SK Karviná – Frýdek-M. 1:7 (kon.) | Řisuty – Jablonec n/N 8:3 (kon.) | Vrchlabí – Jindř. Hradec 11:2 (kon.)
Nymburk – Trutnov 3:2 (kon.) | Nový Jičín – Poruba 2011 3:4 (0:2 po s.n.) | Technika Brno – Kopřivnice 2:1 (kon.)
SHK Hodonín – Val. Meziříčí 4:2 (kon.) | Opava – Mor. Budějovice 2:3 (0:2 po s.n.) | Kolín – Klášterec nO 4:1 (kon.)
Sokolov – Pelhřimov 0:0 (odl.) | Žďár n/S – Písek 2:1 (kon.) | Vsetín – Břeclav 3:2 (kon.)
Kobra – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.) | Tábor – Klatovy 3:4 (kon.) | Děčín – Bílina 5:6 (po pr.)
HC Kobra Praha
6:3 (2:0, 2:3, 2:0)
BK Havlíčkův Brod
Sobota 06.02.2016, 18:00 • ZS HC Kobra Praha • 2. liga skupina Západ • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Čeká nás 32. kolo, v Praze se dnes střetnou dva ambiciózní celky.

HC Kobra Praha se minulou sezónu snažila dostat do první ligy, sen jí skončil těsně před branami kvalifikace, když prohrála rozhodující zápas v semifinále na nájezdy s Táborem. Letos má slabší tým a není tak suverénní, ale přímý postup do play off má na dosah. Momentálně se drží na pátém místě se stejným počtem bodů jako čtvrté Klatovy a ztrácí pouze tři body za třetím Jabloncem.

BK Havlíčkův Brod má opačný příběh. Klub z Vysočiny se několik let držel v první lize, po loňské sezóně sestoupil a nahradil ho Přerov. I Brod má již jisté play off, má také velkou šanci na přímý postup do čtvrtfinále. Na svého dnešního soupeře ztrácí pouhé dva body, v případě dnešní výhry ho tak přeskočí. Na záda mu však dýchá Vrchlabí s jednobodovou ztrátou a neodehraným zápasem k dobru.

Dnešní soupeři se spolu již jednou utkali, Havlíčkobrodští doma zvítězili s přehledem 6:3. Uvidíme, zda dnes zůstanou proti Kobře suverénní, nebo se stav vyrovná. Nebudou to mít ale jednoduché, Kobra doma naposledy prohrála 17. listopadu. Od té doby jim vzal pouze jeden bod Klášterec, jejich zápas skončil až po nájezdech ve prospěch Kobry.

HC Kobra Praha: Bílek (Langer) – Šteiner, Lang, Cafourek (A), Vacek, Verbík J., Verbík R., Drahorád – Antončík, Jedlička, Jakeš (C), Škop, Vlach, Hanták, Slanina (A), Doležal, Borovanský, Kysela, Kučera, Strnad
    Trenér: Šeba Miloslav

BK Havlíčkův Brod: Novák (Zvolánek) – Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Vala, Duben (A), Kořínek, Lacina – Přidal, Třetina (C), Endál, Kuchta, Kozlík, Beneš, Chlubna, Vlasov, Kondratěv, Hlídek, Cejpek, Ludvík
    Trenér: Totter Aleš

Rozhodčí: Sýkora – Rubáš, Šimán.

Kobra dnes bude hrát ve žlutých dresech, Havlíčkův Brod v červených.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál Havlíčkův Brod. Jeho fanoušci začali hlasitě fandit.

01:05
    Hraje se živě na obě strany.

01:18
    Kuchtova střela letěla mimo branku.

02:32
    Po Valově střele mimo se posunula branka, přerušuje se.

03:16
    Puk vyletěl z hřiště, znovu se přerušuje.

03:51
    Vlachovu střelu vykopl Novák betonem.

04:52
    Benešovo nahození vyráží Bílek.

05:37
    Chlubna tečoval puk před Bílkem, ten jen tak tak minul klec.

05:57
    Další tečovaná střela šla těsně mimo branku.

06:41
    První vyloučení utkání, na trestnou usedá za podražení Lacina.

07:18
    Kobra kombinuje před Novákem.

07:28
    Kobra právě vstřelila branku!
    První branka je tu! V přesilovce se prosazuje ŠIMON ANTONČÍK!
    Asistence: Jakub Jedlička.

08:23
    Kobra pokračuje v tlaku na bránu, další střelecký pokus se odrazil do ochranné sítě.

08:33
    Puk vyletěl z hřiště po střele i na druhé straně.

09:00
    Další přerušení, znovu puk vylétl z hřiště. Tentokrát po Bílkově vyhození.

09:20
    Langovu střelu od modré blokuje Hlídek.

09:54
    Přihrávka rukou, vhazování proběhne na obranné modré hostů.

10:23
    Pojede se trestné střílení! Vlacha při úniku sekal Třetina.

Vlach se připravuje na nájezd.

Vlach neproměnil! Pěkným blafákem si položil brankáře, v klíčové situaci ale trefil pouze tyčku!

11:30
    Brod se usadil v útočném pásmu.

11:53
    Havlíčkobrodský ofsajd.

12:36
    Týmy se střídavě obírají o kotouč, na holích ho mají ale více hosté.

12:52
    Bílek přerušuje hru.

13:03
    Třetina se dostal do šance, ale Bílek se roztáhl a parádním zákrokem vychytal Třetinovu šanci!

13:32
    Znovu se bude vylučovat na straně hostů. Kulhánek srazil Antončíka a jde na trestnou za nedovolené bránění.

13:49
    Jakeš na modré chvíli držel kotouč, poté udělal dva kroky dopředu a vypálil. Novák jeho pokus chytá.

14:13
    Po tahanici na modré čáře hosté vyhazují až na Bílka.

14:40
    Další proměněná přesilovka. MICHAL BOROVANSKÝ se snažil těsně před Novákem přihrát spoluhráči. Brankář hostů mu do cesty vložil hůl, od které se mu kotouč odrazil za záda.
    Bez asistence.

15:44
    Hanták zůstal ležet v brankovišti, přerušuje se.

15:52
    Doležalův pokus končí na tyči!

16:02
    Za nedovolené bránění je vyloučen Drahorád, první přesilovku si tak zahraje i Havlíčkův Brod.

18:02
    Domácí v plném počtu. První minuta se domácím dařila, ve druhé se nedostali do šance.

18:41
    Znovu vyloučení na domácí straně, Borovanský se provinil hákováním.

19:08
    Semrád dostal nahrávku na hůl do mezikruží, nedokázal se ale prosadit.

19:38
    Kotouč je za Novákovou brankou.

19:58
    Dvě sekundy před pauzou ještě odpískaný ofsajd.

20:00

První třetina je za námi. Zatím je úspěšnější Kobra, která po brankách Antončíka a Borovanského vede 2:0, dokázala využít obě nabídnuté přesilovky. Má tak zatím 100% úspěšnost. Naopak Havlíčkův Brod zatím přesilovku nevyužil, i když ho čeká ještě 41 vteřin výhody na začátku druhé třetiny. Ta začne přibližně v 18:50.

Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Chvíli po skončení přesilovky se ale prosazuje LUKÁŠ ENDÁL! Jeho tým má tak znovu pouze jednobrankovou ztrátu.
    Asistence: Kryštof Kulhánek.

21:50
    Ofsajd Brodu.

22:10
    Vlasov střílel z ostrého úhlu, Bílek vyrazil.

22:39
    Na druhé straně ze stejného místa pálil Borovanský, Novák přerušil hru.

22:55
    Další přesilovka pro Havlíčkův Brod, za podražení je vyloučen Antončík.

23:18
    Kobra se s pukem drží v útočeném pásmu a získává tak potřebný čas.

24:01
    Brod v útočeném pásmu moc dlouho nevydržel, Kobra znovu vyhodila. Poté se hosté dostali do ofsajdu.

24:52
    Odpískána hra vysokou holí.

24:55

25:18
    Semrád při brždění ohodil Bílka sněhem, dostává dvě minuty za nesportovní chování.

25:49
    Kobra s pukem za svou brankou.

26:21
    Kobra dlouho kombinovala v útoku, hosté se ale osvobozují.

26:44
    Počet na ledě se vyrovnává, Hanták dostává trest za držení hole.

27:18
    Hosté v plném počtu. Čeká je přesilovka.

Dnešní utkání dle zápisu sleduje 234.

28:15
    Hosté velice živě kombinují před Bílkem, chybí jim ale střely.

28:41
    Duben pálil, Bílek ale byl pozorný.

28:44

29:10
    Semrád střílel vkleče z mezikruží, Bílek vyrazil.

29:25
    Nyní musel šanci domácích likvidovat Novák.

29:47
    Bílek chytil puk a chystal se rozehrát, pak si všiml najíždějícího soupeře a radši hru přerušil.

29:47
    Domácí mění brankáře, Bílek má zdá se nějaký problém s výstrojí. Nastupuje tak Lukáš Langer.

29:58
    Hosté využívají toho, že Langer nebyl rozchytaný a ihned po rozehraném vhazování propaluje brankáře DAVID VALA.
    Asistence: Tomáš Chlubna, Kirill Vlasov.

29:58
    Domácí znovu vystřídali brankáře, do branky se vrátil Pavel Bílek.

30:47
    Vyrovnaný stav netrval ale příliš dlouho, po kombinaci v útoku se prosadil MICHAL BOROVANSKÝ.
    Asistence: Jakub Verbík.

31:48
    Jakeš jel po pravé straně sám na Nováka, střílel k protější tyči na lapačku. Novák s přehledem chytá.

32:49
    Bílek podrazil před svou brankou útočícího hráče, trest za něj odpyká Vlach.

33:02
    Hosté se drží v útočném pásmu, domácí dvakrát neúspěšně vyhazovali.

33:47
    Kondratěvovi puk nesedl, nedokázal ho správně usměrnit.

34:07
    I hosté uspěli v přesilovce! KRYŠTOF KULHÁNEK vystřelil, Bílek puk pouze zpomalil. Kotouč se následně dosunul až za brankovou čáru.
    Asistence: Tomáš Semrád, Lukáš Endál.

35:26
    A domácí znovu odpovídají! Antončík dostal na modré puk, vypálil a Novákem vyražený kotouč doklepl DOMINIK ŠTEINER.
    Asistence: Šimon Antončík, Lukáš Lang.

36:03
    Zakázané uvolnění hostů.

36:26
    Přesilovka pro domácí. Třetina si odpyká trest za držení.

36:52
    Kuchta s Benešem se dostali do úniku! Kuchta nahrál Benešovi, který ale v ideální situaci nedosáhl na puk!

37:35
    Domácí se usadili před Novákem.

37:45
    Ale hosté znovu vyhazují.

38:26

38:48
    Vala vyhodil puk mimo, od plexiskla se odrazil do ochranné sítě.

39:10
    Slanina střílel, Duben ale puk zablokoval a odrazil ho do trámu.

39:45
    Kozlík vyslal prudkou střelu zápěstím, ale mimo.

39:53
    Jakeš dostal osobní trest do konce utkání za nesportovní chování, nejspíš si neodpustil nějaké poznámky směrem k rozhodčímu.

40:00
    Brusle je vždy třeba pořádně nabrousit

Working for the weekend! #FitToFly

Zveřejnil(a) CCM Hockey dne 5. únor 2016

Druhou třetinu vyhráli hosté, i když nadále vedou domácí. Nejprve vyrovnali Endál a Vala. Chvíli poté vrátil Kobře vedení Borovanský. O pár minut později znovu Havlíčkův Brod vyrovnal gólem Kulhánka, ale opět během chvíle odpověděli domácí. Zatím poslední branku vsítil Šteiner.

V této části proběhlo pět přesilových her, domácí nevyužili žádnou ze dvou nabídnutých, hosté uspěli jednou ze tří případů. Kobra bude zbytek zápasu dohrávat bez svého kapitána Jakeše, který dostal osobní trest do konce utkání za nesportovní chování.

Další třetina začne přibližně v 19:45.

Hosté a rozhodčí jsou již na ledě.

40:01

40:15
    Antončíkovu střelu kryje Novák a přerušuje hru.

41:00
    Kuchtova střela rozezvonila tyč!

41:26
    Puk letěl padáčkem na Nováka. Ten ho chytil do lapačky a chtěl rozehrát, ale rozhodčí odpískal hru.

41:31
    JAKUB VERBÍK vystřelil puk a chystal se vracet, když se rozsvítilo červené světlo. Ke svému vlastnímu překvapení zjistil, že kotouč propadl těsně mezi betonem a tyčkou.
    Asistence: Šimon Antončík.

42:46
    Za faul kolenem jde na trestnou Beneš.

43:08
    Dva domácí se rozjeli na Nováka, ten raději přerušil.

43:42
    Šteiner střílel od modré, Ludvík ale puk vyrazil za modrou. Havlíčkův Brod tak mohl střídat.

44:46

45:35

45:44
    Další trest, za vysokou hůl je vyloučen Šteiner.

45:54

46:12
    Havlíčkobrodští znovu kombinují v útoku.

46:52
    Domácí se dostali na chvíli před Nováka.

47:12
    A znovu vyhazují. Brodu se nedaří udržet v útoku.

47:40
    Šimon Antončík jel v samostatném úniku, Vala mu vysekl hůl z roky. Antončík tak pojede nájezd.

Antončík si blafákem Nováka položil, byl u něj ale už moc blízko a zasekl se na jeho betonu.

47:44

48:14
    Bílek podruhé v krátké době přerušuje hru.

49:05
    Hosté tlačí, drží se před Bílkem. Ale šance jim nepřichází.

49:50
    Ludvík se pokoušel dorážet, ale uklouzl a svezl se asi metr po břiše.

50:04
    Ofsajd hostů, Endál přejel modrou, když měl v útočném pásmu ještě spoluhráče.

50:52
    Několik hráčů doráželo před Bílkem! Ale neúspěšně.

51:41
    Bílek hasí další šanci, hosté jsou nyní velice aktivní.

52:12
    S nahozením Vacka od modré neměl Novák problém.

52:37

53:45
    Hra má nyní opravdu vysoké tempo.

54:39
    Domácí hráli dlouho ve výhodě, nyní je čeká přesilovka. Trest za sekání dostává Duben.

54:56
    Jedlička z bezprostřední blízkosti trefil pouze Nováka, od něj šel puk do ochranné sítě.

55:30
    Hosté se s pukem usazují ve vlastním oslabení v útoku.

56:15
    Ludvík v kleče vyráží puk pryč.

56:39

57:05
    Antončík měl útočný výpad, byl ale zastaven a usazen na led.

57:16
    Bílek chytá a přerušuje hru.

57:38
    Před Bílkem se strhla mela a následovala potyčka. Za hrubost jsou vyloučeni Vacek a Třetina. Bude se hrát ve čtyřech.

58:20
    Hosté hrají bez brankáře!

58:27
    LUDĚK ŠKOP dobruslil ujíždějící kotouč a bez problémů zakončil.
    Asistence: Lukáš Lang, Šimon Antončík.

59:00
    Minuta do konce, je nejspíš rozhodnuto. Hosté ale stále aktivně útočí.