Nitra – Banská Bystrica 3:2 (kon.)
HK Nitra
3:2 (1:0, 1:1, 1:1) Stav série: 2:0
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Středa 13.04.2016, 19:30 • Nitra Aréna • Tipsport Liga (SR) play-off • Finále

Počas tretej tretiny sme videli to pravé finálové vyvrcholenie. Kutálek najprv zvýšil vedenie Nitry na 3:1. Bystričanom zdvihol šance na výhru Tománek, ktorý znížil stav v 52. minúte počas päťminútovej presilovky.
    V závere sa však už domáci bezpečne ubránili a a stav 3:2 si ustrážili.
    Pod Urpín teda s lepšou náladou cestujú hráči Nitry, ktorí po dnešnom zápase vedú v sérii 2:0.

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (22:15:14)

59:50
    Banská Bystrica sa dopustila ďalšieho postavenia mimo hry a teraz to už bude ťažké.

59:40
    Už len dvadsať sekúnd do konca tretej tretiny a hostia sú momentálne s pukom len za vlastnou bránou.

59:20
    Banskobystričania vybojovali vhadzovanie a Bacashihua následne odkorčuľoval opäť na striedačku.

59:08
    Banskobystričania získali puk v strednom pásme, no akosi sa zamotali a dopustili sa postavenia mimo hry. Tréner Országh si vyžiadal oddychový čas.

58:45
    Jason Bacashihua odkorčuľoval na striedačku, hostia hrajú v šestici!

58:12
    Po Gilliesovom nahodení nedokázali jeho spoluhráči prečísliť útočné pásmo a získať puk späť na svoje hokejky. Nitrianski hokejisti vkladajú do defenzívy všetky svoje sily.

57:25
    Banskej Bystrici sa už skončila dlhočizná päťminútová presilová hra, v ktorej dokázala streliť jeden gól. Nitra sa bránila veľmi zodpovedne a aj vďaka výbornej práci Mareka Slováka získavala dôležité sekundy.

56:23
    Po Gilliesovej strate puku získal čierny predmet Marek Slovák, ktorý sa opäť ukázal ako skúsený hráč, ktorý si dovolí čokoľvek. Prekladaním získal rýchlosť v strednom pásme a vykorčuľoval do obranného pásma a následne puk vyhodil von.

55:24
    Sandgren vypálill od modrej čiary, puk získali domáci hráči, vybojovali si ho a Macík ho takým bejzbolovým spôsobom poslal von z obrannej tretiny.

54:51
    Hvila vypálil príklepom od modrej čiary, puk však bol zblokovaný smerom do rohu klziska. Banská Bystrica je aj naďalej v pásme.

53:51
    Nitrančania získali puk a Slovák ho šikovne vyviedol do útočného pásma. Tam si popod nohy prehodil puk a následne si dovolil aj spätnú prihrávku až do obranného pásma.

53:22
    Handzuš sa snažil podržať puk pri mantineli v útočnom pásme, no okamžite však bol masírovaný protihráčmi a hosťom sa podarilo vyhodiť.

52:54
    Banskobystrická presilovka pokračuje aj naďalej. Hostia majú k dispozícii viac než tri minúty, aby vyrovnali a následne si vynútili predĺženie.

52:19
    Teraz mohol poslať rýchlu odpoveď Kuzma, ktorý vykorčuľoval s Macíkom do prečíslenia, ale nakoniec jeho nerazantné zakončenie Bacashihua vyrazil.
    51:46 TOMÁNEK - 3:2

51:46
    Banská Bystrica dala gól!
    Barani okamžite využívajú úvod presilovej hry! Po vyhratom buly prihral Sandgren puk na ľavý kruh ROMANOVI TOMÁNKOVI, ktorý rozmýšľal, potom však napriahol a vypálil! Prestrelil Valenta, ktorý cez stojaceho Handzuša nevidel toho veľmi veľa!

51:37
    Nitriansky obranca Branislav Mezei dostáva trest na 5 plus 20 minút za úder hlavy a krku. Iskierka nádeje pre Banskú Bystricu stále svieti.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 11. Bajtek (Štefanka, Baker), 27. Laliberté (Slovák, Ordzovenský), 50. Kutálek (Beca, H. Ručkay) – 36. Zigo (Bast), 52. Tománek (Sandgren, Handzuš)

HK Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, Podhradský, Mezei (A), Baker, Kuzma, Milo (C), König – Laliberté, Slovák, Stloukal – H. Ručkay, Beca, Kutálek – Macík, Štefanka (A), Bajtek – Piačka, Bene, Pupák
    HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua – Šmach, Ďatelinka (A), Pujacs, Majeský, Čížek, Gründling, Sandgren, Roussel – Tománek, Bast, Majdan – Gillies, Kytnár (C), Hvila – Lunter, Zigo, Matoušek – Bortňák, Handzuš (A), Bajaruns

Rozhodčí: Jonák, Müllner – Šefčík, Výleta