Norsko – Slovensko 2:5 (kon.)
Norsko
2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
Slovensko
sk Středa 13.01.2016, 12:30 • Miskolc Arena • Mistrovství světa žen do 18 let - I. divize

Po prvej nevýraznej tretine z našej strany prišlo oživenie v podobe druhej časti hry, kde sme na bránku Nórska dokázali vyslať až 20 pokusov. Víťazstvo v tomto zápase sme si poistili v záverečnej tretine gólmi Viktórie Maskaľovej a Romany Košeckej. Do prázdnej bránky v poslednej sekunde zakončoval Radka Trebuľová. Na víťazstvo v skupine a postup do elitnej A-kategórie nám stačí zvíťaziť v nasledujúcom zápase nad Japonskom a čakať na zaváhanie Nemecka, nášho posledného súpera na tomto turnaji.

Prajeme príjemný zvyšok dňa! (14:41:57)

59:59
    Slovensko dalo gól! Do prázdnej bránky skóruje zo stredného pásma RADKA TREBULOVÁ. Bez asistencii.

58:35
    Nórky hrajú v šestici ! Emma Nystromová je na striedačke.

57:46
    Za faul kolenom odchádza na trestnú lavicu Lucia Drábeková.

56:56
    Nórsko dalo gól!
    Neskutočný kus práce teraz odviedla Emma Bergesenová. Tá zachytila rozohrávku nášho tímu pred ľavým kruhom, puk si ťahala po mantineli až za bránku, odkiaľ prihráva na hokejku MILLIE SIRIUMOVEJ. Tá využila presúvanie sa našej brankárky k pravej tyčke a skóruje. Asistencie: Emma Bergesenová.

56:24
    Nórky už v plnom počte.

55:49
    Po prihrávke spoza nórskej bránky sa Slovenky samé vyhnali z pásma, musíme korčuľovať k vlastnej bránke.

55:00
    Slovenky s prevahou držia puk v útočnej tretine, Ištocyovej strela od modrej bola zneškodnená Nystromovou.

54:24
    Maren Knudsenová odchádza na trestnú lavicu za napadnutie.

53:25
    Maskaľová neprešla cez pravú stranu stredného pásma, rozhodca však píska faul nórskej hokejistky!

52:53
    Annamária Suráková nestihla dokorčuľovať puk po nahodení od Králikovej, puk teda iba odovzdávame súperovi.

52:02
    Nórky sú už teraz zdolané, ich rozohrávky končia stratenými pukmi za našou bránkou.

51:11
    Slovensko dalo gól! Konečne poriadna súhra ! V presilovke sme parádne zakombinovali. Annamária Suráková predlžovala z pravej strany útočnej modrej na Andreu Kollovú, tá našla v medzikruží úplne voľnú ROMANU KOŠECKÚ a strelou z tejto pozície prekonáva Nystromovú ! Asistencie: Annamária Suráková, Andrea Kollová.

50:01
    Za podrazenie bude chýbať svojmu tímu na 2 minúty Maren Knudsenová.

49:02
    Pri vyrovnanej hre sme si nerozumeli v rozohrávke a píska sa zakázané uvoľnenie nášho tímu.

48:32
    Presilová hra Nórska ubehla prirýchlo, k ohrozeniu našej bránky nedošlo, hráme už v plnom počte.

47:19
    Nórky nemajú veľa priestoru na kombinácie pred našou bránkou,aj preto sme sa už dvakrát dokázali v oslabovke oslobodiť.

46:32
    Budeme hrať v oslabení, o prvý faul na našej strane v tejto tretine sa postarala Andrea Kollová, na trestnú lavicu odchádza za krosček.

45:44
    Slovensko dalo gól! VIKTÓRIA MASKAĹOVÁ sa ako prvá presadzuje v tretej časti hry, presilovú hru po vylúčení Knudsenovej využíva tretím gólom nášho tímu a naše hráčky už môžu hrať pokojnejšie. Asistencie: Diana Vargová, Iveta Klimášová.

45:13
    Maren Knudsenová odchádza za podrazenie na trestú lavicu.

43:56
    Engmannová bola po prekočuľovaní útočnej modrej pritlačená na mantinel, o puk bojuje v rohu klziska.

42:32
    Hrá sa prevažne v strednom pásme, maximálne v rohoch útočných tretín.

41:39
    Engmannová pekne uvoľňuje Sirumovú, keď si dokázala obhodiť s pukom dvojicu našich hráčok, Sirumová následne strieľa len do výstroje Štofánkovej.

40:53
    Slovenky v plnom počte.

40:35
    Radka Trebuľová prehráva úvodné vhadzovanie tretiny, z ľavej strany sa do útoku ihneď dostáva Emilie Johansenová, Štofánkovú však strelou zblízka neprekvapuje.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po skvelom výkone v druhej časti druhej tretiny sme sa ujali vedenia. Treba však dodať, že góly prichádzali najmä pre časté vylúčenia na strane Nórska. Tie v druhej tretine zaznamenali až 10 trestných minút, navyše nám darovali skoro 90 sekúnd hry 5 na 3. Po druhom inkasovanom góle sa Nórky stiahli, dopredu už až tak netvoria, naopak naše hráčky majú zatiaľ všetko vo svojich rukách.

Ak by sme tento zápas dotiahli do víťazného konca, čakali by nás ešte stretnutia s Nemeckom a Japonskom, pričom by nám na postup do A-kategórie stačilo zvíťaziť nad Japonkami, ktoré doteraz nestratili ani bod.

Strely – 13:27

Záverečná tretina začne približne o 14:05.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:24
    Bránime sa vynikajúco, Radka Trebuľová si dokázala podržať puk v strednom pásme, následne vyhadzuje až za Nystromovej bránku.

38:53
    Annamária Suráková odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

37:23
    Buly v útočnej tretine sme dokázali vyhrať, naša tretia formácia následne aj po prihrávke spoza bránky ohrozila Nystromovú, Šuráková však už šla do dorážky neskoro, Nystromová mala puk pod kontrolou.

36:40
    Preberáme réžiu hry a viac útočíme. Nórky sa už dopredu toľko nerhnú, nahodené puky z hokejok nórskych hokejistiek končia nedokorčuľované za našou bránkou.

35:53
    Slovensko dalo gól! Naša presilová hra je využitá. Po strele od modrej čiary z hokejky Diany Vargovej došlo k odrazeniu od mantinelu, k puku bola najlbižšie VIKTÓRIA MASKAĹOVÁ, ktorá strelou z uhla prekvapila Nystromovú v bránke Nórska a vedieme ! Asistencie: Diana Vargová.

34:47
    Viac ako minútu sme hrali proti trom hráčkam súpera, k vážnejšiemu ohrozeniu bránky však nedošlo, Nórkam prichádza štvrtá hráčka z trestnej lavice Sirumová.

33:59
    Počas našej presilovej hry došlo k ďalšiemu faulu na strane Nórska. Lene Tendenesová, kapitánka nórskeho celku odchádza na trestnú za krosček.

33:00
    Strela z hokejky Zálešákovej od modrej čiary nebola úspešná, Nystromová mala odkrytý výhľad a bez problémov chytá.

32:54
    Nórky už vo štvorici.

32:47
    Naše hráčky budú hrať dvojnásobnú presilovú hru, za podrazenie odchádza na trestnú lavicu Millie Sirumová.

31:39
    Naše hráčky sa dlho dokázali zabávať prihrávkami pred bránkou súpera, následne prichádza prihrávka na Tatianu Ištocyovú na modrú čiaru, tej puk preskakuje hokejku.

30:54
    Tendenesová sa previnila faulom a odsedí si 2 minúty za držanie.

30:33
    Slovensko dalo gól! Ena Nystromová sledovala nahodenie puku od modrej čiary v podaní našich hráčok. Puk sa k nej nedostal, zastavila ho jedna z hráčok pred ňou. Následne došlo k súboju o puk priamo pred Nystromovou, ktorá netušila, kde je puk. V tejto situácii sa najlepšie zorientovala ROMANA KOŠECKÁ, ktorá iba dobiedzaním pred bránkou dokázala puk nasmerovať za dezorientovanú Nystromovú. Asistencie: Andrea Kollová.

29:20
    Za hákovanie odchádza na trestnú Une Strandborgová.

29:20
    Maskaľová padá v brejku, pri páde stráca polovicu výstroje, bude sa vylučovať.

28:42
    Mohol z toho byť vyrovnávajúci gól, Andrea Kollová však zlyhala pri dorážke puku zblízka, vzadu stojaca Drábeková sa iba chytá za hlavu.

28:05
    Zvyšujeme aktivitu, aj Tatiana Korenková sa dostala do dobrej šance, z uhla však nastreľuje iba výstroj Nystromovej.

27:27
    Radka Trebuľová sama vkorčuľovala do útočného pásma, strela zpred ľavého kruhu bola vyrazená brankárkou Nórska.

26:45
    Šulíková strieľa z medzikružia, puk sa k nej dostáva po odrazení sa od protihráčky, Šulíková netriafa priestor bránky.

26:03

25:43
    Nórky teraz predvádzajú pekné kombinácie pred našou bránkou, zakončovali však len z uhla, naša brankárka Štofánková bez problémov kryje strelu Sirumovej.

24:57
    Tendenesová strieľa od modrej čiary, následne dochádza k dorážkam, no naša obrana prace puk na modrú čiaru. Tam ho však opäť získava Tendenesová, jej strela zpred medzikružia nie je pre Štofánkovú v našej bránke nebezpečná, prerušuje sa.

24:03
    Tatiana Ištócyová oslabuje náš tím a odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

23:56
    Nórky napádali rozohrávku Tatiany Ištocyovej spoza našej bránky napriek signalizovanému ofsajdu, hra sa teda za úmyselné postavenie mimo hry presúva do útočného pásma nášho tímu.

23:00
    Nórky v plnom počte.

22:45
    Záver presilovej hry hráme pri vlastnej bránke, presnejšie v súbojoch pri mantineli.

22:15
    Snaha Sloveniek o ohrozenie bránky Nórska počas presilovky je zatiaľ neúspešná, Nórky sa v krátkom časovom slede dokázali už 3krát oslobodiť.

21:00
    Engmannová odchádza na trestnú lavicu za krosček.

20:35
    Lucia Záborská v čistej šanci zlyhala, puk dostala do ľavého kruhu počas protiútoku od Trebulovej priamo na hokejku, Záborská však zakončoval iba do pravého betónu Nystromovej.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Slovenky to skúšajú najmä strelami od modrej čiary, až 4 vylúčenia v prvej časti hry im však nedovolili naplno sa venovať taktickému zámeru vlastného trénera a museli viac brániť. Skóre otvorila Anne Aasenová v 15. minúte, keď využila práve vylúčenie Lucie Záborskej.

Druhá časť hry začne približne o 13:15.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:51
    Aj posledná minúta tejto tretiny sa hrala prevažne pred našou bránkou, došlo však iba k jednej zblokovanej strele.

18:52
    Slovenky majú veľký problém s prechodom cez stredné pásmo, zatiaľ sú lepšie práve hokejisti Nórska.

17:59
    Strela Diany Vargovej zpred ľavého kruhu nebola úspešná, Nystromová mala odkrytý výhľad, puk chytá do lapačky a prerušuje sa.

17:15
    Druhú časť presilovej hry sme hrali na našej polovici klziska, Nórky sa dokázali ubrániť a hrajú už v plnom počte.

15:59
    Naše hráčky sa ihneď usadili v útočnej tretine, dlho si však prihrávali a k strele nedošlo, nakoniec sa Nórky dobrým bránením dokázali oslobodiť.

15:15
    Renee Kristolová odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

14:47
    Štofánková v našej bránke mala zakrytý výhľad, to perfektne využíva AANNE AASENOVÁ, ktorá puk napaľuje z medzikružia a je z toho prvý gól stretnutia. Asistencie: Emilie Johansen.

13:48
    Nórky hrajú v pätici a začína sa ich presilová hra.

13:28
    Naše hráčky dlho v pätici nevydržali, za sekanie odchádza na trestnú lavicu Lucia Záborská.

13:14
    Slovenky už v plnom počte.

12:45
    V hre 4 na 4 sa presadzujú najmä naše hráčky, strely od modrej ale zatiaľ Nystromová kryje bez problémov, chýba clonenie pred bránkou z našej strany

11:48
    Nórky však zahrali nedovolene vo vlastnej presilovej hre a došlo aj na ne, za vrazenie na mantinel odchádza na 2 minúty z hry Granholtová.

11:14
    Naše hráčky budú hrať znovu v oslabení, na trestnú lavicu odchádza Romana Košecká za podrazenie.

09:19
    Andrea Kollová zakončovala v protiútoku z pravého kruhu soza obrankyne iba mimo bránku, Nystromová napriek tomu vysúva lapačku a radšej prerušuje.

08:14
    Slovenky sa dokázali ubrániť aj druhej presilovej hre, práve táto bola o niečo menej ofenzívnejšia zo strany Nóriek.

06:58
    V oslabení sa dostala dopredu Andrea Kollová, z pravého kruhu míňa priestor bránky.

06:14
    Na trestnú lavicu putuje znovu Klimášová, trest znie hra telom.

05:54
    O prvé ohrozenie nórskej bránky sa postarala Viktória Maskaľová, puk však nemieri do priestoru bránky.

04:49
    Tendenesová strieľa od modrej čiary iba do zhluku hráčov pred našou bránkou, medzitým už hráme v pätici.

03:49
    Nórky sa dokázali usadiť pred našou bránkou, hrozia najmä strelami od modrej čiary, Štofánková je zatiaľ pozorná.

03:19
    Naše hráčky začínajú oslabenie vyhodením puku do útočného pásma.

02:49
    Iveta Klimášová odchádza na trestnú lavicu za hra telom.

02:39
    Stranborgová skúsila preniknúť do útočného pásma po ľavej strane, pri nedorozumení so spoluhráčkami však spôsobuje postavenie mimo hry.

02:15
    Renee Kristolová sa natlačila do medzikružia, bekhendom strieľa len mimo priestoru bránky.

01:43
    Slovenky sa previnili zakázaným uvoľnením a tak sa hra presúva do ľavého kruhu nášho obranného pásma.

00:54
    Nórky vyhrali úvodné vhadzovanie, po súboji pri mantineli radšej ale iba vyhadzujú a puk z ich strany nemal kto dokorčuľovať.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Hráčky oboch tímov sú už na ľade. Aktuálne však na stranách stredného pásma Miškolc Arény svieti slnko, snáď to nebude prekážať ani na jednej, či druhej strane.

Úvodné zostavy:

Nórsko: Nystromová (Isdahlová) – Bergesenová, Knudsenová, Granholtová, Tendenesová (C), Kristolová, Jorgensenová, Johnsrudová, Christophersenová – Pedersenová, Behnová (A), Strandborgová – Sirumová, Engmannová (A), Johansenová – Bergeová, Alferová, Olsenová – Aasenová

Slovensko: Štofanková (Rišianová) – Zálešáková, Klimášová, Drábeková, Ištocyová Tatiana(A), Králiková, Vargová, Kučerková – Maskaľová, Záborská, Trebuľová – Korenková, Kollová (C), Košecká (A) – Ištocyová Lucia, Suráková, Rumanová – Fáberová, Šulíková

Rozhodca: Ivanová (RUS) – Geborová (HUN), Hetheringtonová (GBR).

Naše reprezentantky do 18 rokov čaká dnes tretí zápas na Majstrovstvách sveta B-kategórie v Maďarsku. Prvé dva zápasy vyšli našim hokejistkám podľa predstáv. Veď dve jasné výhry v pomere 5:0 znamenali výhru rozdielom triedy, dnes to už ale také jasné pravdepodobne nebude.

Nórky sa rozišli s Maďarkami po výhre 5:0, následne ale nestačili na šikovné Nemky (1:5), ktoré sú už teraz favoritkami na víťazstvo v skupine a teda aj na postup do A-kategórie.

Tréner Sloveniek Tomáš Pšenka: "V stredu proti Nórkam, ktoré hrajú podobný hokej ako my, bez tradičnej severskej tvrdosti, pri ich menej výraznej defenzíve vidíme našu príležitosť v pestrejšej kombinačnej hre i streľbe obrankyň. V každom prípade chceme opäť produkovať ofenzívny hokej, ale s väčšou vyváženosťou a zodpovednosťou smerom k povinnostiam v defenzíve."

Posledné tri vzájomné zápasy vyhrali Nórky -
    5.1.2013 Slovensko 1-2 Nórsko
    3.4.2014 Slovensko 1-3 Nórsko
    8.1 2015 Slovensko 4:5pn Nórsko

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 15. Aasenová (Johansen), 57. Sirium (Bergesenová) – 31. Košecká (Kollová), 36. Maskaľová (Vargová), 46. Maskaľová (Vargová, Klimášová), 52. Košecká (Suráková, Kollová), 60. Trebuľová

Norsko: Nystromová (Isdahlová) – Bergesenová, Knudsenová, Granholtová, Tendenesová (C), Kristolová, Jorgensenová, Johnsrudová, Christophersenová – Pedersenová, Behnová (A), Strandborgová – Sirumová, Engmannová (A), Johansenová – Bergeová, Alferová, Olsenová – Aasenová

Tréner: Haglund Morten

Tréner:Tomáš Pšenka

Rozhodčí: Ivanová (RUS) – Geborová (HUN), Hetheringtonová (GBR)