožiganov, Pivcakin, Sergejev, Vorobjov K., Telegin – Andronov, Radulov, Da Costa – Platt, Muršak, Kugryšev – Ljubimov, Stoljarov, Korotkov – Mamin, Junkov, Kvartalnov

Lada Togliatti: Masalskis (Kasutin) – Vorobjov D., Romanov, Viklund, Putilov, Gurkin, Bolšakov, Volgin – Shenfeld, Bělousov, Krysanov – Magogin, Zaťovič, Bumagin – Strelcov, Komarov, Bocharov – Nikitěnko, Valuiskij, Mastrjukov

Rozhodčí: Beljajev, Ibatulin – Bersenjov, Judin.

Krásný, dobrý podvečer. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes představí CSKA Moskva, která na svém ledě přivítá Lada Togliatti. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30, tak u toho buďte s námi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 9. Radulov (Andronov, Stoljarov) – 7. Bolšakov (Komarov, Bocharov), 39. Zaťovič (Komarov, Viklund)

Lada Toljatti: Kasutin (Masalskis) – Vorobjov D., Romanov, Viklund, Putilov, Gurkin, Bolšakov, Volgin – Shenfeld, Bělousov, Krysanov – Magogin, Zaťovič, Bumagin – Strelcov, Komarov, Bocharov – Nikitěnko, Valuiskij, Mastrjukov

Rozhodčí: Beljajev, Ibatulin – Bersenjov, Judin