Martin – Košice 3:4 (0:2 po s.n.) | Poprad – Nitra 1:2 (1:2 po s.n.) | Zvolen – Piešťany 5:2 (kon.)
Trenčín – Banská Bystrica 4:2 (kon.) | Skalica – Žilina 2:3 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Úterý 19.01.2016, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR)

Trenčania dokonale zaskočili súpera v druhej a následne aj v tretej tretine. Banskobystričania boli v úvode lepším mužstvom, následne ale v zakončení vynikali domáci a nakoniec získavajú všetky 3 body.

Prajeme príjemný zvyšok dňa! (20:21:51)

59:59
    V závere ešte rozhodcovia vylúčia domáceho Nechalu za hrubosť.
    59:43 Novák LUKÁŠ - 4:2

59:43
    Trenčín dal gól!
    LUKÁŠ NOVÁK bol pri svojej ceste k prázdnej bránke s pukom zahákovaný, aj keď puk neskončil v bránke, je z toho technický gól a je rozhodnuté. Bez asistencii.

58:49
    Kytnár znovu získava útočné pásmo, Chábera zatiaľ zasahovať nemusel.

58:28
    Banskobystričania musia útočiť, po nahodení Lampera získavajú pásmo.
    57:37 HUDEC - 3:2

57:37
    DENIS HUDEC šiel do prečíslenia spoločne s Jozefom Švecom, Denis Hudec ale zakončuje sám k ľavej tyčke, Bacashihaua inkasuje! Bez asistencii.

56:48
    Zápas smeruje k predĺženiu, po súbojoch pri mantineli sa píska postavenie mimo hry hostí.

56:12
    Bast prihráva na Kytnára do medzikružia, ten bol bránený a puk iba zastavuje, Dlouhý ho následne berie a je po útoku Banskobystričanov.

55:16
    Maroš Surový ostáva ležať na ľade, prerušuje sa, následne po čase odchádza na striedačku za pomoci spoluhráčov.

54:50
    Zakázané uvoľnenie hostí, Maroš Surový si nerozumel v rozohrávke s Ferleťákom, hra sa presúva pred Bacashihuau.

54:06
    Majdan posielal puk po ďalšej domácej chybe v obrane Luceniusovi, potom sa však prerušuje pre Surového postavenie v bránkovisku Cháberu.

53:48
    Hlinka sa po vniknutí do tretiny otočil, puk posiela na Hatalu, ten strieľa iba nepresne do mantinelu.

53:10
    Dlouhý dobiedzal pred bránkou Bacashihuau po Hatalovom nastrelení puku od modrej, Rosandič však Dlouhého posiela údermi až k mantinelu.

52:49
    Šišovský nahrával z pravej strany pred bránku iba naslepo, Šveca nenašiel.

52:08
    Po súboji pri mantineli Juraj Konc nevidel puk, prerušuje sa a vhadzovať sa bude v útočnom pásme hostí.

51:31
    Banská Bystrica pokračuje v zvýšenej aktivite, Sandgren nahadzuje do útočnej tretiny.

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 26. Novák Dominik (Novák Lukáš), 37. Troliga, 58. Hudec, 60. Novák Lukáš – 38. Zigo (Majdan, Pujacs), 50. Lucenius (Majdan)

HK DUKLA Trenčín: Chábera – Drtina, Pavlikovský, Rehák, Hatala, Ryzák, Holenda, Pařížek, Nechala – Hlinka, Dlouhý, Novák Lukáš – Melichárek, Troliga, Gašparovič – Hudec, Švec, Šišovský – Novák Dominik, Pataky, Špankovič
    HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Sandgren, Pujacs, Šmach, Čížek, Rosandič, Košecký – Majdan, Lucenius, Surový – Hvila, Kytnár, Bast – Lamper, Zigo, Matoušek – Ambroz, Adamčík, Ferleťák

Rozhodčí: J. Konc, Müllner – Junek, Šefčík