Novosibirsk – Magnitogorsk 1:5 (kon.) | Ufa – Omsk 3:1 (kon.)
3:1 (1:0, 1:0, 1:1) Stav série: 2:1
Avangard Omsk
Sobota 12.03.2016, 12:30 • Ufa Aréna • Play-off KHL

Tímto se s vámi loučím a přeju vám příjemnou sobotu. (14:53:05)

Viděli jsme velice nadprůměrné utkání. Prvních 40 minut bylo v režii domácích, kteří dali 2 branky. První střelec byl Višněvskij v 8. minutě, druhý střelec ve druhé třetině byl Hartikainen. Třetí třetina byla vyrovnaná, Omsk se tlačil na bránu Svedberga, který pustil ve 48. minutě střelu Lemťugova. Přišly poslední dvě minuty třetí třetíny a nedorozumění pří tvobrbě powerplay a rozhodčí Omsk potrestal na 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. 7 sekund před koncem pojistil vítězství Sami Lepistö. Ufa se tak ujímá vedení 2:1 v sérii. Další zápas je na programu v pondělí.

59:53 LEPISTÖ - 3:1

59:53
    Ufa právě vstřelila branku!
    A je to dobojováno. SAMI LEPISTÖ trefuje prázdnou branku a zvyšuje na 3:1.

59:35
    Ufa se nedostává do středního pásma.

59:15
    Burdasov trefil obránce a puk jde mimo útočné pásmo.

59:01
    Furch je na střídačce.

58:31
    Nedorozumění hostů, kteří ztrácejí výhodu jednoho hráče. Pěrežogin si tento trest odsedí.

Oddechový čas pro hosty.

58:14
    Furch kryje střelu Soina.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty.

57:47
    Furch stále zůstává v brakovišti a zůstane v brance i nadále protože se bude vhazovat před jeho bránou.

57:10
    Hosté se nemůžou dostat do útočného pásma, Ufa skvělě brání.

56:33
    Útok Omsku začíná u Furcha.

56:13
    Enggvist v úniku, ale Furch puk přes svá záda nepustil.

55:23
    Pomalu se blíží konec zápasu, udrží Ufa vedení nebo ne? To uvidíme v posledních čtyřech minutách.
    Trenér ruské reprezentace, Oleg Znarok, pozorně sleduje semifinálové boje, neboť je zde několik hráčů, které by mohl vzít na domácí MS!

54:58
    Omsk se zabydlel v útočném pásmu, Svedberg musel pokrýt střely od Chochrjakova a Kuryjanova.

Branky a nahrávky: 8. Višněvskij (Omark), 33. Hartikainen, 60. Lepistö – 46. Lemťugov (Alexandrov)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Višněvskij , Lepistö, Loginov, Bodrov, Gončarov, Arzamascev- Engqvist, Grigorenko (C), Omark – Makarov, Chlystov (A), Lisin – Nesterov, Soin (A), Lazarev – Hartikainen, Prochorkin, Majorov
    Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Lokomcev, Pěrvyšin, Alexandrov, Kempný, Kulik (A), Ahnelov, Lauta, Děrvuk – Popov, Zubov (C), Paršin – Pěrežogin (A), Kazakov, Kuryjanov – Lemťugov , Chochrjakov, Burdasov – Černikov, Petrov, Michejev