Gijón – Atlético 2:1 (kon.) | Real Sociedad – Las Palmas 0:1 (kon.) | Granada – Rayo Vallecano 2:2 (kon.)
La Coruňa – Levante 2:1 (kon.) | Real Betis – Malaga 0:1 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
0:1 (0:1)
UD Las Palmas
Sobota 19.03.2016, 18:15 • Estadio Municipal de Anoeta, Donostia-San Sebastián • Španělská LaLiga • 30. kolo

Dnešní utkání je u konce! Real Sociedad San Sebastián nezvládl domácí utkání a s UD Las Palmas prohrál 0:1!

Do dnešního duelu vstoupil jednoznačně aktivněji domácí celek, nicméně hned ve třinácté minutě mělo Las Palmas k dispozici penaltu. José však Rulliho nepřekonal! San Sebastián měl následně k dispozici hned několik šanci, avšak prosadit se nedokázal. V závěru poločasu zahrával Las Palmas volný přímý kop, ze kterého se prosadil José William!

San Sebastián byl ve druhém poločas jasně lepším týmem, nicméně Las Palmas pracovalo velmi dobře v obraně a v závěru si dokonce vytvořilo jednu velkou šanci. Castellano však mířil mimo! Domácí už vyrovnat nedokázali ...

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (20:13:57)
    O jedinou branku dnešního utkání se postaral Willian José!

90+4

90+3
    San Sebastián dokázal vybojovat rohový kop, kterého se ujal Vela, avšak jeho centr nebyl příliš nebezpečný!

90+2
    V pokutovém území spadl útočník Jonathas, kterého měl poslal po vzájemném souboji k zemi Lemos. Hlavní rozhodčí však stál blízko a penaltu neodpískal!

90+1
    V první nastavené minutě ještě dostává žlutou kartu hostující Mesa, který ve středu hřiště nedovoleně poslal k zemi Granera!

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje celkem čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
    89. Castellano mířil ve velké šanci mimo!

89
    Las Palmas se dostal do dalšího zajímavého protiútoku, který táhl po pravé straně Nili. Jeho následný centr našel ve vápně Dani Castellana, jehož rána však mířila těsně mimo!

88
    Hostující celek postupoval na útočnou polovinu, celou akci táhl středem hřiště Montoro. Střídajícího hráče však fauloval Granero a Las Palmas ušetří dašlí cenné vteřinky na útočné polovině.

87
    Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Momo, přichází Dani Castellano.

86
    Dnešní utkání se blíží ke konci a Las Palmas je velmi blízko zisku tří bodů, kterému by tomuto celku výrazně pomohli v boji o záchranu!

85
    Teď se hostujícímu týmu povedlo dostat míč na pravou stranu, kde se nacházel střídající Carlos Martínez. Ten se uvolil přes Garrida a poslal nebezpečný centr před branku. Varas však míč vyboxoval!

84
    Hra domácích je v posledních minutách poměrně čitelná. illarramendi poslal míč na levou stranu, kam si naběhl Yuri, avšak jeho průnik přesný nebyl a bude z toho pouze aut!

82
    Las Palmas zatím zvládá závěr dnešního zápasu skvěle po taktické stránce a svého soupeře do žádné větší šance nepouští!

81
    Domácí celek kombinoval na útočné polovině, nicméně Yuri nedokázal projít přes středopolaře Mesu a u míče budou hosté!

80
    Las Palmas postupovalo do rychlého protiútoku, který táhl po levé straně Montoro, avšak jeho centr Josého na hranici vápna nenašel.

78
    Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Tana, přichází Angel Montoro.

77
    San Sebastián opět kombinoval na útočné polovině, celou akci táhl po levé straně Yuri. Jeho následný centr však přesný nebyl a míč skončil v zámezí!

Jan Havlovic

Branky: 39. José (Viera)

Karty:   16. Illarramendi (RSC), 38. I. Martínez (RSC), 73. A. Elustondo (RSC) – 20. Garrido (LPA), 31. David García (LPA), 55. Lemos (LPA), 74. Tana (LPA), 90+1. Mesa (LPA)

Neproměněná penalta: 13. José (LPA), brankář Rulli zneškodnil

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 6:2. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:17.
    Real Sociedad San Sebastian: Rulli – A. Elustondo (73. Carlos Martínez), D. Reyes, I. Martínez, Yuri – Illarramendi, Pardo (76. Granero) – Vela, Prieto (62. Zurutuza), Oiarzabal – Jonathas.
    Náhradníci: Olazábal – Carlos Martínez, Mikel González, Bergara, Granero, Zurutuza, Litri.

UD Las Palmas: Varas – David García, Lemos, Artiles, Garrido – Mesa – El Zhar (74. Nili), Tana (78. Montoro), Viera, Momo (87. D. Castellano) – José.
    Náhradníci: Lizoain – Simón, Araujo, Ángel López, Montoro, Nili, D. Castellano.

Rozhodčí: Antonio Mateu – Pau Cebrián, Ignacio Rubio (vš. Španělsko)