Barys – Minsk 4:2 (kon.) | Ufa – Čeljabinsk 0:1 (kon.) | Kazaň – Toljatti 5:3 (kon.)
Jokerit – Vladivostok 3:2 (kon.) | Petrohrad – Novokuzněck 4:0 (kon.) | Viťaz – Soči 4:3 (kon.)
Spartak Moskva – Novosibirsk 3:4 (2:3 po s.n.) | Riga – Chabarovsk 1:2 (kon.)

Jan Kolář (CHA) 0+0 (21:03:47)

Je konec! Dinamo už v power-play nestačilo vyrovnat a podlehlo tak Amuru Chabarovsk 1:2. Hosté sice zvítězili o jediný gól, ale herně byli jasně lepší. Hráči Rigy se přesto ujali vedení už ve 3. minutě, kdy se trefil Kaspars Saulietis, tento náskok dlouho drželi především díky výbornému brankáři Sedláčkovi. Toho překonal až 43 sekund před druhou přestávkou Alexej Byvalcev a rozhodující zásah zařídil v 54. minutě Jevgenij Gračjov.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:14, celkem – 13:43.

59:48
    Přihrávka na Darzinše neprošla, ale domácí ještě zůstali v útočném pásmu!

59:21
    Jeden z hostů jen těsně minul prázdnou branku Rigy. Jelikož to zkoušel ještě z vlastní poloviny, je pískán icing.

59:10
    Sedláček je na střídačce, domácí to tedy zkoušejí v šesti! S nepříjemnou střelou od modré si poradil Pečurskij a domácí si následně berou time-out.

58:13
    Jakub Sedláček vyjel za svou branku, ale kotouč se odrazil jinám, než čekal a musel pospíchat zpět mezi své tyče. Situaci přestál se štěstím!

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:20
    Domácí zatím nemají na to, aby soupeře nějak zatlačili. Amur je dnes herně lepší.

56:54
    Galvinš nahodil puk na Pečurského, který raději přerušil hru. Riga tak získala vhazování v útočné třetině.

56:19
    Domácí v ofsajdu a jsou tedy vykázáni do středního pásma.

55:51
    Hned po buly se dostal kotouč na modrou ke Kurbatovi. Jeho střelu pokryl Sedláček.

55:44
    Hosté nahodili puk na Sedláčka, který si před dotírajícím Tolpekem netroufl rozehrát a raději černou pryž podržel.

55:30
    Domácí v postavení mimo hru.

54:58
    Puk je v hledišti. Následuje buly ve středovém kruhu.

53:47
    Domácí přispěchali s odpovědí, ovšem Pečurskij byl pozorný.

53:08
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Přichází trest za domácí pasivitu! Tolpeko na útočné modré zachytil rozehrávku Dinama a posunul puk na JEVGENIJE GRAČJOVA, který nerušeně dojel až mezi kruhy a přesnou ranou překonal Sedláčka. Český gólman mohl těžko zakročit, jelikož v momentě střely před ním projel Litovčenko a navíc na něj spadl vlastní obránce – 1:2. Asistence: Denis Tolpeko.

51:34
    Zkušený Vitalij Aťušov ukázal na modré svůj přehled a střílenou přihrávkou nalezl svého spoluhráče, který měl před sebou téměř odkrytou klec. I nyní však Sedláček brankovou čáru uhájil!

50:59
    Puk se odrazil na střídačku Dinama. Vhazuje se ve středním pásmu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Saulietis (Kulda, Sedláček) – 40. Byvalcev (Li), 54. Gračjov (Tolpeko)

Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Ševčenko, Galvinš, Sotnieks (C), Zile, Cibulskis, Jerofejevs, Jass – Darzinš, Sestito (A), Meija (A) – Skvorcovs, Džerinš, Indrašis – M. Redlihs, Toluzakov, Pavlovs – E. Kulda, Saulietis, Zabis – Sprukts.
    Amur Chabarovsk: Pečurskij (Alikin) – Kolář (A), Čerepanov, Kurbatov, Zub, Ibragimov, Aťušov (C) – Tarasov, Zohorna, Bergfors – Litovčenko, Gračjov (A), Tolpeko – Kacuba, Byvalcev, Li – Pervušin, Wandell, Železňov – Aliu.

Rozhodčí: Anisimov, Safiullov – Sivov, Šichanov