Pittsburgh – Calgary 2:4 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 2:3 (kon.) | Boston – Washington 1:2 (po pr.)
Tampa – Carolina 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Columbus 6:0 (kon.) | Winnipeg – Montreal 4:2 (kon.)
Toronto – Ottawa 2:3 (kon.) | Arizona – Florida 5:1 (kon.) | San Jose – Vancouver 2:4 (kon.)
New Jersey – Pittsburgh 1:6 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 4:6 (kon.) | Chicago – Detroit 4:1 (kon.)
Ottawa – Dallas 1:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Ottawa Senators
Neděle 06.03.2016, 01:10 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tradičně bohatý program sobotního večera v kanadsko-americké NHL okoření dnes i utkání kanadského derby mezi Torontem Maple Leafs a Ottawou Senators.

Oba týmy neprožívají ideální sezonu, přesto jejich rozpoložení je zcela jiné. Zatímco Toronto je beznadějně poslední v celé lize, Ottawa ve Východní konferenci se 67 body ještě bojuje o playoff, když ji na osmou příčku schází sedm bodů. A jak jsme mohli vidět kupříkladu v minulé sezoně, v dohánění ztráty je Ottawa výborná.

Cestu za comebackem do míst, které ji patřily v minulém ročníku, ji může napomoci i souboj s Torontem. V této sezoně se oba týmy utkaly dvakrát a dvakrát se z vítězství radovala Ottawa, která navíc v posledním duelu své dnešní soky rozstřílela 6:1.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Toronto Maple Leafs: Bernier (Sparks) – Rielly, Hunwick, Corrado, Gardner, Carrick, Marinčin – Komarov, Kadri, Sošnikov – Kapanen, Nylander, Hyman – Leipsic, Holland, Grabner – Smith, Laich, Greening.

Ottawa Senators: Hammond (Driedger) – Karlsson, Methot, Ceci, Phaneuf, Wideman, Wiercioch – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Stone, Pageau, Smith – Chiasson, Gomez, Dzingel – Neil, Lazar, Paul.

Rozhodčí: Steve Kozari, TJ Luxmore – Mark Wheler, Scott Driscoll.

Začátek zápasu se lehce opožďuje.

Oba týmy se již chystají na úvodní buly.

00:01

00:06
    A hned po vhazování si puk vzal Laich, který si nabruslil k brance Ottawy a bekhendem vyzkoušel pozornost Hammonda!

00:40
    Toronto se vrátilo rychle zpět do útočného pásma a kombinuje na modré čáře. Jejich střely jsou nyní blokovány obranou Ottawy.

01:20
    Domácí na soupeře v úvodu utkání opravdu nalétli, bude zajímavé sledovat, zda z úvodní aktivity něco vytěží. Puk je opět v obranné třetíně Senators.

01:45
    Unavená formace hostí jen vyvezla kotouč a nahodila ho za Berniera. Okamžitě šli ottawští střídat.

02:16
    Wideman se zjevil před Bernierem a jen kvůli těsné obraně nedokázal zpracovat přihrávku a vystřelit z bezprostřední blízkosti.

02:55
    Hraje se rychle nahoru a dolů, puk je nyní v obranné třetině Toronta.

03:09
    Nepřesná střela Ceciho, po níž se puku zmocňuje Grabner a zakládá útočnou akci Maple Leafs.

03:35
    Hammond raději uschoval puk pod lapačkou a přerušuje hru.

03:56
    Karlsson za vlastní brankou vyčkává, až si mu spoluhráči najedou pro přihrávku.

04:27
    Přechod do útoku Ottawě nevyšel a přišla šance domácích. Komarovova střela byla ale zablokováno a následně přišlo zakázané uvolnění hostí.

05:02
    Nylander míchal kotoučem a projížděl se po zadní straně mantinelu za brankou Hammonda, z jeho akce ale vzešla jen nepřesná přihrávka a ztráta kotouče.

05:22
    Karlsson vypálil prudkou střelu od modré čáry, ale Bernier byl připraven.

05:51
    Chyba Karlssona ve vlastní třetině způsobila šanci Toronta a Hollanda aktivně forčekujícího, ale Hammond u své pravé tyčky nepovolil žádné překvapení.

06:03
    Methotovu střelu drží Bernier na hrudi. Hra je prerušena a přichází komerční přestávka.

Dion Phaneuf byl během komerční přestávky oceněn vzpomínkovým videem, které ho dojalo téměř k slzám. Vyjel na led a byl odměněn bouřlivým aplausem.

06:06
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Vhazování po komerční přestávce přináší první gól zápasu, kterého dosáhl BOBBY RYAN, jenž se dostal k puku po buly a propálil Berniera! Bez asistence.
    06:06 RYAN - 0:1

06:42
    Toronto bylo blízko vyrovnání! Hammond zajel až za brankovou čáru ve snaze odolat náporu soupeře a podařilo se mu vyrazit Riellyho i Sošnikovovu střelu!

07:22
    A máme tu první bitku dnešního derby, do které se dostal bývalý kapitán Toronta Dion Phaneuf, který se popral s Colinem Greeningem. Oba jdou na pět minut na trestnou lavici.

08:02
    Snahu přejít do útočné třetiny Ottawy zastavuje Smith postavením mimo hru. Byla to ale první kloudnější akce za poslední dvě minuty.

08:23
    Hra se začala nepříjemně kouskovat, další přerušení po dalším ofsajdu.

08:43
    Puk doklouzal až k Hammondovi, když utekl jednomu z útočících hokejistů Toronta, kteří se snažili proniknout do útočné třetiny. Hammond raději schovává puk a přerušuje hru.

09:05
    Komarov vybruslil zpoza brány a z ostrého úhlu Hammonda nepřekvapil.

09:27
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Blesková kombinace Toronta po vhazování před Hammondem! WILLIAM NYLANDER dostal puk po vhazování, nabruslil si do mezikruží a svou premiérovou brankou v NHL srovnává na 1:1! Asistence: Brooks Laich.
    09:27 NYLANDER - 1:1

10:17
    Oba týmy zkoušejí nyní nahazovat puky, ale bez většího úspěchu.

10:48
    Gardiner sbírá další nahozený puk Ottawy.

11:24
    Karlsson přebruslil téměř přes celé kluziště a zkusil střelu od modré, ale ta byla zblokována mimo.

11:55
    Na druhé straně Laich těsně míjí Hammondovu klec!

12:20
    Toronto se drží delší úsek hry v útočné třetině, ale kromě nepřesné Laichovy střely je to spíše boj o puk.

12:48
    Ottawa se výhozem osvobodila, ale puk se rychle vrátil zpět před Hammonda, který musel předvést zákrok proti ráně Gardinera! Následuje komerční přestávka.

13:20
    Hraje se za brankou Toronta, kde Pageau bojuje u mantinelu o kotouč.

13:47
    Hra se ale rychle přesunula na druhou stranu kluziště, kde Phaneuf musel vydolovat puk od soupeře a protáhl přihrávku až do středního pásma.

14:05
    Po zakázaném uvolnění Ottawy přichází další komerční pauza.

14:17
    Puk se odráží mezi diváky při souboji Marinčina s Chiassonem.

14:53
    Sošnikov si najel do útočné třetiny, dostal přihrávku, ale nepropálil skupinu těl před sebou.

15:46
    Chybu v rozehrávce Ottawy nedokázali domácí potrestat a přišli o útočné pásmo.

16:01
    Holland zkusil střelu zápěstím z úhlu, ale Hammond byl pozorný.

16:48
    Gardiner neudržel kotouč na modré a musí se vracet do středního pásma.

17:23
    Nahazované kotouče dnes neslaví moc úspěchů a to ani z jedné strany.

17:46
    Wideman byl za vlastní brankou v mírné tísni, ale zvládl rozehrát.

18:07
    A znovu Wideman byl ve vlastní třetině nepříjemně tísněn a naražen na mantinel. Kadriho důraz ale neunesl a ohnal se po soupeři, za což dostává dvě minuty.

18:28
    Přesilovku nezačalo Toronto nejlépe, hosté dlouho drželi soupeře mimo vlastní obrannou třetinu.

18:57
    Bez střely domácích se kotouč opět klouže mimo pásmo Senators.

19:18
    Zibanejad se zmocnil puku a vyhazuje přes všechny čáry.

19:33
    A další vyhozený puk. Toronto tuto přesilovou hru nezvládá.

19:59
    Posledních pár vteřin přeci jen přineslo kombinace Toronta v útočném pásmu, na jejíž konci byl Reilly, jehož jedovatou střelu však Hammond pokryl. Musel ale zastavit hru.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Hned po vhazování je ale první třetina, ve které padly dvě branky – po jedné na každé straně – ukončena. Druhá třetina, do níž půjde Toronto ještě s pár vteřinami v přesilovce, začne přibližně v 02:08.

20:01

20:07

20:30
    Bernier musel na led a přikrýt puk vyrážečkou, aby zabránil možnému dopíchnutí za svá záda.

20:57
    Hunwick vyslal nebezpečnou střelu na Hammonda, který neviděl úplně nejlépe jeho ránu, ale postavil se na správné místo.

21:11
    Znovu musel Hammond zasahovat, ale zvládl Gardinerův pokus.

21:24
    Přesun Ottawy do útoku zastavuje postavení mimo hru.

21:40
    Tvrdá rána Karlssona ze středu modré čáry až k Bernierovi nedoletěla.

22:31
    Senators sice drží útočné pásmo, ale puk se pouze klouže po mantinelech ze strany na stranu.

23:05
    Sošnikov na druhé straně vyzkoušel pozornost Hammonda.

23:12
    A vzápětí střílel Reilly, ale jeho střelu už Hammond podržel ve výstroji.

23:49
    Bernier si vybruslil kousek před brankoviště a zmenšil prostor Lazarovi pro střelbu, který nakonec nestačil zakončit.

24:08
    Methotovu pumelici od pravého mantinelu drží Bernier ve výstroji.

24:21
    Další střelu na Berniera poslal z mezikruží Dzingel, ale i tentokrát si brankář Toronta vše pohlídal a přerušuje hru.

24:36
    Phaneuf vypálil od modré čáry, Bernier secvakl betony a puk mu zůstal ve výstroji. Opět přerušená hra.

24:56
    Bernier je opravdu v permanenci! Znovu zasahoval proti střele Phaneufa a musí přerušit hru.

25:02
    A další vhazování! Tentokrát Bernier v sedě vymrštil lapačku proti střele Smitha a zachraňuje svůj tým.

25:57
    Holland se dostal ke kotouči osamocen před Hammondem, ale nedokázal zkrotit skákající puk a jeho střela šla mimo.

26:10
    Komerční přestávka.

26:40
    Rychlý přechod do útočné třetiny nedokázal Kapanen úspěšně zakončit, jeho střelu Hammond sráží do rohu.

26:48
    Toronto dál drží zámek, Nylandera Hammond vychytal, proti Corradově střele ani nemusel zasahovat.

27:53
    Ottawa se osvobodila a sama zahrozila, ale Phaneuf si na Berniera nepřišel.

28:35
    Chyba při přechodu Toronta do útoku. Maple Leafs se řítili do přečíslení 3 na 2, ale Komarovovi ujel puk, který si Hammond v poklidu schoval pod lapačku.

28:39
    Marinčin pálil po vhazování z první, ale minul soupeřovu klec.

29:23
    Methot s pukem zajel za Bernierovu branku, obkroužil ji a přihrál před brankoviště na Stonea, jenž ale brankáře domácích nedokázal překonat.

29:44
    Dvě velké šance Toronta záhy za sebou! Greening napřed před brankou uvolnil Smitha, jehož střelu Hammond vyrazil přes sebe a musel následně čelit bekhendové střele Greeninga, ale i s ní si dokázal poradit!

30:14
    Po dalším přerušení hry přichází komerční přestávka.

Kvůli menším problémům s ledem se zdržuje pokračování zápasu.

Již je vše v pořádku, může se pokračovat.

30:19
    Puk končí na střídačce.

30:50
    Ryan přihrával před branku Toronta na Zibanejada, ale Bernier předvádí pohotový zákrok.

31:24
    A bude se vylučovat na straně Ottawy. Na dvě minuty odchází na trestnou lavici za úmyslné vražení do brankáře a tedy napadení Zack Smith.

31:41
    Nylander se před brankou pokoušel nadvakrát překonat Hammonda, ale neuspěl.

31:53
    Tyčka po střele Gardinera!

31:57
    Ottawa se osvobozuje.

32:10
    Toronto využívá přesilovku! Po návratu do útočné třetiny NIKITA SOŠNIKOV zakličkoval v pravém kruhu pro vhazování a následně přes trefil svou střelu zápěstím za záda Hammonda! Asistence: Brendan Leipsic.
    32:10 SOŠNIKOV - 2:1

32:50
    Toronto zůstává aktivní a chce přidat další gól, aby odskočilo Ottawě. Jejich snahu nyní zastavuje postavení mimo hru.

33:29
    Rielly si nabruslil do pravého kruhu pro vhazování a zkusil zápěstím střelu ke vzdálené tyčce, ale Hammond nyní vyráží.

34:17
    Phaneufova střela od modré na Berniera neprošla a stejně dopadl pokus Paula.

34:22

34:22
    Ottawa si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty dostává za faul vysokou holí Frank Corrado.

34:26
    Toronto okamžitě vyhazuje až za branku Senátorů.

34:46
    Zibanejad musí opět začíná zpoza vlastní klece.

35:04
    Komarov vyvezl puk až do obranné třetíny soupeře.

35:20
    Výborná obrana Toronta prozatím nepouští soupeře vůbec k ničemu.

35:43
    A další vyhozený puk, o což se postaral Marinčin.

35:59
    Přesilovka se blíží ke konci a Ottawa stále není usazena v útoku.

36:15
    A ani nebude. Ryan s Pageauem to zkoušeli v soubojích u mantinelu, ale další vyhozený puk.

36:22

36:57
    Sošnikov zkusil z levého křídla překvapit Hammonda, ale ten zůstal ledově klidný a vyráží do bezpečí.

37:26
    Wideman po přejezdu do útočného pásma okamžitě pálí na Berniera a nutí ho pozastavit hru.

38:09
    Pěkně si nabruslil Greening zpoza brány až do mezikruží a bekhendem protáhl Hammonda v brankovišti.

38:41
    Smith mohl zakončovat do lehce poodkryté klece, Bernier rozhodně nebyl dobře postavený, ale útočník Ottawy minul svůj cíl.

38:56
    Po Stoneově střele Bernier zastavuje hru.

39:19
    Marinčin vypálil od modré, ale puk až k Hammondovi nedoletěl a byl zablokován jedním ze clonících hráčů.

39:48
    Ottawa vyráží k poslednímu útoku, ale nahozený puk sbírají domácí.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině se Toronto po využité přesilovce Sošnikova dostalo do vedení a s jednobrankovým náskokem vstoupí do závěrečné třetiny. Dnes prozatím soupeře zcela domácí přestřelují, vypálili na Hammonda 30 střel, zatímco Ottawa na Berniera 19.

Třetí třetina začne přibližně v 03:07.

40:01

40:07
    Hammond hned na začátku třetí třetiny musel předvést hodně složitý zákrok proti střele Marinčina.

41:01
    Nepřesnosti na obou stranách přináší jen ztráty kotouče. V útoku je nyní Ottawa.

41:17
    Karlsson se dostal na modré čáře do dobré pozice a vypálil tvrdě na Berniera, který si se střelou dokázal poradit.

41:48
    Kadri zavezl puk do útočného pásma a Toronto může začít kombinovat.

41:59
    Avšak o pásmo domácí rychle přichází.

42:38
    Gomez přihrál před branku na Chiassona, který ale neumístil svou střelu mezi tři tyčky.

42:56
    Hosté se přeci jen dočkávají a nadějný útok zakončují vyrovnávacím gólem! Střela Dzingela skupinou hráčů před Bernierem neprošla, ale k puku se dostal mezi kruhy MARC METHOT, který viděl prostor u tyčky a trefil se do odkryté části klece! Asistence: Alex Chiasson, Ryan Dzingel.
    42:56 METHOT - 2:2

43:34
    Hra je přerušena. Za sekání odchází na trestnou lavici Pageau, který úplně zbytečně sekl přes ruku Marinčina.

43:52
    Senators se na úvod oslabení osvobozují.

44:11
    Rielly se už napřahoval, ale přihrávka se k němu nedostala. Puk vyklouzal do středního pásma.

44:57
    Dva střelecké pokusy domácích byly zablokovány hostující čtyřkou, Hammond nemusel zasahovat.

45:25
    Toronto je mimo útočnou třetinu s blížícím se koncem přesilovky.

45:34

45:38
    Pageau se při návratu z trestné lavice dostal k puku po pěkné přihrávce a najížděl sám na Berniera, proti němuž zkusil bekhendový blafák, ale brankář Toronta skvěle zasáhl!

46:03
    Po střele Stonea zastavuje Bernier hru a přichází komerční přestávka.

46:28
    Toronto vytáhlo forčeking a za brankou Hammonda narušuje rozehrávku soupeře.

47:27
    Sošnikovovu střelu Hammond po celou dobu viděl a navíc mířila přímo na něho.

47:59
    Hraje se hodně podél mantinelů, v držení puku je nyní Toronto.

48:26
    Corredo vystřelil z půlky hřiště, ale Hammond chytil puk do lapačky, vyklepal ho na led a rozehrál.

48:50
    Na druhé straně musel Bernier naopak zasahovat proti Ryanově bekhendu. Ryan první střelu poslal mimo klec, ale puk se k němu odrazil zpět a útočník Ottawy přinutil Berniera k zákroku.

49:14
    Zakázané uvolnění Toronta.

49:58
    Widemanova rána na Berniera neprošla.

50:12
    Fantastický zákrok Berniera, který drží pro Torontu vyrovnaný stav! Diváci v aréně bouří, tohle byl zákrok večera, který Bernier předvedl proti Pageauovi. Ten měl před sebou prázdnou klec, ale ani pohotové zakončení nestačilo – Bernier se bleskově přesunul a bruslí zastavil letící puk.

50:23
    Sošnikov blokuje střelu Methota.

50:54
    Komerční přestávka po dalším Bernierově zásahu.

51:25
    Holland, tísněn jedním z obránců, nabruslil až těsně k Hammondovi a k zakončení tak neměl dostatek prostoru. I tak brankáře Ottawy vystrašil.

52:21
    Hraje se ze strany na stranu, ztráta puku střídá další ztrátu, rychlý průnik do útočného pásma zase výjezd do středního.

53:19
    Laich přejel celé kluziště a z úhlu vystřelil na Hammonda, který musel puk přikrýt a přerušit hru.

53:48
    Ryanovi najížděl středem Dzingel, ale přihrávka přišla pozdě na to, aby z ní mohla být následná střela.

54:30
    Bernier nevěděl, kde má puk a navíc se dostal daleko z branky. Měl více problémů s Chiassonovou střelou, než sám očekával.

54:45

Oddechový čas pro domácí.

54:52
    Karlssonova jedovka od modré šla těsně vedle.

55:08
    Sošnikov se mezi kruhy dostal k odraženému puku, propálil dva bránící hráče, ale Hammonda už ne! Obrovská šance, která mohla rozhodnout zápas!

55:09

55:17
    Erik Karlsson se s kotoučem dostal už do velkého úhlu, přesto zkusil štěstí. Neúspěšně.

55:55
    Gomez chtěl vysunout Ceciho do útočného pásma, ale obránce Ottawy byl za modrou dříve než puk.

56:23
    Zakázané uvolnění Toronta po nepovedené dlouhé přihrávce.

56:58
    Toronto zakládá útočnou akci z vlastní třetiny.

57:13
    Hunwick prověřil koncentraci brankáře Hammonda.

57:25
    Cecimu nevyšla přihrávka a puk mu odjíždí na zakázané uvolnění.

57:45
    Hosté si dvě minuty před koncem možná zajišťují vítězství! Obrana Toronta trestuhodně nechala ZACKA SMITHA zcela samotného u pravé tyčky Berniera a právě na něho poslal přihrávku Mark Stone po přejezdu blíže k brance. Smith následně nezaváhal. Asistence: Mark Stone.
    57:45 SMITH - 2:3

58:19
    Toronto se snaží o vyrovnání, ale Ottawa prozatím odolává. Klec Maple Leafs je prázdná!

59:03
    Obrovský tlak vytváří domácí na své soupeře, ale nedaří se propálit Hammonda! Nylander to zkoušel dvakrát, Kadri od modré, ale bez úspěchu.

59:30
    Senátoři se dokázali srovnat a brání se mnohem efektivněji, dokonce dostávají puk do středního pásma.

59:50
    A ve středním pásmu se již nejspíše skončí, puk je na modré čáře Toronta, kterému ubíhá čas!

Většina nejspíš už myslela na prodloužení, ve kterém by se měla dnešní bitva rozhodnout, ale zcela opačného názoru byla dvojice Stone a Smith, po jejichž kombinace před brankou Berniera padl 135 vteřin před koncem rozhodující gól, který přisuzuje vítězství hostujícímu celku z Ottawy!

Toronto Maple Leafs – Ottawa Senators 2:3
    Branky a nahrávky:
    10. Nylander (Laich), 33. Sošnikov (Leipsic) – 7. Ryan, 43. Methot (Chiasson, Dzingel), 58. Smith (Stone).

Střely na branku: 43-31. Zablokované střely: 14-21. Bodyčeky: 27-32. Přesilové hry: 3-1. Využití: 1-0. Vhazování: 56%-44%.

Toronto mělo v dnešním utkání střeleckou převahu a to poměrně výraznou, na druhé straně však Ottawa byla efektivnější a dvěma góly ve třetí třetině si Senátoři zajistili cenné dva body, které se v honbě za stažením manka na pozice v playoff budou hodit.

Slovenská stopa v utkání:
    Martin Marinčin (TOR) – 2 zablokované střely, TOI 19:36

Tři hvězdy zápasu:
    1. Zack Smith (OTT) 1+0, 3 střely, 2 bodyčeky, TOI 17:15
    2. William Nylander (TOR) 1+0, 4 střely, TOI 15:43
    3. Nikita Sošnikov (TOR) 1+0, 6 střel, 5 bodyčeků, TOI 17:51

Z mé strany je to pro dnešek vše, díky za pozornost a někdy zase u hokejového přenosu na počtenou! (03:56:39)
    Toronto v závěru ztratilo dobře rozehraný zápas

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 10. Nylander (Laich), 33. Sošnikov (Leipsic) – 7. Ryan, 43. Methot (Chiasson, Dzingel), 58. Smith (Stone)

Rozhodčí: Steve Kozari, TJ Luxmore – Mark Wheler, Scott Driscoll