Norsko – Slovensko 2:5 (kon.)
Norsko
2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
Slovensko
sk Středa 13.01.2016, 12:30 • Miskolc Arena • Mistrovství světa žen do 18 let - I. divize

Po prvej nevýraznej tretine z našej strany prišlo oživenie v podobe druhej časti hry, kde sme na bránku Nórska dokázali vyslať až 20 pokusov. Víťazstvo v tomto zápase sme si poistili v záverečnej tretine gólmi Viktórie Maskaľovej a Romany Košeckej. Do prázdnej bránky v poslednej sekunde zakončoval Radka Trebuľová. Na víťazstvo v skupine a postup do elitnej A-kategórie nám stačí zvíťaziť v nasledujúcom zápase nad Japonskom a čakať na zaváhanie Nemecka, nášho posledného súpera na tomto turnaji.

Prajeme príjemný zvyšok dňa! (14:41:57)

59:59
    Slovensko dalo gól! Do prázdnej bránky skóruje zo stredného pásma RADKA TREBULOVÁ. Bez asistencii.

58:35
    Nórky hrajú v šestici ! Emma Nystromová je na striedačke.

57:46
    Za faul kolenom odchádza na trestnú lavicu Lucia Drábeková.

56:56
    Nórsko dalo gól!
    Neskutočný kus práce teraz odviedla Emma Bergesenová. Tá zachytila rozohrávku nášho tímu pred ľavým kruhom, puk si ťahala po mantineli až za bránku, odkiaľ prihráva na hokejku MILLIE SIRIUMOVEJ. Tá využila presúvanie sa našej brankárky k pravej tyčke a skóruje. Asistencie: Emma Bergesenová.

56:24
    Nórky už v plnom počte.

55:49
    Po prihrávke spoza nórskej bránky sa Slovenky samé vyhnali z pásma, musíme korčuľovať k vlastnej bránke.

55:00
    Slovenky s prevahou držia puk v útočnej tretine, Ištocyovej strela od modrej bola zneškodnená Nystromovou.

54:24
    Maren Knudsenová odchádza na trestnú lavicu za napadnutie.

53:25
    Maskaľová neprešla cez pravú stranu stredného pásma, rozhodca však píska faul nórskej hokejistky!

52:53
    Annamária Suráková nestihla dokorčuľovať puk po nahodení od Králikovej, puk teda iba odovzdávame súperovi.

52:02
    Nórky sú už teraz zdolané, ich rozohrávky končia stratenými pukmi za našou bránkou.

51:11
    Slovensko dalo gól! Konečne poriadna súhra ! V presilovke sme parádne zakombinovali. Annamária Suráková predlžovala z pravej strany útočnej modrej na Andreu Kollovú, tá našla v medzikruží úplne voľnú ROMANU KOŠECKÚ a strelou z tejto pozície prekonáva Nystromovú ! Asistencie: Annamária Suráková, Andrea Kollová.

50:01
    Za podrazenie bude chýbať svojmu tímu na 2 minúty Maren Knudsenová.

49:02
    Pri vyrovnanej hre sme si nerozumeli v rozohrávke a píska sa zakázané uvoľnenie nášho tímu.

48:32
    Presilová hra Nórska ubehla prirýchlo, k ohrozeniu našej bránky nedošlo, hráme už v plnom počte.

47:19
    Nórky nemajú veľa priestoru na kombinácie pred našou bránkou,aj preto sme sa už dvakrát dokázali v oslabovke oslobodiť.

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 15. Aasenová (Johansen), 57. Sirium (Bergesenová) – 31. Košecká (Kollová), 36. Maskaľová (Vargová), 46. Maskaľová (Vargová, Klimášová), 52. Košecká (Suráková, Kollová), 60. Trebuľová

Norsko: Nystromová (Isdahlová) – Bergesenová, Knudsenová, Granholtová, Tendenesová (C), Kristolová, Jorgensenová, Johnsrudová, Christophersenová – Pedersenová, Behnová (A), Strandborgová – Sirumová, Engmannová (A), Johansenová – Bergeová, Alferová, Olsenová – Aasenová

Tréner: Haglund Morten

Slovensko: Štofanková (Rišianová) – Zálešáková, Klimášová, Drábeková, Ištocyová Tatiana(A), Králiková, Vargová, Kučerková – Maskaľová, Záborská, Trebuľová – Korenková, Kollová (C), Košecká (A) – Ištocyová Lucia, Suráková, Rumanová – Fáberová, Šulíková

Tréner:Tomáš Pšenka

Rozhodčí: Ivanová (RUS) – Geborová (HUN), Hetheringtonová (GBR)