Vladivostok – Čeljabinsk 4:3 (po pr.) | Chabarovsk – Nižněkamsk 2:3 (kon.) | Novokuzněck – Ufa 1:5 (kon.)
Novosibirsk – Magnitogorsk 2:6 (kon.) | Minsk – Soči 2:3 (1:2 po s.n.) | Dynamo Moskva – Riga 2:1 (kon.)

Jan Kovář (MMG) 2+1, 7 střel, čas na ledě 21:02
    Tomáš Filippi (MMG) 2+0, 7 střel, čas na ledě 17:12.

Do zápasu nezasáhli:

Alexander Salák (SIB) náhradní brankář
    Tomáš Vincour (SIB) zranění
    Andrej Meszaros (SIB) zranění (15:18:33)

Sibir Novosibirsk se v úvodu třetí části naprosto rozsypal a Jan Kovář dvěma góly otočil stav utkání na stranu Metallurgu Magnitogorsk a navíc ho poslal do dvoubrankového vedení. Na Kovářovy branky vzápětí navázal svým druhým gólem v utkání také Tomáš Filippi a poté ještě Wojtek Wolski s Vladislavem Kaletnikem. Nikita Bespalov inkasoval během třetí třetiny pět branek, přesto zůstal v bráně, a v závěru utkání se ještě mohl střízlivě radovat z gólového úspěchu Stepana Sannikova. Konečný výsledek. HK Sibir Novosibirsk 2 Metallurg Magnitogorsk 6.

59:18
    Brankář Nikita Bespalov zůstal v bráně navzdory tomu, že během třetí třetiny inkasoval pět gólů, což také určitě zaslouží pochvalu. Vzdát se je hrozně jednoduché.

59:02
    Sergej Mozjakin vypálil z pravého křídla a pozorný Nikita Bespalov si připsal v závěru utkání dobrý zákrok.

58:19
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk: Ivan Věreščekin dostal menší trest, 2 minuty krosček.
    57:27 Stepan SANNIKOV - 2:6

57:27
    Sibir právě vstřelil branku!
    STEPAN SANNIKOV využívá přesilovou hru a snižuje na 2:6 z pohledu domácího Novosibirsku!! Calle Ridderwall od modré čáry bez přípravy vypálil na vzdálenější levou tyč, kde puk usměrnil do brány skvělou tečí clonící Stepan Sannikov. Asistence: Sergej Gimajev, Calle Ridderwall.

57:06
    Vladimir Butuzov se z levého křídla skvěle natlačil před bránu a poté se snažil zamířit mezi betony Vasilije Košečkina, ten ale včas zavřel vrata a puk ukryl ve své výstroji!

56:30
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk: Jan Kovář dostal menší trest, 2 minuty držení.

56:20
    Pro Novosibirsk je nyní určitě důležité, aby utkání dohrál se ctí.

55:26
    Vitalij Menšikov mohl vstřelit gól, když z vrcholu mezikruží napřáhl k nádherné střele, ta se ale od levé tyče odrazila zpět do hry!

55:02
    Přesilová hra Metallurgu Magnitogorsku skončila a domácí hráči Sibiru hrají opět v plném počtu.

54:12
    Viktor Antipin nebezpečně z levého kruhu pro vhazování, brankář Nikita Bespalov ale dokázal jeho střelu tygřím skokem vyrazit do ochranné sítě!

53:50
    Tohle oslabení zatím domácí hokejisté Sibiru zvládají dobře.

53:16
    Calle Ridderwall mohl udeřit v oslabení nádhernou střelou z pravého kruhu pro vhazování, která směřovala do pravého horního rohu, Vasilij Košečkin ji ale nedokázal udržet v lapačce a puk mu vypadl, jenže Ridderwall se vzápětí k dorážce nedostal!

52:58
    Sergej Mozjakin na pravém křídle zavezl puk do obranného pásma.

52:30
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk: Pavel Kapětin dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 19. Šalunov (Šumakov, Butozov), 58. Sannikov (Gimajev, Ridderwall) – 33. Filippi (Osala, Zaripov), 41. Kovář (Mozjakin), 42. Kovář (Mozjakin), 45. Filippi, 47. Wolski (Mozjakin, Kovář), 48. Kaletnik (Platonov)

HC Sibir Novosibirsk: Bespalov (Salák) – Mišarin, Měnšikov, Alexejev, Věreščekin, Ignatovič, Gimajev, Belikov, Naumov – Šumakov, Šalunov, Butuzov – Ridderwall, Sannikov, Fefelov – Moňa, Kapěkin, Vorošilo – Schafjarov, Gevin, Kapajtin.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, Antipin, Osipov, Baťaršin, Těreščenko, Chabarov, Běreglazov, Medvěděv – Wolski, Mozjakin, Kovář – Zaripov, Filippi, Osala – Železkov, Suomin, Kosov – Kaletnik, Timkin, Platonov.

Rozhodčí: Pavel Komarov, Alexej Ravodin – Konstantin Gorděnko, Alexander Sysajev