Břeclav – Kroměříž 1:6 (kon.) | Prostějov – Vel. Meziříčí 6:0 (kon.) | Hlučín – Líšeň 2:0 (kon.)
Vítkovice – HFK Olomouc 2:0 (kon.) | Třebíč – Uničov 1:1 (kon.)
FC Hlučín
2:0 (1:0)
SK Líšeň 2019
Sobota 30.04.2016, 16:00 • Městský fotbalový stadion • Moravskoslezská fotbalová liga • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

24. kolo Moravskoslezské fotbalové ligy má na programu zápas FC Hlučín – SK LÍšeň, který vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.

SK Líšeň
    Moravský klub se momentálně nachází na 13. místě tabulky, na kterém má při bilanci 7-3-12 celkem 24 bodů. V posledním kole se Líšeň utkala na domácí půdě s Hulínem, kterému podlehla 0:1. Poslední výjezd se týmu z Brna nepovedl, ve Vítkovicích prohráli 0:2. Venkovní bilance Líšně je 1-2-7 a nepříznivé skóre 5:25.

FC Hlučín
    Dnešní domácí tým je na tom o poznání lépe, momentálně se nachází na 5. místě tabulky, na kterém má při bilanci 9-8-5 celkem 35 bodů. V posledním kole zajížděl Hlučín do Výškova, kde vybojoval tři body za výhru 2:1 a přiblížil se tak špičce tabulky. Poslední domácí zápas se Hlučínu podařil, neboť zvítězil nad Mohelnicí 1:0. Domácí bilance slezského týmu 7-2-2 při skóre 22:11.

Poslední vzájemný zápas
    Dnešní soupeři se spolu utkaly na podzim v Líšni, kde se zrodila remíza a oba týmy si tak rozdělili po bodu.

SK Líšeň 1:1 (1:0) FC Hlučín
    Branky: 4. Schneider – 73. Kraut.

FC Hlučín: Hlaváč – Heiník, Žižka, Badalyan, Kraut, Dostál, Hudeczek, Mac, Foltýn, Štefek, Talián
    Náhradníci: Hampel – Rychnovský, Pecuch, Ságner, Lukáš, Galvas

SK Líšeň: Zrzavý – Král, Čampa, Krška, Duda, Nevřela, Fall, Zezula, Matoušek, Vejmělek, Milotínský
    Náhradníci: Mrázek – Kubík, Walla, Vintr Marek, Vintr Ondřej, Bednář

Rozhodčí: Slabý Jiří – Kondler Petr, Vojáček Milan.

-3
    Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

1

1
    Rozehrávky se ujali domácí hráči.

2
    Hlučín v úvodu utkaní u míče, centr do vápna mířil do branky, Zrzavý si ale celou situaci pohlídal.

3
    Na druhé straně se ke střele dostal Král, jeho pokus ale skončil mimo branku.

5
    Kraut vybojoval míč u branky soupeře a jeho tým je usazený na polovině soupeře.

6
    Vidíme ale zatím nepřesnosti na obou stranách.

8
    Badalyan se uvolnil na levé straně, na jeho centr ale Štefek nedosáhl a k ohrožení branky tak nedošlo.

10
    Další střelecký pokus na straně hostů, Hlaváč si celou situaci pohlídal.

11
    Badalyan opět centroval do vápna, Žižkovi je ale pískám útočný faul.

13
    Domácí kombinují na vlastní polovině, hosté dobře napadají a nepouští soupeře do útoku.

15
    Kraut v rychlém útoku poslal míč na levou stranu, Žižka svým centrem našel Foltýna, který hlavou minul pravou tyč o milimetry!

17
    Další rychlá akce domácích, tentokrát Štefek nestihl míč a ten míří do zámezí.

19
    Fall zůstal ležet na hrací ploše a hra je přerušena.

20
    Hra pokračuje a u míče opět domácí.

22
    Na obou stranách nyní zastavil hru zvednutý praporek.

23
    Rohový kop pro domácí.

24
    Domácí zahráli roh na krátko a jak to občas bývá, z výhody je nevýhoda.

26
    Hudeczek poslal přiliš dlouhý míč na Štefka a míč končí v zámezí.

28
    Badalyan nadvakrát neposlal míč do bezpečí a Líšeň zůstává u míče.

29
    Domácí zpět na polovině soupeře, Badalyan ale nastřelil pouze obránce.

31
    Domácí kombinují na vlastní polovině.

32
    Badalyan prošel po levé straně až do vápna, centr na zadní tyč našel úplně volného Taliána, kterému ale střela nesedla a netrefil tak odkrytou branku!

33
    Na druhé straně vybojovali hosté rohový kop.

34
    Celá akce se bude opakovat z druhé strany.

34
    Fall poslal hlavou míč mimo tři tyče.

37
    Talián ani Kraut se k zakončení nedostali, až napotřetí Hudeczek z hramice vápna, brankář Zrzavý ale zasahovat nemusel.

38
    Standartní situace pro hosty zhruba ze třiceti metrů.

38
    Krška poslal míč do vápna, Zezula hlavičkoval mimo.

40
    Domácí se drželi na polovině soupeře, nakonec je z toho autové vhazování pro Líšeň.

42
    Hlučín právě vstřelil branku!
    Domácí se před přestávkou prosazují! Žižka dostal přesnou přihrávku, pod sebe našel nabíhajícího MARTINA FOLTÝNA, který vymetl pravou šibenici hostující branky! – 1:0.
    42. Martin FOLTÝN - 1:0

44
    Poločas se dohrává kolem středového kruhu.

45
    Žižka centr přetahl a míč končí v zámezí.

45

Skončil první poločas 24. kola MSFL, ve kterém domácí FC Hlučín vede nad SK Líšeň nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. O něco aktivnějším týmem jsou domácí, kteří si vytvořili pár příležitostí. Jediným střelcem poločasu byl Martin Foltýn, který si naběhl na přihrávku domácího kapitána.

Oba týmy se vracejí zpět na hrací plochu.

46

46
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Duda, přichází Vintr Ondřej.

47
    Hned v úvodu mají hosté k dispozici rohový kop.

47
    Štefek nedovoleně zastavil protihráče a Líšeň má k dispozici přímý kop zhruba ze dvaceti metrů.

48
    Krška trefuje břevno!

48
    Domácí uklidňují hru a drží míč na své polovině.

49
    Hosté ale začali druhý poločas velmi aktivně a nepouští Hlučín do hry.

51
    Líšeň usazena na polovině soupeře.

53
    Talián v rychlém protiútoku nepřesně přihrál a domácí tak musejí opět do obrany.

54
    Rohový kop pro hosty.

55
    Nevřela ani Krška neodcentrovali přesně.

56
    Rohový kop si nyní vyzkouší i domácí hráči.

57
    Foltýn poslal míč na zadní tyč, hosté se ubránili.

59
    Krška vybojoval pro svůj tým další roh.

60
    Domácí získali míč a jdou s míčem do útoku.

60
    Hlučín zvyšuje stav utkání! Po centru Foltýna se na zadní tyči ocitl TOMÁŠ DOSTÁL, který neměl problém doklepnout míč do branky! – 2:0.
    Martin DOSTÁL - 2:0

62
    Líšeň teď bude muset otevřít hru a málem bylo pro ně ještě hjůře, Talián ale nacentroval pouze do rukavic brankáře.

63
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Matoušek, přichází Vintr Marek.

65
    Milotinský dostal míč za obranu, zakončení se mu ale nepovedlo.

67
    Krška sj neporozuměl se spoluhráči a míč je až u domácího brankáře.

68
    Hosté se ale dostali k míči a vybojovali rohový kop.

69
    Roh mířený přimo do branky nenadělal domácím žádné problémy.

71
    Rohový kop i pro domácí tým.

72
    Útočný faul zastavuje akci domácího týmu.

74
    Krška vystřelil nepřesně, ale i tak má jeho tým k dispozici rohový kop.

75
    Opět dobře zahraný roh, Hlučín si ale celou situaci pohlídal.

77
    Kraut z pravé strany vystřelil nad bránu Zrzavého.

79
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Dostál, přichází Galvas.

80
    Hlučín kontroluje vedení a pro hosty utíká čas velmi rychle.

81

82
    Hudeczek posílá míč daleko od své branky.

84
    Hlaváč si pohlídal celou situaci a uklidňuje hru.

85
    Hudeczek uprostřed hřiště faulovaný a další cenné vteřinky pro domácí.

87
    Muíč se drží daleko od branky Hlaváče a o vítězi je zřejmě jasno.

88
    Žižka centroval pouze do rukavic brankáře.

89
    Útočný faul na domácího brankáře a hra je přerušena.

89
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Badalyan, přichází Lukáš.

90
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Talián, přichází Pecuch.

90

Skončilo utkání 24. kola MSFL, ve kterém domácí FC Hlučín zvítězil výsledkem 2:0 nad SK Líšeň. V prvním poločase byli aktivnějším týmem domácí a do vedení je poslal ve 42 minutě Martin Foltýn. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, Krška trefil z přímého kopu břevno a největší šance hostů tak byla nevyužita. V šedesáté minutě Tomáš Dostál prostřelil brankáře Zrzavého a dal tak svému týmu klid do kopaček. Hlučín si tedy připisuje tři body a drží se v horní části tabulky. (18:35:10)