K. Vary – Pardubice 2:3 (po pr.) | HC Litvínov – Letňany 3:1 (kon.) | Jihlava – Vsetín 7:2 (kon.)
Zlín – HC Plzeň 3:2 (po pr.) | Kladno – Poruba 6:7 (po pr.) | Vítkovice – Mountfield HK 0:4 (kon.)
Liberec – Sparta 5:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Havířov 5:2 (kon.) | Olomouc – Chomutov 0:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Slavia 4:3 (1:0 po s.n.) | Třinec – Kometa Brno 5:4 (po pr.) | Č. Budějovice – Opava 9:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 15.01.2016, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 5. kolo

To je ode mne pro tuto chvíli vše a zase někdy, napočtenou! (15:14:10)

Vítězem utkání se po prodloužení stává HC Dynamo Pardubice. V poslední třetině vyrovnal Martin Slabý. Následně své vedení převzali zpět Pardubice, když v 50. minutě skóroval Michal Machač. Energetici vyrovnali na 2:2 o 4 minuty později. O vyrovnání se zasloužil Michal Horký. V prodloužení rozhodl gól Ondřeje Machala.

62:44
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    O vítězi je rozhodnuto. Autorem rozhodující branky je ONDŘEJ MACHALA, který si najel od modré a z levého kruhu poslal kotouč do pravého rohu za Beranova záda. Asistence: Ondřej Trejbal.

Hosté si zahrají další přesilovou hru. Za faul je vyloučen Horký (KVA).

62:25
    Bude se vylučovat na straně Energie. Při úniku byl faulovaný Machala.

61:32
    O kotouč se bojuje v pravém rohu obranného pásma hostí.

60:54
    Bernáth zavezl puk za Jánského. Přihrávka před branku se mu nevydařila, a tak se kotouče ujali Pardubičtí.

60:29
    Hosté na Berana vyslali první střelu. Beran je zatím pozorný.

60:01

Stav utkání je po šedesáti minutách nerozhodný. Pokračovat se bude již za malý okamžik v prodloužení.

60:00

59:50
    Stejná situace na druhé straně. Kurfürstova střela zasáhla hostujícího obránce.

59:10
    Mertova střela zasáhla pouze jednoho z domácích obránců.

58:29
    Domácí nyní čelí velkému nátlaku hostí.

58:11
    Trejbalova střela od modré mířila těsně vedle.

Naďa Krásná

Branky a nahrávky: 41. Slabý (Horký, Bernáth), 54. Horký (Slabý, Pastyřík) – 27. Machala (Machač, Matýs), 50. Machač (Machala), 63. Machala (Trejbal)

HC Energie Karlovy Vary: Beran (Špírek) – Bernáth, Klejna, Vápeník, Hrůša, Pátek, Štaif – Tamáš, Bečka (A), Tlačil, Slabý, Prošek, Horký (A), Pastyřík (C), Chodounský, Hotěk, Kurfürst, Šik
    Trenér: Václav Eismann

HC Dynamo Pardubice: Jánský (Klouček) – Rudy, Trejbal, Žouželka, Boček (C), Mert, Matýs, Bureš, Leder – Machač, Martínek, Blümel, Štefka, Roubal (A), Machala, Petrus, Kubišta
    Trenér: Milan Kusý

Rozhodčí: Hlinka – Fiala, Havelec