Dallas – St. Louis 2:1 (kon.) | San Jose – Nashville 5:2 (kon.) | Tampa – NY Islanders 4:1 (kon.)
San Jose Sharks
5:2 (0:0, 0:1, 5:1) Stav série: 1:0
Nashville Predators
Sobota 30.04.2016, 04:30 • SAP Center, San Jose • Play-off NHL • Semifinále Z. konference
    Brent Burns přispěl k výhře dvěma asistencemi.

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů! Pěkný den! (07:36:33)

Ještě doplním, že dnešní utkání sledovalo 17 026 diváků!

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Hertl (SJS)1+0, 5 střel, čas na ledě 17:15
    Roman Polák (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:05

1. Joel Ward (SJS) 1+1
    2. Logan Couture (SJS) 2+0
    3. Tomáš Hertl (SJS) 1+0
    San Jose nastřílelo ve třetí třetině pět branek a ukončilo sérii vítězství Nashvillu na ledě soupeřů!

Je dobojováno! San Jose ve třetí třetině předvedlo parádní obraz a získává první bod v sérii! Na branku čekali diváci v SAP Center až do druhé třetiny. Ve 25. minutě totiž Mike Fisher poslal Nashville v přesilové hře do vedení! San Jose poté bylo lepší, ale v závěru prostřední části mohl přidal další branku Wilson! Fantastický Jones ale podržel Žraloky, což byl možná klíčový moment celého zápasu!

V závěrečné části utkání totiž nejprve v přesilové hře vyrovnal Tomáš Hertl a o dalších deset minut později už bylo San Jose ve vedení, jelikož se prosadil Joel Ward! Pytel s brankami se roztrhl v závěrečné pětiminutovce! Logan Couture nejprve využil přesilovou hru, jenže Nashville odvolal brankáře a Ryan Johansen vrátil Predators do hry! Rinne poté stále zůstal na střídačce, ale domácí hráči už hru hostů bez brankáře potrestali. Nejprve se znovu trefil Logan Couture a v poslední minutě pečetil výhru Žraloků 5:1 Tommy Wingels!

59:12
    Do branky Nashvillu se na závěrečné sekundy podívá brankář Hutton! Hostující trenér dopřává své dvojce zažít atmosféru play-off!
    59:11 Tommy WINGELS - 5:2

59:11
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! San Jose získá první bod v sérii! Weber nasměroval svou ránu pouze do bruslí TOMMYHO WINGELSE, který sám dojel odražený kotouč a dopravil jej do opuštěné branky! Bez asistence.

58:47
    Hosté si ještě v závěru vyžádali oddechový čas! Nashville má něco přes minutu na vstřelení dvou branek! Podaří se hostům vyrovnat?

58:47
    Pekka Rinne stále zůstává na střídačce! Nashville nemá co ztratit, a proto dopřává divákům tuto parádní podívanou! Celá hala se baví!
    58:31 Logan COUTURE - 4:2

58:31
    San Jose si bere zpět dvoubrankový náskok! Pekka Rinne zůstal na střídačce, což se Nashvillu napodruhé nevyplatilo, jelikož ke kotouči se dostal LOGAN COUTURE, který do prázdné branky upravil na 4:2! Asistence: Nick Spaling.
    58:11 Ryan JOHANSEN - 3:2

58:11
    Nashville právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen tady ještě máme drama! Nashvillu se daří využít hru bez brankáře! Roman Josi napřáhl od modré čáry, puk se od bruslí Brenta Burnse odrazil k RYANU JOHANSENOVI, který doklepl kotouč za Jonesovy záda! Asistence: Roman Josi, Colin Wilson.

57:35
    Jenže Predátoři drží kotouč pouze na vlastní polovině. Nashvillu se nedaří přechod do útočného pásma. Hala je na nohou a podporuje Žraloky!

57:07
    Rinne míří na střídačku! Hosté v závěru utkání zkoušejí štěstí v šesti bruslařích na ledě!

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 43. Hertl (Ward, Vlasic), 52. Ward (Donskoi, Burns), 56. Couture (Pavelski, Burns), 59. Couture (Spaling), 60. Wingels – 25. Fisher (Johansen, Ekholm), 59. Johansen (Josi, Wilson)

San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Vlasic, Braun, Burns, Martin, Dillon, Polák – Hertl, Thornton (A), Pavelski (C) – Donskoi, Couture (A), Ward – Nieto, Marleau, Karlsson – Spaling, Tierney, Wingels
    Nashville Predators: Rinne (60. Hutton) – Weber (C), Josi, Ellis, Ekholm, Jackman, Bitetto – Järnkrök, Johansen, Neal (A) – Forsberg, Ribeiro, Nystrom – Wilson, Fisher (A), Arvidsson – Salomäki, Gaustad, Bass – Sissons

Rozhodčí: Watson, Kozari – Cormier, Miller

Diváci: 17 026