Česko – Rusko 1:2 (0:1 po s.n.) | Švýcarsko – Švédsko 3:8 (kon.) | Finsko – Bělorusko 6:0 (kon.)
USA – Kanada 4:2 (kon.)
USA
4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Kanada
Sobota 26.12.2015, 19:10 • Helsinki Ice Hall • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak Vám přeji příjemný zbytek sobotního večera. U sledování dalších online přenosů na počtenou! Loučí se s Vámi Daniel Kinc. (22:48:22)

Statistiky utkání
    Střely na branku – 25:27
    Zásahy brankářů – 23:23
    Trestné minuty – 27:4
    Využité přesilovky – 1:1

Utkání je u konce! Spojené státy americké dokázaly nasázet v závěrečné třetině svému soupeři tři branky a hned na úvod turnaje zapisují velmi cennou výhru v poměru 4:2!

Do vedení se dostali hokejisté v bílém ve 48. minutě, kdy od modré čáry přesně mířil obránce a kapitán Zach Werenski. Vyrovnání na sebe ovšem nenechalo dlouho čekat, když se o tři minuty později prosadil přesnou ranou při přesilové hře Dylan Strome. Rozhodující branku vstřelil necelé čtyři minuty před koncem Loius Belpedio, jehož nahození od modré čáry tečoval mimo dosah McDonalda jeden z obránců. Definitivní pečeť na vítězství dal zápasu Auston Matthews, který přesnou tečí uzavřel brankový účet na 4:2!

59:33
    Ještě jednu šanci měl v závěru Virtanen, ale jeho dorážka z brankoviště mířila těsně vedle pravé tyče.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině! Kanaďané usazení v pásmu, nicméně ohrozit branku se jim zatím stále nedaří.

58:00
    Kanaďané míří do závěrečného tlaku, brankář McDonald však zůstává zatím ve své svatyni.
    Auston MATTHEWS - 4:2

57:23
    USA právě vstřelilo branku!
    A troufnu si říci, že o vítězi je rozhodnuto! AUSTON MATTHEWS dokázal doklepnout kotouč, který vypadl McDonaldovi z výstroje, pohodlně do sítě po ne příliš jistém zákroku brankáře Kanady proti ráně od modré čáry – 4:2! Asistence: Matthew Tkachuk, Zach Werenski.
    Louis BELPEDIO - 3:2

56:48
    Spojené státy jdou chvíli před koncem do vedení! Od modré čáry nahazoval kotouč LOUIS BELPEDIO a jeho ránu tečoval kanadský obránce Hicketts mimo dosah vlastního brankáře – 3:2! Asistence: Will Borgen, Colin White.

55:54
    Do útoku opět přešly Spojené státy, k ráně z úhlu napřáhl Milano, leč jeho rána mířil pouze do McDonalda.

55:03
    Na protější straně se dostali Kanaďané do akce 2 na 1, Strome vzal celou situaci na sebe, ovšem jeho pokus mířil vedle!

53:53
    Matthews se dostal k ráně od modré čáry, ale jeho pokus pouze orazítkoval horní tyč!

53:19
    Nyní se zaskvěl také McDonald, který ramenem vytěsnil ránu z levého kruhu!

52:43
    Za další ránou mířil Strome, ale jeho pokus byl zablokován. Následně je po zásahu Nedeljkovice hra přerušena.

52:31
    Kanaďané po vstřelené brance hýří sebevědomím, USA je pod velkým tlakem.
    Dylan STROME - 2:2

50:45
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada vyrovnává! Po tlaku v přesilovce a následné přihrávce se k puku dostal DYLAN STROME, který napřáhl a zamířil přesně za záda amerického brankáře, jenž neměl nárok zasáhnout – 2:2! Asistence: Mitch Marner, Travis Dermott.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 37. White (Milano, Dvorak), 48. Werenski (Matthews, Tkachuk), 57. Belpedio (Borgen, White), 58. Matthews (Tkachuk, Werenski) – 26. Barzal (Gauthier, Chartier), 51. Strome (Marner, Dermott)

USA: Nedeljkovic (Halverson) – Werenski (C), Carlo, Belpedio (A), Borgen, Krys, McAvoy, Fortunato – Tkachuk, Debrincat, Matthews (A) – Dvorak, White, Milano – Schmaltz, Macinnis, Boeser – Eansor, Donato, Hitchcock – Bjork.
    Trenér: Ron Wilson.

Kanada: McDonald (Montembeault) – Hicketts (A), Chabot, Fleury, Hickey, Sanheim, Dermott, McKeown – Perlini, Virtanen, Point (C) – Strome, Marner, Quenneville – Konecny, Stephens, Crouse (A) – Barzal, Chartier, Beauviller – Gauthier.
    Trenér: Dave Lowry.

Rozhodčí: Nord (SWE), Rantala (FIN) – Otmakhov (RUS), Sormunen (FIN)