Kometa Brno – Zlín 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 4:1 (kon.) | Plzeň – Chomutov 3:1 (kon.)
Třinec – Olomouc 0:2 (kon.) | Liberec – K. Vary 6:2 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 2:1 (po pr.)
Sparta – Mladá Boleslav 6:4 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:2 (0:0, 2:2, 1:0) Stav série: 2:1
Rytíři Kladno
Pátek 04.03.2016, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Slovan po famózním výkonu ve třetím střetnutí vítězí nad Kladnem 3:2 a ujímá se vedení v sérii 2:1 na zápasy. Tři kanadské body zaznamenali Jaroslav Roubík (1+2) a Jan Kloz (0+3). Čtvrtfinálová série play-off WSM Ligy pokračuje v sobotu 5. 3. 2016.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět zítra. Zdeněk Kamínek ml. (23:39:45)

Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky:
    21. Tůma (Roubík, Kloz), 39. Pohl (Roubík, Kloz), 49. Roubík (Kloz, Tůma) – 26. Kindl (Bílek, Stach), 39. Kindl (Stach, V. Bílek).
    Rozhodčí: Zubzanda, Pražák – Gerát, Malý.
    Delegát: Rouspetr.
    Vyloučení: 6:9, navíc Růžička (KLA) 10 min. OT [NESP].
    Využití: 3:0.
    Diváci: 3 763.
    Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
    Zakázaná uvolnění: 2:1.
    Ofsajdy: 1:4.
    Vyhraná vhazování: 29:32 (9:11, 10:14, 10:7).
    Nejlepší hráči: Jaroslav Roubík – Lukáš Mensator.

58:20
    Přesilovka pro Kladno. Ondřej Smetana (UNL) vyfasoval dvě minuty za podražení.

Celkem TM v dnešnímu utkání: 4.
    Celkem TM v letošním play-off: 12.
    Vyloučení celkem v zápase: 6:9, navíc Růžička (KLA) 10 min. OT [NESP].

57:45
    Slovan se brání zuby nehty.

57:05
    Fanoušci hostů se začali chovat nesportovně, pořadatelé mají plné ruce práce. Těžkoodděnci dokonce vyvádí některé diváky hostů.

56:58
    Bílek vystřelil nad.

56:32
    Tenkrát zahlédl u opačného mantinelu volného Smetanu, který Mensatora nepřekonal.

56:16
    Oba týmy v plném počtu.

55:23
    Zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 2:1).

54:59
    Tůma z pravé strany Mensatora nepřekonal. Na hlavního rozhodčího se hněval kapitán hostů Skuhravý, jenž si něco potřeboval vyříkat něco s hlavním arbitrem.

54:49
    Machač zpoza branky Soukupa nepřekonal.

54:16
    Hrát se bude čtyři na čtyři. Vyloučeni hráči:

Roman Navarra (UNL) – menší trest za nedovolené bránění; celkem TM v dnešním utkání: 4; celkem TM v letošním play-off: 4;
    Tomáš Pitule (KLA) – menší trest za nafilmovaný pád; celkem TM v dnešním utkání: 6; celkem TM v letošním play-off: 6.

Vyloučení celkem v zápase: 5:9.

53:54
    Další pokus Kindla pro změnu zblokován.

53:31
    Kindl z ostrého úhlu branku Soukupa neohrozil.

52:34
    Emoce neudržel na uzdě David Růžička (KLA), jenž od hlavního rozhodčího uviděl desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Komerční přestávka.

Celkem TM v dnešním utkání: 12.
    Celkem TM v letošním play-off: 16.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:8, navíc Růžička (KLA) 10 min. OT [NESP].

51:35
    Slovan nepouští soupeře do šancí a pozorně brání.

50:54
    Domácí zahrozili z přečíslení, ve kterém se octli Antonín Melka s Matějem Hesem, prvně jmenovaný ale z bezprostřední blízkosti neuspěl.

50:01
    Do brankové příležitosti se dostal také Brož, defenziva Kladna připravena.

49:35
    Tenkrát nemířil přesně.

48:32
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Využitá dvojnásobná přesilovka! Jan Kloz (4+8; dnes 0+3) zahlédl u opačné tyče zcela volného JAROSLAVA ROUBÍKA (4+7; dnes 1+2), který trefil odkrytou branku. Asistence: Jan Kloz (4+8; dnes 0+3), David Tůma (7+3; dnes 1+1).

48:16
    Kladno se bude bránit ve třech. Artyom Ternavsky (KLA) si musí jít odpykat menší trest za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Celkem TM v letošním play-off: 6.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:8.

47:55
    Dorážka se Tůmovi nevydařila.

47:32
    Přesilovou hru si zahrají opět domácí. Tomáš Redlich (KLA) potrestán menším trestem za držení hole.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
    Celkem TM v letošním play-off: 4.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:7.

47:15
    Vágner neustál souboj za vlastní brankou s Redlichem, ve hře se pokračuje.

46:49
    Domácím se podařilo vybojovat buly v ofenzivní třetině. Komerční přestávka.

46:25
    Slovan pod tlakem, gólman domácích nemusel ale zatím nijak výrazně zasahovat.

45:39
    Zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 1:1).

45:35
    Kindl odmítl hattrick, z mezikruží vystřelil vedle.

45:08

45:02
    Gengel vyhodil kotouč pouze do Růžičky.

44:43
    Procházka nechal střelou ze středu vyniknout Soukupa.

44:09
    V oslabení zahrozil Kuchler, Mensator připraven.

43:40
    Kladnu se nedaří dostat k brance domácích.

43:08
    Příležitost pro Rytíře. Roman Navarra (UNL) byl neopatrný v souboji s protihráčem, za což mu hlavní rozhodčí vyměřil dvě minuty za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním play-off: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:6.

42:45
    Slovan se drží v útočné třetině.

41:47
    Vracející se Pohl z trestné lavice nevyužil svého úniku po straně a pálil do Mensatora.

41:43

41:40
    Rudovský nedostal kotouč přes obranu Ústí nad Labem.

41:28
    Efektivním semaforem proti ráně Nashe se prezentoval Soukup.

41:03

40:54
    Pokus Ptáčka zblokoval Bernad.

40:01
    Pokračuje se ve hře čtyři na čtyři.

40:01
    Na zahajovacím vhazování třetí části šťastnější Jaroslav Roubík.

40:01

Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
    – 14;
    Lukáš Mensator – 10.

Ve druhé periodě padly v součtu čtyři góly, přičemž dvakrát se radovali fanoušci domácích i hostů. Skóre otevřel v jednadvacáté minutě z přesilové hry David Tůma, za necelých pět minut srovnal stav Denis Kindl. V minutě třicáté deváté nejprve zužitkoval početní převahu Jan Pohl, ve stejné minutě po patnácti sekundách vyrovnal přesnou ranou opět Denis Kindl.

Statistiky úvodního a druhého dějství:

Branky a nahrávky: 21. Tůma (Roubík, Kloz), 39. Pohl (Roubík, Kloz) – 26. Kindl (Bílek, Stach), 39. Kindl (Stach, Bílek).
    Vyloučení: 3:6.
    Využití: 2:0.
    V oslabení: 0:0.
    Zakázaná uvolnění: 0:1, 0:0.
    Ofsajdy: 0:1, 1:3.
    Vyhraná vhazování: 9:11, 10:14.

Další třetina začne přibližně v 19:46 hod.

40:00

39:43
    Poměr sil na ledě se srovná. Jan Pohl (UNL) je za svou nedisciplinovanost potrestán dvouminutovým trestem za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním play-off: 14.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:6.

39:30
    První postavení mimo hru Slovanu (na ofsajdy 1:4).

39:03
    Šestá přesilová hra pro Slovan. David Růžička (KLA) si počínal za hranicí pravidel, a tak mu náleží dvě minuty za hrubost.

Vyloučení celkem v zápase: 2:6.

38:22
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Rychlá odpověď! David Stach (1+3; dnes 0+2) přihrál zpoza branky do mezikruží DENISU KINDLOVI (3+1; dnes 2+0), který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a zapsal se dnes podruhé do listiny střelců. Asistence: David Stach (1+3; dnes 0+2), Vítězslav Bílek (0+2; dnes 0+2).

38:07
    Využitá přesilovka! Jaroslav Roubík (3+7; dnes 0+2) předal puk do prostoru mezi kruhy JANU POHLOVI (2+1), který přesnou ranou do horního růžku nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Asistence: Jaroslav Roubík (3+7; dnes 0+2), Jan Kloz (4+7; dnes 0+2).

37:20
    Pátá přesilovka pro domácí. Tomáš Pitule (KLA) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Vyloučení celkem v zápase: 2:5.

36:54
    Roubík nalezl z pravého kruhu na hranici útočného pásma Pohla, který by se trefil do branky, kdyby ji nikdo těsně předtím neposunul. Na ledovou plochu opět přivolán ledař, domácím fanouškům se situace pochopitelně nelíbí.

35:55
    Kuchler byl o puk oloupen při pronikání do obranné třetiny Kladna.

35:14
    Lukáč přihrál puk do jízdy na pravou stranu Dvořáčkovi, který proti Soukupovi neuspěl.

34:27

34:09
    Čárový rozhodčí opět v akci, píská čtvrtý ofsajd Rytířů (na ofsajdy 0:4).

33:54
    Ústí nad Labem vyhazuje.

33:41
    Nepřehledná situace před domácím gólmanem, dorážet se snažil Skuhravý, avšak marně.

33:18
    Po Stachově tvrdé ráně se Soukup nemusel natahovat.

32:38
    Postavení mimo hru brzdí Rytíře v pokračování ofenzivní akce (na ofsajdy 0:3).

32:27
    Druhá přesilová hra pro Kladno. Jan Pohl (UNL) si musí odsedět menší trest za nedovolené bránění. Komerční přestávka.

Vyloučení celkem v zápase: 2:4.

31:55
    Gengelovo nahození vzduchem bylo pro Mensatora lehké sousto.

31:35
    Melka přestřelil.

30:51
    Tenkrátova přízemní pomalá střela se jevila velmi nenápadně a skončila jen těsně vedle levé tyče!

30:14

30:12
    Bílek posunul černou gumu do neutrálního území.

29:24
    Ústí nad Labem má potíže dostat se ve vlastní přesilovce do útočného pásma.

28:49
    Středočechům se podařilo vyhodit.

28:14
    Počtvrté si Slovan dnes zahraje v početní převaze. Jurij Repe (KLA) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za nedovolené bránění. Komerční přestávka.

Vyloučení celkem v zápase: 1:4.

27:35
    Po delší odmlce se do útočného pásma probojovali také domácí, Tenkrátovu přihrávku zachytila obrana Kladna.

26:44
    Rytíře vyrovnávací branka nakopla, domácí hráči nyní neví, kde jim hlava stojí.

25:46
    Propad domácí obrany! Přečíslení hosté zužitkovali! Vítězslav Bílek (0+1) si vyměnil kotouč s DENISEM KINDLEM (2+1), který z těsné blízkosti nalezl recept na Jakuba Soukupa. Asistence: Vítězslav Bílek (0+1), David Stach (1+2).

24:37
    Postavení mimo hru hostů (na ofsajdy 0:2).

24:19
    Kladno se snaží dostat do útočného pásma, defenziva domácích se má na pozoru. Rudovský pouze nahodil za branku soupeře.

22:47
    Ternavsky se zmohl pouze na nahození za branku Soukupa.

21:48
    Kladno kombinuje ve středním pásmu.

20:57
    Využitá přesilovka! Domácí jdou překvapivě do vedení poté, co Jaroslav Roubík (3+6) nalezl u opačné tyče DAVIDA TŮMU (7+2), který bez problémů trefil zcela odkrytou hostující klec. Asistence: Jaroslav Roubík (3+6), Jan Kloz (4+6).

20:34
    Roubík z pravého kruhu vystřelil vedle.

20:01
    Na zahajovacím vhazování druhé části uspěl Michal Lukáč.

20:01

Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

– 14;
    Lukáš Mensator – 12.

Během úvodní dvacetiminutovky se diváci v Ústí nad Labem branky nedočkali, k vidění byl ale pohledný hokej, který má tempo a nasazení. Obecenstvo zhlédlo i řadu šancí, na gól ale stále čekáme.

Vyhraná vhazování: 9:11.

Další třetina začne přibližně v 18:51 hod.

20:00

19:59
    Růžička z dálky vylekal Soukupa, který s nejistotou lapil touš do své náruče.

19:52
    Třetí šance pro domácí v podobě přesilovky. Tomáš Redlich (KLA) vyloučen na dvě minuty za hrubost.

Vyloučení celkem v zápase: 1:3.

19:52
    Před domácí brankou se strhla potyčka!

19:52
    Lukáč zpoza branky nepřekvapil Soukupa.

19:20
    Střelecký pokus Nashe vytěsnil Soukup do ochranné sítě.

18:41
    Pitule hledal Procházku, který z levého kruhu promáchl.

18:19
    Kloz z pravé strany prověřil pozornost Mensatora.

17:36
    Domácí vyčkávají se založením útoku.

16:58
    Skuhravý z levé strany neobelstil Soukupa.

16:27
    Machač z pravé strany nemířil přesně.

15:31
    Ani Nash si na hájce domácí svatyně nepřišel.

15:16
    Pitule nalezl Procházku, jehož pokus z pravého kruhu nenadělal Soukupovi potíže.

14:25
    Slovan pozorně brání obranné pásmo.

13:39
    Pravým betonem vyrazil Mensator jedovku Vágnera.

13:10
    Roubík, kterého bránili tři protihráči, přihrál z levé strany na střed Tůmovi, který nikým nehlídaný pálil do výstroje kladenského maskovaného muže.

12:28
    Na ledovou plochu je po komerční pauze přivolán ledař k upevnění Mensatorovy branky.

12:28
    Dorážku Navarry zlikvidoval bravurně brankář hostů. Komerční přestávka.

11:55
    Svatyně Mensatora posunuta, hra přerušena.

11:52
    Tenkrát měl před sebou odkrytou branku, kterou přes ležícího obránce soupeře trefit nedokázal.

11:20
    Puk putoval po ose Bernad, Kloz, Tůma, přičemž posledně jmenovaný z prostoru mezi kruhy připsal zákrok Mensatorovi.

10:30
    Z protiútoku se pokusil o střelu Redlich, jeho střela zblokována do ochranné sítě.

10:22
    Brož nemířil přesně.

09:59
    Slovan si vytvořil tlak.

09:14

09:12
    Růžičkovu přihrávku z pravého kruhu zachytila defenziva domácích.

08:37
    Tenkrát nahodil za branku soupeře.

08:12
    Kloz vyvezl touš do ofenzivní třetiny.

07:43
    Střelu Nashe od hranice útočného pásma si Soukup pohlídal.

07:14
    Přesilovka pro hosty. Ondřej Smetana (UNL) vyfasoval menší trest za držení protihráče. Komerční přestávka.

Celkem TM v letošním play-off: 10.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:2.

07:01
    Signalizovaná výhoda Kladna.

06:16

06:11
    Kuchler z bezprostřední blízkosti minul.

05:45
    Vágnerova dělovka neměla namířeno mezi tři tyče.

05:12
    Kladno se osvobozuje za cenu vyhození.

04:25
    Dorážka Tůmy se neujala.

04:16
    Druhá přesilová hra pro Ústí nad Labem. Tomáš Pitule (KLA) fauloval v útočné třetině a obdržel dvě minuty za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 0:2.

03:39
    Zakázané uvolnění Kladna (na icingy 0:1).

03:34

03:13
    Rytířům se podařilo vyhodit.

02:44
    Ústí nad Labem kombinuje v pásmu soupeře.

02:03
    Redlich posunul branku Soukupa, když domácí hráči zakládali ofenzivní akci. Rozhodčí přerušil hru, vylučovat se nebude.

01:50
    Střelecký pokus Pohla zblokován.

01:34
    Početní výhoda ve prospěch Slovanu. Jurij Repe (KLA) inkasoval menší trest za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

01:19
    Začala signalizovaná výhoda pro domácí.

01:05
    Stach ani napodruhé proti ústeckému brankáři neuspěl.

01:00
    V dobré střelecké pozici se octl David Stach, jehož úmysly Soukup přečetl.

00:49
    Postavení mimo hru Kladna (na ofsajdy 0:1).

00:28
    Machač pouze protečoval kotouč do útočného pásma.

00:01
    Na úvodním vhazování úspěšnější Václav Skuhravý.

00:01

Před samotným zápasem bude poblahopřáno Jaroslavu Roubíkovi, který zvítězil v anketě o nejúspěšnějšího sportovce okresu Ústí nad Labem pořádané Ústeckým deníkem. Ústecký kanonýr se umístil na prvním místě v kategorii jednotlivci – dospělí.

Domácí nastupují v dresech modrožlutých, hosté zvolili bílomodré dresy.

V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (v letošním play-off 4 zápasy: 2 výhry; 13 inkasovaných gólů; 0 shut-outů; úspěšnost zákroků 91,22 %, průměrně 3,12 obdržených branek/zápas, 0 trestných minut).

Rytíři Kladno:
    Lukáš Mensator (v letošním play-off 2 zápasy: 1 výhra; 3 inkasované góly; 0 shut-outů; úspěšnost zákroků 94,55 %, průměrně 1,41 obdržených branek/zápas, 0 trestných minut).

Celá jména sudích a delegáta:

Hlavní rozhodčí: Tomáš Zubzanda, Daniel Pražák.
    Čároví rozhodčí: Tomáš Gerát, Ondřej Malý.

Delegát: Ladislav Rouspetr.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Bernad, Pohl, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, Smetana, Skočovský, Holomek – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Kuchler, D. Merta – Křivohlávek, Melka, Navarra – Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Mensator (Cikánek) – Kehar, Nash, Repe, David Růžička, Ptáček, Ternavsky, Zajíc – Rudovský, Skuhravý, Machač – V. Bílek, Stach, D. Kindl – Dvořáček, Pitule, M. Procházka – Strnad, Lukáč, Redich. Trenéři: Jindřich Lidický, David Čermák.

Rozhodčí: Zubzanda, Pražák – Gerát, Malý; delegát: Rouspetr.
    Kladno doma ztratilo zápas a do Ústí nad Labem se série stěhuje za stavu 1:1.

Letošní vyřazovací boje pohledem obou mužstev:

PŘEDKOLO PLAY-OFF WSM LIGY:

HC Slovan Ústí nad Labem – Sportovní klub Kadaň
    3:1 na zápasy (5:1, 3:4 po prodloužení, 2:1, 4:3; všechny výsledky z pohledu Slovanu)

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF WSM LIGY:
    Rytíři Kladno – HC Slovan Ústí nad Labem
    1:1x na zápasy (5:1, 1:2 po prodloužení; výsledky z pohledu Kladna)

Nejproduktivnější hráči obou týmů v letošních vyřazovacích bojích:

Jan Kloz (6 zápasů; 4+5)
    David Tůma (6 zápasů; 6+2)
    Jaroslav Roubík (6 zápasů; 3+5)

Denis Kindl
    David Stach
    Jakub Strnad (všichni 2 zápasy; všichni 1+1)

Poslední vzájemný duel (2. zápas čtvrtfinále play-off WSM Ligy,
    1. 3. 2016):

1:2 po prodloužení (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 57. Kindl (Pitule, M. Procházka) – 53. D. Tůma (Roubík, Pohl), 68. D. Tůma (Roubík).
    Rozhodčí: P. Würtherle, Bejček – Jílek, Šperl.
    Vyloučení: 8:7.
    Využití: 1:1.
    Diváci: 3 295.
    Střely na branku: 45:33 (13:10, 15:7, 13:12 – 4:4).
    Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
    Stav série: 1:1 na zápasy.

Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

14 zápasů: 3 výhry, 3 výhry po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 7 porážek, skóre 38:58.

Nejčetnějším výsledkem v historii je prohra Slovanu 1:6 (2x).

Favoritem dnešního střetnutí jsou podle sázkových kanceláří Rytíři Kladno.

Letošní bilance obou týmů v základní části:

52 zápasy: 21 výhra, 3 výhry po základní hrací době, 6 proher po základní hrací době, 22 porážky; skóre 176:178, 75 bodů, v tabulce 8. místo.

52 zápasy: 29 výher, 5 výher po základní hrací době, 7 proher po základní hrací době, 11 porážek; skóre 201:151, 104 body, v tabulce 1. místo.

Příjemný páteční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky třetího zápasu čtvrtfinále play-off WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem hostí celek Rytíři Kladno.

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
    souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
    kapacita: 6 500 míst.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 21. Tůma (Roubík, Kloz), 39. Pohl (Roubík, Kloz), 49. Roubík (Kloz, Tůma) – 26. Kindl (V. Bílek, Stach), 39. Kindl (Stach, V. Bílek)

Rozhodčí: Zubzanda, Pražák – Gerát, Malý; delegát: Rouspetr

Diváci: 3 763