Boston – Tampa 1:4 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 4:2 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 3:1 (kon.)
Edmonton Oilers
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
New York Islanders
Pondělí 29.02.2016, 03:30 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů z NHL se opět těším napočtenou! (06:12:12)

Československá stopa

Jaroslav Halák(NYI) 57 minut, 23 zákroků, 3 góly, 88,5%

1. Cam Talbot (EDM) 36 zák., 1 gól, 97,3%
    2. Taylor Hall (EDM) 0+1
    3. Adam Lander (EDM) 1+0

Rexall Place dnes navštívilo 16839 diváků.

Je konec! Olejáři ve třetí třetině otočili skóre a po výhře 3:1 se mohou radovat z přerušení sedmizápasové série porážek. Domácí překlopili utkání na svou stranu až v poslední desetiminutovce, kdy vytěžili z minima naprosté maximum. Nejprve srovnal svým prvním gólem v sezóně Anton Lander a jen o 55 sekund později poslal Edmonton dokonce do vedení Leon Draisaitl. Definitivní pojistku pak přidal tři minuty před koncem Brandon Davidson.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:18, celkem – 26:37.

59:56
    Talbot si ještě přidržel puk v náručí. Domácí se už mohou pomalu radovat.

59:37
    Domácí obrana srazila puk do hlediště. Ještě jedno buly před Talbotem.

59:33
    Okposova střela z levé strany byla sražena mimo.

59:10
    Svatyně Isles samozřejmě zůstává prázdná...

59:07
    Okposovu střelu chytil v rozkleku Talbot. Hosté si berou time-out.

58:20
    Obránce Hickey, který byl navíc bez hole, domácím zabránil ve vstřelení gólu do opuštěné klece!
    Carey Price se vrátil k tréninku!

58:10
    Hosté to zkoušejí bez brankáře!
    56:57 Brandon DAVIDSON - 3:1

56:57
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Rychlá akce Oilers končí třetím gólem v síti Haláka! Puk putoval po ose McDavid, Eberle a BRANDON DAVIDSON a posledně jmenovaný z pravého kruhu z voleje prostřelil gólmana Isles – 3:1. Asistence: Jordan Eberle a Connor McDavid.

56:04
    Tentokrát zakončoval Hamonic bekhendem z mezikruží, prostor mezi tyčemi netrefil.

55:56
    Hamonicův pokus od mantinelu našel Talbot na svém těle.

55:46
    V dobré pozici se objevil Hickey, puk ale končí pod Talbotem. Reklamní přestávka.

55:38
    Domácí jsou kompletní!

55:23
    Tentokrát pálil Tavares jen do bránícího hráče.

55:04
    Střílenou nabídku Tavarese před brankou nikdo netrefil.

54:18
    Další Pulockova dělovka skončila těsně mimo!

53:53
    Od modré vypálil Pulock. Puk projel Talbotovi mezi betony a zastavil se v brankovišti. Naštěstí pro domácí se včas zorientoval jeden z obránců, jenž kotouč zasunul pod svého brankáře!

53:37
    Ostrované budou hrát přesilovku. Matt Letestu podrazil při forčekingu Hamonica a nyní bude z trestné lavice napjatě sledovat, zda jeho spoluhráči uhájí vedení.

52:55
    Hosté jsou najednou ve velkých problémech. Hráči Edmontonu jsou nabuzeni a nyní soupeři nic zadarmo nedají.
    51:07 Leon DRAISAITL - 2:1

51:07
    Domácí otáčejí skóre dvěma zásahy v rozmezí 55 sekund! Taylor Hall nahodil kotouč na branku téměř z rohu kluziště a dezorientovaný Halák vůbec netušil, kde ho má. Černá pryž se nakonec objevila v brankovišti a LEON DRAISAITL ji doklepl na místo určení. Asistence: Taylor Hall a Zack Kassian.
    50:12 Anton LANDER - 1:1

50:12
    Co domácí nedokázali v přesilovce, to se jim povedlo při hře 5 na 5! Davidson nahrál na modrou svému kolegovi z obrany Oesterlemu, který puk okamžitě předal na pravý kruh ANTONU LANDEROVI a ten ranou zápěstím zaznamenal svou první branku v sezóně. Dobrou práci odvedl také Hendricks, jenž Halákovi zaclonil výhled – 1:1. Asistence: Jordan Oesterle a Brandon Davidson.

49:53
    Hosté oslabení přežili a stále drží nejtěsnější náskok.

49:45
    Kuljomin domácím vypíchl kotouč a moc nechybělo, aby se dostal do nájezdu proti Talbotovi!

49:26
    Hosté dostali kotouč do středního pásma.

48:53
    Z vrcholu pravého kruhu pálil McDavid, jednička posledního draftu minula branku.

48:16
    Domácí v postavení mimo hru.

48:02
    Oilers musejí začínat od své branky.

47:52
    Hostů bylo na ledě šest a tak si vyzkouší oslabení také oni! Přesilovka Oilers začne po reklamní přestávce.

46:50
    Čtvrtý útok Ostrovanů soupeře zatlačil. Talbot musel vytěsnit jedovku Cizikase.

46:00
    Dobrá střela Clendeninga od modré. Halák ji vytěsnil vyrážečkou.

45:36

45:16
    Puk se odrazil na osu hřiště k Leddymu, který z první střílel. Puk uvízl mezi rukou a tělem Cama Talbota. Důležitý zákrok.

44:49
    Nielsen trefil pouze nohy obránce Fayneho.

44:23
    Oilers vyhazují.

44:10
    Od modré pálil Leddy, puk byl tečován mimo.

43:35
    Další vyloučení na straně Edmontonu a opět je to za faul v útočném pásmu! Jordan Eberle podrazil Johnnyho Boychuka.

42:24
    Domácí v plném počtu, Ostrované si v této přesilové hře nepřipsali jedinou střelu na branku.

41:50
    Zatím sledujeme nepovedenou přesilovku Islanders.

41:22
    Hosté dlouho kombinovali bez střelby a nyní již přišli o útočné pásmo.

40:23
    Na trestnou lavici míří Zack Kassian, který trefil ramenem hlavu Boychuka. Dvouminutová přesilovka pro Islanders.

40:01
    Za dvě třetiny jsme viděli jediný gól.

Třetí třetina začne přibližně v 5:24.

Máme za sebou čtyřicet minut utkání mezi Edmontonem Oilers a New Yorkem Islanders. Druhá třetina byla o něco lepší než první a konečně jsme se také dočkali branky. V čase 37:43 se prosadil hostující Casey Cizikas, který z otočky napálil puk do sítě poté, co Leddy od modré doslova sestřelil obránce Clendeninga. Uvidíme, co oba týmy předvedou ve třetí dvacetiminutovce.

Střely na branku ve 2. třetině – 13:14, celkem – 20:19.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:35
    Clutterbuckovo nahození schoval Talbot v lapačce. Vzápětí se před jeho brankou strhla menší strkanice, kterou museli uklidnit rozhodčí.

39:26
    Na svém místě byl Jaroslav Halák, který přerušil hru po střele Halla.

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

37:58
    Zatímco hra pokračuje, Adam Clendening je na střídačce ošetřován.
    37:43 Casey CIZIKAS - 0:1

37:43
    Islanders právě vstřelili branku!
    Tak tenhle gól je pro domácí hodně hořkou pilulkou, zejména pro obránce Adama Clendeninga! Toho totiž dělovkou od modré doslova sestřelil Nick Leddy a zatímco bek Oilers se v bolestech svíjel na ledě, CASEY CIZIKAS kotouč uklidil za záda Cama Talbota. Asistence: Nick Leddy a Cal Clutterbuck.

37:33
    Po buly se dostal do zakončení Lee, Talbot opět přerušil hru.

37:29
    Zakázané uvolnění Oilers, hra se vrací před Talbota.

36:58
    Na Okposovu přihrávku si sjel před branku Hickey. Talbot byl na místě i teď.

36:48

36:18
    Boychuk si na modré vyměnil puk s Leddym a vypálil. Puk si cestu za záda Talbota nenašel.

35:39
    Domácí teď prožívají velmi dobré minuty, v tomto střídání ostřelují Haláka!

35:13
    Další zákrok Haláka, z levé strany střílel Hendricks.

34:03
    Dalekonosnou střelu Oesterleho si pohlídal opět Halák.

33:40
    Nail Jakupov obral o kotouč váhajícího obránce a byl v dosti dobré šanci. Jeho ránu vyrazil Halák ramenem!

33:00
    Clutterbuck střílel jen do brusle obránce. Defenzivy dnes pracují spolehlivě.

32:44
    Ještě proběhla menší úprava plexiskla za brankou. Teď už by se ale mělo pokračovat.

32:44
    Střela Straita byla sražena mimo hřiště, vhazovat se bude před Talbotem.

32:22
    Okposa zabrzdila obrana Edmontonu, zaútočit mohou domácí.

31:44
    Connor McDavid se v útočném pásmu dobře uvolnil, jeho střela však skončila na těle Haláka.

31:12
    Do vedení mohli jít hosté! Po Baileiho střele z mezikruží dorážel zblízka Tavares. Hostující kapitán ani nadvakrát nedostal puk za záda Cama Talbota, jenž Olejáře podržel. Reklamní pauza.

30:34
    Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1. Do Hallovy přihrávky na Kassiana stačil vložit hůl bránící hráč!

30:12
    Už jsme ve druhé polovině zápasu, na úvodní gól stále čekáme.

29:47
    Hamonicova střela od modré končí vedle, Islanders stále častěji v útoku.

28:45
    Z levé strany střílel na Haláka Jakupov, slovenský gólman vyráží.

28:10
    Okposo připravil střeleckou pozici pro Hamonica, ten zamířil mimo.

27:33
    Hosté se vyhnali z útočného pásma, Hickey se musí vracet pro kotouč.

27:11
    Nielsen byl v útočném pásmu dříve, než potřeboval Kyle Okposo. Ofsajd Isles. Následuje reklamní přestávka.

26:11
    Domácí jsou kompletní. Newyorčané vypálili v přesilovce jen jednou.

26:04
    Od modré pálil Pulock, branku ale netrefil.

25:21
    S ranou Tavarese si poradil Talbot. Domácí následně vyhazují.

24:53
    Hosté se zatím nemohou dostat do útočné třetiny.

24:10
    Právě Bailey byl zahákován Jujharem Khairou a hosté budou hrát první přesilovku v utkání.

23:57
    Tohle byla velká šance hostí! Po ose Tavares a Okposo se kotouč dostal až k Baileimu, který se už řítil proti Talbotovi. Útočník Isles však chtěl ještě přihrávat před odkrytou branku a tím celou akci zazdil.

23:25
    Domácí nemohli v útočném pásmu hrát, čárový totiž signalizoval ofsajd.

22:17
    Ze strany hostí pokračuje poměrně vlažný výkon. Isles se dopředu nijak neženou.

20:47
    Davidsonovo nahození o modré hostím nadělalo problémy, jeden z bránících hráčů nakonec odehrál puk z nebezpečného prostoru. Oilers začali druhou část velmi pozitivně.

20:18
    Eberle nahazoval puk do ohně z ostrého úhlu. Zaduněly betony brankáře Haláka.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 4:31.

První třetina nám toho moc nenabídla. Oběma týmům scházel ten správný drajv a k vidění nebylo ani mnoho šancí. Největší příležitost jít do vedení měli v závěru periody Islanders, Nikolaj Kuljomin ale zamířil jen do tyčky Talbotovy svatyně.

Střely na branku v 1. třetině – 7:5.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30
    Domácí teď měli velké štěstí! Nikolaj Kuljomin střílel z levého kruhu pro vhazování a kotouč zazvonil o tyčku!

19:02
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:45
    Své ofenzivní schopnosti ukázal na druhé straně také Ryan Pulock. Hostující debutant objel branku, ale na jeho zajímavou přihrávku nikdo nedosáhl.

18:07
    Davidson se vydal z pozice obránce až na hrot útoku. Jeho ránu zblokoval Hamonic.

17:02
    Fanoušci Edmontonu aplaudovali velmi dobrému střídání svého mužstva, které soupeře zatlačilo před Haláka.

16:20
    Konečně přišla střela. Od modré ji vyslal Nurse a domácí následně bojovali i o dorážku. Dobře ale zapracovala obrana Ostrovanů.

16:06
    Domácí jsou teď častěji v útočném pásmu, ovšem schází střelba.

15:09
    Dopředu vyrazila hostující dvojice Strome – Tavares. Prvně jmenovaný nedokázal dostal puk před branku na svého kapitána.

14:04
    Po přerušení hry je tu další reklamní přestávka. Zatím sledujeme poměrně nezáživné utkání.

13:44
    Před brankou se natahoval po puku Eberle, ale ze vzduchu ho netrefil. Krátce poté se stejný hráč dostal ke střele, která byla sražena do ochranné sítě.

12:47
    Šikovně to udělal Okposo, který stáhl puk na osu a přenechal ho Nielsenovi. Na Dánovu přihrávku si před branku sjížděl obránce Hamonic, ale kotouč končí pod Talbotem.

12:15
    Tomuto zápasu zatím schází šťáva, tempo hry není na NHL nijak závratné.

11:52
    Oilers v postavení mimo hru, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

10:42
    Leddy to zkoušel od mantinelu, Talbot puk vyrazil za svou klec.

10:08
    Máme tu druhou reklamní pauzu.

09:52
    McDavid zavezl kotouč až do útočného pásma. Vše ale skončilo jen nepřesnou střelou Oesterleho od modré.

09:25
    Zatím sledujeme vyrovnané utkání. Střely na branku 4:4.

08:56
    Před branku si sjížděl Hall, ale nedostal přesnou přihrávku.

07:51
    V obranných řadách Isles dnes najdeme úplného debutanta v nejlepší soutěži světa, kterým je Ryan Pulock.

06:58
    Příliš dlouhá rozehrávka domácích znamená zakázané uvolnění.

06:18
    Po levé straně se proháčkoval až ke střele Hall. Halák však našel kotouč v lapačce.

06:06
    Hra je zatím hodně kouskována. Nyní tu máme reklamní přestávku.

05:53
    Další ofsajd Edmontonu.

05:20
    McDavidovi ve středním pásmu odskočil puk a protiútok hostí tak táhl Clutterbuck. Toho domácí obrana nakonec vytlačila až do rohu.

04:51
    Domácí v postavení mimo hru, je tu další přerušení.

04:20
    Islanders zahráli na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Haláka.

04:00
    Od modré to zkoušel Hickey, hostující bek trefil jen Eberleho.

02:24
    Po ráně Clutterbucka skončil puk ve výstroji Cama Talbota.

01:13
    Na druhé straně to zkoušel Kuljomin. Talbot na místě a hra byla následně přerušena.

00:35
    První zákrok si připsal Halák. Zápěstím pálil Taylor Hall.
    Jak to dnes bude hokejistům bruslit?

00:01

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Sekera, Fayne, Oesterle, Davidson, Nurse, Clendening – Kassian, Draisaitl, Hall (A) – Eberle (A), McDavid, Pouluot – Korpikoski, Letestu, Hendricks (A) – Jakupov, Lander, Khaira. Trenér: Todd McLellan

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Boychuk, Hamonic, Hickey, Strait, Pulock – Strome, Tavares (C), Bailey – Okposo (A), Nielsen (A), Kuljomin – Clutterbuck, Nelson, Lee – Boulton, Cizikas, Martin. Trenér: Jack Capuano

Rozhodčí: O'Halloran, Kimmerly – Driscoll, Galloway.
    Andrej Sekera a Connor McDavid na předzápasovém rozbruslení.

Oilers dnes nastoupí už bez trojice vytrejdovaných hráčů. Obránce Justin Schultz byl vyměněn do Pittsburghu, forvard Teddy Purcell zamířil na Floridu a brankář Anders Nilsson do St. Louis.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemné zápasy:
    V letošní sezóně spolu oba celky zatím sehrály jediný zápas. Po něm však mají Olejáři soupeři co vracet. Islanders totiž na svém ledě rozmetali Edmonton 8:1.

Edmonton Oilers:
    Edmonton má v kádru několik jedniček draftu i další talentované mladíky, ale už několik let to není kanadskému mužstvu nic platné. Olejáři jsou tak s 51 body vůbec nejhorším týmem soutěže. Vzhůru Edmontonu nepomohl ani nováček Connor McDavid, jenž je považován za největší talent, který do NHL naskočil od dob Sidneyho Crosbyho. McDavid si sice po individuální stránce vede velmi dobře – přestože polovinu základní části vynechal kvůli zranění – na výkonech týmu to však znát není. Posledních sedm zápasů tak hráči Edmontonu prohráli a získali v nich jen dva bodíky.