po s.n. (1:0)
HC Bolzano
3:2 (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Úterý 02.02.2016, 19:45 • Palaonda Eiswelle • bet-at-home ICE Hockey League • Nadstavba ČR

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.
    Přehled úterních zápasů EBEL

V pátém kole nadstavbové části EBEL zavítají Orli do Itálie, kde odehrají od 19:45 duel s Bolzanem. A je to velká výzva... Na území úterního soupeře tuto sezónu ještě neprohráli, zároveň však byly všechny duely vzácně vyrovnané.
    Aktuální tabulka ligy

BOLZANO

Hráči celku z jižního Tyrolska vědí, že je nečeká jednoduchý úkol, vždyť Orly doma porazili naposledy v lednu minulého roku. "Potřebujeme se zvednout. I když dáváme góly, hodně jich také dostáváme. Musíme ovládnout hru od samého začátku a teprve potom můžeme přemýšlet nad výhrou," uvažuje nad výkony svého mužstva útočník Markus Gander.

Hlavní zbraní Italů je zámořské trio hráčů Joel Broda, Taylor Vause a Jerry Pollastrone. Ti dohromady nasbírali 109 bodů. Českým fanouškům pak bude známé jméno Jaroslava Hübla, jasné brankářské jedničky Bolzana.

ZNOJMO

Orlům se v nadstavbě zatím daří. Přestože vyhráli jen dvakrát, v žádném z dosud odehraných zápasů neodešli bez bodu. Naposledy si doma poradili po infarktovém závěru s mistrem ze Salzburgu, i tak byl ale trenérský štáb poměrně kritický. "Do třetí třetiny jsme měli jít s větší pokorou a být zodpovědnější. Snad to bylo poslední takové zaváhání," doufá trenér Jiří Režnar.

Čerstvě uzdravený Jan Šeda si myslí, že klíčem k výhře bude dobrý pohyb. "Je jedno, kolikátí jsou. Všech těch šest týmů je hodně kvalitních. V Bolzanu je velké hřiště, takže si budeme muset dávat pozor na jejich útoky. Musíme být v pohybu, jako jsme byli polovinu zápasu se Salzburgem," míní znojemský útočník.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V AKTUÁLNÍ SEZÓNĚ

Bolzano – Znojmo 2:3
    Znojmo – Bolzano 3:4
    Bolzano – Znojmo 4:5p
    Znojmo – Bolzano 4:6
    V Bolzanu právě probíhá rozbruslení.

HC Bolzano: Hübl (Morandell) – Egger, Oberdörfer, McMonagle, Flemming, Hofer, Bell, Deanesi – DiCasmirro, Broda, Reid – Gander, Pope, Saviano – Palmieri, Foster, Pollastrone – Insam, Bernard, Frank.

Rozhodčí: K. Nikolic, M. Nikolic – Pardatscher, Schauer.

Zahajovací formace jsou na ledě, za okamžik začínáme.

00:01

00:15
    Bolzano se pustilo do zápasu aktivně a Nechvátal musel hned čelit prvnímu nebezpečí.

01:24
    Špaček výborně vybojoval kotouč v útočné třetině, nepodařilo se mu ovšem už přihrát.

02:02
    Znojemský brankář si připisuje další důležitý zákrok po střele z kruhu.

02:52
    Fantastický zákrok! Čtvrtá formace Bolzana teď zapracovala velice dobře a jeden z útočníků italského celku dostal kotouč skvěle do jízdy, jenomže Nechvátal si výborně poradil!
    Šance Bolzana

03:59
    Ofsajd domácího celku.

04:23
    Domácí jsou zatím aktivnější, Znojmo se jenom brání.

05:02
    První větší šance hostů! Lattner výborně přihrál před bránu, kde stál Číp, tomu se ale nepodařilo ideálně zakončit!

06:07
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Foster – 2 min., sekání).
    Šance Orlů

06:13
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo bleskově využívá přesilovou hru a jde do vedení! Štachova střela od modré se odrazila od zadního mantinelu na druhou stranu, kde stál ONDŘEJ FIALA a doklepl kotouč do sítě! Asitence: Lubomír Štach, André Lakos.
    FIALA - 0:1

06:40
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Insam – 2 min., podražení).

07:46
    Velice dobře zahraná přesilová hra, kterou přerušil brankář Bolzana po střele Marka Bira.

08:16
    Domácí skvěle brání vlastní modrou a nepouští svého soupeře do pásma.

08:40

09:01
    Bernard se snažil prokličkovat kolem obránců, to se mu ale nakonec nepodařilo.

09:05
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Podešva – 2 min., držení protihráče).

09:54
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Novák – 2 min., podražení).

10:10
    Znojmu se podařilo vyhodit kotouč do bezpečí, Lišky rozjíždí nový útok.

10:40
    Egger teď dvakrát čekal na křižnou přihrávku, ani jednou k němu však neprošla.

11:08
    Nechvátal odolává obrovskému tlaku.

11:27
    Egger z bezprostřední blízkosti nevyzrál na Nechvátala!
    Šance Lišek v přesilovce

11:30
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Broda – 2 min., držení protihráče).

11:54
    Hosté přečkali dvojnásobné oslabení a jsou v plném počtu.

12:35
    Fiala hledal před bránou Trivina, kotouč však doputoval až za znojemskou bránou.

13:00
    Domácím se daří bránit a vyhazují.

13:23
    Znojmo využívá další přesilovou hru a odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek! COLTON YELLOW HORN dostal na modré přihrávku, udělal dva kroky kupředu a vypálil přesně příklepem! Asistence: Peter Pucher, Ondrej Šedivý.
    Yellow HORN - 0:2

14:47
    Zdá se, že dvě branky Orly nakoply a nyní jasně dominují.

15:26
    Šedivý se propracoval do útočné třetiny, kde přenechal Čípovi, jeho střela však byla sražena.

16:37
    Pollastrone sice zavezl kotouč do třetiny, vzápětí o něj však přišel.

18:05
    Nebezpečná kombinace Bolzana končí u Nechvátala! Ten si včas povyjel proti střele obránce a s pomocí spoluhráčů schoval kotouč pod svoje betony.
    Šance domácích a dobrá reakce obrany Orlů

18:49
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Yellow Horn – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

19:01
    Ukázkový zákrok lapačkou znojemského brankáře!
    Výborný zákrok Nechvátala

19:15
    Beroun obral obránce o kotouč a poslal jej daleko od znojemské klece.

19:30
    Nepřesná rozehrávka domácích, kotouč je znovu na holích soupeře.

20:00

Mužstva odcházejí po první třetině do kabin a nutno dodat, že rozhodně veseleji tam odchází hráči hostujícího celku. Znojmo totiž přečkalo úvodní nápor soupeře a v přesilové hře se samo dostalo do vedení. Vzápětí sice přišlo dvojnásobné oslabení, i to ovšem Orli zvládli a navrch přidali další branku v přesilové hře. Do druhé třetiny proto budeme vstupovat za stavu 0:2.

Další třetina začne přibližně v 20:34.
    Podle aktuálního stavu na stadionech EBEL jsou Orli na první místě nadstavbové tabulky "A"

Střely na branku po první třetině: 5:2

20:01

20:28
    Jeden ze znojemských hokejistů vyhodil puk přes mantinel, rozhodčí však signalizují, že byl tečován.

20:45
    Šulák nabral ve vlastním pásmu rychlost a zavezl kotouč až za soupeřovu bránu. Tam o něj však byl obrán.

21:10
    Skvělá přihrávka zpoza brány na Trivina, toho ale Hübl vychytal!
    Příležitost Trivina

21:33
    Nechvátal teď zlikvidoval hned dvě nepříjemné střely po sobě a Znojmo může do útoku.

22:40
    Palmieriho střela končí pouze u obránce, ten vyhazuje na zakázané uvolnění.

23:26
    Nechvátal dnes působí opravdu sebejistě a chytá střelu za střelou.

24:00
    Skvělá kombinace Znojma, na jejímž konci stál Hübl, který si poradil se střelou Čípa.

24:43
    Domácí dnes musí být z Nechvátala opravdu nešťastní! Znojemská jednička teď vytáhla další neuvěřitelný zákrok lapačkou!
    Zákrok Nechvátala

25:32
    Palmieri se dostal ke kotouči před bránou, jenomže mu bránil v pořádném zakončení obránce, proto vyzkoušel střelu jednou rukou, i tu ale brankář kryje.

26:15
    Bellova střela letí mimo, nic to ale nemění na tom, že tlak Bolzana stále roste.

26:36
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Podešva – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

27:24
    Puk je v obranné třetině domácích, Znojmo může v poklidu vystřídat.

28:11
    Šedivý dostal přihrávku na modrou a mohl jet sám, jenomže neměl dostačující rychlost!

28:40
    Bolzano ostřeluje znojemskou bránu, ale Nechvátal předvádí opravdu neskutečné zákroky!
    Nechvátal čaruje

29:17
    Na zemi se svíjel jeden z domácích hráčů, vylučovat se však nebude.

29:36
    Nápor pokračuje, ale všechno stále končí u Nechvátala!

30:38
    Novák zachytil kotouč a pustil se do protiútoku, předal Berounovi, kterému ale přeskočil puk přes hůl a nemohl tak ideálně zakončit.

31:30
    Trivino zkoušel tandemem najít Tomasem, ale nepřesně.

32:03
    Bolzano velice dobře napadá a takřka nepřetržitě drží kotouč ve své moci.

32:39
    Trivino vyslal do brejku Tomase, kterému ale skočil soupeř po puku a znemožnil mu vystřelit!
    Šance Romana Tomase

33:26
    Pucher našel přes celé hřiště Čípa, jehož následnou střelu ale Hübl vyrazil.

34:37
    Yellow Horn našel na modré Lakose, který pálil z první příklepem, ale Hübl si dokázal poradit.

35:58
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Šedivý – 2 min., držení hole).

36:56
    Štach dvakrát vystihl rozehrávku domácích a pokaždé provětral brankářovu lapačku.

37:47
    Lišky drží útočné pásmo, ale Nechvátal odolává všem pokusům.

38:30
    Šulákovo nahození na bránu nebylo pro českého brankáře ve službách italského celku problémem.

39:20
    Yellow Horn sice vyvezl kotouč z pásma, vzápětí o něj však přišel a Bolzano je znovu před Nechvátalem.

39:51
    Foster to ještě vyzkoušel od modré, ale minul.

40:00

Druhá třetina nabídla poměrně rychlý a útočný hokej. Zhruba od druhé poloviny uplynulé třetiny byli domácí aktivnější, co se útočení týče. Orli však, především zásluhou fantasticky chytajícího Nechvátala, branku neinkasovali a do závěrečné dvacetiminutovky tak vkročíme se stejným stavem jako po části první.

Další třetina začne přibližně v 21:22.

40:01

40:40
    Tentokrát vstoupili do třetiny aktivněji Znojemští a již stihli vyslat několik pokusů na brankáře.

41:32
    Zakázané uvolnění hostů.

41:57
    Pucher zkoušel vyslat do úniku Nováka, ale obránci jej do brejku nepustili.

43:23
    Obě mužstva velice dobře brání, sledujeme především boj o střední pásmo.

44:03
    Saviano nabízel spoluhráčům kotouč před bránu, Biro ale včas zareagoval a poslal jej do rohu.

45:01
    Pucher skvěle vybojoval puk v útočnému, neměl jej však komu přihrát.

46:00
    Zákrok Stehlíka byl na hranici faulu, ale nevylučuje se. Orli tak mohou do útoku.

47:01
    Ani jeden z týmů už se dlouho nedostal do zakončení, defenzívy pracují bezchybně.

47:45
    Hübl byl teď zasypán asi pěti střelami, se všemi si poradil.

48:32
    Saviano našel před bránou volného spoluhráče, tomu ale utekl puk z hole.

49:23
    Bolzano právě vstřelilo branku!
    Tak to byla povedená akce domácích! DiCasmirro našel před bránou BRODIEHO REIDA,který pouze nastavil hůl, od které se puk odrazil za Nechvátalova záda! Tady byl znojemský brankář bezmocný. Asistence: Nathan DiCasmirro.
    REID - 1:2

50:00
    Velký závar před Nechvátalem, ten si však poradil!
    Závar před Nechvátalem

50:58
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Gander – 2 min., sekání).

51:58
    Orlům se přesilová hra příliš nedaří, domácí udržují hru daleko od své brány.

52:58

53:14
    Hostům se přesilová hra vůbec nevyvedla, nový útok teď zakládá Štach.

53:23
    Ten však byl nepřesný, stejně jako posouzení rozhodčích, že šlo o zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude ve středovém kruhu.

54:05
    Broda měl vyrovnání na holi, ale nedokázal zasunout kotouč do sítě!
    Další šance Brody

55:24
    Pollastrone dostal přihrávku přímo před Nechvátala, ale ten jej dokázal vychytat!
    Fantastický zákrok Nechvátala

56:05
    Puk skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude před znojemskou kasou.

56:38
    Situace se opakuje.

57:05
    Výborně teď zapracoval Šedivý a osvobodil svůj tým od tlaku.

57:49
    Zakázané uvolnění Znojma.

57:49
    Vhazování se opakuje, Trivino byl vykázan. Místo něj Fiala.

58:30
    Hübl je na střídačce, Bolzano hraje v šesti!

59:05
    Na stadionu propukla radost, domácím se podařilo vyrovnat! McMonagle vypálil od modré a JERRY POLLASTRONE šikovně tečoval kotouč za záda znojemského brankáře, který vůbec nic neviděl přes skrumáž těl. Sean McMonagle.
    POLLASTRONE - 2:2

59:41
    Nechvátal vypadá hodně nazlobeně a vystartoval po dotírajícím útočníkovi. Vůbec se mu nedivím.

60:00

Nechvátal skvělým výkonem vyrovnání domácích nezabránil, následovat tak bude prodloužení.

60:01

60:30
    Prodloužení začalo ve zběsilém tempu, znojemský brankář musel vytáhnout další důležitý zákrok.

61:17
    Štach našel na modré rozjetého Yellow Horna, ale tomu přihrávka přeskočila hůl.

61:24
    Trivino měl vítězný gól ve své moci, ale nedokázal kotouč zvednout nad Hüblův beton!
    Šance Trivina

63:27
    Hraje se nahoru dolů, chybí ale střely.

64:06
    Saviano mohl jet sám na bránu, ale nezpracoval přihrávku!

64:38
    Zakázané uvolnění domácích, pokračovat se nyní bude tři na tři.

64:46
    Skvělou práci teď předvedl jeden z domácích, který dokázal ujet všem třem znojemským hráčům, ti jej ale vzápětí dojeli zpátky a vyrazili mu kotouč z hole!

65:18
    Hübl chytá Yellow Hornovu střelu, na led míří Fiala, Štach a Šulák.

65:38
    Palmieri prokličkoval přes dva znojemské obránce, ale Nechvátal jeho zakončení přečetl!
    Sólo Palmieriho

66:27
    Deanesi míjí bránu.

67:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, za krátký okamžik se proto dočkáme samostatných nájezdů.