J. Korea – Japonsko 3:0 (kon.) | Rakousko – Itálie 4:2 (kon.) | Slovinsko – Polsko 1:4 (kon.)
Nashville Predators
3:1 (0:0, 2:1, 1:0) Stav série: 3:3
Anaheim Ducks
Úterý 26.04.2016, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville (kapacita 17113 míst) • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:59:25)
    Pekka Rinne má výbornou formu!

Československá stopa v dnešním zápase:

nikdo

1. James NEAL (NSH) – 1+1, 4 střely, čas na ledě 21:20, vítězný gól
    2. Pekka RINNE (NSH) – 26 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,3%

Největší čas na ledě: Weber 26:34 – Fowler 26:34

Branky a nahrávky: 29. Ekholm (Järnkrok, Ellis), 38. Neal (Johansen), 60. Weber (Neal) – 40. Kesler (Perry, Fowler). Rozhodčí: Watson, L'Ecuyer – Kovachik, Galloway. Diváci: 17113 (vyprodáno).

Nashville zvládl eliminační utkání a o postupujícím z této série se tak rozhodně až pozítří na ledě Honda Center v Anaheimu!

Po bezbrankové první třetině, která nenabídla ani žádnou větší brankovou příležitost a hrál se hodně opatrný hokej, se skóre měnilo až v 29. minutě. Po pěkné akci a objetí branky se prosadil obránce Mattias Ekholm.

V závěru druhého dějství se navíc po přečíslení dvou na jednoho trefil James Neal. Ještě do sirény se ale hostům podařilo snížit, když přesilovou hru využil důrazně dorážející Ryan Kesler.

Ve třetí třetině se ale domácím hráčům už podařilo výbornou defenzivní hrou zastavit všechny ataky Ducks a deset vteřin před koncem ještě stanovil konečné skóre utkání na 3:1 kapitán Shea Weber, který trefil prázdnou branku Anaheimu přes celé kluziště.

Shea WEBER - 3:1

59:50
    Nashville právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, půjde se do sedmého zápasu! Hosté už se nedostali ke kombinaci v útočném pásmu a po zisku kotouče SHEA WEBER na nic nečekal a přes celé kluziště poslal puk do prázdné branky! Asistence: James Neal.

59:33
    Kačeři mají obrovský problém dostat se zpátky do útočného pásma k závěrečnému tlaku.

59:19
    Shea Weber dokázal zblokovat tvrdou ránu Coreyho Perryho z pravého kruhu a následně se hosté sami vyhnali do středního pásma.

58:55
    Frederik Andersen míří z branky na střídačku, Anaheim zkusí vyrovnat v šesti hráčích v poli!

58:34
    Colin Wilson se dokonce dostal ke střele bekhendem, kterou musel Andersen likvidovat.

58:13
    Už běží poslední dvě minuty třetí třetiny a domácí šetří drahocenné vteřiny s pukem v útočném pásmu.

57:57
    Dva hráči zalehli puk u mantinelu, rozhodčí tak přerušují hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:42
    David Perron se dostal ke střele z velmi zajímavé pozice, Pekka Rinne ovšem dokázal proti jeho střele zasáhnout.

57:11
    Rickard Rakell se pokusil po levé straně prosadit individuálně, to se mu ovšem nepovedlo.
    Wilson mohl definitivně rozhodnout, Andersen ještě drží naděje Ducks

56:28
    Obrovská šance také na straně Nashvillu! Ryan Ellis našel před brankou zapomenutého Colina Wilsona, který skákavý kotouč nasměroval jen do Andersena!

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 29. Ekholm (Järnkrok, Ellis), 38. Neal (Johansen), 60. Weber (Neal) – 40. Kesler (Perry, Fowler)

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber (C), Ekholm, Ellis, Jackman, Bitetto – Järnkrok, Johansen, Neal – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Fisher, Arvidsson – Salomäki, Gaustad, Bass. Trenér: Peter Laviolette.
    Anaheim Ducks: Andersen (Gibson) – Fowler, Bieksa, Lindholm, Vatanen, Despres, Theodore – Perron, Getzlaf (C), Garbutt – Thompson, Rakell, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – McGinn, Horcoff, Stewart. Trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Watson, L'Ecuyer – Kovachik, Galloway

Diváci: 17113 (vyprodáno)