Finsko – Česko 1:2 (kon.)
Finsko
1:2 (1:2)
Česko
Čtvrtek 07.04.2016, 15:30 • Sportpark De Bijenkamp, Eibergen (Nizozemsko) • Kvalifikace ME U19 - ženy

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (17:25:08)

České fotbalistky do 19 let porážejí své finské vrstevnice 2:1 a připisují si první tři body do tabulky. Češky tak napravily dojem po vysoké porážce od Nizozemska, ale přesto jejich šance na postup na ME zůstává v rovině teorie. O dalším vývoji ve skupině napoví dnes večer zápas domácích Nizozemek s Běloruskem, v němž budou domácí fotbalistky jasnými favoritkami.

90+4

90+4
    Tři nastavené minuty již uběhly, takže bychom se každou chvíli měli dočkat závěrečného hvizdu.

90+2
    Češky teď drží balón na polovině soupeřek, což je naprosto ideální situace.

90+1
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Kubicová, přichází Mášová.

90+1
    Český tým se chystá provést ještě poslední taktické střídání.

90+1
    Portugalská rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec normální hrací doby.

89
    Následně míjí též Collinová a Češky vyvážejí míč na polovinu soupeřek.

88
    Pomalu se blíží závěr zápas a Finky vrhají všechny síly do útoku! Do zakončení se teď dostala Savolainenová, ale balon minul českou bránu.

86
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Ducháčková, přichází Skálová.

83
    Další faul českého týmu, tentokrát se rozehrávky ujme Kindstedtová.

82
    Po faulu Smetkové bude na útočné polovině rozehrávat finská kapitánka Olga Ahtinenová.

80
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Veselá, přichází Waltrová.

80
    Chvíli nato to zkoušela také Toivanenová, ale její zakončení dopadlo úplně stejně, jako v případě její kolegyně o minutu dříve.

79
    Savolainenová míjí českou bránu, Růžičková může zůstat v klidu.

78
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Spetsová, přichází Ketolaová.

77
    Češky centrovaný míč snadno odvrátily a mohou se vydat do útoku.

76
    Rohový kop se chystá rozehrát Ahtinenová. Finky kopou svůj vůbec první roh v zápase, přestože je už 76. minuta.

75
    Růžičková musela zakročit a vyrazit její povedenou střelu mimo tři tyče! Následuje roh Finek.

73
    Toivanenová rozehraje volný přímý kop finského týmu.

71
    Finky o sobě začínají dávat vědět zvýšenou útočnou aktivitou. Savolainenová zkoušela vystřelit, ale bránu Růžičkové minula.

69
    Obrovská šance Finek! Ke střele se dostala Kollanenová, která trefuje břevno! Tak teď si Češky mohly oddychnout.

67
    Osmý roh českého týmu rozehrála Stárová, která z této situace již dnes jednou připravila gólovou situaci, ale tentokrát se Finky ubránily.

66
    Češky budou mít k dispozici rohový kop.

62
    Kollanenová to přehnala s důrazem v souboji s Janíkovou a rozehrávat budou Češky. K vidění je v těchto minutách vyrovnaná pasáž hry bez nebezpečných situací.

60
    Po útočném faulu českého týmu budou ze své poloviny rozehrávat reprezentantky Finska.

56
    První žlutou kartu zápasu dostává Eliška Janíková.

55
    Savolainenová nedovoleně zastavila Majerovou a Češky zůstanou u balónu. Druhý poločas ve svém úvodu nepřinesl žádnou zvýšenou aktivitu Finek, což je pro náš tým velmi dobré.

52
    Ten rozehrála rovněž Stárová, ale žádné ohrožení finské brány z toho nebylo.

51
    Centr Stárové byl odvrácen na rohový kop.

50
    Finky zastavily český útok pouze za cenu faulu, takže následuje přímý kop z nebezpečné blízkosti finské bráně.

49
    Češky drží míč na útočné polovině a hledají si cestu k ohrožení Mäkeläové.

46
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Laakkonenová, přichází Spetsová.

46
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Alakomiová, přichází Rothová.

46

Mladé české fotbalistky vstoupily do zápasu špatně, když inkasovaly hned ve druhé minutě. Nepovedený start se však na našich hráčkách nijak nepodepsal a ještě v průběhu prvního poločasu dokázaly Češky otočit výsledek ve svůj prospěch zásluhou dvou branek Hany Ducháčkové. Druhý poločas začne přibližně v 16:31.

45

44
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češky dokonávají na konci prvního poločasu výsledkový obrat! Stárová našla od rohového praporku HANU DUCHÁČKOVOU, která se prosazuje podruhé v dnešním zápase.

43
    Vzápětí však Češky získávají již svůj šestý rohový kop v prvním poločase.

42
    Míč rozehrála od rohového praporku Stárová, která centrem marně hledala některou ze spoluhráček.

41
    Pátý rohový kop pro Českou republiku, Finky ještě neměly roh ani jeden.

38
    Češky ale po rozehrávce u míče dlouho nezůstaly a musely se rychle vracet před vlastní bránu, na kterou vypálila Savolainenová! Nerozhodný výsledek však trvá díky povedenému zákroku brankářky Růžičkové.

37
    Po faulu na Stárovou rozehraje přímý kop Andrea Majerová.

33
    Hra je opticky vyrovnaná, míč se teď pohybuje převážně ve středu hřiště.

30
    Dopředu se tak mohly vydat Češky, ke střele se dostala Stárová, ale míč minul prostor mezi třemi tyčemi.

29
    Rozehrávky přímého kopu se ujala Ahtinenová, ale míč z její kopačky nenašel žádnou ze spoluhráček.

28
    Po faulu na Kollanenovou budou Finky rozehrávat na útočné polovině hřiště.

25
    Jeho rozehrávky se ujala Janíková, Finky se ovšem ubránily.

24
    Další rohový kop pro českou reprezentaci.

20
    Naše reprezentantky jsou při chuti, své střelecké štěstí teď zkoušela Stárová, ale jedna ze soupeřek její pokus zblokovala.

19
    Je srovnáno! Teprve sedmnáctiletá HANA DUCHÁČKOVÁ překonává finskou brankářku a Češky zaslouženě vyrovnávají, neboť nyní byly opravdu hodně aktivní.

16
    Na druhé straně se na útočný výlet vydala obránkyně Kindstedtová, ale její střela byla nepřesná.

14
    Janíková rozehrávala další rohový kop českého týmu, finská obrana si však s jejím centrem bez potíží poradila.

14
    Smetková se dostala do zakončení, ale její střela minula finskou bránu.

13
    Po faulu na Veselou rozehraje přímý kop Stárová. Češky jsou teď aktivní.

11
    Češky měly vzápětí další roh, ale tentokrát už centr Stárové nenadělal Finkám žádné starosti.

10
    Po rohovém kopu Stárové se do zakončení dostala kapitánka Chlumová, ale její střelecký pokus našel jen připravenou Mäkeläovou.

9

6
    Finky mají míč častěji na svých kopačkách, brzký gól jim jistě dodal herní pohodu.

2
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Tak tohle je pro české hráčky hodně nepovedený vstup do zápasu! TIIA SAVOLAINENOVÁ se již ve druhé minutě prosazuje po přihrávce Kollanenové a posílá Finky do vedení.

1

Finsko: Mäkeläová – Toivanenová, Kindstedtová, Santamäkiová, Alakomiová – Savolainenová, Bröijerová, Ahtinenová (C), Laakkonenová – Collinová, Kollanenová.
    Náhradníci: Kotoarová – Rothová, Miettinenová, Spetsová, Summanenová, Lehtolaová, Ketolaová.

Česko: Růžičková – Smetková, Majerová, Cížková, Kovaříková – Chlumová (C), Stárová, Janíková – Mášová, Veselá, Ducháčková.
    Náhradníci: Vaníčková – Krištofová, Kubicová, Waltrová, Skálová, Kukučová.

Rozhodčí: Ana Aguiarová (Portugalsko) – Vanessa Alexandra Diasová (Portugalsko), Franca Overtoomová (Nizozemsko).

Zdravím všechny fotbalové fanoušky! České fotbalistky do 19 let se v Nizozemsku snaží o postup na ME, ale nezačaly vůbec dobře. V rámci čtyřčlenné skupiny podlehly v prvním zápase domácím Nizozemkám vysoko 2:7 a hodně si tím zkomplikovaly cestu na vysněné mistrovství. O udržení naděje na zázrak budou dnes Češky usilovat v zápase s Finskem, které porazilo v prvním zápase 2:1 Bělorusko. Dokáží se mladé Češky oklepat z vysoké porážky a porazí favorizované soupeřky ze severu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.