Toronto – Columbus 1:5 (kon.) | Edmonton – Vancouver 6:2 (kon.) | Detroit – Philadelphia 3:0 (kon.)

Martin Marinčin (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:02

Dlouhou dobu jsme čekali na první branku, vstřelili ji domácí a víc toho nepředvedli. Naopak Columbus ve druhé třetině dal dvě branky, další tři přidal ve třetí třetině, a tak se hosté radují z výhry 5:1.

59:30
    Seth Jones dobře zblokoval střelu soupeře.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry.

58:31
    Colin Greening bekhendovou stranou hole neuspěl proti hostujícímu brankáři,

57:57
    Colin Greening se dostal do zakončení, jeho pokus ale tečoval mimo branku Josh Anderson.

57:22
    Jake Gardiner nebyl v zakončení vůbec přesný.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty zápasu.

56:51
    Matt Calvert dobře tečoval před brankou, domácí gólman byl ale pozorný a puk za svá záda nepustil.

56:10
    Hostující Cam Atkinson banku v dobré pozici trefit nedokázal.

55:41
    Brandon Saad střelou zápěstím našel jen prostor, kde "operoval" Garret Sparks.

55:00
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, hosté vedou o čtyři branky.

54:43
    William Nylander střelou zápěstím nezměnil stav zápasu. Utkání se již v poklidu dohrává.

54:04
    Znovu zákrok brankáře Blue Jackets, tentokrát si poradil s pokusem Nylandera.

53:26
    Lindbergova nebezpečná rána končí v náruči brankáře Bobrovského.

53:12
    Justin Falk vystřelil zápěstím, ale na domácího brankáře recept nenašel.
    52:30 Brandon DUBINSKY - 1:5

52:30
    Columbus právě vstřelil branku!
    Další gól Cobumbusu. Matt Calvert mohl zakončil, ale viděl lépe najetého BRANDONA DUBINSKÉHo, kterému poslal přihrávku a Dubinsky mířil přesně do volného místa v brance: Asistence: Matt Calvert, Ryan Murray.

52:30
    Brandon Saad minul branku v dobré střelecké pozici.

51:34
    David Savard si vybruslil do předbrankové pozice, ale v zakončení nebyl přesný.

50:52
    Josh Anderson střelou zápěstím nedokázal překonat domácího brankáře.

50:00
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny.
    49:39 Matt CALVERT - 1:4

49:39
    Bekhendovou střelou se prosazuje z dorážky MATT CALVERT. Důležitou práci před brankou udělala Cam Atkinson. Asistence: Cam Atkinson.
    48:43 Oliver BJORKSTROM - 1:3

48:43
    Hostující celek se dostává do vedení o dvě branky. Po Saadově přihrávce se střelou zápěstím prosazuje OLIVER BJORKSTROM. Asistence: Brandon Saad, Alexander Wennberg.

48:10
    Corrado ani Parenteau nedokázali své dobré střelecké pozice proměnit v důraznější koncovku.

47:34
    Breddanovu střelou zápěstím drží brankář Bobrovskij ve své moci, hra je přerušena.

47:13

46:11
    Mordan Rielly střelou zápěstím zaměstnal brankáře Blue Jackets.

45:59
    Ryan Murray se probojoval do zajímavé pozice, ale trefil jen z předbrankového prostoru Sparkse.

45:13
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Carrick – 2 min., podražení).

45:12
    Oliver Bjorkstrand se proháčkoval až do zakončení, ale na brankáře domácích si nepřišel.

44:07
    Kaperi Kapanen střelou zápěstím pořádně protáhl brankáře Sergeje Bobrovského.

43:26
    Po delší době vidíme střelu na branku, jejím autorem je Brandon Dubinsky. Sparks nyní drží své spoluhráče.

41:42
    Alexander Wennberg se po samostatné akci dostal do šance, která končí výborným zákrokem domácího maskovaného muže.

41:00
    Domácí Martin Marinčin v dobré pozici nedokázal branku hostujícího týmu trefit.

40:34
    Tentokrát už mířil Dubinsky daleko lépe a jeho pokus musel zastavit až brankář Garret Sparks.

40:24
    Dubinského ránu zblokoval Jake Gardiner. Dobrý obranný zákrok.

40:01

Tři branky přinesla druhá třetina. Domácí se dostali do vedení, pak dvakrát udeřili hosté, kteří tak vedou po čtyřiceti minutách o jednu branku.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    Boone Jenner vystřelil a Jake Gardiner zblokoval jeho pokus.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry v této třetině.

38:58
    Dnes velmi aktivní Tobias Lindberg autorem další střely na branku, Sergej Bobrovskij byl pozorný.

38:05
    Rána Justina Falka končí ve výstroji brankáře Gerreta Sparkse.
    37:30 Brandon DUBINSKY - 1:2

37:30
    Hosté jdou do vedení. Střelou nad lapačku se po přihrávce Cama Atkinsona posazuje BRANDON DUBINSKY a Columbus se po rychlé akci dostává do vedení. Asistence: Cam Atkinson, Matt Calvert.

36:40
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy vystřelili šestnáctkrát.

35:46

35:31
    Ránu Morgana Riellyho zblokoval Justin Falk.

35:23
    Jake Gardiner střelou zápěstím nedokázal prostřelit brankáře Blue Jackets.

35:00
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny, stav zápasu je vyrovnaný.

34:28
    Sergej Bobrovskij vychytal v dobré pozici stojícího a zakončujícího Brooks Laicha.

33:46
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Jenner – 2 min., podražení).

33:39
    Hostující Boone Jonner neseřídil mířidla přesně, branku domácích míjí o pořádný kus.

32:57
    Toronto se vymanilo z tlaku a Frederik Gauthier si dostal do zakončení, které ovšem nebylo přesné.

32:27
    A znovu zákrok domácího maskovaného muže, tentokrát vychytal Brandona Dubinského.

32:05
    Garret Sparks musel zasahovat proti ráně Daltona Prouta.
    31:13 Brandon SAAD - 1:1

31:13
    Oliver Bjorkstrand dobrým pasem vyslal do šance BRANDONA SAADA, který si počkal na první pohyb brankáře a střelou mezi betony vyrovnává stav zápasu na 1:1. Asistence: Oliver Bjorkstrand.

30:37
    Kasperi Kapanen nevyzrál nad brankářem Columbusu, který si tak připisuje dobrý zákrok.

29:12
    Brandon Dubinski si připisuje výborný obranný blok.

28:29
    Cam Atkinson se dostal do dobré pozice, ale kotouč netrefil přesně.

28:00
    Pomalu ale jistě se dostáváme ke druhé polovině druhé třetiny i zápasu. Domácí díky brance v oslabení vedou 1:0.

27:37
    Hostující tým se dostal do dobré pozice, ale Seth Jones nebyl v zakončení přesný. Následně neuspěl střelou zápěstím Cam Atkinson.

26:49
    Komerční přestávka.

26:00
    Domácí fanoušci se poprvé v zápase hlasitěji projevují a ženou své oblíbence ke vstřelení další branky.

24:47
    Sergej Bobrovskij znovu pozorný, tentokrát si poradil s pokusem Tobiase Lindberga.

24:10
    K vidění je velké množství nepřesností, které kazí dojem z předvedené hry. Střelecky jsou aktivnější domácí hráči.

23:07
    Sergej Bobrovskij musel zasahovat po střele Franka Corrada.

22:44
    Columbusu se přesilová hra absolutně nepovedla. Jednak se nedokázal prosadit, ale hlavně inkasoval při vlastní početní výhodě gól.
    21:43 Morgan RIELLY - 1:0

21:43
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Gól v oslabení. MORGAN RIELLY vyslal pohotovou střelou zápěstím pod horní tyč a domácí se dostávají do vedení. Asistence: Frederik Gauthier, Brooks Laich.

20:44
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Parenteau – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

20:32
    Cam Atkinson se dostal ke střele zápěstím, s niž si brankář Garret Sparks dokázal poradit.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:10
    Sergej Bobrovskij betonem vykopl střelu Colina Greeninga, která mířila na bližší tyč.

18:48
    Nepřesnosti pokračují dál, nyní David Savard z dobré pozice branku netrefil.

18:25
    Pokud Gregory Campbella byl hodně vysoký, branku minul o velký kus.

17:57
    Do zajímavé pozice se dostal Morgan Reilly, jehož zakončení postrádalo důraz, ale hlavně také přesnost.

17:35
    Brandon Dubinsky a po něm krátce ani Matt Calvert nedokázali překonat brankář Toronta. Maskovaní muži drží své týmy na bezbrankového plichtě,

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, na úvodní branku stále čekáme.

16:44
    David Savard se proháčkoval až do zakončení, ale brankáře Garreta Sparkse nepřekonal. To už se blíží poslední tři minuty hry v první třetině.

16:02
    Calin Greening střelou zápěstím to myslel dobře, ale brankáře Sergeje Bobrovského prostřelit nedokázal. Gólman Columbusu si tak připisuje další úspěšný zákrok.

14:57
    Další akci domácích vedl Tobias Lidberg, jehož zakončení bylo snadnou prací pro brankáře Bobrovského.

14:21
    Pomalu se dostáváme do finální části první třetiny, v níž na úvodní branku čekáme a podle předvedené hry tomu tak ještě nějaký čas bude. Ani jeden tým se nedostává do vyložených šancí. Střelecky jsou sice aktivnější domácí, ale na gól je to pořád málo.

13:29
    Další rychlá akce Toronta, na jejímž konci stál Tobias Lindberg, ale jeho střelecký pokus rozhodně neměl gólové parametry.

13:07
    Michael Grabner se malý kousek za útočnou modrou rozhodl pro střelu zápěstím, s touto ránou si brankář Bobrovskij dokázal snadno poradit, hostující gólman neměl problém.

12:10

11:55
    Rána Williama Nylandera ani Brada Boyese si s přesností rozhodně netykala. Kotouč létá hodně mimo branku.

11:30
    Jake Gardiner se nyní už dostal do zakončení, se kterým neměl brankář domácích Sergej Bobrovskij problémy.

10:53
    V přesilové hře se ke střele po delší době odhodlal Tyler Bozak. Jeho pokus byl ale ztečovaný mimo branku. Dobrý obranný zákrok si připisuje David Savard.

10:10
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Murray – 2 min., držení protihráče).

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, na úvodní branku stále ještě čekáme.

09:40
    Ránu Kasperi Kapanena efektivně dokázal zblokovat mimo prostor vymezený třemi tyčemi Seth Jones.

09:08
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Toronta. Wennberg vyhrává buly nad Tylerem Bozakem.

08:21
    Hostující Dalton Prout vystřelil z kruhu, jeho rána byla ztečovaná, a následně si s dorážkou poradil domácí brankář. Komerční přestávka.

07:27
    Po pasáži ve středním pásmu bez nějaké zajímavé akci se do kotouče opřel nejprve Brandon Saad a po něm Dean Kukan. Ani jeden z nich nezamířil přesně. Brankář zasahovat nemusel.

06:07
    Vhazování v útočném pásmu Toronta. Columbus ale vybojoval kotouč a pokusil se o založení rychlého protiútoku. Tato snaha se nesetkala s úspěchem.

05:45
    Seth Jones se ještě ke střele probojoval a domácí brankář si připisuje první zákrok v zápase.

05:41
    A tento fakt platí i nyní, protože pokus hostujícího Setha Jonese byl hodně nepřesná.

04:49
    Aktivitu domácího týmu dokládá i statistika střelby. V dosavadním průběhu zápasu vystřelilo Toronto na branku soupeře hned třikrát, Columbus ještě nevystřelil.

04:09
    V úvodu páté minuty se na hole hráčů obou týmů dostalo velké množství nepřesností, které kazí celkový dojem z předvedené hry.

03:53
    Po dlouhé době registrujeme střelu na branku. Z hodně velké dálky se prezentoval pokusem Andrew Capmbell. Jeho rána byla lahůdkou pro maskovaného muže.

02:14
    Bobrovskij si další zákrok nepřipíše, protože střelecký pokus Brookse Laicha zbolokoval před brankou stojící Alexander Wennberg.

02:03
    Domácí jsou lepším týmem, střela T.J. Brennana byla výrazně nepřesná, branku minula o nějaký metr a půl možná o dva metry.

01:26
    Martin Marinčin hraje v úvodu zápasu aktivně, nyní se probojoval k dalšímu zakončení. Jeho rána však postrádala přesnější umístění.

01:18
    Pierre-Alexandre Parenteau se probojoval k zakončení, se kterým si brankář Columbusu bez větších problémů poradil.

01:10
    Ke střele napřáhl Martin Marinčin, ale jeho pokus dokázal efektivně zblokovat Boone Jenner.

00:56
    Sergej Bobrovskij musel zasahovat. Střelou příklepem vyzkoušel jeho pozornost Sam Carrick. Byla to to nepříjemná střela, ale hostující brankář si dokázal poradit.

00:26
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Toronta, které následně vyhrálo buly, a tak se směr hry otáčí.

00:01

Toronto Maple Leafs: Sparks (Bernier) – Marinčin, Reilly, Corrado, Gardiner, Brennan, Campbell – Parenteau, Bozak, Lindberg – Kapanen, Nylander, Greening – Grabner, Gauthier, Laich – Boyes, Froese, Carricl

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Jones, Murray, Savard, Goloubef, Prout, Kukan – Atkinson, Dubinsky, Jenner – Saad, Wennberg, Hartnell – Bjorkstad, Karlsson, Calvert – Anderson, Capbnell G., Foligno.

Zápas začne o něco později.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Torontu se nedaří podle představ, tři zápasy v řadě prohrálo a pět z posledních šesti zápasů. Nazem Kadri v tomto utkání nenastoupí.

Columbus poslal levé křídlo Sonny Milana do AHL. Milano, šestnáctá volba draftu 2014, zaznamenal v prvních třech zápasech v NHL jednu asistenci. Obránce Justin Falk a útočník Josh Anderson byli povoláni z farmy. Falk pravděpodobně nahradí v sestavě zraněného Vody Goloubefa.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Toronto Maple Leafs a Columbus Blue Jackets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 22. Rielly (Gauthier, Laich) – 32. Saad (Bjorkstrand), 38. Dubinsky (Atkinson, Calver), 49. Bjorkstrom (Saad, Wennberg), 50. Calvert (Atkinson), 53. Dubinsky (Calvert, Murray)

Toronto Maple Leafs: Sparks (Bernier) – Marinčin, Reilly, Corrado, Gardiner, Brennan, Campbell – Parenteau, Bozak, Lindberg – Kapanen, Nylander, Greening – Grabner, Gauthier, Laich – Boyes, Froese, Carrick
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Jones, Murray, Savard, Falk, Prout, Kukan – Atkinson, Dubinsky, Jenner – Saad, Wennberg, Hartnell – Bjorkstrand, Karlsson, Calvert – Anderson, Capbnell G., Foligno

Rozhodčí: Pochmara, Rank – Berg – Sericolo