SK Karviná – Frýdek-M. 1:7 (kon.) | Řisuty – Jablonec n/N 8:3 (kon.) | Vrchlabí – Jindř. Hradec 11:2 (kon.)
Nymburk – Trutnov 3:2 (kon.) | Nový Jičín – Poruba 2011 3:4 (0:2 po s.n.) | Technika Brno – Kopřivnice 2:1 (kon.)
SHK Hodonín – Val. Meziříčí 4:2 (kon.) | Opava – Mor. Budějovice 2:3 (0:2 po s.n.) | Kolín – Klášterec nO 4:1 (kon.)
Sokolov – Pelhřimov 0:0 (odl.) | Žďár n/S – Písek 2:1 (kon.) | Vsetín – Břeclav 3:2 (kon.)
Kobra – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.) | Tábor – Klatovy 3:4 (kon.) | Děčín – Bílina 5:6 (po pr.)
HC Tábor
3:4 (1:1, 0:3, 2:0)
HC Klatovy
Sobota 06.02.2016, 18:00 • Zimní stadion města Tábor • 2. liga skupina Západ • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám vás u 32. kola 2. národní hokejové ligy. Dnes nám zimní stadion v Táboře nabídne opravdu pikantní duel. Jako hosté sem dorazí SHC Klatovy.

Proč pikantní? Protože se nám blíží konec základní části a domácí celek by si případnou výhrou v tomto utkání skoro definitivně pojistil 2. příčku tabulky.

V případě že by si hosté odvezli 3 body, přiblížili by se právě k druhé příčce a tudíž výhodnější pozici pro play-off.

Z hostující kabiny

Hosté v uplynulých týdnech nezažívají zrovna šťastné chvilky.
    Hned osmkrát z posledních dvanácti střetnutí opouštěli led v roli poraženého týmu a na další výhru čekají už dlouhá tři kola. Během této nelichotivé série sice dokázali hráči Klatov srazit do kolen vedoucí Kolín, na druhé straně ale ztratili bod na stadionu beznadějně posledního Jindřichova Hradce, dva body doma s Nymburkem a teď ve středu kompletní bodovou porci v Děčíně.

Výraznou měrou se na této ztrátě formy jistě podílí i odchod dvou tahounů týmu a to Richarda Kristla ( odchod do Třebíče) a Matěje Berana, který přijal výzvu v podobě extraligových Pardubic.

Z domácí šatny

Ani táborští ale neprožívají idylické chvíle. V posledním zápase si Kohouti odvezli z havlíčkobrodské Kotliny porážku 5:2.
    V předchozích zápasech sice dokázali porazit IHC Písek 5:2 a jindřichohradecký Vajgar 7:3, ale ještě předtím museli zkousnout těžkou prohru 2:1 na ledě Klášterce.

Do dnešního utkání zcela jistě nenastoupí zranění Vojtěch Mrkvička (pro kterého sezona zřejmě skončila), Jakub Krätzer ani brankář David Novák.
    Na vážkách je start Ládi Hlaveše a Martina Havrana.
    Dle informací z klubových stránek www.hctabor.com nenastoupí ani Filip Kolomý, který se po roční pauze opět připojil k týmu.

HC Tábor: Klestil (Petřík) – Havran, Črerný – Klíma, Kanov "A" – Heršálek "A", Dvořák, Liška – Kellner, Boháč, Polodna – Březina, Matušík "C", Seidl – Vaniš, Zayml, Přibyl, Kadilák

SHC Klatovy: Kukin (Polívka) – Holý, Marcel, Špaček, Houfek, Kubík, Slavík – Tulačka "A", Michel, Přikryl, Němec, Váchal, Topinka "C", Pacanda, Beneš

Rozhodčí dnešního utkání:

Hlavní sudí: Jechoutek Daniel
    Čárový sudí: Horažďovský Daniel, Žídek Ondřej

Domácí nastoupí k utkání v bílých dresech, hosté v červených.

00:01

00:23
    Michel se dostal za obranu domácích, Černý se ale poctivě vrátil a zastavil ho.

02:41
    Hosté se zmocnili puku a vyhazují na zakázané uvolnění.

03:25
    Klatovy právě vstřelily branku!

Hosté jdou do vedení! Klestil první střelu stihl vytěsnit, na dorážku DAVIDA MICHELA ale byl krátký.

03:40
    Střela Matušíka nad.

03:54
    Holý se ocitl před Klestilem, ten byl nyní pozorný a má puk v lapačce.

04:04
    Heršálek našel na útočné modré volného Kellnera, který jel sám na Polívku. Překonat ho ale nedokázal.

04:14
    Vhazování před Klestilem.

04:47
    Domácí obrana hoří jako papír. Přikryl se ocitl sám před Klestilem, ten vyráží do rohu.

05:48
    Hosté v offsidu.

06:04
    Marcel vypálil, Klestil chytá.

07:00
    Tábor se zatím k dalšímu výraznějšímu ohrožení branky nedostal.

08:39
    Hostující obrana je velmi pozorná a jakýkoliv náznak šance domácích ihned zažehnají důrazným soubojem u mantinelu.

09:32
    Hosté opět na puku a rozjíždějí další akci.

10:36
    Polodna vypálil, Polívka chytá.

10:48
    Matušík vypálil z kruhu, Polívka opět pozorný a má puk v lapačce.

10:51
    Klíma po buly vypálil, Polívka vyráží.

11:24
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Kanov – 2 min., vysoká hůl).

11:28
    Puk na domácí střídačce.

11:37
    Přikryl vypálil. Jeho střela končí s pomocí odrazu až za Polívkou.

12:11
    Kanov za pomocí mantinelu vyhazuje do ochranné sítě.

12:50
    Hosté jsou s pukem ve své obranné třetině.

13:20
    Domácí ujeli 2 na 1, výhodu ale nedokázali proměnit, Polívka je vychytal.

13:32
    Střela hostů sražena do ochranné sítě.

14:36
    Klestil si pohlídal svou pravou tyč a má puk v lapačce.

15:01
    Offside domácích.

15:01
    Hra nyní přerušena, pořadatelé mají problém s časomírou.

15:49
    Hosté opět s pukem za vlastní brankou.

16:41
    Hosté nyní tlačí na domácí a mají utkání pod kontrolou.

17:22
    Icing domácích.

17:52
    Tulačka se ocitl sám před Klestilem, ale nedokázal ho překonat.

18:03
    Kellner pouze vyprášil betony Polívky.

18:21
    Kellner v další šanci, Polívka má puk ve výstroji.

18:24
    Tábor právě vstřelil branku!

Matušík vyhrál buly na JANA KANOVA a ten propálil všechno co měl před sebou a srovnává na 1:1.

19:00
    Přibyl to zkusil z nulové úhlu na bližší tyč, Polívka vyráží.

19:34
    Dvořák teď byl knock-outován u mantinelu. Sudí zůstává chladný.

20:00

Po první třetině nám na kostce svítí stav 1:1. Utkání začali lépe hosté, kteří se dostali do vedení po brance Michla.
    Domácí převážně tahali za kratší konec. Svou měrou k tomu přispěl i rozhodčí, který očividně nemá v úmyslu odpískat jakýkoliv faul ze strany klatovských.

Domácím se povedlo vyrovnat přibližně minutu před koncem třetiny krásnou střelou obránce Kanova, který od modré propálil vše co mohl.

Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:01

20:15
    MIchel pálí, střela zblokována do rohu.

20:47
    Puk poskakoval před Polívkou, nikdo ho ale nedokázal vstřelit do branky.
    Pěkná sbírka hokejových rukavic

22:00
    Březina objel branku a pokusil se o zakončení, Polívka pozorný.

22:20
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Dvořák – 2 min., sekání).

22:29

JAN HOLÝ zkusil štěstí od modré a Klatovy využívají přesilovku a dostávají se do vedení 2:1.

23:05
    Kellner přihrával před branku Polodny. Puk ale před ním stihl trefit hostující bek a tak je z dobré šance pouze vhazování před Polívkou.

24:10
    Hlavní sudí převzal roli čárového a odpískal offside, který ale nebyl. Vhazování tedy proběhne po Klestilově pravici.

24:46

25:01
    Hosté opětv tlaku.

26:05
    Domácím se nedaří založit útočnou akci. A tak jsou hosté opět u puku v útočné třetině.

27:04
    PŘIKRYL ROMAN převzal na útočné modré puk a navyšuje na 3:1.

27:40
    Vyloučení v týmu SHC Klatovy (Slavík – 2 min., držení protihráče).

28:11
    Polodna vypálil, Polívka vyráží.

29:40

30:02

31:02
    Přibyl dostal pěkný pas od Heršálka. Obrana hostů byla pozorná a nedovolila mu zakončení.

31:17
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Havran – 2 min., hákování).

31:31
    Domácí i ve 4 ohrozili Polívku. Jmenovitě to byl Kellner.

32:29
    Oslabení sehrávají domácí velice dobře a Matušík šetří cenné vteřiny.

33:03
    Domácí vyhazují až za Polívku.

33:17

33:31

ROMAN PŘIKRYL vystihl rozehrávku domácích, poslal domácí obranu i golmana tak říkajíc "na párek",obkroužil branku a navyšuje na 4:1.

33:31
    Oddechový čas domácích.

33:57
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Černý – 2 min., nedovolené bránění).

36:26
    Přikryl nahazoval před Polívku, kde tušil Boháče, ten se ale k zakončení nedostal.

37:22
    Hra přerušenena. Polívka byl tvrdě sražen v rohu.

40:00

Klatovy ve druhé třetině dokázali vsítit 3 branky a tak máme po 40 minutách skore 1:4 ve prospěch hostů.
    Domácí by se měli zamyslet nad svojí obrannou činností a ve třetí třetině by měli přidal i na útočné aktivitě, pokud tedy ale chtějí s utkáním ještě něco udělat.
    Třetí třetina začne přibližně v 19:40.
    Brusle je vždy třeba pořádně nabrousit

Working for the weekend! #FitToFly

Zveřejnil(a) CCM Hockey dne 5. únor 2016

40:01

41:34
    Hra je plná nepřesností od obou mužstev, ani jeden tým se nedostává do výraznější šance.

42:30
    Střelu Boháče Polívka vyrazil.

44:00
    Kellner vypálil z první, Polívka vyráží.

44:31
    Hra přerušena, hosté zašlápli puk u mantinelu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:12
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Seidl – 2 min., faul kolenem).

45:19
    Domácí se osvobozují.

46:08
    Hosté nyní ve velkém tlaku, domácí se štěstím vyhazují.

46:44
    Puk v hledišti. Vhazování před Klestilem.

47:12

47:16
    Klestil má puk v lapačce.

47:28
    Vyloučení v týmu SHC Klatovy (Kubík – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu SHC Klatovy (Houfek – 2 min., podražení).

47:33
    Hosté vyhazují.

47:58
    Kanov pálí a trefuje prvního bránícího hráče.