4:1 (1:0)
DAC 1904 Dunajská Streda
sk Pátek 08.04.2016, 18:00 • Pod Dubňom, Žilina • Niké liga

To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný víkend. (20:11:59)

Adrián Guľa (tréner MŠK Žilina): "Výsledok je síce jednoznačný, ale nerodil sa ľahko. Zlomový bol gól Špaleka, pretože sme nemali dobrý nástup do druhého polčasu. Podržal nás Volešák, potešil návrat i výkon Haskića i Michlíka. Výsledok nás potešil, je to motivácia do ďalšej práce."

Tomislav Marić (tréner DAC Dunajská Streda): "Myslím si, že do 66. minúty sme hrali dobre, zatvárali sme priestory a nedovolili sme domácim hrať ich hru. Mali sme aj šance na to, aby sme išli do vedenia, ale na konci je výsledok 4:1 pre nás krutý, pretože môžeme prehrať 2:0. Otvoriť však hru proti MŠK Žilina znamená skončiť takto. Gratulujeme Žiline a prajem jej úspech v odvete pohára."

Skončil sa zápas 26. kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom domáca Žilina porazila Dunajskú Stredu 4:1. Ostaňte s nami, už o pár minút vám prinesieme názory oboch trénerov z tlačovej konferencie.

90

90
    Dunajská Streda dala gól!
    Davis z priameho kopu zakrútil loptu priamo pre ERIKA PAČINDU, ktorý aspoň kozmeticky upravuje skóre na 4:1.

90
    Jakub Michlík sa bojovne presadil cez trojicu hráčov hostí, Tujvel však napokon všetko vyriešil.

89
    Po dlhom centri si ďalší zákrok pripisuje Tomáš Tujvel.

88
    Blíži sa nám záver dnešného zápasu a štadiónom MŠK Žilina sa ozýva potlesk domácich divákov.

87
    Domáci už sa bavia futbalom a v útoku si dovolia i parádičky, Letićovi práve jedna taká vôbec nevyšla.

86
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Nikolas Špalek, prichádza Dávid Hancko.

85
    Utešená strela hostí, lopta končí po Pačindovej jedovke na pravej tyči Volešákovej bránky!

84
    Do hry nastúpi v drese Žiliny Dávid Hancko.

83
    Fanúšikovia hostí sú sklamaní výsledkom, napriek tomu dnes skvele povzbudzovali svoj tím.

81
    Žilina dala gól!
    Nuž a domáci dávajú ďalší gól, pretože Ernest Mabouka poslal do šestnástky hostí polovysoký center, NERMIN HASKIĆ nebol nikým bránený a špičkou kopačky usmernil loptu do siete Tomáša Tujvela.

80
    Do konca zápasu ostáva 10 minút a Žilina doma vedie nad Dunajskou Stredou 3:0.

80
    Parádny center do šestnástky hostí pristál na hlave NERMINA HASKIĆA, ktorý sa nemýlil a pridáva tak tretí gól do siete Dunajskej Stredy.

79
    Žltú kartu dostáva Marin Ljubicić (FC DAC Dunajská Streda).

79
    Znovu sa črtalo rýchle prečíslenie domácich, Haskić bol však faulovaný.

78
    V týchto minútach vidíme znovu najmä urputný boj o stred poľa. Hostia sa sympaticky snažia niečo vymyslieť, domáci už sa veľmi do útoku netlačia.

Dávid Švec

Branky: 21. Diaz, 66. Špalek (Paur), 80. Haskič, 81. Haskič (Mabouka) – 90. Pačinda (Davis)

Karty:   36. Králik (ZIL), 39. Letić (ZIL) – 43. Brašeň (DUN), 75. Živković (DUN), 79. Ljubicić (DUN)

MŠK Žilina: Volešák – Špalek (86. Hancko), Králik, Vavro, Mabouka – Letić, Diaz, Pečovský (C), Hlohovský – Škvarka (61. Michlík), Paur (71. Haskič).
    Náhradníci: Mandous – Švejdík, Michlík, Káčer, Mazáň, Hancko, Haskič.

DAC 1904 Dunajská Streda: Tujvel – Davis, Kwin Kwin (64. Horváth), Michalík (C), Brašeň (63. Živković) – Ljubicić, Huk (77. Polievka) – Pačinda, Ľupták, Sarr – Stephens.
    Náhradníci: Milošovič – Egri, Živković, Horváth, Pambou, Štepanovský, Polievka.

Rozhodčí: Mastiš – Mókoš, Petríček