FC Vysočina Jihlava
1:3 (0:2)
FK Příbram
Pátek 18.03.2016, 18:00Synot liga • 22. kolo

Duel 22. kola si jistě domácí Vysočina představovala jinak. Příbram ale nastoupila do duelu velice aktuvně se snahou zlomit co nejdříve janrí bilanci s nulou vstřelených branek. Hosté měli k dispozici několik rohových kopů, z nich naonec vytěžili úvodní branku, když se trefil Tregler. Krátce před poločasem navýšil vedení Bednář. Ve druhém poločase se dočkali Středočeši navýšení skóre již na 3:0, když se prosadil osamocený Suchan. Čestnou branku vstřelil za domácí Nerad. (19:53:18)

90+2

90+2
    V nastavené době se již nic neudálo.

90
    Druhý poločas bude o dvě minuty delší.

90
    Vošahlík vybojoval rohový kop, který nakrátko rozehrál s Rezkem s cílem udržet míč u rohového praporku.

89
    Vošahlík potáhnul balón po levé straně, přihrál jej do vápna na Bednáře, který si tentokráte na Hanuše nepřišel.

88
    Příbram naposledy střídá, Tomáše Pilíka nahrazuje Patrik Brandner.

88
    Vaculík rozehrál z levé strany rohový kop, ale akce byla přerušena neb se domácí dopustili útočného faulu.

87
    Fulnek vybojoval rohový kop.
    85. Petr NERAD - 1:3

85
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Vysočina po pravé straně podnikla další akci, Vaculík přihrál do vápna na PETRA NERADA, který překonal pozemní střelou Hrušku.

84
    Ofsajd i na opačné straně, rozehrávat tak může Vysočina.

Dnešní utkání sleduje 2856.

82
    Vysočina se snažila o útok, Kučera oslovil na pravé straně Vaculíka, ale tomu byl odpískán ofsajd.

80
    Autor třetí branky Příbrami pro dnešek dohrál, místo něj si zahraje Jan Vošahlík.
    78. Jan SUCHAN - 0:3

78
    Příbram právě vstřelila branku!
    A v Jihlavě je zdá se rozhodnuto. Rezek podniknul rychlý kontr na levé straně, do vápna vrátil míč na JANA SUCHANA, který střelou k tyči překonal Hanuše.

76
    Žlutou kartu za faul vidí Tomáš Kučera.

75
    Příbram poprvé střídá, Davida Štípka nahrazuje Jan Rezek.

75
    Vysočina naposledy střídá, Radka Voltra nahradil Marek Jungr.

74
    Fulnek se pokusil něco před velkým vápnem vymyslel, ale skončil jen na zemi.

72
    Akce Vysočiny po pravé straně, Vaculík centroval do vápna, ale našel jen rukavice brankáře Příbrami.

69
    Pilík fauloval Urdinova a domácí budou mít standardní situaci, tu rozehrál Vaculík, ale našel jen Hrušku.

68
    Hosté měli další nadějnou možnost pro navýšení skóre, zde situaci hodně podcenil kapitán Vysočiny Šourek.

67
    Akce Vysočiny je zastavena pro ofsajd.

65
    Josef Divíšek vidí žutou kartu.

65
    Pilík rozehrál rohový kop z pravé strany, ale na obranu Vysočiny tentokráte nevyzrál.
    64. Hanuš vychytal Bednáře po standardce

64
    Pilík rozehrál standardní situaci pár metrů za polovinou hřiště, za obranou se ocitl Roman Bednář, který ale Hanuše tváří tvář překonat nedokázal.

62
    Kučera poslal balón na Vaculíka, který měl problémy se zpracováním, a tak sou u míče hosté.

62
    Urdinov byl na polovině hřiště faulován, domácí budou rozehrávat.
    60. Nacvičený signál Bednář nezužitkoval

60
    Rohový kop rozehrál Pilík z levé strany, ale domácí obrana se tentokráte překvapit nenechala.

59
    Pilík rozehrál další standardní situaci, kterou domácí obrana nakonec přežila, ale je z toho roh pro hosty.

57
    Žlutou kartu vidí Petr Hronek.

56
    První rohový kop pro Vysočinu, z pravé strany jej rozehrál Vaculík, ale obrana Příbrami si bez problémů poradila.

54
    Mudra zakončil akci hostí nepřesnou střelou z hranice velkého vápna.

53
    Vysočina podruhé střídá, Patrika Demetera nahrazuje Petr Nerad.

51
    Kučera nepřesně přihrál Hronkovi, a tak z jihlavské akce nebyla zase nic.

50
    Urdinov centroval z levé strany do vápna, ale jeho centr byl pro spoluhráče příliš vysoký.

48
    Na pravé straně předal míč Vaculík Hronkovi, který už nedokázal ve vápně najít spoluhráče. Hruška bude rozehrávat od své brány.

47
    Pár metrů za polovinou hřiště rozehrál Vaculík standardní situaci, odražený míč se dostal ke Kučerovi, který chtěl vystřelit, ale jeho pokus byl zblokován.

46
    Do druhého poločasu se již nepodívá Vladimír Kukoľ, místo něj si zahraje Jakub Fulnek.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:01.

Hlavní rozhodčí nenastavil ani vteřinku a první poločas ukončil. V něm prozatím kralovali hosté, kteří vedou 2:0, když centr Divíška využil Tregler a poté si s obranou domácích pohrál Bednář. Pokud chce Vysočina myslet na nějaký bod, bude muset ve druhém poločase hodně přidat.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Nadějná akce Vysočiny, Kučera dostal na střed míč a chystal si jej ke střele, na poslední chvíli mu jej vypíchnul Tregler a domácí záložník tak ani nemohl vystřelit.

43
    Příbram na jaře doposud nevstřelila ani branku, v Jihlavě už svou bilanci překonala.
    41. Roman BEDNÁŘ - 0:2

41
    Čtyři minuty před koncem poločasu inkasuje Vysočina podruhé. Standardní situaci rozehrál Pilík, míč se dostal k Bednářovi, který sice přehodil Hanuše, ale míč do brány ještě neusměrnil. Následně domácí obrana situaci podcenila a míč se dostal zpátky k ROMANU BEDNÁŘOVI, který svou střelou překonal Hanuše.
    40. Voltr dostal žlutou za simulování

40
    Další rohový kop pro Příbram, z levé strany rozehrál Pilík, domácí obrana se ubránila a Voltr vyvezl míč. Následně hlavní rozhodčí zapískal a udělil útočníkovi Vysočiny žlutou kartu.

38
    Hra se nám v posledních vteřinách odehráv kolem poloviny hřiště a vidíme spíše řadu nepřesností.

36
    Nepřesná přihrávka v domácích řadách. Hruška tak bude rozehrávat od své branky.

34
    Kučera oslovil na pravé straně Hronka, ale poslal mu příliš rychlý míč, i když jej domácí záložník doběhl, na centr už to nebylo.

32
    Pilík jej rozehrál z levé strany, míč se dostal k Mudrovi, jehož střela se mezi tři tyče nevešla.

31
    Což se ale hostím nelíbí a je tu další rohový kop pro Příbram.

29
    Domácí nyní přebrali iniciativu a mají více ze hry.

27
    Vysočina po inkasované brance ožila a vydala se znovu do útoku. Kryštůfek mířil k tyči, ale jeho střela šla vedle brány.

25
    Vysočina se podívala na svou útočnou polovinu, z pravé strany hledal Kukoľ ve vápně Hronka, ale jen těsně jej nenašel.

23
    Tu rozehrál znovu Pilík a s jeho střelou měla obrana Vysočiny velké problémy, nakonec celou akci ukončil střelou z dálky Mudra.

22
    Kučera poblíž velkého vápna fauloval Bednáře a hosté budou mít další nadějnou přílěžitost.

20
    Další centr Divíška do vápna, kde hlavičkoval Bednář, ale jeho pokus šel vysoko nad bránu.
    18. Jaroslav TREGLER - 0:1

18
    Pilík rozehrál již šestý rohový kop, který domácí obrana odvrátila pouze Divíškovi, který nacentroval do vápna, kam si naběhl JAROSLAV TREGLER a hlavou překonal Hanuše.

15
    Další rohový kop pro hosty a opět v akci Pilík, ale prozatím pro Příbram bez nějakého úspěchu.

14
    Další rohový kop z levé strany v podání Pilíka, ale prozatím bez úspěchu.

13
    Rozehrál jej Pilík z levé strany, ale obrana Vysočiny si prozatím ví rady.

12
    Kryštůfek podcenil situaci a musel nakonec odehrát do zámezí, takže je z toho rohový kop pro hosty.

10
    Pilík rozehrál rohový kop tentokráte z pravé strany, ale obrana domácích byla pozorná. Příbram má prozatím více ze hry.

9
    Na polovině hřiště byl faulován Kučera, ale domácí z následné rozehrávky nic nevymysleli.

8
    Pilík rozehrával další akci na útočné polovině, ale spoluhráči jej nepochopili a míč tak skončil v autu.
    5. Hanuš tasí první důležitý zásah

5
    Pilík rozehrál několik metrů před velkým vápnem standardní situaci a Hanuš musel na zem, aby míč dostal mimo tři tyče. Míč se ale přes něj překulil a z brankové čáry odkopával balón Šourek.

3
    Pilík z levé strany rozehrál rohový kop, ale Hanuš zasahovat nemusel.

2
    Z levé strany centroval do vápna Divíšek, obrana domácích si poradila.

1
    Utkání rozehrála Vysočina, s míčem jsou ale domácí fotbalisté na vlastní polovině.

1

Obě základní jedenáctky za doprovodu sudích nastupují na hrací plochu.

Týmy jsou již v kabinách a od trenérů dostávají poslední pokyny. Utkání začne za nějakých pět minut.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Oba celky jsou již na hrací ploše a rozcvičují se. Utkání nám začne za nějakých 25 minut.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Kryštůfek, Krejčí, Šourek (C), Urdinov – Kučera, Demeter – Kukoľ, Hronek, Vaculík – Voltr.
    Náhradníci: Rakovan – Jungr, Bazal, Tlustý, Fulnek, Mišůn, Nerad.

1.FK Příbram: Hruška – Divíšek, Krameš, Zápotočný (C), Mudra – Tregler, Hnaníček – Štípek, Pilík, Suchan – Bednář.
    Náhradníci: Švenger – Chaluš, Brandner, Jakub Moravec, Rezek, Vošahlík, Šabala.

Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Peřina.

„Opět jdeme do těžkého zápasu proti týmu, s nímž jsme v tabulce na dosah. Význam duelu potvrzují i předzápasová slova z tábora soupeře. Čeká nás tým, v jehož středu najdeme řadu talentovaných odchovanců, které doplňují zkušení fotbalisté, kteří dokonce působili i v národním týmu. Troufám si říci, že příbramský celek zatím výkonnostně ani bodově nenaplňuje své možnosti. Jeho sílu respektujeme, zároveň však máme víru ve vlastní schopnosti. Na svém stadiónu chceme uspět, potvrdit tříbodový zisk z Julisky a prodloužit naši vítěznou sérii,“ uvedl na webu fcvysocina.cz trenér Michal Hipp.

A jak dopadl vzájemný ligový duel na podzim? Příbram doma zvítězila vysoko 4:1, když tři branky vstřelil Pilík a jednu přidal Hnaníček. Za Vysočinu korigoval skóre Mešanović. Uvidíme tedy, kdo se bude radovat na jaře?

A jak si oba celky vedly v minulém kole? Příbram doma hostila Liberec, kterému podlehla těsně 0:1, když inkasovala krátce před koncem prvního poločasu. Vysočina cestovala do Prahy, kde na ní čekala Dukla. Hosté si odvezli tři body po vlastním gólu brankáře Hrošša.

Příbram v jarních odvetách doposud čeká na první vstřelený gól, v tomto ohledu je na tom Vysočina o něco málo lépe, když Jihlavané vstřelili čtyři branky z toho tři zaznamenal Hronek a jeden by vlastní..

V rámci 22. kola přivítá v důležitém duelu dvanáctá Vysočina čtrnáctou Příbram. Domácí mají na svém kontě dvacet tři bodů a hosté o dva méně. O náboj je tedy postaráno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jaroslav Wollmann

Hledáme zpravodaje pro tým FK Příbram. Více informací zde.

Branky: 85. Nerad (Vaculík) – 18. Tregler (Divíšek), 41. Bednář (Štípek), 78. Suchan (Rezek)

Karty:   40. Voltr (JIH), 57. Hronek (JIH), 76. Kučera (JIH) – 65. Divíšek (PRI)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 2:9. Rohy: 2:11.
    FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Kryštůfek, Krejčí, Šourek (C), Urdinov – Kučera, Demeter (53. Nerad) – Kukoľ (46. Fulnek), Hronek, Vaculík – Voltr (75. Jungr).

FK Příbram: Hruška – Divíšek, Krameš, Zápotočný (C), Mudra – Tregler, Hnaníček – Štípek (75. Rezek), Pilík (88. Brandner), Suchan (80. Vošahlík) – Bednář.

Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Peřina