Buffalo – Boston 1:4 (kon.) | Toronto – Chicago 1:4 (kon.) | Carolina – Vancouver 2:3 (po pr.)
Tampa – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Minnesota – Winnipeg 0:1 (kon.) | Anaheim – Dallas 4:2 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 2:3 (0:1 po s.n.) | Arizona – New Jersey 0:2 (kon.) | Los Angeles – Ottawa 3:5 (kon.)
Carolina Hurricanes
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Vancouver Canucks
Sobota 16.01.2016, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný víkend! (03:52:57)

Střely na branku: 40 – 22
    Vancouver zvítězil nad Carolinou 3:2 v prodloužení a přerušil její vítěznou šňůru!

Je dobojováno! Carolina odchází po čtyřech vítězných utkáních pouze s bodem! Vancouver se v první třetině dostal do vedení zásluhou chyby domácích, kterou ztrestal Linden Vey! Ještě do přestávky stačil v přesilové hře srovnat Kris Versteeg. Ve druhé dvacetiminutovce se parádní střelou prosadil Bo Horvat a poslal Canucks znovu do vedení! Třetí perioda nabídla obrovský tlak Caroliny, ale skvěle chytající Markström držel akcie Vancouveru nad vodou! Až dvě minuty před koncem se štěstím dopravil puk do sítě John-Michael Liles! V prodloužení se nehrál zběsilý hokej, oba týmy spíše vyčkávaly na chybu soupeře. Jako první chybovala Carolina a v signalizované výhodě rozhodl zápas svým druhým gólem Bo Horvat!

63:25 Bo HORVAT - 2:3

63:25
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Vancouver vítězí! Rozhodčí signalizoval zdviženou pravicí nedovolený zákrok, na led naskočil čtvrtý hráč Vancouveru! BO HORVAT si sjel na pravou stranu, řekl si o přihrávku a střelou bez přípravy vsítil svou druhou branku v utkání! Asistence: Radim Vrbata, Christopher Tanev.

62:40
    Canucks se v prodloužení nikam neženou. Z útočného pásma dopravili kotouč až za vlastní branku, evidentně spoléhají na dovednostní soutěž.

62:15
    Eric Staal pálil bekhendem do protipohybu Markströma, který jen tak tak stačil vykopnout pravý beton a zastavit kotouč.

61:43
    Henrik Sedin z otočky přihrál Danielovi, který pálil naprosto osamocený, jenže se opřel tak silně až zlomil hůl.

61:08
    Daniel Sedin dostal nabito. Ward jeho ránu dobře viděl a skryl kotouč v lapačce! Prodloužení je zatím hodně opatrné!

60:37
    Jordan Staal hledal bekhendem Faulka, který byl sám před brankou. Jeho slabou přihrávku zastavil obránce Canucks.

60:01

Carolina si ve třetí třetině vytvořila obrovský tlak! Vancouver dlouho odolával hlavně díky skvěle chytajícímu Markströmovi, ale dvě minuty před koncem srovnal John-Michael Liles a poslal utkání do prodloužení! To se od letošní sezóny hraje ve formátu 3 na 3!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 19. Versteeg (Slavin, J.Staal), 58. Liles (Nestrašil, Rask) – 14. Vey, 30. Horvat (Fedun, Bartkowski), 64. Horvat (Vrbata, Tanev)

Carolina Hurricanes: Ward (Läck) – Faulk (A), Hainsey, Jordán, Liles, Slavin, Hanifin – Lindholm, E. Staal (C), Versteeg – Nestrašil, J. Staal (A), Nordström – Gerbe, Rask, Skinner – Nash, McClement, Malone
    Vancouver Canucks: Markström (Miller) – Tanev, Edler, Fedun, Hutton, Biega, Bartkowski – Dorsett, H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Vrbata, Horvat, Baertschi – Burrows (A), Vey, Etem – Virtanen, Cracknell, Prust

Rozhodčí: O´Rourke, Lewis – Racicot, Murphy

Diváci: 11 657