Washington – Montreal 3:4 (kon.) | Boston – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Colorado – San Jose 4:3 (2:0 po s.n.)
Anaheim – Buffalo 1:0 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
6:4 (1:2, 2:0, 3:2) Stav série: 1:0
SHK Drtiči Hodonín
Čtvrtek 25.02.2016, 18:00 • RT TORAX ARENA • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Čtvrtfinále

Pro dnešní večer je to ode mne vše a z play-off v Porubě opět na počtenou v pondělí.

Krásný večer! (21:34:52)

Po všech peripetiích, problémech na ledě i s technikou, se přeci jen domácí dopracovali k výhře.
    Přestávka díky technickým problémům byla k duhu právě RT TORAX Porubě, která lehkou, možná lacinou střelou získala vedení. Hodonín sáhl ke hře bez gólmana, když se vhazovalo v jejich útočné třetině, ale teď jim už štěstí tolik nepřálo, jako v průběhu utkání, když se dokázali dostat zpět do hry.

Těžko říct, jestli výhra i za takovýchhle podmínek těší, ale historie se ptát nebude. Takže v sobotu na hodonínském ledě a v pondělí opět zde v RT TORAX ARENĚ.

59:49
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté dvakrát odvrátili hrozbu gólu do prázdné brány, ale Zachar zpoza brány poslal puk do hřiště a pak už neměl MAREK SEDLÁŘ problém poslat puk do nehlídané brány. Asistence: David Zachar a Petr Seidler.

58:21
    Drtiči hrají bez gólmana.

58:21
    Oddechový čas pro hosty.

58:10
    K vyrovnání měli Drtiči blízko, když se okolo brány pohyboval Špok se Sajdlem. Tihlář s obránci toto nedopustili.

57:47
    Střela po ledě z pravé strany prošla gólmanovi kolem bruslí až k druhé tyči, kde se puk odrazem dostal celým objemem za brankovou čáru. Autorem branky je JAKUB GELNAR. Asistence: Jan Chaloupka.

57:28
    Porubští vyhráli vhazování po levici Zollpriestera a střela Malého skončila v lapačce hodonínského gólmana.

Podařilo se zprovoznit osvětlení. Hráči se trousí z kabin a právě se rozbruslují a za pár okamžiků budeme pokračovat všichni v dohrání tohoto utkání.

57:23
    Když byl RT TORAX v tom pravém drajfu, potemněla hala a zůstaly svítit jen nouzová světla. Asi budeme mít trošku větší pauzu než v první třetině.

56:14
    Nakonec získala puk Poruba a pár střelami počastovala Zollpriestera. nakonec se Drtiči vymanili z tlaku za cenu zakázaného uvolnění.

55:48
    Matula se prosmýkl kolem střídaček, ale nenašel nikoho, kdo by mu najížděl ve středu hřiště a tak se vrátil s pukem do střední třetiny.

55:29

54:20
    I Poruba se musela vracet do pásma po jeho ztrátě. A nahrávky dokázala hodonínská čtveřice blokovat. Nebezpečná byla jen dorážka Seidlera.

53:29
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Jakub Sajdl – 2 min., držení protihráče).

52:40
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Zprvu se přesilovka Hodonínu nedařila. Museli dobývat pásmo, ale druhý pokus o střelbu už vyšel. PETR PEŠ příklepem poslal puk za Tihlářova záda. Asistence: Ondřej Nedvěd.

52:02
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (David Zachar – 2 min., podražení).

52:00
    Tak tohle je pech. Hodonín měl výtečné šance k vyrovnání. Sajdlovi stál v cestě porubský obránce, následně dorážel u tyče Matula, ale tomu zablokoval hokejku na poslední chvíli Peslar.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 8. Vrána (Stejskal), 30. Slavík (Stejskal), 32. Sedlář (Peslar), 46. Stejskal (Slavík, Seidler), 58. Gelnar (Chaloupka), 60. Sedlář (Zachar, Seidler) – 15. Jurásek (Peš), 16. Charvát (Pokorný), 44. Peš (Nedvěd, Jurásek), 53. Peš (Nedvěd)

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Kubáň) – Malý, Peslar, Slavík, Puškár, Ovšák, Buček, Baca, Vajda – Gelnar, Zachar, Chaloupka – Seidler, Vrána, Stejskal – Ballner, Sedlář, Vaněk – Rimmel, Szajter, Blahuta
    SHK Drtiči Hodonín: Zollpriester (Lekeš) – Kolář, Škápik, Pokorný, Mikéska, Nedvěd, Jedlička, Polesný, Lišaník – Charvát, Venclík, Hložánek, Špok, Černohous, Tomi, Peš, Kuba, Sajdl, Jurásek, Matula

Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler