Heerenveen – Alkmaar 4:1 (kon.) | Utrecht – Nijmegen 3:1 (kon.) | Groningen – Graafschap 3:1 (kon.)
Twente – Feyenoord 0:1 (kon.)
FC Groningen
3:1 (1:1)
BV De Graafschap
Neděle 10.04.2016, 14:30 • Euroborg (Groningen) • Nizozemská Eredivisie • 30. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost! Přeji pohodový zbytek nedělního odpoledne a úspěšný vstup do nového týdne a těším se zase někdy u onlajnů na počtenou! (16:29:21)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:12.

Je dobojováno, zápas končí nakonec zaslouženou výhrou Groningenu v poměru 3:1.

Ve druhé půli jsme dlouho čekali na další zásah, byť měly oba celky své šance, tak v zakončení chyběla přesnost. To se zlomilo až v 76. minutě, kdy si po Madurově hlavičce míč do brány srazil Hidde Jurjus. Na vlastní gól hostujícího brankáře pak v 80. minutě navázal jedovatou střelou Oussama Idrissi a definitivně uzavřel gólový účet tohoto zápasu.

90+3

90+3
    Z této situace ale nic kloudného nevzešlo, utkání je u konce.

90+2
    Groningenští ještě vytahují poslední útok, po zákroku van de Paverta rozehrají roh.

90+1
    Jeroen Manschot nastavil nad rámec druhého poločasu rovné tři minuty!

90
    Robin Propper se stal obětí faulu Juninha Bacuny, hosté zůstanou v držení míče.

88
    Dean Koolhof se dostal ke střele zpoza vápna, obrana Groningenu ale míč zablokovala.

87
    Teď se však Lorenzo Burnet převtělil do role mstitela a sestřelil Drivera – jasná žlutá pro domácího beka.

86
    Lorenzo Burnet teď skvěle zapracoval a dvěma fauly, které vykoledoval na svou osobu, udržel míč pro Groningen.

85
    Oussama Idrissi dobře odcentroval a Juninho Bacuna zakončoval pravačkou, bohužel ale mimo.

84
    Po přímém kopu se ale v souboji s Tesselaarem prezentoval doslova zápasnickým chvatem Hateboer a je pískáno.

83
    Nathaniel Will fauloval na kraji hřiště Bacunu a hlavní rozhodčí nemůže jinak než mu udělit žlutou kartu.

82
    Po Tibblingově lobu do vápna sebral balon nešťastník dnešního utkání Hidde Jurjus.

82
    To už ale neplatí. Domácí hráči jsou „na koni“ a létají po hřišti sem a tam.

81
    Rychlý výpad Graafschapu se nesetkal s úspěchem, přesto ale hosté mohou pokračovat v akci.
    80. Oussama IDRISSI - 3:1

80
    Groningen právě vstřelil branku!
    A už si troufnu říci, že je hotovo! Sørloth posunul míč na OUSSAMU IDRISSIHO, který si vytáhl balon po pravém křídle a pak křížnou skákavou ranou prostřelil Jurjuse – 3:1!