Los Angeles – Ottawa 3:5 (kon.) | Boston – Toronto 3:2 (kon.) | Buffalo – Washington 4:1 (kon.)
Columbus – Colorado 2:1 (kon.) | St. Louis – Montreal 4:3 (po pr.) | Nashville – Minnesota 3:0 (kon.)
Edmonton – Calgary 2:1 (1:0 po s.n.) | San Jose – Dallas 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Carolina 5:0 (kon.)
NY Islanders – Vancouver 1:2 (0:1 po s.n.) | Tampa – Florida 3:1 (kon.) | Washington – NY Rangers 5:2 (kon.)
Boston Bruins
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Toronto Maple Leafs
Neděle 17.01.2016, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Klasicky v noci nás čeká největší porce zápasů. My budeme sledovat souboj týmů Východní konference Boston BruinsToronto Maple Leafs. Medvědům doma nedaří, špatné výkony nepředváděli před domácím publikem jen na začátku sezony. V TD Garden získali jen 20 bodů z 22 zápasů. A právě díky těmto špatným domácím výsledkům se Boston pohybuje na hraně postupu do play-off. Střed tabulky je hodně vyrovnaný. Do vyřazovacích bojů ještě čas.

Boston se vrací z tripu, který zakončil výhrou v Buffalu. Toronto aktuálně prožívá sérii 4 porážek, ve kterých vstřelilo pouze 3 branky a hodně jich dostalo. Před týdnem například Toronto prohrálo v San Jose vysoko 7:0. Ve vzájemných zápasech této sezony má na vrch Boston. Vyhrál 2:0 doma a 4:3 v Torontu po úspěšném nájezdu Davida Krejčího.

3. Garret Sparks – 5 zápasů, 2,57 g/záp., 91,47 %

Špatnou zprávou je, že stále budou chybět oba Davidové. Jak Krejčí, tak i Pastrňák. Povzbudivé je, že už ale oba byli dnes na ledě. Brzo se jich dočkáme i v sestavě.

Toronto Maple Leafs – Jonathan Bernier

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Chára (C), Trotman, Seidenberg, Morrow, Krug, Miller – Beleskey, Spooner, Eriksson (A) –Marchand, Bergeron (A), Connolly – Vatrano, Kemppainen, Hayes – Rinaldo, Talbot, Ferraro

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Gardiner, Phaneuf (C), Marinčin, Rielly, Hunwick (A), Polák – Matthias, Bozak (A), Parenteau – Grabner, Kadri, Komarov – Clune, Holland, Lupul – Leivo, Froese, Boyes

Rozhodčí: Jackson, St.Pierre -Galloway, Barton.
    Začneme klasicky s několika minutovým zpožděním.

00:01

00:20
    Úvodní buly vyhrálo Toronto, které se také pouští do prvního útoku.

00:45
    Bruins právě vstřelili branku!
    Do prvního útoku se sice pustilo Toronto, ale to se pak zapomnělo vrátit. PATRICE BERGERON dostal přihrávku na modrou, v klidu pak překonal Berniera. Medvědi jdou do rychlého vedení.
    Asistence: Torey Krug, Kevan Miller
    Patrice BERGERON - 1:0

02:00
    Po vstřeleném gólu na puku více Boston.

02:50
    Ani jeden z týmu se nedokáže ale na puku udržet déle.

03:09
    A další šance pro domácí hráče. Marchand při jedné dorážce neuvěřitelně vychytal Bernier. Hráči Toronta v začátku zápasu spí. Po celé akci se ještě hráči pošťuchují.

03:09
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Marchand – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Gardiner – 2 min., vysoká hůl).
    Hrát se bude 4 na 4.

04:00
    Beleskey se snažil tečovat před Bernierem. Neúspěšně.

04:31
    Toronto právě vstřelilo branku!
    To je tedy začátek. Chyba v rozehrávce domácího týmu. Toho využívá LEO KOMAROV, který na dvakrát překonává Raska.
    Asistence: Nazem Kadri, Dion Phaneuf
    Leo KOMAROV - 1:1

05:09
    Oba týmy jsou zase v plném počtu.

06:00
    Lepší je stále Boston. Toronto sice vstřelilo branku, ale na puku jinak nedokáže nic vymyslet.

06:40
    Opět Toronto na puku bez nápadu.

07:25
    Ani Boston se ale nyní nedokáže dostat do útočné třetiny.

07:51
    Zakázané uvolnění Toronta.

07:56
    Rychle po vhazování vystřelil Seidenberg. Berniera nepřekvapil.

07:56
    Komerční přestávka.

08:04
    Bernier musel zalehnout puk, Medvědi se totiž tlačili nebezpečně do brankoviště.

08:09
    A Bernier opět puk raději schovává v lapačce. Opět se bude vhazovat po jeho levé ruce.

08:18
    Ofsajd. Marchand byl příliš rychlý.

09:25
    A je tu pěstní souboj. Rinaldo a Clune. Rozhodčí je ale celkem rychle rozdělili.

09:25
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Rinaldo – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Clune – 5 min., bitka).

10:00
    Předchozí vyloučení nemá vliv na počet hráčů na ledě.

10:25
    Teď ale přesilovku uvidíme. Je signalizováno vyloučení. Sednout si půjde domácí hráč. Na puku je nyní ale Toronto, které má tak výhodu.

10:36
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Seidenberg – 2 min., hákování).

10:55
    Vypadalo to, že v oslabení ujede Boston. Nakonec z toho úspěšný útok nebyl, ale ušetřený čas ano.

11:13
    Do rychlého protiútoku šlo Toronto. A byl povedený, Lupul střílel do poloprázdné branky. Rask se neuvěřitelně natáhl po kotouči.

12:15
    Bozak střílí, Raks vyráží. Následně se Bostonu daří vyhodit.

12:36
    Boston přečkal tohle oslabení i díky skvělému zákroku Raska.

13:37
    Spooner a Eriksson se snažili uspět v útoku. Druhý jmenovaný nedokázal ideálně zakončit.

14:02
    Bernier opět chytá do lapačky a puk si nechává. Následuje komerční přestávka.

14:35
    Kemppainen v krátkém sledu ve dvou šancích. Bernier měl v obou případech připravené betony.

15:00
    Další ofsajd domácího týmu.

15:50
    Kadri projel útočným pásmem a vystřelil. Rask vytáhl zákrok lapačkou.

16:18
    Icing Toronta.

16:26
    Spooner v obrovské šanci. Fanoušci už se radovali. Domácí útočník ani na dvakrát nepřekonal Berniera.

16:58
    Tyč se teď rozezněla TD Garden. Trefil jí Krug.

17:20
    Marchand nešťastně zasáhl svou holí protihráče do obličeje. Jde si sednout na 2 minuty za hru vysokou holí.

18:16
    Toronto se nepřesnou přihrávkou samo vyhání z útočné třetiny.

18:52
    Bostonu se podařilo opět zaútočit v oslabení. Medvědi tak ušetřili nějaké vteřiny z trestu Marchanda.

19:20
    Nakonec oslabení domácí tým zvládá bez nějakých problémů.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina nás rozhodně nenudila. Domácí publikum sice nebude úplně spokojené. Raději by, kdyby jejich oblíbený tým vedl. Nutno říct, že Boston mohl po první dvacetiminutovce vést. Po rychle vstřeleném gólu mohl přijít další. Torontu se ovšem při hře 4 na 4 vyrovnat. Oba brankáři si připsali neuvěřitelné zákroky. Viděli jsme i jeden pěstní souboj. Jestli další třetiny budou podobné, tak se máme na co těšit.

20:39
    A opět skvělý začátek třetiny. Chárovo nahození tečoval PATRICE BERGERON. Ve výhledu Bernierovi navíc bránil Marchand. Boston opět vede.

22:27
    Střelu Froese chytá Rask. Puk schovává v lapačce.

23:15
    Boston opět v útočné třetině a snaží se něco vymyslet.

23:37
    Tvrdá střela Marchanda. Bernier udržel puk pod kontrolou.

23:55
    Od modré střílí Miller. Bernier vyráží do rohu kluziště.

24:25
    Komarov se snažil najít na druhé strašně Kadriho. Přihrávku skvěle přečetl Chára.

25:00
    Boston má stále hodně prostoru. V útoku může krásně kombinovat.

25:19
    Spooner dorážel prakticky do odkryté branky. Pro domácí bohužel nepřesně.

25:52
    Boston opět rychle po vhazování vystřelil na Berniera. Dnes po několikáté.

26:07
    Rask chytá do lapačky backhand Cluna. Následuje komerční přestávka.

26:37
    Rask vyjel z branky a zahrál si na hráče v poli. Puk sice nezasáhl přesně. Hollanda ale sundal pěkně. A čistě.

27:09
    Vatrano netrefuje branku.

28:00
    Do útoku se přeci jen nyní dívá i Toronto. Ke střele se ale nedostává.

28:45
    Hráči Bostonu dobře bruslí. Toronto tedy nemá v útoku příliš prostoru.

29:44
    Morrov měl hodně času na střelu, tu ale neposlal mezi tři tyče.

30:06
    Další komerční přestávka.

30:41
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Trotman – 2 min., hákování).

31:35
    Gardiner nepříjemně vystřelil od modré. Naštěstí pro Raska nepřesně.

32:08
    Ferraro ujel v oslabení. Berniera nenachytal.

32:35
    Na závěr přesilovky ještě jedna šance Toronta. Rask si připisuje úspěšný zákrok.

32:41
    Medvědi v plném počtu. Trotman se vrací z trestné lavice.

33:40
    Boston se zase dostává po oslabení více do útoku.

35:00
    O puk se hodně bojuje, žádný tým ale v tomto boji není úspěšný.

35:27
    Bernier schovává puk před dotírajícím soupeřem. Komerční přestávka.

36:26
    Polák se snažil od modré poslat puk na Raska. Neúspěšně.

37:16
    Malá důslednost domácích obránců. Chára prohrál souboj u mantinelu. Toho Toronto využilo a poslalo puk před branku na SHAWNA MATTHIASE. Ten svou střelu umístil krásně pod horní tyč. Rask neměl šanci.
    Asistence: Tyler Bozak
    Shawn MATTHIAS - 2:2

37:46
    Puk v ochranné síti.

38:15
    Po obdrženém gólu se až nyní Boston dostává do útoku.

38:45
    Byl to jen krátký pobyt v útoku. Boston působí nyní trochu zaskočeně.

38:50
    Domácí hráči se dopouštějí zakázaného uvolnění.

39:30
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Chára – 2 min., nedovolené bránění).

39:40
    Smolný konec třetiny. Rask bude mít ještě práci.

39:50
    Phaneuf a Bozak vyslali na Raska tvrdé střeli.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

I ve druhé třetině jsme viděli pěkný hokej. I druhou třetinu začal Boston rychlým gólem. Domácí tým byl výrazně lepší po většinu třetiny. Přesto opět nejde do šaten s vedením. Torontu se podařilo ve 38. minutě vyrovnat. V závěru se navíc nechal vyloučit Chára. Toronto tak začne třetí třetinu v početní výhodě.

40:41
    Rask chytá střelu Phaneufa. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

41:35
    Boston už byl v plném počtu. Ferraro mohl jet sám na branku. Ale byl zastaven obráncem. Zákrok nevypadal příliš čistě. Rozhodčí však vylučovat nebudou.

42:45
    Bernier vyráží střelu Marchanda.

43:07
    Další střela. Marchand. Boston se po oslabení opět rozjíždí.

44:01
    Ofsajd Toronta.

45:00
    Opět se radovalo domácí publikum. Boston měl hned několik šancí. Nevěřícně na kostku kouká Marchand a jeho spoluhráči.

46:20
    Nyní se na druhé straně vyznamenává Rask. Poslední minutu se opravdu nenudíme.

46:24
    Následuje komerční přestávka.

47:00
    Jestli nadále uvidíme podobné šance, tak se brzo dočkáme branky.

47:23
    TD Garden ožívá. BRAD MARCHAND backchandem překonává Berniera. Medvědi tak zase vedou.
    Asistence: Patrice Bergeron, Brett Connolly

47:23
    Rozhodčí volá ještě do Toronta. Důvodem je ofsajd, který možná předcházel gólu. Tak možná branka platit nebude. Challenge si vzal trenér Toronta.

47:23
    A stále se komunikuje s Torontem. Jaký bude finální výrok?

47:23
    Gól neplatí. Hala bučí. Ale ofsajd to byl, byť těsný.

47:19
    Hunwick při brance hákoval Marchanda a jde si sednout. Navíc se posouvá časomíra o 4 vteřiny.

47:52
    Rychlá kombinace končí střelou Spoonera. Bernier připraven.

48:14
    Bernier opět skvělý. Tentokrát dvakrát vychytal Bergerona.

49:19
    Zbytek přesilovky už se Medvědům tolik nepovedl.

50:10
    Poslední třetina nám vstupuje do druhé poloviny, stav je stále nerozhodný.

51:10
    V posledních okamžicích vidíme hlavně hity a souboje u mantinelu.

51:20

51:42

52:14
    Marchand je po neuznaném gólu hladový. Ale ani teď se nebude radovat.

52:18
    A Boston opět rychle po vhazování zkouší pozornost Berniera.

52:21
    Znovu. Po buly ke střele od modré napřáhl Morrov. Bernier nechává puk v náruči.

52:37
    Smolné vyloučení pro domácího útočníka. Boston se nyní bude 2 minuty bránit. Hayes udeřil Lupula loktem do obličeje.

53:35
    První minutu oslabení Boston zvládá dobře.

54:37
    Boston oslabení přečkává. V samotném závěru se ke střele ale napřahoval Parenteau.

54:53
    Na druhé straně střílí čerstvý Hayes. Na odražený puk nedosáhl žádný ze spoluhráčů.

55:38
    Skvělý zákrok Berniera. Do lapačky chytil střelu od modré. Tu obstaral Trotman.

55:38
    Následuje poslední komerční přestávka.

55:58
    Bernier vychytává Spoonera.

56:15
    Na druhé straně v šanci Kadri. Toho pak dohrává Beleskey.

56:34
    A opět následovali šance na obou stranách. Rask měl štěstí, že ho v brance zastoupil spoluhráč. Poslední minuta byla skvělá.

57:15
    Rielly přišel v souboji o helmu, přesto dál bojuje a pomáhá svému týmu vyhodit.

58:00
    Vypadá to, že uvidíme prodloužení. Poslední dvě minuty ale ještě budou zajímavé.

59:13
    BRAD MARCHAND se přeci jen dočkal branky. I když teď to zrovna nikdo asi nečekal. Obránce Toronta vyhazoval. Vyhodil ale na hokejku Marchanda, který stál v levém kruhu. Využil toho, že Bernier se vracel do branky a v samotném závěru dává důležitou branku.
    Asistence: bez
    Brad MARCHAND - 3:2

59:13
    Toronto si bere oddechový čas, bude se snažit vymyslet recept na vyrovnání.

59:20
    Bernier je ale stále v brance.

59:35
    Až nyní Bernier opouští branku.

59:55
    Marchand a Bergeron dostávají puk do středního pásma.

3. Torey Krug (BOS) 0+1

V Bostonu můžou slavit. Přeci jen jsou to nakonec 2 body po výhře v základní hrací době. Už to ale vypadalo na prodloužení. Medvědi v zápase dvakrát vedli, když se v úvodu první a druhé třetiny trefil Bergeron. Toronto ale dokázalo vždy vyrovnat. Ve třetí třetině pak nebyl uznaný gól Marchanda. Celé akci předcházel ofsajd. Hráč byl pochopitelně frustrovaný, ale nakonec se může radovat ještě více. 47 sekund před koncem se dočkal a dává vítěznou branku. Na tu už Toronto nenašlo odpověď.

Sledovali jsme nádherný zápas. Vidět bylo spoustu šancí. Oba brankáři předvedli skvělý výkon. Více práce měl Bernier. Z tohoto krásného zápasu je to vše. U nějakého dalšího na viděnou! (04:01:57)

Boston překonal obranu Toronta jednou nahrávkou

Ondřej Kočka

Branky a nahrávky: 1. Bergeron (Krug, Miller), 21. Bergeron (Chára, Trotman), 60. Marchand – 5. Komarov (Kadri, Phaneuf), 38. Matthias (Bozak)

Rozhodčí: Jackson, St.Pierre -Galloway, Barton