Berdych – Džumhur 1:2 (kon.) | Djoković – Veselý 1:2 (kon.)
Damir Džumhur
Damir Džumhur (Q)
2
6 61 6
Středa 13.04.2016, 11:12ATP Monte Carlo - Rolex Monte-Carlo Masters (antuka) • 2. kolo

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a dovoluji si vás pozvat ke sledování utkání mezi Jiřím Veselým a úřadující světovou jedničkou Novakem Djokovićem, které začíná přibližně za hodinu. Také vám přeji hezký zbytek dne a budu se těšit opět někdy u tenisu na počtenou. (13:49:54)

Od začátku dnešního zápasu jsme byli svědky nečekaně vyrovnaného utkání. První sadu ovládl bosenský tenista díky brejku ze sedmé hry, ale do druhého setu vstoupil velmi špatně, když brzy prohrával 0:3. Džumhur se ale dokázal vrátit zpět do druhého setu, vyrovnal, měl dokonce brejkbol na 6:5, ale tiebreak vůbec nezvládl a o vítězi zápasu tak musel rozhodnout třetí set. V něm si český tenista vybral slabší chvilku v šestém gemu, když po sérii nevynucených chyb přišel o svůj servis. Ten si mohl vzít několikrát zpět, ale zejména v posledním gamu osudově zaváhal na síti a zápas tak zaslouženě prohrál. V Monte Carlu tak neobhájí loňskou finálovou účast a v pondělí se v žebříčku propadne minimálně na 9. pozici. Damir Džumhur naopak zaznamenal jednu z nejcennějších výher kariéry a v osmifinále se utká s vítězem utkání mezi Milosem Raonicem a Pablem Cuevasem, které začíná za několik málo okamžiků.

Konec zápasu

3:6
    Damir Džumhur končí tento zápas parádní vítězným bekhendem po čáře a vítězí po výsledku 6:4 6:7(1) 6:3!

40-A
    Return Tomáše Berdycha končí v síti a jeho bosenský soupeř má druhý mečbol.

40-40
    O ten se ale připravuje hodně nepovedeným forhendem, který zamířil daleko do zámezí.

40-A
    Damir Džumhur si skvělým vítězným kraťasem vypracovává první mečbol!

40-40
    Berdych po čopovaném bekhendu soupeře zahrál příliš dlouhý úder a je zde opět shoda.

A-40
    Český tenista si ale výborným forhendem vypracovává další brejkbol!

40-40
    Neuvěřitelné! Tomáš Berdych si vypracoval skvělou pozici, ale následně poslal jednoduchý volej pouze do sítě.

40-30
    První z nich ale odvrací parádním vítězným úderem.

40-15
    Damir Džumhur tíhu okamžiku nezvládá, zahrál velmi nepovedený pokus o kraťas a bude čelit dvěma brejkbolům.

30-15
    Berdych se parádním vítězným forhendem dostává v tomto gamu do vedení.

15-15
    Bosňan přetáhl svůj bekhendový úder.

0-15
    Forhend Berdycha doplachtil pouze do sítě.

3:5
    Return Džumhura byl příliš dlouhý a Tomáš Berdych tak snižuje stav rozhodující sady na 3:5. Nyní ale bude bosenský tenista podávat na vítězství v zápase.

40-15
    Bosňan podruhé v řadě kazí forhend a nabízí svému soupeři dva gemboly.

30-15
    Následně ale zahrál příliš dlouhý úder i Džumhur.

15-15
    Berdych zahrál bekhend až za základní čáru.

15-0
    Český tenista dělovým forhendem donutil soupeře k chybě.

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:5
    Bosenský hráč se vydal na síť a opět byl úspěšný! Berdychův technický úder skončil těsně v autu a Damir Džumhur tak potvrzuje brejk z předchozí hry a v rozhodujícím třetím setu vede již 5:2!

40-A
    Berdych posílá forhend jen do sítě a nabízí soupeři další gembol.

40-40
    I na ten ale Damir Džumhur nachází odpověď! Vydal se na síť a zahrál zde vítězný stopvolej.

A-40
    Bekhend bosenského tenisty zastavila síť a Tomáš Berdych má druhý brejkbol v tomto gamu.

40-40
    Vzápětí ale jeho forhend míří jen do deblového koridoru, opět je zde shoda.

40-A
    Džumhur si parádním vítězným úderem vypracovává výhodu.

40-40
    Český tenista přetáhl bekhendový úder a je srovnáno na shodu.

40-30
    Bekhend Bosňana skončil na pásce a Tomáš Berdych má k dispozici brejkbol!

30-30
    Džumhur povedenou smečí srovnává stav tohoto gamu.

30-15
    Bosenský hráč se posunul k síti a Berdychův pokus o prohoz nebyl úspěšný.

30-0
    Damir Džumhur posílá forhend daleko do zámezí a bude na svém servisu čelit nepříznivému stavu.

15-0
    Českému tenistovi nyní pomohlo prasátko, které sice Džumhur doběhl, ale nevyhodnotil jej příliš dobře a Berdych zahrál vítězný forhend.

2:4
    Tomáš Berdych si v tomto gamu vybral slabší chvilku, potřetí v řadě nevynuceně chybuje, tentokrát z bekhendu a pouští svého soupeře do vedení 4:2.

15-40
    Berdych posílá forhendový úder pouze do sítě a Damir Džumhur má k dispozici dva brejkboly!

15-30
    Čech přetáhl svůj bekhendový úder a pouští soupeře do vedení v tomto gamu.

15-15
    Džumhur trefil míček přesně na základní čáru a Berdych jej odehrál pouze do autu.

15-0
    Velmi pěkná a dlouhá výměna skončila těsným autem z forhendu bosenského hráče.

2:3

2:3

2:3
    Damir Džumhur ukončuje tento game parádní smečí od základní čáry a ujímá se vedení 3:2.

30-40
    Berdych po dobrém servisu soupeře returnoval pouze do autu.

30-30
    Následně Džumhur posílá svůj bekhend jen do sítě a v tomto gamu je srovnáno.

15-30
    Bosenskému hráči opět nevyšlo zkrácení hry.

0-30
    Berdych z těžké pozice zahrál až za základní čáru.

0-15
    Bosenský tenista přitlačil z bekhendu a dočkal se chyby soupeře.

2:2
    Následně ale kazí forhend i Damir Džumhur a Tomáš Berdych tak srovnává stav rozhodujícího třetího setu na 2:2.

40-30
    První z nich zůstává nevyužit, neboť Berdych zkazil forhend.

40-15
    Český tenista zahrál vynikající druhý servis a vypracoval si dva gemboly.

30-15
    Berdych výborně zaservíroval a výměnu ukončil vítězným forhendem do volného prostoru.

15-15
    Nyní ale Džumhur zahrál parádní forhend, který jeho soupeř nedokázal vrátit do dvorce.

15-0
    Bosenský hráč zahrál příliš dlouhý forhend.

1:2

1:2

1:2
    Čech ale nyní returnoval až za základní čáru a Damir Džumhur tak drží své podání a vede 2:1.

30-40
    Bosenský tenista posílá forhendový úder jen do sítě a Berdych ještě cítí šanci na zdramatizování této hry.

15-40
    Nyní ale Džumhur zahrál příliš dlouhý úder.

0-40
    Ani v tomto gamu nic nenasvědčuje komplikacím na servisu, bosenský tenista má k dispozici tři gemboly.

0-30
    Džumhur trefil úder přesně pod nohy soupeře, a ten již nedokázal odehrát míček zpět do dvorce.

0-15
    Bosňan se vydal na síť a zahrál povedený volej i závěrečnou smeč.

1:1
    Damir Džumhur trefil z bekhendu jen pásku a Tomáš Berdych tak čistou hrou vítězí v gamu na svém servisu a srovnává na 1:1.

40-0
    Return bosenského hráče doplachtil až za základní čáru.

30-0
    Berdych si dobrými forhendy připravil pozici a výměnu ukončil pohodlnou smečí.

15-0
    Čech tvrdým bekhendem po čáře donutil soupeře k chybě.

0:1

0:1

0:1
    Berdychův pokus o prohoz končí těsně v autu a Damir Džumhur tak na úvod rozhodujícího setu drží svůj servis a vede 1:0.

30-40
    Čech si skvělým forhendem vynutil chybu soupeře.

15-40
    Džumhur si esem vypracovává dva gemboly.

15-30
    Čopovaný bekhend Bosňana dopadl k překvapení Berdycha přesně do rohu kurtu.

15-15
    Berdych kazí bekhend a Džumhur ukončuje sérii sedmi ztracených míčů v řadě.

15-0
    Delší výměna končí vyhozeným forhendem z rakety bosenského tenisty.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Damir Džumhur.

0:0

7:6
    Tomáš Berdych parádním vítězným forhendem přímo do rohu kurtu využívá hned první z nich a po vítězství ve druhé sadě v poměru 7:6(1) srovnává stav zápasu na 1:1 na sety.

6-1
    Damir Džumhur opět nevynuceně chybuje, zahrál příliš dlouhý forhend a český tenista má k dispozici hned pět setbolů.

5-1
    Tomáš Berdych z bekhendu orazítkoval lajnu a zaznamenává další minibrejk! Výměna stran proběhne za velmi příznivého stavu 5:1 pro českého hráče.

4-1
    Džumhur po tvrdém forhendu českého hráče trefil pouze síť. Berdych tak potvrzuje minibrejk a vede 4:1.

3-1
    Čech opět skvěle zaservíroval a bez problému poté zahrál vítězný forhend.

2-1
    Bosenský hráč kazí kraťas a Tomáš Berdych získává první minibrejk!

1-1
    Džumhur se vydal na síť, ale pokus o prohoz z rakety českého tenisty skončil v autu.

1-0
    Berdych po dobrém servisu ukončil výměnu vítězným forhendem.

6:6
    Ten třetí ale již ano! Damir Džumhur zahrál parádní vítězný bekhend po čáře, srovnává na 6:6 a o vítězi druhého setu bude muset rozhodnout tiebreak!

30-40
    Džumhur posílá forhend pouze do autu a nevyužívá ani druhý gembol.

15-40
    První z nich Berdych odvrací poté, co dobře přečetl soupeřovo zkrácení hry a zahrál povedený technický úder.

0-40
    Bosňan si skvělou hrou vypracovává tři gemboly.

0-30
    Po forhendové nevynucené chybě Berdycha Džumhur navyšuje vedení v tomto gamu.

0-15
    Čech nečistě trefil return a míček doletěl pouze do zámezí.

6:5

6:5

6:5
    Tentokrát již Tomáš Berdych na síti zahrál výborný stopvolej a i přes velké problémy se ujímá ve druhém setu vedení 6:5.

A-40
    Džumhur po dalším vynikajícím forhendu soupeře hraje pouze do autu a český tenista má čtvrtý gembol v této hře.

40-40
    Tomáš Berdych tuto těžkou situaci ustál, odehrál parádní výměnu a tvrdým forhendem donutil soupeře k chybě.

40-A
    Český tenista velmi špatně trefil bekhendový úder, míček skončil daleko v zámezí a Damir Džumhur má k dispozici brejkbol!

40-40
    Berdych kazí forhend a nevyužívá ani třetí gembol v tomto gamu.

40-30
    Bosenskému tenistovi opět vyšlo zkrácení hry a podruhé v tomto gamu snižuje.

40-15
    Džumhur se vydal na síť a zahrál zde vítězný volej.

40-0
    Dalším skvělým podáním si český tenista vypracovává tři gemboly.

30-0
    Berdych dobře zaservíroval a soupeř returnoval pouze do sítě.

15-0
    Bosňan zahrál forhend až za základní čáru.

5:5
    A Damir Džumhur končí tento game parádním vítězným forhendem křížem a srovnává stav druhé sady na 5:5.

15-40
    Tentokrát český tenista returnoval těsně do autu a jsou zde dva gemboly pro Džumhura.

15-30
    Return Berdycha nepřešel přes síť.

15-15
    Následně bosenský tenista přetáhl svůj bekhend.

0-15
    Dlouhá výměna plná úderů na čáru skončila forhendem do sítě z rakety českého hráče.

5:4

5:4

5:4
    Tomáš Berdych končí tuto hru esem a jde ve druhém setu do vedení 5:4.

40-15
    Čech si parádním vítězným forhendem přímo na čáru vypracovává dva gemboly.

30-15
    Džumhur zahrál bekhend pouze do sítě.

15-15
    Tentokrát byl return bosenského hráče příliš dlouhý.

0-15
    Džumhur skvěle zareturnoval a český tenista z úhlu zahrál forhend až za základní čáru.

4:4
    Tomáš Berdych opět zkazil return, Damir Džumhur tak s přehledem drží svůj servis a srovnává stav druhého setu na 4:4.

15-40
    Džumhur si kvalitním servisem vypracovává dva gemboly.

15-30
    Berdych opět nezvládl úder na síti, jeho volej dopadl až za základní čáru.

15-15
    Bekhend bosenského tenisty byl příliš dlouhý.

0-15
    Return českého hráče zastavila síť.

4:3

4:3

4:3
    Tomáš Berdych zahrál dobrý přípravný forhend, vydal se na síť, zde ale opět nezvládl volej a ztrácí tak svůj servis. Damir Džumhur snižuje stav druhé sady na 3:4.

30-40
    Nyní ale český tenista posílá svůj forhendový úder až za základní čáru a nabízí svému soupeři brejkbol!

30-30
    Parádním vítězným forhendem ale Berdych srovnává.

15-30
    Čech kazí forhend od základní čáry a pouští soupeře v tomto gamu opět do vedení.

15-15
    Berdych se nyní skvěle ubránil a Džumhur následně zahrál forhend pouze do sítě.

0-15
    Český tenista se vydal na síť, ale nezvládl zde volej umístit do kurtu.

4:2
    Damir Džumhur kvalitním servisem vítězí v tomto gamu a snižuje stav druhého setu na 2:4.

15-40
    Míček z rakety Džumhura po velmi obskurní teči pásky skončil těsně v autu.

0-40
    Bosňan si parádním vítězným bekhendem po čáře vypracovává tři gemboly.

0-30
    Následně putoval do sítě i forhend českého hráče.

0-15
    Velmi dlouhá výměna skončila bekhendovým úderem českého tenisty do sítě.

4:1

4:1

4:1
    Džumhurovi se tentokrát nepodařilo kraťas zahrát přes síť a Tomáš Berdych tak drží svůj servis a jde ve druhé sadě do vedení 4:1.

40-30
    Čech donutil soupeře tvrdým forhendem k chybě a vypracoval si gembol.

30-30
    Vzápětí ale český hráč přetáhl forhendový úder a v tomto gamu je opět srovnáno.

30-15
    Berdych sérií tvrdých forhendů donutil soupeře k chybě.

15-15
    Čopovaný bekhend Bosňana nepřešel přes síť.

0-15
    Berdych vstupuje do gamu pokaženým forhendem do sítě.

3:1
    Return českého hráče končí v síti a Damir Džumhur tak snižuje na 1:3.

30-40
    Berdych vítězným forhendem s vydatným přispěním pásky první z nich odvrací.

15-40
    Džumhur si excelentním kraťasem od základní čáry vypracovává dva gemboly.

15-30
    Český tenista returnoval pouze do sítě.

15-15
    Následným povedeným servisem ale srovnává.

15-0
    Bosenský hráč zahrál bekhendový úder jen do sítě.

3:0

3:0

3:0
    Džumhur returnoval pouze do sítě a Tomáš Berdych tak vítězí v tomto gamu, čistou hrou potvrzuje brejk a ve druhém setu vede již 3:0.

40-0
    A následnou úspěšnou smečí si vypracovává tři gemboly.

30-0
    Čech svým třetím esem zvyšuje vedení v tomto gamu.

15-0
    Berdych tvrdým forhendem po dobrém podání donutil soupeře k chybě.

2:0
    Damir Džumhur posílá bekhendový úder pouze do sítě a český tenista tak poprvé v utkání získává jeho servis a jde do vedení 2:0.

A-40
    Tomáš Berdych si vypracoval dobrou pozici a vítězným forhendem do odkryté části kurtu si vypracovává další brejkbol!

40-40
    Vzápětí ale zahrál míček jen do sítě a o výhodu přichází.

40-A
    Damir Džumhur si chytrým čopovaným bekhendem vypracovává výhodu.

40-40
    Ten bosenský tenista odvrací po náběhu na síť a povedeném voleji.

40-30
    Po příliš dlouhém úderu Džumhura má český hráč k dispozici brejkbol!

30-30
    Následně ale Berdych poslal bekhendový úder jen do autu a v tomto gamu je opět srovnáno.

30-15
    Český tenista se vítězným forhendem přesně na čáru dostává v tomto gamu opět do vedení.

1:0
    Return bosenského hráče dopadl až za základní čáru a český tenista jde do vedení 1:0.

40-30
    Berdych dobrou hrou a závěrečným tvrdým forhendem donutil soupeře k úderu do sítě.

30-30
    Po dvojchybě českého tenisty je v tomto gamu srovnáno.

30-15
    Berdych z forhendu trefil pouze síť.

30-0
    Džumhur z těžké pozice zahrál až za základní čáru.

15-0
    Return bosenského hráče dopadl těsně do autu.

0:0

0:0
    Následuje krátká přestávka.

4:6
    A ten Damir Džumhur skvělým servisem využívá a vítězí v prvním setu v poměru 6:4!

40-A
    Bosňan si došel na síť, kde zahrál dobře umístěnou smeč a vypracoval si první setbol.

40-40
    Ten ale Damir Džumhur odvracím skvělým zkrácením hry.

40-30
    Tomáš Berdych zahrál dělový vítězný forhend přesně do rohu dvorce a má k dispozici druhý brejkbol v tomto utkání!

30-30
    Čech zahrál příliš dlouhý čopovaný bekhend a v tomto gamu je srovnáno.

30-15
    Bosenský tenista zahrál bekhend těsně do autu a bude čelit nepříznivému stavu.

15-15
    Nyní si Berdych čopovaným bekhendem připravil dobrou pozici k náběhu na síť, který proměnil ve vítězný volej.

0-15
    Český tenista zahrál bekhendový úder pouze do autu.

4:5

4:5

4:5
    Tomáš Berdych končí tento game esem z druhého servisu a snižuje na 4:5!

A-40
    Berdych si došel na síť, aby zde zahrál povedený stopvolej.

40-40
    Nyní měl český tenista obrovské štěstí, protože jeden z jeho úderů po teči pásky přistál přesně na základní čáře, ale nakonec Damir Džumhur poslal pokus o zkrácení hry jen do autu a je zde shoda.

30-40
    První setbol Tomáš Berdych odvrací parádním vítězným forhendem. Nutno ale uznat, že jeho soupeř kladl ve výměně opravdu tuhý odpor.

15-40
    Džumhur se skvěle bránil tak dlouho, až Berdych zahrál forhend pouze do sítě. Bosenský tenista má k dispozici dva setboly!

15-30
    Český tenista přetáhl forhendový úder a je dva míčky od ztráty první sady.

15-15
    Džumhur dobře zaútočil z forhendu a srovnává.

15-0
    Český hráč díky dobrému forhendu, kterému pomohla mírná teč pásky, získává první fiftýn tohoto gamu.

3:5
    A bosenský tenista dokázal opět skvěle zaservírovat, Tomáš Berdych returnoval pouze do sítě a Damir Džumhur tak potvrzuje brejk z předchozí hry a jde do vedení 5:3.

40-A
    Džumhur si skvělým servisem vypracovává výhodu.

40-40
    Po přetaženém úderu Bosňana je srovnáno na shodu.

30-40
    První z nich zůstává nevyužit, neboť Džumhur poslal bekhendový úder pouze do autu.

15-40
    Berdych zahrál příliš dlouhý čopovaný bekhend a bosenský tenista má k dispozici dva gemboly.

15-30
    Džumhur zahrál úder přesně na čáru a ujímá se vedení v tomto gamu.

15-15
    Český tenista vyprodukoval poměrně lacinou chybu, když poslal míček z bekhendu pouze do sítě.

15-0
    Berdych opět skvěle přečetl kraťas soupeře a potrestal jej vítězným forhendem.

3:4

3:4

3:4
    Český tenista se vydal na síť, kde neměl špatnou pozici, ale vysoký míč z voleje zahrál pouze do sítě a přichází tak o svůj servis. Damir Džumhur jde do vedení 4:3.

30-40
    Tomáš Berdych posílá bekhendový úder až za základní čáru a nabízí svému soupeři brejkbol!

30-30
    Čech srovnává výborným druhým servisem s velkou rotací, který soupeř returnoval jen do sítě.

15-30
    Nyní již Berdych dělovým forhendem donutil soupeře k chybě a snižuje.

0-30
    Vzápětí končí v síti i forhendový útok českého tenisty, který tak bude čelit nepříznivému stavu.

0-15
    Delší výměna skončila úderem Berdycha do sítě.

3:3
    Damir Džumhur ukončuje tento game svým druhým esem a srovnává na 3:3.

30-40
    Vzápětí ale kazí bekhend i Džumhur.

15-40
    Berdych zahrál z bekhendu pouze do sítě a jsou zde dva gemboly pro bosenského hráče.

15-30
    Nyní již český tenista return do kurtu dostal a Džumhur v nadějné pozici pokazil forhend.

0-30
    Stejně tak tomu bylo i ve druhém případě.

0-15
    Bosňan začal kvalitním servisem, který jeho soupeř nedokázal vrátit do dvorce.

3:2

3:2

3:2
    Damir Džumhur zahrál bekhendový úder až za základní čáru a Tomáš Berdych tak čistou hrou jde do vedení 3:2.

40-0
    Return bosenského hráče doletěl až do autu a jsou zde tři gemboly pro českého tenistu.

30-0
    Berdych opět praktikoval nátlakovou hru a druhý úder Džumhura z těžké pozice již směřoval do autu.

15-0
    Čech skvěle zaservíroval a došel si na síť pro vítězný úder.

2:2
    Bosňan kvalitním servisem proměňuje druhý gembol a srovnává stav na 2:2.

40-A
    Džumhur dokázal českého tenistu rozběhat, a ten zahrál pouze do sítě.

40-40
    Berdych returnoval soupeřův druhý servis pouze do pásky a chybu si náležitě vyčítá.

A-40
    Bosenský tenista posílá forhend pouze do autu a bude čelit prvnímu brejkbolu!

40-40
    Český hráč srovnává parádním vítězným forhendem hraným směrem ven z dvorce.

30-40
    Damir Džumhur zvládl zatím nejpěknější výměnu zápasu, doběhl zkrácení hry a zakončil ji technickým úderem po čáře.

30-30
    Tomáš Berdych opět parádně zareturnoval a v tomto gamu je srovnáno.

15-30
    Čech vítězným returnem snižuje.

0-30
    Džumhur nyní zahrál skvělý kraťas, na který Berdych nedokázal reagovat.

0-15
    Český tenista zahrál z bekhendu pouze do autu.

2:1

2:1

2:1
    Tomáš Berdych skvěle přečetl soupeřovo zkrácení hry, u míče byl včas a výměnu zakončil vítězným forhendem do volného prostoru. V prvním setu tak jde do vedení 2:1.

40-30
    Džumhurův čopovaný forhend doplachtil pouze do deblového koridoru.

30-30
    Po chybném výroku čárového rozhodčího se výměna musela opakovat a Berdych zaznamenal svou první dvojchybu.

30-15
    Nyní se bekhendový return Džumhura do kurtu nevlezl.

15-15
    Po dobrém soupeřově returnu trefil Berdych pouze síť.

15-0
    Čech opět dokázal soupeře rozběhat a došel si na síť pro pohodlné zakončení výměny.

1:1
    Tomáš Berdych z bekhendu trefil pouze síť a bosenský hráč tak srovnává na 1:1.

15-40
    Džumhur zaznamenal své první eso a má dva gemboly.

15-30
    Český hráč se vydal na síť, ale bosenský tenista zareagoval kvalitním úderem, z nějž Berdych volejem zahrál jen do sítě.

15-15
    Forhendovou nevynucenou chybu vyprodukoval i Berdych.

15-0
    Bosňan solidně zaservíroval, ale následně zahrál forhend až za základní čáru.

1:0

1:0

1:0
    Tomáš Berdych dokázal soupeře celodvorcovou hrou rozběhat a následně jej donutil k chybě. Český tenista se tak ujímá vedení 1:0.

40-30
    Bosňan přetáhl forhendový úder a český hráč má k dispozici gembol.

30-30
    Čech srovnává stav tohoto gamu premiérovým esem.

15-30
    Džumhur zahrál return přesně na základní čáru a Berdych po špatném odskoku odehrál jen do sítě.

15-15
    Český tenista opět šel na síť, ale tentokrát ani nemusel hrát volej, neboť úder soupeře směřoval do zámezí.

0-15
    Berdych si tvrdým forhendem připravil pozici k náběhu na síť, následný volej ale poslal pouze do autu.

0:0

Rozehrávka je u konce, zápas může začít.

Hráči jsou již na dvorci, předzápasový los vyhrál Damir Džumhur a zvolil si, že utkání začne na příjmu. Nyní probíhá pětiminutová rozehrávka.

I vzhledem k výsledkům předchozích vzájemných duelů bude český tenista v dnešním utkání dle předpokladů sázkových kanceláří výrazným favoritem.

Vzájemná bilance

2016 Dauhá Hard 16 Tomáš BERDYCH 6:0 6:4
    2014 Melbourne Hard 32 Tomáš BERDYCH 6:4 6:2 6:2

Třiadvacetiletému Bosňanovi momentálně náleží 99. příčka žebříčku ATP, avšak jeho maximem je 77. místo z loňského roku. V úvodu letošní sezony se mu příliš nedařilo, ale v Miami využil skreče Rafaela Nadala a došel až do osmifinále. V Monte Carlu neměl na rozdíl od svého dnešního soupeře v prvním kole volný los, ale zcela jasně přehrál Robina Haaseho výsledkem 6:2 6:0.

Třicetiletý rodák Valašského Meziříčí se momentálně nachází na 7. místě žebříčku ATP, přičemž vloni mu patřila dokonce 4. pozice. V letošním roce zatím na své poměry nezažívá úplně povedenou sezonu. Mezi jeho nejlepší výsledky patří čtvrtfinále na Australian Open a v Miami a v Race 2016 mu před turnajem v Monaku patřilo 11. místo. Zde plní roli nasazené šestky a obhajuje loňskou finálovou účast.

Na antukovém podniku kategorie Masters 1000 v Monte Carlu jsou dnes na programu utkání druhého kola. V námi sledovaném zápase spolu poměří síly Tomáš Berdych a Damir Džumhur.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.