HC Plzeň – Liberec 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Kladno 3:4 (po pr.) | Zlín – Olomouc 2:4 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Č. Budějovice – HC Litvínov 1:3 (kon.)
Mountfield HK
3:4 (3:2, 0:1, 0:0 - 0:1)
Rytíři Kladno
Čtvrtek 21.01.2016, 17:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 35. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásné mrazivé odpoledne z východních Čech. Dnes nás čeká zápas 35. kola DHL Extraligy juniorů. Na ledě se střetne domácí Mountfield HK proti Rytíři Kladno.

Hradečtí junioři momentálně střídají výhry s porážkami. Z posledních pěti zápasů vyválčili východočeští mladíci sedm bodů. Dnes si budou chtít domácí hráči jistě zlepšit reputaci, protože poslední domácí zápas ztratili ve třetí třetině, kdy si nechali dát šest gólů.

Rytíři z Kladna jsou na tom ještě hůře než domácí tým. Z posledních pěti zápasů získali pouze tři body. Při zápase se Středočechy je k vidění opravdu hodně gólů, tudíž dnes můžeme doufat v gólové hody.

Hradečáci momentálně figurují na sedmém místě extraligové tabulky. Doposud nasbírali jednapadesát bodů a největším tahounem domácích je Patrik Miškář (14+19).
    Kladeňáci hájí desátou pozici s pětačtyřiceti body a lídrem Středočechů je japonský hráč Yuki Mirua (23+19).

Mountfield HK: Veselý (Vomáčka) – Hroudný, Lier, Košař, Bureš, Havránek, Hronek, Piegl – Zahradník, Malík, Hnik, Miškář, Drašnar, Michálek, Matějček, Moník, Gančarčík, Pilař (C), Pavlík.
    Trenér: Tomáš Martinec.

Rytíři Kladno: Stahl (Ptáček) – Havelka, Malý, Bunda (C), Matula, Zajíc, Zelingr – Křepelka, Patyk, Bláha, Čermák, Borkovec, Hajný, Havlůj, Keszi, Kaprál, Janeček, Miura, Kružík.
    Trenér: Petr Tatíček.

Rozhodčí: Homola – Čížek, Křivohlavý.

00:01

00:30
    První střelu zápasu obstaral z levého kruhu Gančarčík.

01:35
    Hradec několikrát nahazoval za bránu Rytířů, ale u puku byly vždy první hosté.

01:59
    První zakázané uvolnění mají na svědomí domácí hráči.

02:25
    Poprvé dal o sobě vědět i asijský hráč ve službách Kladna Yuki Miuri, který dvakrát nahrával na spoluhráče, ale jeho přihrávky byly zblokovány.

03:59
    Tomáš Drašnar poslal kladenského hráče proti mantinelu. Rozhodčí posoudil tento zákrok jako naražení zezadu a pro domácího hráče zápas končí. Trest za Drašnara odpyká Košař.

05:27
    Hráči Kladna drží puk na svých hokejkách a kombinují v pásmu domácích, leč ke střele se ještě nedostali.

05:45
    Hradec posílá puk přes všechny čáry a jde střídat.

06:00
    Kladno kombinuje v útočném pásmu, ale opět bez střelby.

06:30
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno se snad poprvé odhodlalo ke střele a ve FORTUNA aréně se poprvé mění skóre zápasu. Po sérii přihrávek prostřeluje poprvé v zápase Veselého PETR KŘEPELKA. Asistence: František Matula, Daniel Kružík.

07:16
    Kladno odskakuje do dvoubrankového vedení. Hostující kapitán střílel od modré čáry. Jeho střelu po zemi si zastavil mezi kruhy PETR HAJNÝ a překonal Veselého. Asistence: David Bunda, Yuki Miura.

08:41
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec na konci pětiminutového oslabení střílí kontaktní gól. Lier vyslal do samostatného úniku DAVIDA MALÍKA, který překonal kladenského gólmana bekhendovým blafákem. Asistence: Daniel Lier, Tomáš Zahradník.

08:59

09:53
    Kladno i po skončené přesilovce má více ze hry a kombinuje v útočném pásmu.

11:09
    Hra se přiostřuje a i Hradec začíná vystrkovat své růžky. Pavlík se dostal ke střele mezi kruhy. Jeho pokus vyráží Stahl ramenem.

12:40
    A máme vyrovnáno! Matějček vybojoval v útočném pásmu puk, Zahradník ukličkoval obránce a předložil nádhernou přihrávku JANU MICHÁLKOVI, který neměl problém překonat kladenského strážce svatyně. Asistence: Tomáš Zahradník, Štěpán Matějček.

13:45
    Hradeckým juniorům dodal druhý gól sebevědomí a jsou teď nebezpečnějším týmem na ledě.

15:57
    Hostující Bláha podrazil pronikajícího útočníka a jde si odpočinout na trestnou lavici.

17:00
    Výborná střela Filipa Hronka od modré čáry. Pavlík se snažil před hostujícím brankářem tečovat, ale touš za brankovou čárou neskončil.

17:31
    Hradec využívá přesilovku a poprvé se v zápase ujímá vedení. Miškář poslal puk přímo na hůl sjíždějícímu FILIPU HRONKOVI, který neměl nejmenší problém zakončit nad vyrážečku hostujícího brankáře. Asistence: Patrik Miškář.

18:15
    Hradečtí mají tlak a plynou z toho fauly hostujícího celku. Na dvě minuty si jde odpočinout Vincent Keszi.

19:11
    Hradec v přesilovce střílí opravdu z každé pozice. Po střele Malíka zvonila ve FORTUNA aréně tyč.

20:00

Skončila první dosti divoká třetina. Po necelých čtyřech minutách zápasu skončilo utkání pro Tomáše Drašnara, který dostal trest 5+OK. V tomto vyloučení padly hned tři branky. Nejprve utekli do dvougólového vedení kladenští Rytíři díky trefám Křepelky a Hajného. Na konci oslabení ujel domácí Malík. Hradec pak dokázal vstřelit ještě dvě branky a to konkrétně Michálek a Hronek. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina zápasu.

Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:01

20:23
    René Piegl přišel o puk a z pravé strany se osamocen řítil na domácí branku Havlůj. Tvrdou střelu zklidnil na prsou domácí brankář Veselý.

21:02
    Havránek nahodil na kladenského gólmana od modré čáry. Hostující gólman měl se střelou větší problémy něž kdokoliv čekal.

21:38
    Krásná akce domácích! Na konci celé akce stál Pavlík, který z první střílel, ale rozvlnil jen boční síť.

22:26
    Více ze hry mají na začátku třetiny domácí.

23:32
    Chybné střídání na straně Hradce bylo málem potrestáno. Yuki Miura předvedl spíše florbalovou otočku proti obránci a snažil se přelobovat Veselého lapačku. Štěstí, ale přálo domácímu gólmanovi.

25:06
    Opět Yuki Miura! Janeček střílel na domácího brankáře a z ničeho nic se před domácím gólmanem zjevil zmiňovaný kladenský hráč a střelu ještě tečoval. Veselý si s tečí poradil.

26:38
    Matějček se dostal do úniku. Volil střelu do levého horního rohu a tu Stahl ramenem vytěsnil.

27:36
    Ve FORTUNA aréně je opět srovnáno. Křepelka našel přihrávkou rozjetého PETRA PATYKA, který ujel obraně a chladnokrevně zakončil nad lapačku domácího muže s maskou. Asistence: Petr Křepelka, Petr Janeček.

29:24
    Současně vyloučeni domácí Pavlík za napadení a hostující Kružík za sekání. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

30:06
    Hradec má výhodu. Domácí si zahrají přesilovku 4 na 3.

30:20
    Petr Havlůj oslabuje svůj tým na dvě minuty za vysokou hůl.

30:48
    Hradec kombinuje v útočném pásmu, ale nemůže se dostat k nebezpečnější střele.

31:24

31:38
    Ne na dlouho byli domácí v plném počtu. Středočeši by ujížděli dva na nula, proto Hronek zatáhl za ruční brzdu a hráče s pukem raději podrazil.

32:20

33:24
    Krásná souhra Kladna v probíhající přesilovce! Miura poslal přihrávku přes celou šíři pásma až na Davida Bundu, který z první orazítkoval břevno Veselého brány.

33:38

34:40
    Obraz hry je stále stejný. Hradec kombinuje v útočném pásmu a dostává se ke střelám, které nejsou až tak nebezpečné. Za to Kladno čeká na brejky a každé jejich přejetí modré čáry znamená opravdu velké nebezpečí.

35:30
    Hru skoro vůbec nezastavují ofsajdy ani zakázané uvolnění.

36:27
    Jsem to asi zakřikla. Domácí při přechodu středního pásma zastavuje postavení mimo hru.

37:43
    Hra má opravdu spád. Útok střídá útok. Je na co se dívat.

38:41
    Janeček nahazoval na bránu domácích. Zajíc před Veselým tečoval, ale puk skončil mimo bránu.

39:34
    Zdá se mi, že rozhodčí už nechce ve druhé třetině vylučovat. Domácí tlačili Kladno v útočném pásmu, kde se minimálně dva fauly pískat daly.

40:00

Máme za sebou druhou třetinu zápasu. Hraje se rychlý hokej nahoru dolu. Hradec má více puk na hokejkách, ale nemá tak úplně nebezpečné akce. Kladno čeká na brejky a za modrou čárou se stávají opravdu nebezpečným týmem. Začalo se i více vylučovat, ale nikdo se ve druhé třetině z přesilovky neprosadil. Středočechům se i tak ve druhé třetině podařilo srovnat stav zápasu když se z úniku prosadil Patyk.

Další třetina začne přibližně v 19:04.

40:01

40:40
    První akce třetí třetiny mají na svědomí kladenští Rytíři, kteří vystřelili na domácího strážce svatyně, ale jejich střely nebyly nebezpečné.

40:51
    Hostující kapitán poslal dělovku od modré na Veselého. Ten si proti jeho střele hodně vyjel z brány a puk vyrazil vedle sebe, kde měl pohotové spoluhráče a puk uklidili do bezpečí.

42:06
    Zakázané uvolnění hradeckých juniorů.

42:32
    Kladno rozjíždí útočnou akci zpoza vlastní brány.

43:43
    Ani jeden z týmů se nemůže pořádně dostat skrze střední pásmo.

44:21
    Až teď se povedlo Pavlíkovi projet pásmo s pukem na hokejce. Nic extra nevymýšlel a mezi obránci vystřelil. Stahl kryje vyrážečkou.

45:23
    Veselý vyjel z brány až do rohu kluziště, aby pomohl svým obráncům s rozehrávkou.

46:17
    Výborné napadání od Gančarčíka. Vybojoval puk za bránou soupeře, Hnik poslal přihrávku na Pilaře a ten střílel. Kladenský gólman byl pozorný.

47:01
    Hradec obstřeloval hostující bránu snad ze všech směrů a pozic, ale ani jedna střela nemířila mezi tři tyče.

48:41
    Hroudný střílel příklepem od modré čáry. Stahl měl odkrytý výhled a jeho tvrdou střelu srazil do ochranné sítě.

49:36
    Napadání Malíka přineslo ovoce. Získal puk za bránou soupeře, chtěl se dostat před bránu, ale pozorný obránce mu kotouč odebral.

50:34
    Patyk vybídl přihrávkou Miuru. Ten opět zkoušel překonat Veselého, ale hradecký gólman byl proti.

51:17
    Na dvě minuty si jde odpočinout Petr Havlůj za faul loktem.

51:39
    A pozor! Minutu a jednačtyřicet sekund budou hrát domácí přesilovku pět na tři. Dokáže Mountfield HK rozhodnout zápas? Hostující Matula dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

Oddechový čas pro domácí.

52:12
    Domácí kombinují, ale vážnější šance si zatím nevytvořili. Z hradecké strany je to opravdu dost statické.

52:58
    Snad první pořádné prověření hostujícího gólmana v dvojnásobné přesilovce. Kladno vyhodilo přes všechny čáry, Hronek si pro puk dojel a prokličkoval celé hřiště a zakončil. Stahl puk podržel.

52:58
    Oddechový čas pro hosty.

53:12
    Hradec začal na konci přesilovky častěji pálit a hned jsou nebezpeční. Bohužel pro domácí se puk vždy odrazí od klubka těl nebo hokejek a na bránu projde opravdu minimum.

53:17
    Hosté ve čtyřech.

53:39

55:03
    Východočeši neproměnili dlouhou dvojnásobnou přesilovku a Kladno se snaží zápas rozhodnout. Nutno podotknout, že Hradec jim dává dost příležitostí.

56:19
    Střela hradeckých Stahlovy vypadla a Malík se pokusil puk dotlačit do brány, ale byl zpacifikován hned čtyřmi hostujícími hráči.

57:35
    Chyba hradecké obrany! Janeček vystihl přihrávku a řítil se sám na Veselého. Jeho bekhendový blafák, ale Veselý vystihl a puk vzápětí přikryl lapačkou. Vhazování po levici hradeckého brankáře.

58:39
    Oba celky se snaží rozhodnout, ale střely co teď vidíme ve FORTUNA aréně nemají gólové parametry.
    58:39 Zajímavé hokejové prostředí = parádní fotografie!

ODR season is underway. #MadeOfHockey (repost via @tarvainen)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

59:56
    Icing domácích.

60:00

Třetí třetina nám rozuzlení nepřinesla. Hradec mohl rozhodnout v dlouhé dvojnásobné přesilovce, ale paradoxně se v ní spíše trápil. Bude tedy následovat pětiminutové prodloužení, popřípadě nájezdy. Uvidíme, kdo si do tabulky připíše bod navíc.

60:01

60:16
    Daniel Kružík se snažil sám dostat do pásma a k zakončení, ale najel mezi čtyři obránce, takže neuspěl.

60:59
    Rytíři sevřeli domácí v pásmu, ale střelba byla nulová.

61:24
    Miškář zachytil přihrávku Kladna ve svém obranném pásmu a ujížděl se spoluhráči tři na jednoho. Miškář přihrál Pavlíkovi a ten hledal lépe postaveného Hronka, ale ten rychlý pas nezachytil.

62:48
    Je rozhodnuto. Zelingr střílel na Veselého, ten jeho pokus vyrazil, ale na dorážku od ŠTĚPÁNA BLÁHY byl už krátký. Kladno si připisuje o bod více do extraligové tabulky. Asistence: Matyáš Zelingr, Jakub Hajný.

Utkání skončilo zaslouženou výhrou Kladna v prodloužení. Kladno nemělo více ze hry, ale jejich akce měli nápad a byly opravdu nebezpečné. Hradec držel kotouč na hokejkách, ale nedokázal si vytvořit vyloženou šanci a to ani v dlouhé dvojnásobné přesilovce. Utkání určitě poznamenalo i pětiminutové vyloučení hned zkraje zápasu, ve kterém padly tři góly.

Loučím se s Vámi ze zasněženého Hradce Králové a někdy příště u onlajnu na počtenou. (19:53:27)

Nikola Matějčková

Branky a nahrávky: 9. Malík (Lier, Zahradník), 13. Michálek (Zahradník, Matějček), 18. Hronek (Miškář) – 7. Křepelka (Matula, Kružík), 8. Hajný (Bunda, Miura), 28. Patyk (Křepelka, Janeček), 63. Bláha (Zelingr, Hajný)

Rozhodčí: Homola – Čížek, Křivohlavý