Příbram – Dukla Praha 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 4:1 (kon.) | Liberec – Ostrava 2:1 (kon.)
FK Mladá Boleslav
4:1 (2:1)
FC Vysočina Jihlava
Pátek 25.03.2016, 11:00 • MěS Mladá Boleslav • Juniorská liga • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

FK Mladá Boleslav: Godula -Fabián, Vodháněl, Kocourek, Kateřiňák, Wolf, Albina, Pajer, Glöckner, Kozma, Klobása
    Náhradníci: Lukeš, Bojda, Bečirević, Kořínek, Dratva , Lacek, Mikulec

FC Vysočina Jihlava: Kotnour – Quintero, Kriegsmann, Šerý, Vitásek, Duba, Fiala, Pěnkava, Rychetník, Beseda, Maruš
    Náhradníci: Sargsyan, Smejkal, Kolář

Rozhodčí: Zadinová – Ratajová, Šafránková.

Rozhodčí už jsou na místě a pomalu přivádí dnešní aktéry na hrací plochu, začneme co nevidět.

1

2
    Aktivněji začal Mladá Boleslav, která je dnes favoritem.

3
    Poprvé zaútočila i Vysočina, ale v poslední chvíli míč Pěnkavovi utekl za brankovou čáru. Bude se pokračovat výkopem Goduly.

6
    Kriegsmann rozjel pěknou akci, na jejímž konci byl centr Maruše, který nenašel nikoho z hostů.

7
    Hra se bleskově posunula na druhou stranu, kde z nepřehledné situace zakončoval mládežnický reprezentant Klobása, brankář Kotnour se však stihl přesunout včas.

9
    Stanislav Klobása se ocitl sám ve vápně, jenže jeho prudkou střelu doprostřed Kotnour výborně vyrazil na roh.

9
    Následný rohový kop přinesl přetažený míč až téměř za autovou čáru.

12
    Ke střele se po odraženém míči dostal Kozma a míč napálil vedle brány.

14
    Boleslavi se zatím nedaří prorazit pohyblivý a kompaktní blok Vysočiny.

17
    Jihlava měla míč na kopačkách, ale špatná rozehrávka ho darovala soupeři, který tak bude dál dobývat hostující šestnáctku.

18
    Čeká nás přímý volný kop z dvaceti metrů.

18
    Snaha o signál skončila na hlavě jednoho z jihlavských bránících hráčů, následuje další standartní situace a to rohový kop.

19
    Ani ten neohrozil Kotnoura a ten tak bude vykopávat od vlastní brány.

19
    Rozehrávka se nepovedla, protože obránce převzal nakrátko rozehraný míč ještě ve vápně, čehož si rozhodčí Zadinová správně všimla. Vše se tak bude po málo vídané chybě opakovat.

22
    Posledních pár minut přináší fotbal, kdy se ani jeden z celků nikam nežene.

23
    Velice zajímavý signál se povedl Jihlavě, když z ofsajdové pasti unikl Kriegsmann, bohužel pro hráče ve žlutém mu však k zachycení míče kousek chyběl.

24
    Jihlava se osměluje, další útok přinesl dobrý míč před bránu od Maruše, který si nakonec sebral brankář Godula.

27
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Po chybě v rozehrávce se míč dostal k BATIO QUINTEROVI a ten se z jasné pozice podél Goduly nemýlí.

30
    Po vstřelené brance se opět hosté zatáhli a zatím bez problému drží překvapivé vedení.

32
    Ani další volný kop nevyšel podle představ Boleslavi a míč na zadní tyč byl odvrácen.

33
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Ze skrumáže ve vápně Jihlavy, během které byla k vidění tyč i skvělý zákrok brankáře Kotnoura, je nakonec vyrovnání. Prosadil se DANIEL KOZMA.

38
    Žlutou kartu dostává Fiala (FC Vysočina Jihlava).

39
    Kotnour teď drží svůj tým nad vodou! Nejdříve zasáhl proti přímému kopu a poté vytáhl další parádní zákrok, po němž se bude kopat další roh.

41
    Pro hosty je teď klíčové udržet tento stav do poločasu, protože v posledních minutách je gól na 2:1 na spadnutí.

44
    Po obrovské chybě vyběhnuvšího brankáře Kotnoura se do prázdné brány trefuje STANISLAV KLOBÁSA.

45

První polovina je minulostí, hosté sice šli po necelé půl hodině do jednobrankového vedení, Boleslavští však na otevření skóre utkání rychle zareagovali a chvíli před přestávkou dokonce přidali i druhý gól. To druhého pokračování tak půjdeme za stavu 2:1.

Ještě dodejme, že dnešní zápas se nehraje na přírodním povrchu, ale na umělé trávě.

46

48
    Druhý poločas se zatím lépe daří hostujícím hráčů, došlo dokonce už i na jeden nebezpečnější průnik středem hřiště, který ale nakonec domácí defenziva zablokovala.

50
    Zkouší to také už i Boleslav, nyní například centrem z pravého křídla, který byl ovšem přetažený a skončil až u rohového praporku.

51
    Na vlastní polovině zůstává ležet jihlavský Vitásek, který byl faulován, sudí Zadinová ale zatím domácímu hráči pouze domluvila.

52
    Středočeši se snaží dostat se do první vážnější koncovky ve druhé půli, nyní k tomu budou mít možnost z přímého kopu.

53
    Byl to pravděpodobně Kozma, kdo si na zadní tyči naskočil na míč a hlavičkoval. Nebýt toho, že balón trefil nejdříve záda bránícího hráče a až poté zamířil do branky, Kotnour by měl hodně práce, aby udržel pro svůj tým naději na bodový zisk!

55
    Po levém křídle se potrápit obranou řadu domácích vydali hosté, došlo i na centr do pokutového území, který se ovšem s úspěchem neshledal.

57
    Jihlava bude mít zajímavou příležitost, bude totiž ze strany na hranici vápna zahrávat přímý kop.

58
    A byla z toho obrovská šance! Hosté to totiž rozehráli lehce po zemi k malému vápnu, kde došlo na technickou koncovku do částečně odkrytého středu branky. Byl to ale zřejmě nakonec Godula, který míč za pět minut dvanáct vyrazil pryč.

61
    Další rychlá akce po levé straně nabídne Jihlavě, taktéž shodně, možnost dalšího přímého kopu.

62
    Godula míč moc dobře viděl, proto si však vyběhl a lapil ho do náruče.

64
    Rychlý přechod po pravém křídle zkoušeli domácí, na koncovku to ale není nebylo.

65
    Naopak na druhé straně napřáhl jeden z hostů z hranice vápna a jeho dělovka končí metr vedle levé tyče branky Boleslavi.

67
    Boleslavští nyní v klidu kombinují na polovině hřiště a snaží se něco vymyslet.

70
    Poslední chvíle patří více hostům, kteří se snaží vehementně vymyslet akci, po které by mohl padnout vyrovnávající gól.

72
    I nadále má více práce brankář Kotnour, který však většinou centrovaný balóny dokáže včas pokrýt.

75
    Málem jsme se branky dočkali ze strany Středočechů, Kotnour však balón dokázal zpacifikovat a navíc se píská útočný faul.

75
    Veliké problém pro hosty, Fiala totiž dostává druhou žlutou kartu v zápase a jde tak předčasně ze hřiště!

77
    Hra se už se znovu vyrovnala, do útoku kreativní se snaží být oba celky.

79
    Penalta pro domácí!

80
    A je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Pokutový kop totiž JIŘÍ KATEŘIŇÁK proměňuje – 3:1.

85
    Hosté se ještě pokouší prosadit a zdramatizovat tak konečné minuty utkání, domácí ale nyní velice dobře brání a veškeré snažení hostů tak končí většinou kousek za půlící čarou.

86
    A právě v předchozím příspěvku zmiňovaném místě se nyní Mladoboleslavští dopustili faulu, na řadu tak přijde dlouhý balon do domácího vápna.

87
    Tak se také stalo, ovšem jeden z bránicích hráčů poslal míč daleko od své branky.

89
    Z jedné z posledních akcí utkání se ještě do vápna dostali domácí a bude to pokutový kop pro Boleslav!

90
    Exekutor pokutového kopu, JIŘÍ KATEŘIŇÁK, poslal míč do protipohybu brankáře, domácí tak vedou už 4:1.

90
    Konec zápasu. (12:56:41)

Ondřej Novotný

Jiří Hendrich

Branky: 33. Kozma, 44. Klobása, 80. Kateřiňák (pen.), 90. Kateřiňák (pen.) – 27. Quintero

Karty:   38. Fiala (JIH)   75. Fiala (JIH)

Rozhodčí: Zadinová – Ratajová, Šafránková