Lucembursko – Bosna 0:3 (kon.) | Slovensko – Lotyšsko 0:0 (kon.) | Nizozemsko – Francie 2:3 (kon.)
Irsko – Švýcarsko 1:0 (kon.) | Portugalsko – Bulharsko 0:1 (kon.)
Lucembursko
0:3 (0:0)
Bosna a Hercegovina
Pátek 25.03.2016, 20:15 • Stade Josy Barthel, Luxembourg • Reprezentační zápasy

To je z mé strany vše, hezký večer. (22:11:32)

Je dobojováno. Sledovali jsme duel, ve kterém domácí Lucembursko dlouho odolávalo, ale nakonec třikrát inkasovalo a s Bosnou prohrálo 0:3. Domácí dnes ale nepředvedli špatný výkon, ale kvalita byla na straně Bosny, která zaslouženě vyhrála.

90+3
    90+2. PJANIČ - 0:3

90+2
    Bosna právě vstřelila branku!
    Tak hosté v samém závěru přidávají ještě jednu branku. K přímému kopu se postavil MIRALEM PJANIČ, který obstřelil zeď a kulatý nesmysl skončil přesně v šibenici, krásná branka.

90+1
    Rozhodčí přidal dvě minutky.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

88
    Hraje se hlavně uprostřed hrací plochy. U míče jsou hosté, kteří opět trpělivě kombinují.

86
    Nakonec se hosté přeci jen dopředu vydali, ale jejich akci ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.

84
    Hosté dohrávají utkání, o vítězi je rozhodnuto a Bosna pouze drží míč a nikam se netlačí.

81
    Po rychlé akci to z hranice velkého vápna vyzkoušel jeden z hostujících hráčů, ale míč skončil vysoko nad brankou.

79
    U míče jsou stále hosté, kteří kombinují a nikam se netlačí, což je zcela pochopitelné.

77
    Hosté jsou samozřejmě na koni a stále se tlačí dopředu.
    75. DŽEKO - 0:2

75
    A vzápětí Bosna přidává druhý zásah. EDIN DŽEKO se ve vápně dostal k míči, zakončení sice nezvládl podle představ, ale i tak s přispěním odrazu skončil kulatý nesmysl za Morisem.
    74. CHANOT - 0:1

74
    Tak hosté se dočkali a nakonec jdou přeci jen do vedení. Po přihrávce do vápna míč zasáhl MAXIME CHANOT, který si ho nešťastně srazil do vlastní branky.

74
    Ale ani z tohoto rohu se nic neurodilo. U míče jsou hosté, kteří trpělivě kombinují.

73
    Po bleskové akci je tu rohový kop pro Lucembursko.

73
    Po centru se ve vápně dostal k zakončení Džeko, ale tento pokus nebyl nebezpečný a Moris měl lehkou práci.

71
    Z následného rohu nic nebylo a dvacet minutek před koncem hraje Lucembursko s Bosnou stále 0:0.

70
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Mutsch, přichází V. Thill.

70
    Rohový kop pro Bosnu.

69
    Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Bešić, přichází Pjanić.

67
    Žlutou kartu dostává Da Mota (Lucembursko).

65
    Po centru se k hlavičce dostal Džeko, ale i tentokrát skončil míč hodně vysoko nad brankou Lucemburska.

64
    A ani tentokrát to hostům nevyšlo. Nutno ale dodat, že Lucembursko skvěle brání.

62
    Bosna je stále aktivnější a tlačí se dopředu, ale zatím nic kloudného nevymyslela.

60
    Je před námi posledních třicet minutek, tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

58
    Po skvělé přihrávce před branku se do zakončení dostával Džeko, ale ani ve skluzu na kulatý nesmysl nedosáhl!

56
    Ale ani ze čtvrtého rohu hosté nic nevytěžili, takže stav je stále nerozhodný.

55

54
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Delgado, přichází Schnell.

52
    Z dálky napřáhl Šunjić, ale jeho rána přesná nebyla a míč skončil vysoko nad brankou.

51
    Bosna ve druhém poločase přidala a je to znát. Hosté jsou nyní jasně lepší a jdou za vedoucí brankou.

49
    Dopředu se vydali i domácí, ale jejich snažení skončilo hodně nepřesným centrem a rozehrávat bude Šehič.

47
    Třetí roh hostů nic nepřinesl, ale hráči Bosny jsou stále u míče a kombinují.
    46. Džeko (LUX)

46
    A střídající Džeko se hned dostal do velké šance, ale z hranice penalty nedokázal prostřelit připraveného Morise! Roh pro Bosnu.

46

Hráči se pomalu vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

Druhý poločas začne přibližně v 21:21.

První poločas je za námi. Sledujeme vyrovnaný duel, který zatím branku nenabídl a Lucembursko hraje s Bosnou stále 0:0. Hosté jsou o něco aktivnější, ale nic pořádného nevymysleli. Ve druhém dějství je tak stále o co hrát.

45+1

45
    Ani z tohoto rohu ale nic nebylo a víc se už v prvním poločase zřejmě nestane.

45
    Rohový kop pro domácí.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

43
    Na druhé straně to vzal na sebe Joachim, ale ani on nemířil přesně a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.

42
    K míči se postavil Bešić, který sice obstřelil zeď, ale kulatý nesmysl skončil zhruba metr nad břevnem domácí branky.

41
    Žlutou kartu dostává Delgado (Lucembursko).

40
    Po faulu je tu hodně zajímavá standardní situace pro hosty, téměř z hranice velkého vápna.

38
    Ale ani svého druhého rohu hosté nic nevytěžili a Bosna tak hraje s Lucemburskem stále bez branek.

37

36
    Begovič musel zasahovat, ale s tímto slabým pokusem si v pohodě poradil.

35
    Obraz hry je stále stejný. K vidění je pouze mnoho nepřesných přihrávek a nic zajímavého se ještě nestalo.

32
    Dopředu se dral Ibišević, ale v souboji fauloval a akce Bosny tedy velmi rychle skončila.

30
    Je za námi úvodních třicet minutek a na úvodní branku stále čekáme. Nutno dodat, že to zatím žádná ofenzivní show rozhodně není.

28
    Bosna přidala a nyní je lepším celkem, tak uvidíme, zda z toho hosté něco vytěží. Lucembursko zatím brání velmi dobře.

26
    Míč poslal do vápna Prcić, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal a Lucembursko se tedy v pohodě ubránilo.

25
    Bosna vybojovala svůj první rohový kop.

24
    Na druhé straně dobře zasáhl Begovič, který vše přečetl a po přihrávce do vápna byl u míče jako první.

23
    Po další akci musel Moris zasahovat, ale se slabým pokusem z hranice velkého vápna si v pohodě poradil.

22
    Vrančić dostal parádní přihrávku do vápna a šel sám na brankáře, ale opět zakročil pomezní rozhodčí, ofsajd.

21
    Ze svého prvního rohu ale domácí nic nevytěžili a u míče jsou hráči Bosny.

20
    Rohový kop pro Lucembursko.

20
    Bosna byla velkým favoritem tohoto utkání, ale zatím svou roli nepotvrzuje, dovolím si tvrdit, že aktivnější jsou zatím domácí fotbalisté.

18
    Nyní ale registrujeme střelu z hranice velkého vápna. Ke střele se dostal aktivní Višća, ale zařízení netrefil a Moris zasahovat nemusel.

16
    Domácí zatím skvěle napadají a hráči Bosny s tím mají velké problémy, hlavně tedy při rozehrávce.

15
    Další bleskovou akci hostů zastavil opět pomezní rozhodčí, ofsajd.

13
    Bosně se zatím směrem dopředu vůbec nedaří. Ani tentokrát hosté nic nevymysleli a rozehrávat od své branky bude Moris.
    11. Bensi (LUX)

11
    K míči se postavil Bensi a nebyl to vůbec špatný pokus, ale Begovič to zvládl a kulatý nesmysl s vypětím všech sil vyrazil!

10
    Po faulu je tu hodně zajímavá standardní situace pro domácí, téměř z hranice velkého vápna.

9
    Zatím se na trávníku nic zajímavého neděje a na první střelecký pokus stále čekáme. K vidění je pouze mnoho nepřesností.

7
    Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale ten byl až příliš dlouhý a Višća míč na hrací ploše nezachytil.

6
    Nakonec se domácí přeci jen vydali dopředu, ale jejich akce skončila před velkým vápnem Bosny.

5
    Domácí trpělivě kombinují na své polovině a nikam nepospíchají. Hosté napadají od půlky.

4
    Zatím je to takové úvodní oťukávaní a hraje se hlavně uprostřed hrací plochy.

2
    Z první akce Lucembursko nic nevytěžilo a dopředu šli hosté, ale jejich rychlou kombinaci na pravé straně zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří hrají v bílých dresech. Hosté hrají v modrém.

1

Vše je připraveno, takže jdeme na to.

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Lucembursko: Moris – Bensi, Delgado, Gerson, Chanot, Jans, Joachim, Malget, Martins, Mutsch (C), Philipps
    Náhradníci: Joubert, Schon – Da Mota, Deville, Holter, Payal, Sacras, Schnell, V. Thill, S. Thill, Turpel

Bosna a Hercegovina: Begovič – Aničić, Bešić, Đurić, Ibišević, Prcić, Šunjić, Višća, Vrančić, Vranjes, Zukanović
    Náhradníci: Burić, Šehić – Cocalić, Duljević, Džeko, Graovać, Hadžić, Kolasinać, Lulić, Pjanić, Sehić, Spahić, Susić.

Poslední vzájemné zápasy

Bosna a Hercegovina – Lucembursko 5:0
    Lucembursko – Bosna a Hercegovina 0:3
    Lucembursko – Bosna a Hercegovina 1:2
    Lucembursko – Bosna a Hercegovina 0:1
    Bosna a Hercegovina – Lucembursko 2:0

Lucembursko hrálo poslední přípravný zápas v listopadu, kdy hostilo Portugalsko. Parta kolem Cristiana Ronalda potvrdila roli favorita a vyhrála 2:0. Lucembursko se z vítězství často neraduje, ale občas dokáže překvapit, naposledy to bylo právě v listopadu, kdy doma porazilo Řecko.

Bosna a Hercegovina bojovala o účast na evropském šampionátu, ale v baráži neuspěla. Nejdříve doma remizovala s Irskem 1:1, ale v odvětě prohrála 0:2. Edin Džeko, největší hvězda hostů, si tak ve Francii nezahraje.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu jsou další přípravné zápasy a my budeme sledovat duel mezi Lucemburskem a Bosnou a Hercegovinou. Favoritem je hostující celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.