Columbus – Carolina 2:3 (kon.) | Boston – Florida 1:4 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 0:3 (kon.)
Toronto – Anaheim 6:5 (po pr.) | Detroit – Montreal 4:3 (kon.) | Nashville – Vancouver 3:2 (2:1 po s.n.)
Minnesota – Calgary 6:2 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 4:1 (kon.) | Colorado – Philadelphia 2:4 (kon.)
Arizona – Dallas 3:1 (kon.) | San Jose – Edmonton 3:6 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Carolina Hurricanes
Pátek 25.03.2016, 00:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Dnešní noc nám nadělila bohatou várku zápasů NHL, na programu jich je hned jedenáct. Já Vás provedu utkáním mezi Columbusem Blue Jackets a Carolinou Hurricanes.

Carolina Hurricanes:
    S blížícím se koncem základní části je stále zřejmější, že si hráči Caroliny play-off nezahrají. Aktuálně mají na svém kontě 76 bodů a z jedenáctého místa tabulky Východní konference ztrácejí na postup 7 bodů. Canes navíc prohráli pětkrát v řadě, takže na nějaký zázračný finiš to momentálně opravdu nevypadá. Naposledy Hurikáni nestačily na Buffalo, kterému na domácím ledě podlehli 2:3.

Columbus Blue Jackets:
    Columbus odstartoval sezónu tragicky a od té doby se již z dolní části tabulky neodlepil. Modré kabáty získaly 68 bodů a na Východě jim patří až předposlední patnácté místo. Celek kouče Johna Tortorelly má vůbec nejprostupnější obranu v celé lize, brankáři týmu pustili už 225 gólů. Z posledních tří zápasů však dokázali Blue Jackets dvakrát vyhrát a ukázali tak, že v závěru ligy nebudou rozdávat body zadarmo.

Curtis McElhinney – 18z, průměr 3,30, úspěšnost 89,0%

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Jones, Murray, Prout, Savard, Goloubef, Tjutin – Foligno (C), Wennberg, Hartnell – Björkstrand, Jenner (A), Saad – Atkinson, Dubinsky (A), Calvert – Karlsson, Chaput, Campbell. Trenér: John Tortorella

Carolina Hurricanes: Lack (Ward) – Faulk (A), Slavin, Hanifin, Hainsey (A), Murphy, Pesce – Lindholm, Staal (A), Nordström – Di Giuseppe, Rask, Skinner – Gerbe, Nash,Terry – Malone, McClement, Sutter. Trenér: Bill Peters

Rozhodčí: Charron, Luxmore – Barton, Cormier.
    Obránce Caroliny Justin Faulk během předzápasového rozbruslení.

V Columbusu zatím probíhá předzápasová show. Utkání by mělo začít za pár minut.

00:01

00:21
    Faulk zahrál ve středím pásmu vysokou holí. Hra byla poprvé přerušena.

01:05
    Do první zajímavé šance se dostal domácí Wennberg. Bekhendem ale netrefil branku.

01:22
    Nahození Goloubefa skončilo v lapačce pozorného Lacka.

02:15
    Domácí soupeře zatlačili do jeho obranného pásma. Kotouč si několikrát vyměnili obránci Murray a Seth Jones, druhý jmenovaný pak vypálil od modré vedle branky.

03:14
    Bekhendová střela Skinnera byla nebezpečná, puk však těsně minul Bobrovského klec.

03:32
    Další rána Skinnera, který ani nyní netrefil branku soupeře.

04:49
    Nick Foligno se z pravé strany řítil do hostující branku. Jeho zakončení ale vytěsnil Eddie Lack lapačkou!

05:45
    Zápas je zatím velmi vyrovnaný, oba celky se střídají v pobytu v útočném pásmu.

06:15
    Nyní to jsou Blue Jackets, kteří sevřeli soupeře u jeho branky.

06:35
    Jenner poslal před branku nabídku, do které vložil hůl Brandon Saad. Lack puk vyrazil a poté ho i zalehl. Reklamní přestávka.

06:55
    Z levého kruhu vystřelil Jordan Staal. Bobrovskij schoval puk ve své výstroji.

07:35
    Hainsey chyboval v rozehrávce, ale Calvert toho nedokázal využít. Celá situace pak skončila jen nepřesnou střelou Jonese od modré.

08:17
    Puk byl sražen až na střídačku Caroliny. Vhazuje se ve středovém kruhu.

08:35
    Hosté v přečíslení 3 na 2. Ke střele z pravého kruhu se dostal Sutter, který trefil jen povyjetého Bobrovského.

09:31
    Dubinsky nahrál na pravý kruh Murraymu. Střela domácího zadáka končí v Lackově rukavici.

09:44
    Calvert se pokusil zakombinovat s Dubinskym. Puk ale končí na holi Murphyho, který ho vyváží dopředu.

10:10
    Hosté se budou muset bránit v oslabení! Noah Hanifin zvedl v souboji s Hartnellem hůl příliš vysoko.

10:20
    Hosté na úvod svého oslabení vyhazují.

10:45
    V oslabení vyrazil dopředu McClement. Bobrovského neohrozil, ale alespoň svému týmu ušetřil nějaký čas.

11:19
    Carolina se znovu osvobozuje.

12:04
    Wennberg nastřeloval puk na zadní tyč, tam na něj jeho spoluhráč nedosáhl.

12:11
    Canes jsou v plném počtu.

12:51
    Wennbergův pokus vyrazil Lack jen před sebe, ale poté pokryl i dvě dorážky Matta Calverta!

13:47
    Od modré vypálil Goloubef, Lack vyráží.

14:49
    Střela Faulka byla sražena mimo domácí branku.

14:59
    Noah Hanifin se na pravém kruhu opřel do kotouče z první. Bobrovskij se včas přesunul a kotouč lapil! Je tu reklamní přestávka.

15:11
    Zakázané uvolnění Hurricanes.

15:26
    Se střelou Victora Raska si Bobrovskij snadno poradil a puk přikryl lapačkou.

15:42
    Hainsey přebral puk pár centimetrů před útočnou modrou a vystavil tak své spoluhráče do postavení mimo hru.

15:53
    Před brankou to zkoušel z otočky Nick Foligno. Nemířil ale přesně.

16:58
    Domácím nevyšlo založení útoku a ke kotouči se dostávají Hurikáni.

17:22
    Oliver Björkstrand se dostal za záda hostující obrany. Tváří v tvář Lackovi však zamířil mimo! To byla velká šance Columbusu.

18:19
    Také nahození Murrayho skončilo vedle hostujíc klece.

18:43
    Další střela obránce Ryana Murrayho. Lack puk zachytil a přerušil hru.

19:01
    Wennberg nahrnul od zadního mantinelu kotouč před brankoviště. Žádný z jeho spoluhráčů ho ale netrefil.

19:15
    Od modré pálil Goloubef. Cam Atkinson jeho pokus tečoval vedle branky.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina branku nepřinesla. Aktivnější byly domácí Modré kabáty, kteří byly střelecky výrazně aktivnější. Brankář Lack si ale se všemi jejich pokusy poradil.

Střely na branku v 1. třetině – 16:6.

Další třetina začne přibližně v v 1:04.

20:01

20:47
    Hosté začali druhou část velmi aktivně a Bobrovskij se musí mít na pozoru.

21:21
    Z dálky vypálil Rob Hainsey, branku Columbusu však netrefil.

22:24
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Ve druhé třetině ještě branku Caroliny neohrozili.

22:26
    Nick Foligno se popral s Bradem Malonem! Bitku jednoznačně ovládl kapitán Blue Jackets!

22:26
    Foligno i Malone dostávají pětiminutové tresty.

23:00
    Atkinson s Calvertem najížděli na jediného obránce. Druhý jmenovaný vyřešil situaci střelou a kotouč proklouzl pod betony Lacka až do brankoviště. Cam Atkinson však v souboji s bránícím hráčem nedokázal dotlačit puk do odkryté branky!

23:41
    Prout vypálil od modré čáry jen do zadního mantinelu.

24:19
    Dobrá šance Caroliny. Hainsey rozjel Rileyho Nashe, který z pravého kruhu vyprášil betony povyjetého Bobrovského.

25:45
    Velmi zajímavě to zkoušel Brandon Saad. Ten přebruslil obránce a pokusil se zasunout puk za brankovou čáru po objetí branky. Lack si však situaci pohlídal a přerušil hru.

26:14
    Ke střele z levého kruhu se dostal Boone Jenner, Lack zacvakl betony k sobě včas.

26:47
    Modré kabáty opět přebraly iniciativu. Hosté jsou zatlačeni do své obranné třetiny.

27:10
    Prudká střela Karlssona minula branku. Domácí ale zůstávají v útočné třetině.

27:46
    Výborné střídání čtvrté domácí formace! To zakončil ranou do břevna David Savard! Ten měl na levém kruhu spoustu času k zamíření.

28:13

28:23
    Pro dalekonosnou střelu Nordströma si sáhl Bobrovskij, jenž přerušil hru.

29:07
    Seth Jones byl před Lackem osamocen, ale nedokázal hostujícího gólmana ukličkovat! Lack stále drží čisté konto.

29:22
    Elias Lindholm a Brandon Dubinsky se ocitli v ostré výměně názorů a oba hokejisté dostávají dvě minuty za hrubost. Hrát se bude 4 na 4.

30:11
    Od modré vypálil Fjodor Tjutin, Eddie Lack byl pozorný.

31:23
    Oba týmy jsou v plném počtu, bude se pokračovat ve standardním počtu hráčů.

32:05
    Je tu další reklamní přestávka.

32:05
    Hostů bylo na ledě šest, což pozornosti sudích neuniklo. Přesilovka pro Blue Jackets.

32:23
    Od modré protáhl Lacka Savard. Švédský gólman Caroliny vyráží.

33:07
    Domácí rozjíždějí další přesilovkovou akci ze svého obranného pásma.

33:27
    Daleko se ale nedostali a museli čelit protiútoku oslabeného soupeře. Gerbe se snažil předložit nabídku na teč Malonovi, ale puk se doklouzal až k Bobrovskému.

33:37
    Od modré vypálil Slavin a Bobrovskij musel znovu zasahovat. To je hodně nevydařená přesilovka Columbusu.

34:06
    Hosté jsou v plném počtu, v oslabení soupeře téměř k ničemu nepustili.

34:53
    Skinner posílal bekhendem puk do brankoviště, kde operoval Terry. Kotouč však skončil u Bobrovského.

34:57
    Hned po vhazování se puk dostal opět až k Bobrovskému, který ho přidržel.

35:47
    Savardovu ránu vyrazil Lack jen před sebe. Dojíždějící Atkinson pak stačil plácnout do kotouče předtím, než ho odehrál obránce, ale Lack byl na místě.

36:20
    Po McClementově střele hru přerušil pozorný Bobrovskij.

36:38
    Hainsey se tvrdě srazil s domácím útočníkem Chaputen. Pískán je ofsajd Modrokabátníků.

37:23
    Karlssonovo nahození se sotva doklouzalo k brance. Lack puk sebral do lapačky a raději jej podržel.

37:31
    Po vhazování se natlačil před Lacka Scott Hartnell. Hostující gólman stačil vložit do bekhendové koncovky beton!

37:35
    Nationwide Arena už vybuchla nadšením, ale zřejmě předčasně! Dubinsky vyhrál buly na Daltona Prouta, jehož střela od modré zapadla do horního růžku hostující svatyně. Lack nic neviděl přes clonícího Calverta a právě v tom byl ten problém. Domácí útočník totiž stál v brankovišti a kouč Caroliny Bill Peters si také vzal coach challenge! Nyní se tedy telefonuje do Toronta.

37:35
    Columbus právě vstřelil branku!
    Branka přeci jen platí! Podle rozhodčích Calvert nebránil Lackovi v zákroku. Gól je nakonec připsán MATTU CALVERTOVI, jenž Proutovu střelu ještě lehce tečoval. Asistence: Dalton Prout a Brandon Dubinsky.
    37:35 Matt CALVERT - 1:0

38:29
    Obrovský závar před brankou hostí! Kotouč za Lacka neprocpal Murray a následně v brance neskončila ani střela Setha Jonese, přestože Lack už ve svém brankovišti ležel!

38:45
    Cam Atkinson se dostal do křížku s Eliasem Lindholmem! Domácí útočník si vykoledoval dvě minuty navíc a Hurikáni tak budou hrát přesilovku.

39:47
    Domácí se osvobodili a Canes rozjíždějí akci ze své obranné třetiny.

39:58
    Od modré ještě vypálil Murphy, ale Bobrovskij puk nepustil do své svatyně.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po druhé třetině vede Columbus nad Carolinou 1:0 a nutno dodat, že zaslouženě. Domácí jsou totiž lepším týmem a v čase 37:35 se konečně prosadili. Platnost gólu Matta Calverta sice muselo potvrdit až video, ale nakonec šlo o regulérní zásah.

Střely na branku ve 2. třetině – 13:8, celkem – 29:14.
    Střelec zatím jediného gólu utkání, Matt Calvert.

Další třetina začne přibližně ve 2:05.

40:01

40:17
    Vyrovnání měl na holi Victor Rask. Ten zůstal nepokrytý u tyčky, ale Bobrovskij se natáhl a nadvakrát zamezil kotouči v cestě za brankovou čáru.

40:52
    Carolina právě vstřelila branku!
    Vzápětí si ale VICTOR RASK spravil náladu a krásnou střelou srovnává! Hostující útočník vystřelil zápěstím přes obránce Murrayho a kotouč zapadl do levého horního rohu z pohledu Bobrovského, který vůbec nereagoval. Asistence: Noah Hanifin a Jeff Skinner.
    40:52 Victor RASK - 1:1

41:30
    Hosté ožili a nyní se opět tlačí před branku soupeře.

42:19
    Hosté rychle otáčejí skóre! Slavin poslal do samostatného úniku CHRISE TERRYHO, který si vychutnal Bobrovského krásnou kličkou a bekhendem zasunul puk do odkryté branky. Asistence: Jaccob Slavin.
    42:19 Chris TERRY - 1:2

42:30
    Hned po buly ve středovém Canes udeřili znovu! Střelu Jordana Staala usměrnil do sítě ELIAS LINDHOLM – 1:3. Asistence: Jordan Staal.
    42:30 Elias LINDHOLM - 1:3

44:03
    Na první gól zápasu jsme čekali 38 minut a najednou se strhla přestřelka! BOONE JENNER si vytáhl puk zpoza branky až před Lacka a na několikátý pokus ho dotlačil přes betony hostujícího gólmana až za brankovou čáru – 2:3. Asistence: Oliver Björkstrand a Brandon Saad.
    44:03 Boone JENNER - 2:3

44:30
    Vyrovnání měl na holi Cam Atkinson. Jeho bekhendový pokus ale neprošel až za brankovou čáru, Lack měl štěstí!

45:04
    Tjutinova střela se nevešla mezi tyče. Poté pálil Wennberg, jenž neprostřelil Lacka.

46:03
    Nyní to zkoušel bekhendem Saad, ani on Lacka nepřekonal.

47:52
    Hosté se dostali do přečíslení 3 na 2. Gerbe vypálil z vrcholu levého kruhu a k dorážce se dostal Justin Faulk. Ten nedokázal překonat již ležícího Bobrovského! Vypadalo to, že trefil nohu vlastního spoluhráče Terryho, jenž tak nechtěně domácí uchránil od inkasovaného gólu.

49:40
    Modrokabátnící měli vyrovnání nadosah! Björkstrandovu střelu vyrazil Lack jen před sebe a Brandon Saad nedokázal ani nadvakrát překonat ležícího brankáře Caroliny.

49:55
    V brance neskončila ani prudká střela Daltona Prouta.

50:21
    Po Dubinského střele Lack raději přerušil hru. Tlak Columbusu sílí. Následuje reklamní přestávka.

51:34
    Lack musel rychle za branku a odehrát kotouč před dotírajícím Jennerem.

51:54
    Oliver Björkstrand vyzkoušel Lacka střelou od pravého mantinelu. Gólman Hurricanes drží.

52:01
    Hosté odpálili kotouč až za branku soupeře, ale o icing se nejedná. Bobrovskij musí rozehrávat.

52:21
    Puk skončil až na střídačce Caroliny. Předtím trefil Atkinson kotoučem do hlavy Rona Hainseyho. Bek Caroliny se asi pořádně lekl, ale měl by být v pořádku.

53:43
    Skinner posunul puk na modrou, kde byl Pesce. Hostující bek vypálil nepřesně.

54:04
    Foligno nahodil puk za branku hostů. Jeho spoluhráči tam o něj bojují.

55:02
    Pět minut do konce třetí třetiny, domácím se pomalu krátí čas.

55:45
    Canes se navíc pohybují v útočném pásmu. To jim vyhovuje.

56:37
    Murphyho nahození srazila domácí obrana do rohu kluziště.

58:01
    Eddie Lack nevěděl, kde mu hlava stojí. Nejprve senzačně vychytal Scotta Hartnella a poté se už spíše jen bezmocně plácal v brankovišti. Přesto hosté drží své vedení!

58:30
    Branka Columbusu je prázdná!

58:40
    Domácí v postavení mimo hru. Bobrovskij zůstal na střídačce.

59:00
    Wennberg nahrál na levý kruh Dubinskému, ten nepřekonal Lacka.

59:01
    Domácí si berou přesně minutu před koncem oddechový čas.

59:01
    Nordström posouval kotouč na najíždějícího Staala. Toho domácí obránci nenechali střílet na prázdnou branku.

59:31
    Joakim Nordström se nyní ke střele dostal, ale netrefil opuštěnou klec soupeře!

Utkání končí! Hurikáni vítězí díky fantastickému začátku třetí třetiny v Columbusu 2:3. V čase 40:52 srovnal na 1:1 Victor Rask a v čase 42:30 to bylo, po trefách Chrise Terryho a Eliase Lindholma, dokonce 1:3. Domácí odpověděli ve 45. minutě zásahem Boona Jennera, ovšem vyrovnat už ve zbytku utkání nedokázali. Carolina může děkovat brankáři Eddiemu Lackovi, který odchytal výborný zápas a pochytal hned 42 střel.

Střely na branku ve 3. třetině – 16:10, celkem – 44:24.

1. Eddie Lack (CAR) 42 zák., 2 góly, 95,5%
    2. Boone Jenner (CBJ) 1+0
    3. Victor Rask (CAR) 1+0
    Eddie Lack dostal požárnickou helmu pro nejlepšího hráče Canes.

Michael Chaput míří do Lake Erie.

Děkuji za pozornost a přeji klidný zbytek noci! (02:53:58)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 38. Calvert (Prout, Dubinsky), 45. Jenner (Björkstrand, Saad) – 41. Rask (Hanifin, Skinner), 43. Terry (Slavin), 43. Lindholm (Staal)

Rozhodčí: Charron, Luxmore – Barton, Cormier

Diváci: 16031