Columbus – Carolina 2:3 (kon.) | Boston – Florida 1:4 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 0:3 (kon.)
Toronto – Anaheim 6:5 (po pr.) | Detroit – Montreal 4:3 (kon.) | Nashville – Vancouver 3:2 (2:1 po s.n.)
Minnesota – Calgary 6:2 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 4:1 (kon.) | Colorado – Philadelphia 2:4 (kon.)
Arizona – Dallas 3:1 (kon.) | San Jose – Edmonton 3:6 (kon.)
Boston Bruins
1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Florida Panthers
Pátek 25.03.2016, 00:10 • TD Garden, Boston • NHL

Z dnešního utkání je to tedy vše, díky za pozornost a u dalších hokejových přenosů se těším na počtenou! (03:12:07)

Branky a nahrávky:
    28. Spooner (Vatrano, Eriksson) – 34. Smith (Trocheck, Jokinen), 39. Trocheck (Petrovic), 51. Jokinen (Kulikov, Kampfer), 60. Huberdeau (Jágr, Barkov).

Střely na branku: 35-36. Zablokované střely: 11-15. Bodyčeky: 19-19. Vyloučení: 4-4. Bez využití.

Florida tak poprvé v sezoně vyhrála nad Bostonem a pravděpodobně odsouvá Medvědy z boje o vítězství v Atlantické divizi, kde nyní bude zápolit s Tampou nejen o titul, ale také lepší pozici pro playoff.

Na tvářích hokejistů Bostonu je vidět zklamání a to nejen z prohry jako takové, ale i z gólu, který nebyl uznán. Ve 49. minutě se mohl lámat chleba utkání, ale rozhodčí ve spolupráci s videorozhodčím v Torontu nenašli žádný záběr, který by zcela potvrdil, že puk po Bergeronově střele přešel brankovou čáru.

59:50
    Zápas se již jen dohrává.
    59:39 Jonathan HUBERDEAU - 1:4

59:39
    Florida právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Gólem do prázdné branky přidává tečku za zápasem JONATHAN HUBERDEAU! Asistence: Jaromír Jágr, Alexander Barkov.

59:28
    A znovu, Boston ztratil pásmo a už se tam jen těžko usazuje.

59:05
    Floridě se daří posunout puk alespoň do středního pásma.

59:00
    Poslední minuta zápasu a Boston pokračuje v tlaku.

58:46
    Krugova střela od modré na Luonga neprošla.

58:30
    Oddechový čas Bostonu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:23
    Puky létají sem tam, ale mezi tři tyčky nikoliv. Marchand ani Bergeron nezamířili přesně.

58:04
    Boston hraje bez brankáře!

57:45
    Bostonu se nedaří usadit v útočném pásmu, Rask už se chystá na střídačku.

57:02
    Huberdeau se ve vlastním pásmu dostal k puku, přebruslil celé kluziště, ale místo přihrávky volil zakončení a tím přišel i o puk.

56:35
    Chára si ve svém pásmu pohrál s Huberdeauem, obešel ho a až poté rozehrál.

56:17
    Zakázané uvolnění Bostonu.

56:12
    A byla z toho šance Purcella, který ale pojistku do sítě Bruins nepřidal!

55:59
    Podobný scénář i vzápětí.

55:32
    Kampfer obral najíždějícího Beleskeyho o puk a jeho spoluhráči vyváží do středního pásma.

55:01
    Luongo se blýsknul dalším zákrokem proti střele Krejčího. Po přerušení hry je tu poslední komerční přestávka.

54:44
    Floridě stačí držet puk ve středním pásmu a po nahození odchází střídat.

54:07
    Ale i z mála se dá udělat šance! Hayes však z úhlu překvapivou střelu do branky neumístil.

53:45
    Čas Bostonu začíná ubíhat hodně rychle, usadit se v útočném písmu se nyní domácím nedaří.

52:58
    Jokinen se před Raskem dostával do šance, ale nedokázal dostatečně trefit puk, který nakonec končí na betonech Raska.

52:31
    V pořadí deváté zakázané uvolnění Floridy.

52:25
    Luongo vykopl betonem proti střele jednoho z hráčů soupeře a následně si pohlídal u tyčky možnou dorážku.

52:12
    Luongo chytá střelecký pokus Krejčího a pozastavuje hru. Komerční přestávka.

51:46
    Rask betonem vyráží jedovatou střelu Petrovica od modré.

51:25
    Florida drží puk v rohu obranného pásma Bruins a šetří čas.
    50:56 Jussi JOKINEN - 1:3

50:56
    Ačkoliv Boston ubránil oslabení, tak jen šest sekund po návratu pátého muže do hry Kulikov vypálil od mantinelu střílenou přihrávku, kterou ve vzduchu JUSSI JOKINEN protečovat za záda bezmocného Raska. Asistence: Dmitrij Kulikov, Steven Kampfer.

50:49

50:20
    Těžký zákrok Raska proti Campbellově tečované střele. Marchand následně vyváží puk mimo nebezpečí.

49:50
    Po střele Huberdeaua, kterou Rask chytá, však Boston vyhazuje.

49:30
    Panthers jsou usazeni v útočném pásmu.

49:08
    Postavení mimo hru Floridy.

48:49
    A aby toho nebylo málo na nervy diváků a Boston samotný, tak přichází hrubka střídačky a příliš mnoho hráčů na lede!

48:10
    Hra pokračuje a Jokinen raději jen plácl do puku, aby ho poslal do středního pásma.

Rozhodčí na doporučení videorozhodčí ohlašuje, že žádný záběr neukazuje jasný důkaz, že by kotouč přešel brankovou čáru. Gól není.

Debata s videorozhodčím se protahuje, není jisté, jestli puk prošel přeci jen za brankovou čáru či ne. Luongo měl beton pevně u své tyčky, ale zároveň brusli měl až za brankovou čárou a kotouč mohl na okamžik proniknout do brány. Těžké rozhodování.

Rozhodčí kontroluje situaci u videa!

48:02
    Luongo fantasticky přikoval beton k tyčce a zabránil pohromě po střele Bergerona!

47:53
    Barkov se po kombinaci s Huberdeauem a Jágrem dostal k zakončení, ale prudký kotouč poslal vedle.

47:27
    Kindl se rozhodl ukončit dlouhou pasáž bez přerušení a po získání útočného pásma vyslal rychlý puk na Raska, který podržel kotouč ve výstroji. Komerční přestávka.

46:21
    Hráčí Bostonu v čele se Seidenbergem tak dlouho hráli podél mantinelu a za brankou, až o puk přišli.

45:35
    Luongo zpomalil střelu od modré, a když viděl najíždějící hokejisty domácích, tak po puku skočil a schoval ho pod lapačku.

44:54
    Pastrňák se Spoonerem sice aktivně napadali v útočném pásmu, ale puk nevybojovali.

44:04

43:48
    Ekbladova rána od modré byla zablokována a puk následně vyvezen do středního pásma.

43:20
    Puk je opět až za Luongovou klecí.

43:06
    Smithovu střelu drží Rask v lapačce.

42:41
    Hokejisté Floridy se tlačili do brankoviště a ponechali mezeru na modré, kudy se puk odklouzal do středního pásma.

42:22
    Bostonu se daří vyhodit kotouč.

42:04
    Bjugstad se velmi těžce zvedá z ledu, byl Stempniakem strčen přes nohy Millera, který nakonec je tím, kdo dostává trest za podražení.

41:54
    Pokazená rozehrávka Floridy a zakázané uvolnění.

41:21
    Barkov stihl nahozený kotouč a zpoza brány přihrál najíždějícímu Kindlovi, jehož pumelice zasáhla Zdena Cháru do nohy. Slovenský hokejista s bolestivou grimasou zamířil na střídačku.

40:56
    Barkov se u mantinelu ve svém pásmu dostal do problémů, přišel o kotouč, který se dostal k Beleskeymu, jehož střela byla sražena do ochranné sítě.

40:23
    Aktivní vstup Bostonu do třetí třetiny nakonec ani střelu nepřinesl.

40:01

Máme za sebou hodně zajímavou dvacetiminutovku, v níž napřed Boston otevřel skóre zápasu, ale následně musel překousnout obrat, který nastartoval Smith a v závěru třetiny dotáhl v oslabení Trocheck.

Třetí třetina začne přibližně v 02:15.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:57

39:48
    Přeci velká šance! Spooner vyčkával s přihrávkou, dokud se nedostal za branku a následně poslal puk do kotle na Hayese, který ale Luonga nedokázal prostřelit.

39:45

39:17
    Domácí jsou trochu zaskočeni a těžko se prosazují do útočného pásma.
    38:46 Vincent TROCHECK - 1:2

38:46
    Nevinně vypadající vyvezení kotouče VINCENTEM TROCHECKEM z vlastního pásma dost výrazně Loui Eriksson podcenil, nechal soupeře ho obejít a Trocheck následně o tyčce střílí gól v oslabení! Asistence: Alex Petrovic.

38:29
    Krug se napřáhl ke střele z levé strany, ale míjí cíl.

37:45
    Jiří Hudler to s aktivitou před brankou domácích trochu přehnal a při projíždění skrz brankoviště, respektive na jeho okraji, trochu nešťastně srazil Raska na zem. Dvě minuty.

37:08
    Thornton zkusil pozornost Raska.

36:53
    Luongo si musel přijít jako při nacvičování prostocviků, ale možná i se štěstím pro něho nemusel zasahovat.

36:30
    Nahozený puk za branku Bostonu sbírá Rask, který následně předává svým spoluhráčům.

36:05
    Smith vypálil z levého kruhu pro vhazování a za Raskem zazvonila tyč!

35:36
    Boston dvakrát za sebou přišel o puk ve středním pásmu. Hokejisté Floridy velmi aktivně napadají rozehrávku.

34:44
    Po dalších dvou střelách Floridy Rask raději pozastavuje hru. Komerční přestávka.

34:26
    Floridu jako by vyrovnávací branka rozpohybovala. Bjugstad snadno pronikl do útočné třetiny a Rask musel proti jeho střele zasáhnout maskou.
    33:51 Reilly SMITH - 1:1

33:51
    Tuukka Rask se sice vyznamenal proti střele Vincenta Trochecka, ale na dorážku REILLYHO SMITHE, najíždějícího v rychlé útočné akci z druhé vlny, už byl krátký! Asistence: Vincent Trocheck, Jussi Jokinen.

33:40
    Jokinen chtěl nahozením vyslat do útočného pásma Smithe, ale ten prohrál souboj se soupeřem a je to tak již sedmé zakázané uvolnění Panthers v zápase.

33:22
    Connollyho střelu Luongo podržel ve výstroji a před dotírajícím Hayesem se měla obrana hostí na pozoru.

33:04
    Jenže Boston se rychle vrátil do útočné třetiny a okamžitě vytvořil problémy Luongovi. Hayes nebezpečně vystřelil.

32:39
    Kindl před hrozícím usazením soupeře v pásmu Floridy vyhazuje podél mantinelu.

32:13
    Zakázané uvolnění Floridy.

32:06
    Jágr byl u mantinelu atakován Seidenberhem, a tak zalehl puk.

31:46
    Postavení mimo hru Floridy, která dnes nevypadá, že je zcela ve své kůži.

31:31
    Petrovicův pokus od modré byl sražen mimo.

30:36
    Purcell si nabruslení do útočného pásma podél mantinelu vynucuje přerušení hry bekhendovou střelou na Raska.

30:26
    Trochu slabší pasáž hry ukončuje vyletění kotouče mezi diváky. Komerční přestávka.

29:08
    Proti obraně Bostonu se horko těžko prosazuje i první formace Panthers, která jindý dostává soupeře pod výrazný tlak.

28:32
    Florida hodně otálí s rozehrávkou, její hráči bruslí ve vlastním pásmu.
    27:42 Ryan SPOONER - 1:0

27:42
    Bruins právě vstřelili branku!
    Další střelecký RYANA SPOONERA však už byl pro Luonga příliš. Spooner si vybruslil od mantinelu za kruhy pro vhazování a střelou zápěstím brankáře Floridy prostřelil! Asistence: Frank Vatrano, Loui Eriksson.

27:29
    Spooner si vybruslil do pravého kruhu pro vhazování, ale jeho střelu Luongo kryje.

26:57
    Po oslabení se Bruins okamžitě vrhají do útoky a Spooner nutí Luonga přerušit hru. Komerční přestávka.

26:39

26:27
    Barkov svým bekhendem Raska nepřekvapil.

26:05
    Panthers se nemohou vrátit do útočného pásma, obrana Bruins si dokonce dovoluje forčekovat v oslabení.

25:37
    Brad Marchand ujel v oslabení a řítil se sám na Luonga, který se proti jeho zakončení roztáhl po brankové čáře jak široký, tak dlouhý, a udržel čisté konto!

25:15
    Rask musel proti střele Bjugstada zasáhnout holí a až následně stihl skrýt puk do lapačky.

24:39
    Florida si zahraje přesilovku po faulu Connollyho, který se provinil sekání,

24:18
    Další střelu Panthers opět Rask schovává do výstroje. Po puku skočil jako dravec po kořisti.

24:13
    Kampferovu ránu od modré dokázal Rask schovat mezi betony.

23:57
    Stempniak byl po zákroku zasáhnut hokejkou Stempniaka či Petrovica, kteří spolu zápolili před brankou, do masky.

23:49
    Dvakrát tečovaná střela McQuaida se za Luongo nedostala. Eriksson nezměnil směr mezi betony.

23:42
    Pouze zakázané uvolnění.

23:29
    Florida se snaží najít skulinu, kterou by prošla do útočného pásma.

22:26

22:19
    Zajímavě rodící se kombinaci domácích zastavil vlastním tělem Trocheck, který navíc vyváží puk do středního pásma.

21:57
    Znovu letí puk přes všechny čáry.

21:26
    Floridě se daří vyhodit.

21:18
    Krejčí drží tradiční pozici na modré, ale jeho dělovka z první neprošla až k Luongovi.

20:39
    Barkov vyhazuje přes všechny čáry.

20:26
    Hra je přerušena v pásmu Floridy a bude se vylučovat. A to právě na straně hostí – za držení jde na trestnou lavici Campbell.

20:01

První třetina gól prozatím nepřinesla, a tak chybí koření tohoto zápasu, ve kterém se ukazuje, nakolik je důležité. Zároveň ale více ze hry mají jednoznačně domácí, kteří měli několik velkých šancí, ale výborně chytajícího Luonga nepřekonali.

Druhá třetina začne přibližně v 01:15.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50
    Florida drží puk v rohu svého pásma.

19:31
    Postavení mimo hru zastavuje útočnou snahu domácích.

18:51
    Luongo ani nemusel zasahovat, projektil Beleskeyho zablokoval Ekblad.

18:23
    Hned po vhazování jedovku vyslal od modré Krug, ale Luongo zasáhl lapačkou.

18:19
    Přihrávka Bjugstada nebyla nikým zachycena ani protečována a je z toho tak pouze zakázané uvolnění.

18:00
    Výbornou clonu před Luongem postavil Hayes, ale nepodařilo se mu tečovat střelu spoluhráče od modré ani se dostat k dorážce.

17:39
    Střela najíždějící letky Panterů byla zblokována mimo kluziště do ochranné sítě.

17:20
    Bez střely o pásmo ale přichází.

17:05
    Boston se usadil v útočném pásmu a kombinuje.

16:46

16:30
    Puk je v obranném pásmu Floridy.

16:18
    Rask sice jen vyrazil před sebe střelu Barkova, ale Jágr, natahující se po dorážce, to nestihl.

15:43
    Barkov zkusil vybruslit s pukem od mantinelu, ale svůj pokus nezaměřil přesně.

15:13
    Kotouč znovu letí přes všechny čáry.

15:05

14:55
    Boston se na úvod oslabení osvobozuje.

14:46
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Chára – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

14:46
    Do velké šance se dostával Trocheck, kterého dokázal Rask vychytat ramenem. Následně se rychle přesouval, ale Zdeno Chára se puku ujal a vyhodil ho přes plexisklo. Půjde tak na trestnou lavici. Komerční přestávka.

14:25

14:20
    Liles si došel od modré pro osamocený puk, ale střelou nedokázal propálit klubko těl před Luongem.

13:57
    Boston zahajuje nový útok zpoza vlastní branky.

13:34
    Krejčí přihrál od modré do levé strany na Kruga, který však přestřelil!

12:59
    Pěknou ránu z pravého kruhu pro vhazování vyslal Loui Eriksson, který ale Luonga nepřekonal.

12:40
    Florida se na úvod osvobozuje.

12:25
    Chyba v rozehrávce Floridy přinesla šanci Acciariho ke střele, a ač ten se neprosadil, vybojoval na sebe alespoň faul. Kulikov jde za podražení opět na trestnou lavici.

11:58
    Po přerušení hry přichází komerční přestávka.

11:35

11:25
    Puk byl vyhozen do obranného pásma Bostonu.

10:52
    Puk od Bergerona jen proklouzal před brankovištěm, ale žádný z jeho spoluhráčů nedokázali na letící kotouč dosáhnout a Florida se ubránila obrovské šanci.

10:18
    Kampfer po Krejčího střele vyhazuje do středního pásma.

10:02
    Luongo odolal Bergeronově střele a případnou možnou dorážku zažehnal podržením puku ve výstroji.

09:35
    Bude se vylučovat na straně Floridy. U mantinelu Kulikov hodně nešetrně trefil Kruga a jde na dvě minuty za napadení.

09:22
    Erikssonovu nebezpečnou střelu z levého kruhu pro vhazování dokázal Luongo vyrazit.

09:04
    Další zakázané uvolnění Floridy.

08:41
    Zápas se proměnil především v bitvu o útočné pásmo, do kterého se těžce prosazují oba celky.

07:44
    Hned po vhazování se ke střele z první dostal Beleskey, ale Luongo puk vyrazil.

07:41
    Zakázané uvolnění Floridy. Trocheck u obranné modré vypíchl puk Stempniakovi a ten doklouzal přes zbývající čáry.

07:09
    Rask sbírá nahozený puk do lapačky a přerušuje hru. Komerční přestávka.

06:45
    Hraje se zejména ve středním pásmu, oba týmy mají nyní ve své hře spoustu nepřesností.

05:55
    Kombinace u modré čáry ze strany Bostonu nepřinesla nic, jen ztrátu pásma.

Dle opakovaných záběru byl puk mimo branku. Vše potvrzuje i rozhodčí.

Kontroluje se video!

05:14
    Kde je puk? Podle rozhodčích se brankář Luongo ve spolupráci se svými spoluhráči postarali o to, aby se snaha Besleskeho o dopíchnutí nedostala za brankovou čáru! Obrovská šance!

04:38
    Luongo musel předvést těžký zákrok proti Beleskeymu, kterého do šance dostal Pastrňák.

04:11
    Za brankou Bostonu se puku zmocnil Trocheck, který si vybruslil do pravého kruhu pro vhazování, ale střílenou přihrávkou nikoho nenašel.

03:24
    Když se to povedlo, k puku se dostali opět domácí.

03:14
    Hokejisté Bostonu napadají u mantinelů rozehrávku Floridy, která se nemůže dostat ze svého pásma.

02:27
    Bjugstad sice obešel Seidenberga, který se mu snažil vypíchnout puk, ale následnou střelu poslal jen do těla připraveného Raska.

01:53
    Kindl přihrál na útočnou modrou na Hudlera, jehož střelu Rask chytá do lapačky.

01:26
    Pastrňák dostal puk ve středním pásmu a okamžitě po přebruslení útočné modré vypálil na Luonga. Ten puk chytá.

01:00
    Krejčí pronikl přes útočnou modrou ve chvíli, kdy Beleskey teprve posouval kotouč. Postavení mimo hru.

00:47
    Po boji podél mantinelu za brankou se puk stěhuje do středního pásma.

00:19
    Úvodní útočná snaha Floridy ztroskotala na domácí obraně. Do útočného pásma se nyní řítí Boston.

00:01

Úvodní buly se mírně opožďuje.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Miller, Chára, Seidenberg, Liles, McQuaid, Krug – Stempniak, Bergeron, Marchand – Pastrňák, Krejčí, Eriksson – Hayes, Spooner, Beleskey – Vatrano, Acciari, Connolly.

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Ekblad, Kulikov, Petrovic, Campbell, Kampfer, Kindl – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Trocheck, Jokinen – Hudler, Bjugstad, Purcell – Thornton, McKegg, Wilson.

Rozhodčí: Wes McCauley, Kelly Sutherland – Brian Murphy, Trent Knorr.

Nicméně Boston na Floridu umí a prokázal to ve všech třech vzájemných zápasech z této sezony, ze kterých pobral šest bodů.

08. 03. 2016 Florida Panthers – Boston Bruins 4:5p
    12. 12. 2015 Boston Bruins - Florida Panthers 3:1
    31. 10. 2015 00:30 Florida Panthers – Boston Bruins 1:3

To Florida (Jágr, Hudler, Kindl) má do konce základní části ještě 9 zápasů a tak má vše, včetně titulu z divize, ve svých rukou. Los byl přitom pro Pantery ke konci sezony mírný. Kromě zápasu s Bostonem a Tampou přijdou duely, ve kterých by měli Panteři sbírat vítězství – dvakrát Toronto, dvakrát Montreal, New Jersey, Ottawa a na závěr Carolina. Vše týmy, které se s nejvyšší pravděpodobností do playoff nepodívají, navíc trápící se Toronto a Montreal.

Boston (Krejčí, Pastrňák, Chára) je aktuálně na třetím místě divize za Tampou a právě Floridou, na které ztrácí 3 body a případná prohra v dnešním duelu by Bruins pravděpodobně odsoudila pouze k boji o třetí pozici. Do konce základní části zbývá domácím i s dnešním střetnutím 8 zápasů a v konferenci jsou až sedmí, což by pro ně znamenalo do Stanley Cupu nevýhodu ohledně domácího prostředí.

Pro českého fanouška zámořského hokeje přichází skutečná lahůdka v podobě utkání Bostonu Bruins a Floridy Panthers. Na ledě v Bostonu se proti sobě střetne celkem pětice českých hokejistů a navíc jde o pokračující souboj o vítězství v Atlantické divizi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 28. Spooner (Vatrano, Eriksson) – 34. Smith (Trocheck, Jokinen), 39. Trocheck (Petrovic), 51. Jokinen (Kulikov, Kampfer), 60. Huberdeau (Jágr, Barkov)

Rozhodčí: Wes McCauley, Kelly Sutherland – Brian Murphy, Trent Knorr