Mountfield HK – K. Vary 3:4 (kon.) | Letňany – Jihlava 1:2 (kon.) | HC Plzeň – Kolín 2:0 (kon.)
Vítkovice – Ševci Zlín 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Jihlava 1:0 (kon.) | Letňany – K. Vary 1:2 (kon.)
Vítkovice – HC Plzeň 2:0 (kon.) | Ševci Zlín – Draci Kolín 3:7 (kon.) | Mountfield HK – Letňany 4:1 (kon.)
Jihlava – K. Vary 6:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
6:1 (3:1, 3:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 02.04.2016, 18:45 • MFH Ostrava • Hockey Tour 2003

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Ostravská Multifunkční hala přivítá v těchto dnech finálový turnaj soutěže HOCKEY TOUR 2003, což je vlastně soutěž hráčů ročníku 2003 a mladší, u dívek pak ročníku 2002 a mladší.

Finálový turnaj se hraje dle pravidel ČSLH. Každý tým odehraje minimálně pět utkání. Hraje se ve dvou skupinách ("A" a "B") systémem každý s každým ve skupině, poté se odehraje play-off dle pořadí v základních skupinách.

Hrací doba všech zápasů včetně zápasů play-off je 2x20 minut čistého času, mezi třetinami je krátká dvouminutová přestávka. V případě remízy následují u všech zápasů tři nájezdy na obou stranách, v případě, že ani tyto nerozhodnou, se pojedou nájezdy po jednom do konečného rozhodnutí.

Tresty – vylučuje se na 2 minuty, případně 5 a 10 minut. V případě trestu do konce utkání, nemůže hráč odehrát následující turnajové utkání.

Bodování je následující – obě třetiny zápasu jsou ve skupině bodovány samostatně. Hraje se celkově o 5 bodů – výhra v první části 2 body, remíza 1 bod, celkový vítěz zápasu pak získává bonusový bod navíc. Zápasy play-off se hrají pouze na celkový výsledek za obě třetiny.

O konečném umístění ve skupině rozhoduje v případně rovnosti bodů vzájemný zápas, dále minitabulka vzájemných zápasů – body, skóre, v případě shody pak celkový brankový rozdíl ve skupině, větší počet vstřelených branek, menší počet obdržených branek, v případě shody pak los.

Týmy v této věkové kategorii jsou územně rozděleny do čtyř skupin – velkého finálového turnaje, který se odehrává právě teď v Ostravě, se účastní osm nejlepších týmů po základní skupině. Pro finálový turnaj byly rozděleny do skupin "A" (Mountfield HK; Letci Letňany; HC Dukla Jihlava a HC Energie Karl.Vary) a "B" (HC Vítkovice; HC Plzeň 1929; SC Kolín a Ševci Zlín 2003).

00:01

00:22
    Oba celky si prohlédly soupeřova gólmana.

00:42
    Ticháček jako první prověřil Maláče.

01:37
    Rymon se dostával do branky, ale Maláč byl na místě.

02:11
    Jihlavští rozjíždějí útok.

02:27
    Karlovarským se nepovedlo rozehrát, Adam a Menšík testují Bajgara v brance.

03:25
    Ani jeden gólman si nemůže stěžovat na zimu, Maláč zpacifikoval střely Botoše a Opatrného, na Bajgara dotíral znovu Menšík.

04:43
    Hosté se ženou vpřed, ale Šlechtova střela neprošla.

05:17
    Jihlavský Pavelec nastřelil rameno Bajgara.

05:51
    Dukla právě vstřelila branku!
    První branku vstřelili domácí, MAREK CHVÁTAL nedal Bajgarovi šanci – 1:0. Asistence: Matouš Menšík.

06:30
    Za podražení bude pykat domácí Štorek.

07:22
    Až nyní se jihlavští osvobodili a mohli vystřídat.

07:52
    Menšík si vyjel mezi čtyři hráče soupeře do pásma, nakonec o kotouč přišel, čehož mohli karlovarští využít, protože Jihlava stále střídala, ale nepodařilo se.

08:30

09:04
    Botoš a Opatrný prodlévali před brankou, ale krásný gól se jim nepodařilo umístit za Maláčova záda.

09:49
    Prudká střela Mlejnka posadila Bajgara na zadek, ale kotouč nepustil.

10:34
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno!! Karlovarští byli usazeni u domácí branky, ALEXANDER REMEŠ jedinou přesnou střelou srovnává – 1:1. Bez asistence.

11:15
    Jihlavští se s pukem na hokejkách snaží dostat do pásma.

12:32
    Karlovarští se pokoušejí rozehrát útok, ale Jihlava je rozhodně proti.

12:55
    Pavelec projel brankovištěm, ale Bajgar mu nepovolil zakončení.

13:42
    Krátký výlet k Maláčovi a už se hra přenáší do rohu k Bajgarovi.

14:29
    Štorek si sjel ke karlovarské kleci, jen těsně minul roh Bajgarovy klece.

15:25
    Za krosček je za katr odeslán Broža.

15:54
    Jihlavští byli proti usazení soupeře u branky, pro musejí Vary zahájit od své klece.

16:20
    Dukla znovu vyhazuje kotouč.

17:00
    Menšík s Michalčukem popírají hru v oslabení, v klidu si hledají místo na nejlepší střelu do karlovarské klece.

17:25

17:50
    Za faul loktem bude pykat hostující Remeš.

18:21
    Karlovy Vary vyvážejí puk pryč z pásma.

18:34
    Hostující gólman se hodně zlobí, ale je to tak. Domácí z přesilovky zvyšují gólem MATOUŠE MENŠÍKA – 2:1. Bez asistence.

19:07
    Tak tohle byla povedená akce, Štorek našel najíždějícího DAVIDA MICHALČUKA, který mohl střílet do odkryté klece – 3:1. Asistence: Denis Štorek.

19:37
    Jihlavští mají puk pod kontrolou.

20:00

20:01

20:01
    Do branky Karlových Varů nastoupil Matěj Kubát.

21:00
    Zatím se hraje hlavně ve středním pásmu.

21:29
    Jihlavští začínají ostřelovat Kubáta, ten je prozatím v klidu.

22:20
    Karlovarský Remeš si najel do pásma, počkal na spoluhráče, ale Maláč je ve střehu.

22:32
    Jihlavští jistě pomýšlejí na všechny body, parádním gólem zvyšuje DOMINIK MLEJNEK – 4:1. Bez asistence.

23:09
    Špatná kombinace vedla k zakázanému uvolnění Jihlavy.

23:48
    Energie se snaží udržet u branky, ale domácí jí nic nedarují.

24:00
    Rychlý protiútok,v podání spolupráce Polodny a Michalčuka, ale Kubát měl vše pod kontrolou.

24:53
    Maláč se musel mít na pozoru, Ticháčkova prudká střela ale nakonec skončila na zadním mantinelu.

25:22
    Kubátovi pozornost vyzkoušel střelou zápěstím Menšík.

25:45
    Kotouč se ocitá mimo hrací plochu.

26:01
    Jihlavští vykoupali Kubáta v brankovišti, ale puk do sítě nedostali.

26:53
    Karlovarští na skok v pásmu, Dukla už si přebírá puk.

27:44
    Opatrný krouží s pukem kolem branky, nahrává na Ticháčka, ten se dlouho nemůže vymanit od soupeřových hráčů, až se mu to povede, ale zamíří jen do Maláčových betonů.

28:27
    Zakázané uvolnění Dukly.

28:49
    Fanoušci sice nechápou, ale na trestnou lavici putují oba hráči, jihlavský Broža hrubost a karlovarský Sapoušek za sekání.

29:24
    Za krosček bude pykat hostující Prošek.

29:34
    Trestné lavice se nám nějak zaplňují, za sekání je vyloučen domácí Polodna. Hraje se tři na tři.

29:34
    Oddechový čas pro domácí.

30:02
    Prostor na ledě vyhovoval více domácím, MATOUŠ MENŠÍK překonává karlovarského gólmana podruhé – 5:1. Bez asistence.

30:22
    Za hákování je vyloučen Černý. Znovu se hraje tři na tři.

30:49
    Broža se vrací do hry.

31:06
    Hosté pronikli do pásma, z druhé vlny pálil ještě Moravec, ale mimo.

31:43
    Svůj dnešní hattrick dovršuje PATRIK MENŠÍK střelou do horní části branky – 6:1.Asistence: Václav Vranka.

32:22

34:00
    Hraje se dlouho na útočné polovině domácích.

34:18
    Ofsajd Dukly.

35:02
    Polodna si vzal puk a zavezl ho až k brance, kde byl zpacifikován.

35:24
    Velmi přísný trest pro jihlavského Vranku, ten je odeslán předčasně do sprch pro úder do oblasti hlavy a krku. Trest odpyká Melenovský.

35:32
    Za zdržování – vyhození kotouče mimo hrací plochu je potrestán jihlavský Menšík a Vary tak mají před sebou dvojnásobnou přesilovku.

36:27
    Energie je usazena v pásmu, ale puk do branky létá jen sporadicky.

37:11
    Karlovy Vary mají puk pod kontrolou, Maláč přesto nemá moc práce.

37:32
    Menšík se s mí vrátit do hry.

38:03
    Jihlava ujíždí na branku, ale Chvátal přišel o puk.

38:52
    Karlovarská snaha u branky své ovoce nenese.

39:11
    Ofsajd pro domácí.

39:54
    Vhazování po pravici Maláče.

Zápas má svého vítěze, tím se stala Dukla Jihlava, která dnes byla lepším týmem. Za chvíli budou známy všechny výsledky, všechny body spočítané a nasazení do zítřejších jednotlivých zápasů už bude také jasné. Mějte dnes příjemný zbytek večera a zítra se na Vás budeme těšit opět na počtenou. (19:42:58)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 6. Chvátal (Menšík), 19. Menšík, 20. Michalčuk (Štorek), 23. Mlejnek, 31. Menšík, 32. Menšík (Vranka) – 11. Remeš

HC Dukla Jihlava: Maláč – Macek, Novák, Sapík, Chvátal, Adam, Broža, Moravec, Vranka – Zdarsa, Melenovský, Polodna, Michalčuk, Bina, Menšík, Pavelec, Štorek
    HC Energie Karlovy Vary: Bajgar (Kubát) – Prošek, Houdek, Vogel, Zolnaj – Galla, März, Rymon, Skuhravý – Remeš, Botoš, Krnáč, Ticháček, Opatrný, Sapoušek, Michovský, Černý, Šlechta