Skalica – Pruské 4:1 (kon.)
HbK HOKEJMARKET Skalica
4:1 (3:1, 0:0, 1:0) Stav série: 2:0
ŠK 98 Pruské
sk Neděle 17.04.2016, 14:00 • THE PALETY ARÉNA • Play-off Extraligy (SK) • Čtvrtfinále

Skončilo sa nám ďalšie dramatické a krásne stretnutie medzi Skalicou a Pruským. Domácim pomohli hlavne dva rýchle góly v úvode stretnutia, ktoré ich nakopli. Pruské síce znížilo na 2:1, no domáci stihli do konca prvej tretiny opäť získať 2-gólové vedenie. Zbytok zápasu bol vyrovnaný, hralo sa zo strany na stranu , no Skalica zaslúžene vedie v sérii 2:0. Ďakujem za pozornosť, pekný zvyšok dňa. (15:29:53)

44:47
    Plynú nám posledné sekundy dnešného zápasu. Skalica si užíva pohodlné vedenie 4:1. Dnes sa už zrejme nič zaujímavé neudeje.

43:10
    Škultéty a Doskočil boli pred Petrovičom, ale nedostali sa zblízka k zakončeniu, dobre pracovali zadáci domácej Skalice.

42:33
    Pekná a hlavne rýchla akcia domácej Skalice, Martinusík dostal skákanú prihrávku pred Moškovu bránku. Dokázal trafiť skackajúcu loptičku, no poslal ju vysoko nad bránu.

41:12
    Domáci v plnom počte. Mikéska už aj pri loptičke. Skalica chytá dych na ďalšiu útočnú vlnu.

40:25
    Hostia sú v útoku bezradný, Skalica ich dobre vytláča z obraného pásma.

39:11
    Róbert Mikéska oslabuje svoje mužstvo. Toto je zrejme posledná šanca hostí na zdramatizovanie dnešného stretnutia.

38:05
    Traja hostia išli do útoku na dvoch skalických zadákov, finálnu prihrávku im prekazil vracajúci sa Zelenka, ktorý loptičku vypichol.

37:04
    Skalica dáva gól! A máme zrejme rozhodnuté. MICHAL SALAJKA krásnou strelou prekonáva Moška. Skalica má už 3-gólové vedenie. Bez asistencie.

36:13
    Hráči Pruského sa snažili dostať dopredu, všetko však vyriešil domáci gólman Petrovič, ktorý podržal loptičku v lapačke. Vhadzovať sa tak bude po jeho ľavej ruke.

35:43
    Skalica nedokázala využiť krátku početnú výhodu, Bundil už zapojený do hry.

34:20
    Hostia sa dostávali do prečíslenia, ale stihli sa domáci vrátiť, napokon Kubrický zakončoval, čo Petrovič pokryl.

33:42
    Sily na hracej ploche sa vyrovnajú. Za podrazenie inkasuje dve minúty Boris Bundil.

33:05
    Hostia majú šancu na kontaktný gól. David Janáč dostáva dve minúty za seknutie.

32:16
    Teraz bola hra viac – menej v strednom pásme, domáci nahodili loptičku na Moška, ten ju radšej prikryl.

31:30
    Viac sa hrá pred Moškom. Skaličania sa snažia pridať štvrtý gól. Hostia sa dopustili ďalšieho zakázaného uvoľnenia.

30:43
    Po dlhom obliehaní bránky hostí sa k strele odhodlal Rampáček, no s jeho projektilom Moško nemal veľký problém.

Michal Štetina

Branky a nahrávky: 2. Salajka (Patinka), 3. Holaza (Vadík), 13. Mikéska (Janáč D.), 38. Salajka – 12. Kučera (Buday)

HbK HOKEJMARKET Skalica: Petrovič (Komenda) – Zelenka, Sobol, Daniel, Mikéska, Miklík, Salajka – Janáč P., Janáč D., Smetana, Rampáček, Patinka, Martinusík, Vadík, Válek, Holaza, Krajsa, Litecký
    ŠK 98 Pruské: Moško – Kyselica, Bundil, Doskočil, Cíbik, Valášek, Ilončiak – Škultéty, Bachynec, Kubrický, Gavač, Šimko, Buday, Bielik, Kučera