NY Islanders – NY Rangers 3:1 (kon.) | Washington – Vancouver 4:1 (kon.) | Montreal – Chicago 1:2 (kon.)
St. Louis – Carolina 1:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 5:4 (po pr.) | Colorado – New Jersey 3:0 (kon.)
Arizona – Detroit 2:3 (po pr.) | San Jose – Edmonton 2:1 (2:0 po s.n.)
New York Islanders
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
New York Rangers
Pátek 15.01.2016, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký páteční den. (03:49:43)

3. Adam Pelech (NYI) 0+1

Strhující utkání je u konce! New York bude dnes v noci patřit hokejistům a fanouškům Islanders, kteří svého rivala udolali zásluhou výborné třetí třetiny. Rangers v ní totiž dokázali ztratit své jednobrankové vedení a nakonec prohráli 1:3.

59:58 Kyle OKPOSO - 3:1

59:58
    Islanders právě vstřelili branku!
    Rangers ze svého závěrečného tlaku nic kloudného vytvořit nedokázali a nakonec na to doplatili. KYLE OKPOSO dvě sekundy od konce trefil prázdnou branku a upravuje výsledek na konečných 3:1. Bez asistence.

59:15
    Islanders dostali kotouč do středního pásma.

59:01
    Rangers se sice drží v útočném pásmu, ale kombinují pouze okolo mantinelů.

58:30
    Rangers se po delší době dokázali usadit v útočném pásmu a Lundqvist mizí na střídačku!

57:00
    Hostující družině čas rychle utíká. Ostrované se bez problémů brání.

55:42
    McDonagh z levé strany nahodil kotouč na branku, ale Halák nakonec zasahovat nemusel. Rána byla sražena vedle branky.

55:00
    Rangers se v posledních střídáních drží neustále v útočném pásmu, ale Halák moc práce nemá.

53:33
    Ostrované se dopouští zakázaného uvolnění.

53:00
    Okposo během krátké chvíle dvakrát vystřelil z ostrého úhlu, ale ani jeden pokus Lundqvista nezaskočil.

52:13
    Hokejistům Rangers čas na vyrovnání velice rychle utíká. Jejich tlak se však začíná stupňovat. V posledních minutách se máme na co těšit.

51:27
    Yandle zachytil na modré čáře vyhozený kotouč a s ničím neotálel a okamžitě vypálil. Jeho tvrdá rána ovšem byla před brankou zablokována.

49:31
    Rangers se dopouští zakázaného uvolnění.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 42. Nelson (Pelech), 45. Leddy (Tavares, Okposo), 60. Okposo – 40. Staal (Kreider, Hayes)

New York Islanders: Halák (Greiss) – de Haan, Leddy, Židlický, Hickey, Strait, Pelech – Bailey, Tavares "C", Lee – Okposo "A", Nielsen "A", Kuljomin – Strome, Grabovskij, Nelson – Clutterbuck, Cizikas, Martin
    New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Klein, McDonagh "C", Boyle, Staal "A", McIlrath, Yandle – Zuccarello, Brassard, Nash – Megna, Stepan "A", Miller – Fast, Hayes, Kreider – Stalberg, Moore, Glass

Rozhodčí: Skilliter, Pollock – Nansen, Murphy

Diváci: 15 795