NY Islanders – Ottawa 3:1 (kon.) | NY Rangers – Boston 5:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:0 (3:0, 1:0, 0:0) Stav série: 4:2
Mountfield HK
Čtvrtek 24.03.2016, 17:20 • ŠKOENERGO Aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

56:55
    Hosté jdou do tří! Jaroslav Kudrna (HKM) dostal dvě minuty za sekání! Je definitivně rozhodnuto!

56:47
    Vyloučení jsou následující: Za hrubost potrestáni Jakub Klepiš (MBL) na dvě minuty a Lukáš Vantuch (HKM) na pět minut+do konce utkání. Trest za něj odsedí Patrik Miškář.

55:28
    Hradečtí hokejisté si zahrají ještě jednu přesilovou hru. Za nedovolené bránění dostal dvě minuty Marek Trončinský (MBL). Dokáže Mountfield vstřelit alespoň jednu branku?

46:34
    Mountfield jde znovu do čtyř, a tak si po komerční přestávce zahraje Mladá Boleslav další přesilovou hru. Jaroslav Kudrna (HKM) obdržel dvě minuty za sekání. Troufám si říci, že s takovým množstvím faulů to Hradec Králové do semifinále asi nedotáhne.

44:21
    Richard Jarůšek objel hned několik hráčů a chtěl zakončit, byl u toho ale sekán Jaroslavem Bednářem (HKM), který byl vykázán na dvě minuty na trestnou lavici. Pokud chce ještě Hradec pomýšlet na zvrat, měl by přestat faulovat.

40:41
    Přesilovka Bruslařského klubu je ukončena, už podruhé v zápase putuje na trestnou lavici Lukáš Pabiška (MBL), který za to tentokrát ale nemůže. Bruslaři hráli v šesti, za což Bruslařům náleží menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

39:08
    Za podražení Jiřího Kučného za brankou Mladé Boleslavi dostal menší trest kapitán Mountfieldu Jaroslav Bednář (HKM). Dokáží vstřelit Bruslaři hostům pátý gól před odchodem do šaten?

36:31
    Za krosček dostal dvě minuty Michal Bárta (MBL). Dokáže Mountfield snížit?

33:05
    Boleslavští jdou do čtyř. Rozhodčí se po krátké poradě shodli, že Marek Trončinský (MBL) poslal puk mimo hrací plochu, za což mu přísluší menší trest za zdržování hry.

29:53
    Jiří Vašíček (HKM) přijel po přerušení do brankoviště Mladé Boleslavi a zničehonic se jako smyslů zbavený pustil do Matěje Stříteského, což hlavní sudí ocenil dvěma minutami za hrubost.

26:38
    Po skončení komerční přestávky začne přesilová hra Hradce Králové. Vyloučen byl Lukáš Pabiška (MBL), který dostal dvě minuty za hákování.

22:56
    Mountfield se bude bránit. Za vysokou hůl dostal dvě minuty Jaroslav Kudrna (HKM).

14:51
    Opět podražení – tentokrát pro změnu na straně Bruslařského klubu. Na dvě minuty byl z kluziště vykázán Michal Bárta (MBL).

12:08
    Vyloučen byl na dvě minuty za podražení Aleš Pavlas (HKM).

09:38
    Bruslaři jdou také do tří. Dvě minuty obdržel Tomáš Urban (MBL), který fauloval kolenem. Mountfield bude hrát 24 sekund ve dvojnásobné početní výhodě.

08:02
    Poprvé do čtyř jde i Mladá Boleslav, jejíž kapitán Tomáš Klimenta (MBL) dostal dvě minuty za držení protihráče.

04:28
    Mladá Boleslav si zahraje přesilovku pět na tři. Jiří Vašíček (HKM) podrazil za vlastní bránou Pavla Musila, a musí se tak odebrat na trestnou lavici. Bruslařský klub by měl hrát dvojnásobnou početní výhodu 53 sekund!

03:21
    První vyloučení zápasu. Karel Pilař (HKM) podrazil u mantinelu jednoho z Bruslařů, za což mu náleží menší trest v délce dvou minut.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 5. Hyka (Urban, Trončinský), 11. Musil, 19. Bárta (Musil, Stříteský), 36. Hyka (Kučný)

BK Mladá Boleslav: Rittich (Cikánek ) – Stříteský, Voráček, Trončinský (A), Rýgl, Robar, Kučný, Ovčačík – Klimenta (C), Klepiš, Lenc – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Musil, Bárta – Jarůšek, Ďurač, Pabiška
    Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Vašíček, Pláněk, Dietz, Pavlas, Plášil, Pilař, Čáp, Hronek – Köhler (A), Vantuch, Kudrna – Červený (A), Ihnacak, Bednář – Dej, Kukumberg, Honejsek – Courchaine, Miškář, Berger

Rozhodčí: Hodek, Šír – Komárek, Ondráček

Diváci: 4 200 (vyprodáno)