Team Canada
4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
HC Lugano
Čtvrtek 31.12.2015, 12:00 • Vaillant Arena, Davos • Spengler Cup • Finále

A teď už vítěz turnaje – Team Canada. Také pro hráče Javorových listů jsou připraveny medaile a především krásná trofej. Já se s Vámi loučím, přeji hezkého Silvestra a doufám, že do Nového roku vykročíte tou správnou nohou! (14:32:22)

Nyní už přijde řada na ocenění obou finalistů. Arena nyní aplauduje Luganu, poraženému finalistovi letošního ročníku. Hráči švýcarského týmu přebírají medaile.

K fanouškům promluvil také prezident organizačního výboru, Fredi Pargätzi.

Generální manažer pořádajícího Davosu poděkoval všem účastníkům turnaje a také skvělým divákům.

Probíhá slavnostní vyhlášení výsledků. Zatím došlo na týmy, které již na turnaji skončily.
    Hráči Teamu Canady se radují ze 13. triumfu na Spengler Cupu.

Kanaďané se radují! Poprvé od roku 2012 totiž vyhrávají Spengler Cup! Celkově si na tomto turnaji připisují už čtrnáctý triumf. Luganu se podařilo ve 46. minutě srovnat na 3:3, když puk dopravil za brankovou čáru Gregory Hofmann. Ve 49. minutě ale vrátil Kanadě vedení Matt D'Agostini a od té chvle již bylo vidět, že zámořští hráči mají více sil. Švýcarský tým si tak už téměř žádnou šanci na srovnání stavu nevytvořil.

Střely na branku ve 3. třetině – 16:8, celkem – 44:34.

59:47
    Pettersson nahrával mezi kruhy Furrerovi, ale ten netrefil!

59:12
    Merzlikins zamířil na střídačku, Lugano to zkouší s šesti hráči do pole.

59:02
    Poslední minuta.

58:09
    Necelé dvě minuty do konce třetí třetiny, Javorové listy drží puk daleko od své branky.

57:35
    Tečovaná rozehrávka Vukovice skončila v hledišti. Buly v obranném pásmu Kanady.

56:57
    Další zákrok Merzlikinse, jenž drží puk po střele Girouxe z pravého kruhu.

56:21
    Emmerton střílel přes obránce, Merzlikins v rozkleku zakročil.

55:49
    Glass raději přidržel nahozený kotouč. Další buly v obranném pásmu Kanady.

55:29
    Možná, že jim pomůže icing Kanady. Po dlouhé době se vhazuje před Glassem.

54:56
    Hraje se převážně v obranném pásmu Lugana. Nevypadá to, že by Švýcaři měli energii na závěrečný nápor.

53:43
    Kanada v přečíslení 3 na 2. V prvním případě ale zasáhl výborně Merzlikins a dorážku D'Agostiniho, která už směřovala do odkryté klece, zblokoval obránce Kparghai!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. Ellerby (DiDomenico), 24. Roy (Conacher), 25. Pyatt (DiDomenico), 49. D'Agostini (Lombardi, Johnson) – 9. Hofmann (Bertaggia, Filppula), 33. Chiesa (Brunner, Klasen), 46. Hofmann (Bertaggia, Filppula)

Team Canada: Glass (Climie) – Aulie, Johnson, Bergeron (A), Picard, Carrick, Cundari, Ellerby, Vukovic – Paillé, Malhotra (A), Emmerton – Pyatt, Sheppard, DiDomenico – Giroux, Lombardi (C), D'Agostini – Conacher, Roy, Ellison.
    HC Lugano: Merzlikins (Owuya) – Furrer, Chiesa (A), Glenn, Spang, Vauclair, Kienzle, Hirschi (C), Kparghai – Sannitz (A), Pettersson, Klasen – Mårtensson, Stapleton, Brunner – Bertaggia, Hofmann, Filppula – Kostner, Reuille, Walker.

Rozhodčí: Kimmerly (CAN), Vinnerborg (SWE) – Borga, Tscherrig (oba SUI)